ВТОРИ клас - 5тема

  • 56 483
  • 747
# 375
О, корицата на втория лексикон много ми хареса. Simple Smile
Обаче бих дала такъв на моята поне следващата година.  Simple Smile
Виж целия пост
# 376
И на мен много ми хареса корицата на втория лексикон. По спомени с лексикони май се занимаваха в трети-четвърти клас. Не съм сигурна обаче. newsm78
Виж целия пост
# 377
Деси, всичките са много хубави Simple Smile

Много мили спомени ми навяха тези лексикони. Ще взема да разровя за моите довечера Wink
Виж целия пост
# 378
Иланг, още веднъж благодаря за линка с д-р Емилова... тъкмо ми доставиха книгите на Джоуел Фърмън - "Защитете детето си от болести..." и "Да се храним, за да живеем".
За душата пък си взех  Grinning

Скрит текст:
Виж целия пост
# 379
Деси, сега се сетих, че съм разглеждала преди време първия лексикон и вътре беше много приятно стуктуриран. Peace

Днес отхвърлихме малко домашни и с двамата, но има още.
Виж целия пост
# 380
Ау, Морена! Как изкушаваш с тази книга  Grinning Италия, мерло, любов... Тя за мен е писана  Crazy

И ние прилично си поболедувахме. Че и в болница полежахме, заради обезводняването. Сега наваксваме изпуснатото в училище и от курса по английски. Добре поне, че времето е хубаво и децата могат да дивеят навън.

Днес дребното превзема върха Шипка с приятели. Аз се ровя из нета за нещо за ръкоделстване. Харесах няколко модела на т.нар. слайсформи. Мисля като за начало да направим куба и сферата от тук: http://papercraftetc.blogspot.bg/2013/07/sliceforms-are-my-new-obsession.html
А за св. Валентин може и това сърце да измайсторим, вместо валентинка:
http://papercraftetc.blogspot.bg/2014/01/roses-are-red-violets-a … blue-i-would.html
Споделям и нещо, за което ни е рано, но сега попаднах на него - часовник, илюстриращ ъгли:
Скрит текст:
http://www.clker.com/cliparts/e/2/7/5/12576752371852783813mygeom … _Rapporteur_5.svg
Виж целия пост
# 381
Letsgo, много са красиви тези неща! Благодаря, че сподели!
Много неприятно с тези болници, дано не ви се случва повече!

Ние с малкия мъдрим някакви логически задачи и някои решава по-бързо от мен.
Например:
-Имаме кутия с 20 бонбона. Между всеки 13 бонбона има поне един с лешник. Между всеки 9 бонбона има поне 1 без лешник. Колко са бонбоните без лешник в тази кутия?
Виж целия пост
# 382
LUСY, аз трябваше да ти благодаря, но забравих  Embarassed Домашните от вашето училище, които споделяш са много полезни  bouquet

И още една хартиена занимавка, изключително лесна и ефектна:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/0d/e2/59/0de259d0 … 5c8a02ae83520.jpg
https://www.pinterest.com/pin/392939136210323255/
Виж целия пост
# 383
Супер! Дъщеря ми по едно време много се беше запалила по оригами и квилинг, да видим дали ще се справи с това. Simple Smile
Виж целия пост
# 384
Letsgo, много са красиви тези неща! Благодаря, че сподели!
Много неприятно с тези болници, дано не ви се случва повече!

Ние с малкия мъдрим някакви логически задачи и някои решава по-бързо от мен.
Например:
-Имаме кутия с 20 бонбона. Между всеки 13 бонбона има поне един с лешник. Между всеки 9 бонбона има поне 1 без лешник. Колко са бонбоните без лешник в тази кутия?


LUCY, от къде ги взимаш задачките?
Виж целия пост
# 385
Днес попаднах на задачи от Математически Турнир “Академик Кирил Попов” от 2007. Качих тези за втори клас в dox.
http://dox.bg/files/dw?a=2d072b4bd0
Виж целия пост
# 386
Този сборник ми хареса: http://bguchebnik.com/izdaniya-na-bg-uchebnik/pomagala/nemo-mate … s-bguchebnik.html
Виж целия пост
# 387
LUСY, този сборник само задачи ли съдържа или има и учебен материал?
Виж целия пост
# 388
LUСY, този сборник само задачи ли съдържа или има и учебен материал?


Има и учебен материал - задачи с решения; има и самостоятелни задачи с отговори.
Ето съдържанието:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12661 … 1&oe=573FC2FA
Виж целия пост
# 389
НЕМО. Математически приключения и пътешествия за 2. клас - Математическа читанка за 3-4 клас
в нов вариант ... Явно скоро да очакваме и за 1 клас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия