На море в България 2016 - 2

  • 111 484
  • 724
# 330
Преди три години и половина, когато за последен път бяхме на Мирамар, от 10 или 12 нощувки (не помня вече, колко бяха), през цялото време флагът беше червен и не можеше да се влиза в морето. Плажът на север от Мирамар почти го нямаше. Предишната година морето си беше ОК и не изглеждаше толкова дълбоко, а тогава децата са били на 3 и на 6 години.
Виж целия пост
# 331
Е, естествено, че ще има подобен въпрос. Laughing Ми отиваме заради децата основно, преди това ще ги водим на Велинград, за по 1 седмица и на двете места. Да не казвам, че ММ даже на излиза от комплекса, дори на плажа не можеш да го видиш. Laughing  Но той така си почива.
Вируси и ние не сме хващали, дано ни подминат, че само това ми липсва.
Виж целия пост
# 332
И мен само плажа в Обзор ме отдалечава от този курорт. Почивала съм като дете много, пробвали сме се през годините за по няколко дни, но почти никога не сме попадали на спокойно море там. Моите деца много обичат плажа и морето, дори и само на брега да играят цял ден, а когато брегът е стръмен и има големи вълни и това не им се получава. Затова избираме хотели близки до спокойни плажове. С риск да се повторя многократно плажът на Каваци-Смокиня-Веселие е голям, чист, в тих залив, рядко има вълни и са за кратко. Там няма и големи и много хотели, които да замърсяват залива. Това място не го пропускаме никога.  Peace
Виж целия пост
# 333
Е, че и на балкан, дето казваш ходим, то едното не пречи на другото. Един обича да плува, друг като мен на шезлонга. Хората са различни  Sunglasses И слава богу  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 334
Благодаря, какви са тези плажни заведения? При Грийн лайф или в Созопол?

На самия плаж са, на 100-тина метра в посока Смокиня. Много чистичко, с готвени ястия, пици, миди...става за минути, евтино, бяхме очаровани  Peace
Храната в Грийн Лайф не беше нищо особено, напитките са ужасно скъпи...писала съм много пъти, да не се повтарям. Красиво, поддържано, но не е нашето място  Peace
И аз съм попадала в дънна яма в Обзор като дете, още помня усещането, на метри пред очите на родителите ми, по целия плаж тогава имаше табели, но явно са пропуснали. Затова все питам как е плажа там
Аз също за обяд ти препоръчвам ресторантчетата пред Смокиня както и ресторанта на хотел Мапи /до Гриин Лайф е / Вечер стават много хубави плажни партита в бар "Верано" както и в другите барчета по плажа Simple Smile На нас лично много ни харесва там.Тази година ще разнообразим ,но със сигурност пак ще се върнем на това място  Grinning Grinning
Виж целия пост
# 335
Еее, изпуснали сме бар Верано, къде е той? Много е скучно иначе, аз поради тази причина не бих се върнала там ...сега ме замисли.

Бар Мапи беше ужасно хулен преди да тръгнем, дори ни предупреждаваха да не ходим там, а ти го хвалиш пък...явно се променят нещата.

Къде другаде освен Грийн Лайф може да се нощува, за да е близо този плаж и тия плажни заведения  newsm78

Р.Р. Като гледам снимките точно под него са ни били хавлиите  Mr. Green, ние бяхме на свободната зона, не сме плащали за чадъри и шезлонги  Peace
Виж целия пост
# 336
Благодаря, какви са тези плажни заведения? При Грийн лайф или в Созопол?

На самия плаж са, на 100-тина метра в посока Смокиня. Много чистичко, с готвени ястия, пици, миди...става за минути, евтино, бяхме очаровани  Peace
Храната в Грийн Лайф не беше нищо особено, напитките са ужасно скъпи...писала съм много пъти, да не се повтарям. Красиво, поддържано, но не е нашето място  Peace

И аз съм попадала в дънна яма в Обзор като дете, още помня усещането, на метри пред очите на родителите ми, по целия плаж тогава имаше табели, но явно са пропуснали. Затова все питам как е плажа там
Тъй като този въпрос се повдига има няма през няколко страници да си кажа и аз мнението по него:
Имайте предвид, че пред Риу и Мирамар е насипван пясък и пред тях плажа е с една с по-плавен преход. Въпреки това при по-бурно море (а миналото лято беше с особено бурно море не само в Обзор, а навсякъде) стават и такива пропадания. Еми като е жълт флаг и виждаш едни големи вълни, ще се замислиш малко дали да влизаш и да вкарваш и детето във морето. Не е забранено влизането, но това не значи, че можеш да си плуваш на воля. То опасни плажове има и на други места, но както виждаме хора не спират да влизат и да къпят в тях, дори и в забранени и неохраняеми зони. С две думи на плажа на Обзор трябва малко повоче внимание, когато морето е по-бурно, като е тихо си е супер. Вятър също не съм усещала да има постоянно. Преди ходехме в средата на август за по 2 -3 дни и повечеко духаше, но не е било нещо непоносимо. Сега две години ходя юни месец, вятър имаше само при лошо и дъждовно време (2015 едни ден само). Стига сте се стряскали. Ако беше толкова страшно дали града и хотелите щяха да се пръскат по шевовете особено в активен сезон.
Виж целия пост
# 337
Еее, изпуснали сме бар Верано, къде е той? Много е скучно иначе, аз поради тази причина не бих се върнала там ...сега ме замисли.

Бар Мапи беше ужасно хулен преди да тръгнем, дори ни предупреждаваха да не ходим там, а ти го хвалиш пък...явно се променят нещата.

Къде другаде освен Грийн Лайф може да се нощува, за да е близо този плаж и тия плажни заведения  newsm78


"Верано " е в дясно от плажа на Гриин Лайф,по дървената пътека....Има бар,а също и ресторант на 200-300 метра след това...Денем,а и вечер и пълно с хора,стават супер яки купони до 4-5 часа.На кръглия бар "Смокиня" също стават партита вечер,понякога гостуват известни изпълнители.Колкото до ресторанта на "Мапи" ,ние понякога и обядвахме, и вечеряхме там,много вкусна кухня и не много  скъпа.Аз бях чела много добри отзиви и за това го потърсих на място.Наоколо за спане са точно този "Мапи "както и "Мирамар",чукни ги в нета Laughing
Виж целия пост
# 338
Гледах ги да, Мирамар го видях къде е, Мапи въобще не го и търсих, след като прочетох кофти неща за него, ще ги видя пак и за тази година  Wink
Виж целия пост
# 339
Здравейте момичета, можете ли да ми препоръчате място за почивка с бебе на на 10 месеца.
Виж целия пост
# 340

Тъй като този въпрос се повдига има няма през няколко страници да си кажа и аз мнението по него:
Имайте предвид, че пред Риу и Мирамар е насипван пясък и пред тях плажа е с една с по-плавен преход. Въпреки това при по-бурно море (а миналото лято беше с особено бурно море не само в Обзор, а навсякъде) стават и такива пропадания. Еми като е жълт флаг и виждаш едни големи вълни, ще се замислиш малко дали да влизаш и да вкарваш и детето във морето. Не е забранено влизането, но това не значи, че можеш да си плуваш на воля. То опасни плажове има и на други места, но както виждаме хора не спират да влизат и да къпят в тях, дори и в забранени и неохраняеми зони. С две думи на плажа на Обзор трябва малко повоче внимание, когато морето е по-бурно, като е тихо си е супер. Вятър също не съм усещала да има постоянно. Преди ходехме в средата на август за по 2 -3 дни и повечеко духаше, но не е било нещо непоносимо. Сега две години ходя юни месец, вятър имаше само при лошо и дъждовно време (2015 едни ден само). Стига сте се стряскали. Ако беше толкова страшно дали града и хотелите щяха да се пръскат по шевовете особено в активен сезон.

Напълно подкрепям. От 2009 ходим там и бурно е било морето и като тепсия. В ями за щастие не сме попадали, но пък както казваш не сме и припарвали когато е било бурно и ни се е струвало опасно. И с вятъра така, честно казано като цяло не ми е останало чувство, че вятъра ни е пречел. Е имало е ветровити дни естествено.
Специално за Мирамар и аз знам от персонала, че насипват пясък за да е по-плавен прехода. А въпросния дядо спасител с голям корем /някой го беше споменал по-напред/ е доста строг и не пуска дето се казва пръстите на краката да си намокриш при червен флаг, а при жълт само свири със свирката. В същото време виждаш в далечината на градския плаж морето гъмжи от народ.... еми като има малоумен народ...
Виж целия пост
# 341
За мен плажа на Обзор има един плюс - доволно голям, мнооого място, малко хора. Перфектно. Когато съм без деца....
Виж целия пост
# 342
Здравейте, може ли някой да сподели инфо за хотел  Грифид Вистамар Златни пясъци ?Видях, че паркинга е платен 10 евро на ден , а дали е охраняем и какъв е капацитета му ? .
Виж целия пост
# 343
beni62sz, ти ни уби с този въпрос. Сигурно някое Бентли търкаляш  Wink Wink А, дано !
Извън шегата, в букинга, отзивите предимно много добри за хотела, цените още по- добри  Grinning
Писали са предимно румънци, а те са претенциозни май май. Пише си за платения паркинг и че резервация не е необходима предварително, значи капацитет имат. Отделно обаче един, двама румънци се оплакват че паркинга е платен, но е направо на тротоара, т.е.няма читав паркинг.
Някой друг да каже. Ама ако си в пик сезон, сигурно не може 100% да се разчита, щом нямаш запазено място.
Аз много се дразня на скъпи хотели с платени паркинги. Ако обаче, въпреки че си плащам няма да имам запазено място, ще ме загубят като клиент със сигурност.  ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 344
Паркингът на Вистамар е малък и платен, извън случаите, когато влиза в период на промоционални цени и го има като бонус към офертата. Ако встрани от хотела, където по моя преценка има около 20 места за паркиране, няма място, охраната ще Ви насочи към паркинга на Болеро, който също е Грифид и се намира на гърба на Вистамар.- Той е по-голям и обикновено има място. В двата хотела сме били гости съответно през 2012 и 2013 година, в топ сезон, с промо оферта. Писала съм подробно в старите теми - хотелите са без забележки, много добра верига, отлично качество на храна, почистване, обслужване, напитки. Болеро обаче е над Вистамар като ниво, минусът му е, че не е първа линия, а на 100 метра от плажа, ако това е проблем за някого. Дребните бяха на година-две тогава и не сме имали проблем с разстоянието. Освен това Болеро има ала карт ресторанти, аква парка, безплатен за гости и на Вистамар, по-добри басейни. Минусът и на двата хотела е по-тясната плажна ивица в този участък и не толкова чистото и плитко море.
Ако може да си го позволите - препоръчвам. Аз вече не бих могла, тъй като трябва да доплащам и за трите деца и цената става супер солена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия