Голямата тема за малките масла - 14

  • 101 415
  • 749
# 135
Имам проблем ....от месец и половина някъде правя маслена маска на косата,започнах първо само с кокосово масло по дължините,след това добавих зехтин и масло от кайсиеви ядки.За корените добавям и ЯЧРМ .Правя маската веднъж седмично,но напоследък краищата ми стават по сухи и изглеждат ужасно.Косата ми е тънка и слаба,цъфти много(колкото и да я подстригвам цъфти Close),не я боядисвам,не ползвам сушоар и стилизиращи продукти.След маслена маска я измивам два пъти с шампоан ,слагам маска или балсам ....къде греша ? newsm78

Видът на косата зависи много и от храненето. Да не си била на диета? Също през по-студените месеци косата се наелектризира и изсушава от климатици, шапки, шалове, мъхести пуловери ...
Виж целия пост
# 136
На диета не съм....но имам проблеми и определено ям по малко от 2 седмици...,иначе по цял ден съм в колата -  такава ми е работата ,но е от години,не е някаква промяна.Шапки ,шалове и мъхести пуловери не нося.

Да разбирам ,че няма как да съм прекалила с маслата и те да довеждат до това исушаване?
Виж целия пост
# 137
Според мен прекаляваш с маслата.От една седмица си мажа скалпа с масло от синапено семе и косата ми се сгъсти и се усеща по-здрава.От Зоя съм го купувала.
Скрит текст:
Бихте ли ми казали какаовото масло дали става за коса?
Виж целия пост
# 138
На диета не съм....но имам проблеми и определено ям по малко от 2 седмици...,иначе по цял ден съм в колата -  такава ми е работата ,но е от години,не е някаква промяна.Шапки ,шалове и мъхести пуловери не нося.

Да разбирам ,че няма как да съм прекалила с маслата и те да довеждат до това исушаване?
Да не би да си я прехидратирала с маслата? Моята коса също е тъничка и много мека и съм установила, че като правя маслени маски няколко седмици подред, започва да хвърчи, наелектризира се много лесно и става съвсем "перушинеста". В такива ситуации замествам изцяло маслените маски с маслени, в които слагам и нещо "протеиново". Установих, че добре ми влияе маска с кисело мляко и ленено масло: 2 с.л. ленено масло се загряват на водна баня + чаша кисело мляко. Нанася се на косата, като се втрива в корените и кожата на главата с масажни движения в продължение на 10 минути. Косата се прибира под шапка за баня и маската се оставя да действа 40 минути, след което косата се измива. При редовно използване на тази маска мазната коса придобива свежест и остава по-дълго време „чиста“.
Аз слагам по-малки количества, тъй като косата ми е средно дълга и това количество ми е много. Разнасям маската хубаво и по дължините. Обикновено стоя повече от 40 минути (час-два, според ситуацията).
Виж целия пост
# 139
Може ли да ми препоръчате марка наистина качествени масла? В момента ползвам Rivana, но имайки предвид цената, ми се струва, че не е от най-добрите.
Виж целия пост
# 140
Може ли да ми препоръчате марка наистина качествени масла? В момента ползвам Rivana, но имайки предвид цената, ми се струва, че не е от най-добрите.

Аз вземам от Зоя.бг. В София имат реален магазин, но аз поръчвам по Интернет.

На диета не съм....но имам проблеми и определено ям по малко от 2 седмици...,иначе по цял ден съм в колата -  такава ми е работата ,но е от години,не е някаква промяна.Шапки ,шалове и мъхести пуловери не нося.

Да разбирам ,че няма как да съм прекалила с маслата и те да довеждат до това исушаване?

Не мисля, че от маслата може да се изсуши косата, по-скоро може да се пренасити, както е писала rumy.rci .
Виж целия пост
# 141
Благодаря за отговорите момичета Hug

Ще пробвам маската която си препоръчала ,дано се отрази добре Peace
Виж целия пост
# 142
Може ли да ми препоръчате марка наистина качествени масла? В момента ползвам Rivana, но имайки предвид цената, ми се струва, че не е от най-добрите.

О този сайт маслата също са изключително качествени: https://www.biofetish.com/
Виж целия пост
# 143
Според вас колко е оптималното време да се седи с маслена маска newsm78
Виж целия пост
# 144
До колкото знам...Ако става въпрос за дължините,то няма оптимално време колкото можеш по-дълго стой,ако престоиш дори цяла вечер е най-добре,или през целия ден съответно,ако не ти е удобно да спиш така.
Колкото до маслена маска на скалпа( аз имах такъв въпрос към момичетата в другата тема) Някои споделиха,че 2 часа са напълно достатъчни(ако преспиш цяла вечер се запушвали порите на скалпа),но Фрея  Heart Eyes се изказа тогава,че ако скалпът не е много мръсен- сравнително чист т.е от естествения себум,който се отделя,няма никакъв проблем и цяла вечер да се стои.

На мен питането ми идваше главно от това,тъй като имам 1 определен ден,в който правя маслена маска по дължините и преспивам с нея. И просто искам цялото това мацотене да го правя в 1 ден и затова ме интересуваше дали може да се преспива и с такава на скалпа. Peace
Виж целия пост
# 145
Аз си спя с нея. Малко е некомфортно, аз слагам плик, досадно е, обаче пък една нощ не е болка за умиране. При мен проблемът е, че често прекалявам, защото смесвам масла и тривитаминол, та ефектът се вижда на второто миене, иначе изглежда не мръсна, но някак си ...безобемна.
Виж целия пост
# 146
Аз стоя намазана 5-6 часа, обикновено събота или неделя, ако нямам излизане.  Peace
Виж целия пост
# 147
Аз стоя намазана 5-6 часа, обикновено събота или неделя, ако нямам излизане.  Peace
И аз по същия начин, за същото време горе-долу Peace
Виж целия пост
# 148
https://www.biofetish.com/masla-i-buteri-bg/maslo-ot-avstraliisko-emu-20-ml.html
Здравйте! Някоя от вас поръчвала ли си е това масло? Чета много хубави коментари, че маслото от Ему събужда заспалите фолукули и ми се иска да пробвам. От три години се боря с косопад и косата ми е много разредена и изтъняла. Пия хормонални препарати и използвам професионална козметика за коса, но ми се иска да пробвам и някакво масло. Какво ще ме посъветвате? Абсолютен лаик съм и всяко мнемие и съвет ще  са ми от полза. Да го комбинирам ли с друго масло или самостоятелно да мажа? Колко пъти в седмицата, колко да стоя намазана, това масло от този сайт ли да поръчам или от друг? Каквото се сетите пишете  Praynig
Виж целия пост
# 149
Би ли било удачно да се смесят тривитаминол, арганово масло и масло от макадамия като домашна маска за сравнително мазна коса? В какво съотношение е за предпочитане да бъдат и нужно ли ще е да се добави още нещо - зехтин, оцет, ракия и подобни?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия