С деца на обществени места. Мисия /НЕ/ възможна ли е?

  • 31 326
  • 624
# 90
П.П. имам дете, не му позволявах никога подобно противно поведение, докато сме навън, сред хора
(вече е голям, социалните му контакти са отлични, не виждам да е ощетен с нещо, че не го оставях да ходи по главите на всички)

О, нямам предвид да му позволявате, но казвам, че е възможно да се случи. И аз не понасям разглезено дете да бъде оставено да прави каквото ще докато майката чупи устни и клюкари със себеподобни. Понасям обаче от време на време дете в заведение да е разреве и търпеливо си чакам да бъде успокоено.

Понякога обебените и одетени имате нужда отстранична гледна точка Wink
Виж целия пост
# 91
Цеца ,

а защо трябваше да го скъса ?

И менюто ли влиза в цената на тортата ?  

Най-малкото от хигиенна  гледна точна не бих му дала да се занимава с това .   Stop
Виж целия пост
# 92
във връзка с темата, пресен случай от днес, който много ме развесели:
мой приятел стана баща за пръв път на 45 години. все ми обясняваше преди това колко е неприятно да му реват деца по скъпарските ресторанти, които посещава. той ако бил, щял да се занимава с детето, да го изведе навън, а не да кара другите да го търпят.
сега е татко на малко 2-годишно дяволче. днес в потрес ми обясняваше как и той бил човек и искал да излиза, отишли в “хххххх“, но детето му увиснало на покривката на съседната маса и провалило вечерята на две непознати дами. платил им сметката и се извинил, след което .... били любезно помолени от управителя да напуснат. дори не обсъждаше поведението на детето си, беше сърдит, че през годините е бил вип клиент на заведението, а сега е получил такова отношение.
Виж целия пост
# 93
А, чакайте да станат на 7, че тогава ги възпитавайте... То има една хорска приказка за това.

Няма обаче да е лошо някои да почакат, да. Тук доста хлапета от детската градина ходеха вече на Star Wars, а официално е над 12. По същия начин не знам кое е толкова сложно да седиш и ядеш торта в сладкарница, че да трябва чак и специално свикване. Просто има възрасти, които не се интересуват, дали тортата е в сладкарница или вкъщи, съответно така се и държат  Simple Smile
Виж целия пост
# 94
Цеца ,

а защо трябваше да го скъса ?
Щото сервитьорката тръгна с това, че детето е скъсало менюто и така беше набрала скорост и вой, че първо крещя, а после чу и видя, че не е скъсано, само са му изкарали листчетата от държача. Не беше обикновенното меню, а някакво рекламно на сандвичи.
Та си изкарах скандала за скъсано меню. За това да го беше скъсало.  Crossing Arms
Вече в тази Неделя не ходя. Има достатъчно сладкарници в махалата, в които обслужващия персонал не вика по клиентите.
Виж целия пост
# 95
Абе децата са си деца. Тия дни излизам по-често със сина ми, че бабата е в почивка.
Вчера беше супер възпитан, днес почна да мрънка.
Миналата седмица седя мирно на масата в заведение, докато отида до тоалетна!
На 5 е.
Виж целия пост
# 96
Авторката обясни в една друга тема, където бе заметена, че са вдигнали сладкарницата във въздуха с лигавщините на дъщеря й, а не че детето е помрънкало.
После няколко пъти обясни как и нея не са я възпитавали, та няма нищо странно, че и тя си отглежда лигня.

Аз имам тийнейджър, но това не ме кара да търпя простотиите на другите тийнове. Нетърпими са и никой не е длъжен да ги търпи.
Виж целия пост
# 97
То беше ясно, че не е за помрънкване от 5-10 мин.  Но темата ще си продължи. За щастие са все по-малко тези, които смятат, че светът се върти около децата им.
Виж целия пост
# 98
А, чакайте да станат на 7, че тогава ги възпитавайте... То има една хорска приказка за това.

Няма обаче да е лошо някои да почакат, да. Тук доста хлапета от детската градина ходеха вече на Star Wars, а официално е над 12.
Не е . На филма пишеше-"Подходящо за всички възрасти".  Лично видях надписа в киното.
 Моето хлапе на 4 години го изгледа с възторг и после питаше за още.
Виж целия пост
# 99
Е никое заведение, дори и детско, не може "да се вдига във въздуха" от нечия лигня.

Моето дете се държи добре, когато е без компания в заведение. Обаче съберат ли се с някой негов приятел... мале, мале.
Виж целия пост
# 100
Тийновете направо ме плащат тия дни!
Като имаше сняг, хвърляха топки по колите и ГТ на Орлов Мост.
Други ритаха парчета лед по пътното платно.
В МД се държат доста по-зле от малките деца.
Виж целия пост
# 101
Star Wars не само не е над 12 години, но е и първият игрален филм в България на голям екран с дублаж (освен обичайната версия със субтитри) именно за да може да се гледа и от деца.

Традиционната му публика, впрочем. Старите серии масово сме ги гледали на 7-8 години.
Виж целия пост
# 102
Тийновете направо ме плащат тия дни!
Като имаше сняг, хвърляха топки по колите и ГТ на Орлов Мост.
Други ритаха парчета лед по пътното платно.
В МД се държат доста по-зле от малките деца.

Има 2 варианта - или са им позволявали, или са им забранявали всичко.
П.С. Ние правехме същото. Но тогава, като нищо, някой чичко ни ошамарваше.  
Виж целия пост
# 103
Тийновете направо ме плащат тия дни!
Като имаше сняг, хвърляха топки по колите и ГТ на Орлов Мост.
Други ритаха парчета лед по пътното платно.
В МД се държат доста по-зле от малките деца.

Има 2 варианта - или са им позволявали, или са им забранявали всичко.
П.С. Ние правехме същото. Но тогава, като нищо, някой чичко ни ошамарваше.  
Мхм или поне си знаехме, че сме на косъм от ошамарването.
Ние замервахме с джанки колите, ама бързо бягахме, щото....
Виж целия пост
# 104
А, чакайте да станат на 7, че тогава ги възпитавайте... То има една хорска приказка за това.

Няма обаче да е лошо някои да почакат, да. Тук доста хлапета от детската градина ходеха вече на Star Wars, а официално е над 12.
Не е . На филма пишеше-"Подходящо за всички възрасти".  Лично видях надписа в киното.
 Моето хлапе на 4 години го изгледа с възторг и после питаше за още.
Моя на 4ри(почти 5) кротко заспа на към средата Simple Smile Много добре си изкара човека Simple Smile Иначе наистина пишеше "за всички възрасти" и беше дублиран.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия