Януарска мама

  • 44 823
  • 736
# 90
Брех, изтървах ви! Не съм влизала три дни, а вие пишете ли пишете...
Аз също давам Лефакс предимно вечер, през деня се опитвам да давам чай против колики, но рядко ми се получава. И на мен ми се струва, че ака по-малко от Лефакса. Ще пробвам да го намаля да видим.
Иначе е само на кърма. Ще пробвам да махна силиконовите зърна най-после. Днес кърмих седнала, по-лесно се уригна после. Иначе е голям зор, той заспива, аз го изправям, но не се получава нищо и после го дебна, че връща през носа.
Ние най-после се оборудвахме с количка. Голям зор беше, харесаме нещо, я няма пълен комплект, я цвят не внасят, а друг кусур излезе, що колички изгледахме ... Сглобихме я в къщи, сложих Марти в нея да я пробваме, а той взе че заспа. Хареса му явно.
Имам малко притеснения с каката, явно ревнува и всяка вечер си говорим. Чувствам се смотана майка, че не успявам да и обърна достатъчно внимание, но просто няма как. Днес ходи и се върна за първи път сама до училище, беше ми едно криво сутринта ... Ето и сега идва да се гушка, дребен скрибуца, кой по-напред да оправям не знам. Уж е голяма вече, а си търси си вниманието и това е. Много сме близки с нея, бяхме свикнали да правим всичко заедно, да си споделяме, а сега я отделих и я оставих да се оправя сама. Раздялата ни по Коледа и Нова година тя още не може да преживее и само ми повтаря, че повече не иска да се разделяме ... Оф, оплаках се.
Виж целия пост
# 91
Катя, говорих с личната. Каза до 2-3 дни, ако не премине да видим какви АБ ще изпише, но ми намекна за спиране на кърменето  Shocked не ми се обикаля по доктори в това грипозно време, та дано се оправя с леки средства.

Днес спи много малката, само 2 пъти съм и дала добавка по 30 мл. Дали значи, че е сита от кърмата  Rolling Eyes как няма да ме хване депресия, затворена в една стая. Или се храним, или чета и се съветвам с познати  Tired бива да взема да разнообразя с домакинска работа.

Балонче, то чак куковците си оправила. Как се държат към бебето? Вече имат ли контакт?
Виж целия пост
# 92
Момичета, какво става с Purpletka? Нищо не е писала.
Виж целия пост
# 93
Момичета, някоя от вас взе ли си ергономична раница? Изпробвахте ли я?
Аз харесах тази, но все още се чудя дали си заслужава да дам толкова пари. http://roshavo.com/oc/%D0%9D%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B … D0%B5%D0%B1%D0%B5
Виж целия пост
# 94
Балонче от предишните теми знам, че имаш две кучета. И аз съм с две и много ме беше страх как ще реагират и 3 дена не сме им показвали малкия и бяха много тъжни ,че ги изолираме. След като се престраших да им го покажа, нещата се пооправиха, но като че ли още долавям ревност. Вие как се справяте?
Виж целия пост
# 95
Момичета, някоя от вас взе ли си ергономична раница? Изпробвахте ли я?
Аз харесах тази, но все още се чудя дали си заслужава да дам толкова пари. http://roshavo.com/oc/%D0%9D%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B … D0%B5%D0%B1%D0%B5

За този магазин знам, че ако не ви пасне можеш да я върнеш. Но за новородено не трябва да се използва раница . Работата е в това, че децата, които не могат да седят самостоятелно не трябва да се подпират под дупе за да не се натоварва гръбнака ,а трябва да се залепя плътно  към тялото  на този, който го носи.  раницата не може да осигури това
Виж целия пост
# 96
Момичета, какво става с Purpletka? Нищо не е писала.
Да, и аз я мисля... Дали ги изписаха? Може в болницата да не може да пише... newsm78
Виж целия пост
# 97
Балонче от предишните теми знам, че имаш две кучета. И аз съм с две и много ме беше страх как ще реагират и 3 дена не сме им показвали малкия и бяха много тъжни ,че ги изолираме. След като се престраших да им го покажа, нещата се пооправиха, но като че ли още долавям ревност. Вие как се справяте?
Аз съм с две котки. В началото им беше супер любопитно какво е това шумно нещо в къщата и го гледаха с интерес. Пазех да не влизат в стаята му, но те са неудържими и няколко пъти ме издебваха и се шмугваха тайно, а аз после се оказва, че съм ги затворила с него в стаята му Laughing Не го закачат, просто искат да видят какво е. Сега вече не им е интересно какво става в стаята, рядко влизат и излизат веднага. Едната котка си задигна една биберона и смуче и тя Grinning
Него не го закачат, а като ревне и те се крият някъде, то на тази истерия и аз искам да се скрия, ама няма.
 Днес бях на косъм да го водя в Токуда на преглед. То бива истерия, ама беше страшно. Сега се успокои. Утре ни е часът за педиатър. Много се притеснявам, че в това грипно време ще се налага здраво новородено в болница да водя. Уж имаме час, но не знам спазва ли се, а и сигурно ще има пациент за преглед вътре и все пак ще се наложи да почакаме...дано не пипне нещо.
От вчера давам и Колийфа и Инфакол капки. Хвана го диария, но няма да ги спирам и двете до утре. /на обяд дадох само инфакола и настана страшния рев, явно и Колийфа върши все пак някаква работа/
Виж целия пост
# 98
Здравейте  Hug,
Purpletka и  Frozy ги няма от известно време.
Аз все още съм в болница  Cry. Следобяд вдигам температура, но изследванията са ми добре. Надявам се да ме изпишат утре. Смятам, че и обстановката в болницата не ми влияе добре.
Малката Кики е много послушна. Кърмя я горе-долу на 3 часа и си почивам, докато спинка  Heart Eyes. Стискайте палци утре да сме при тати  Praynig. Хубава вечер от нас  Heart Eyes
Виж целия пост
# 99
Циндил и на теб никак не ти е скучно с котетата.. Знам, че домашните любимци много се привързват към децата на стопаните си, но съм чувала за случай на агресия и още си ме е страх, нищо че моите са душички. А защо малкия плаче така, сигурна ли си, че са само колики от кога е така? Дано всичко мине на ред при доктора и не хванете нещо..
Виж целия пост
# 100
Дедету, и аз имам подплънки за сутиен, ама хич не ми е уобно да ходя из апартамента с такива, камоли да спя, ама май, май ще трябва да се прежаля, че не се издържа този теч.
Кучетата са три, когато се прибрахме от болницата бяха много притенени, че водим "нещо " вкъщи, не е коте, не е куче, а някакво по- различно живо същество ( освен  трите кучета ние сме били и приемни родители на други животинки). Първоначално бяха много нещастни, защото бяха изолирани, а те не са свикнали така, а  мен ме беше тръшнала някаква треска  не излизах много, много от спалнята (те живеят в хола). Вече имат контакт, даже още от преди седмица-две. Държат се страхотно, в началото им беше много любопитно, само го душеха, а асега само дебнат да се разсея и ходят да го облизват. Когато заплаче едното от кучетата започва да скимти и "бяга" от стаята, защото не може да търпи плача, другото ходи само да следи дали всичко е наред, а третото само дебне да го оближе Simple Smile Засега не долавям ревност, но гледам да компенсирам с внимание за всички. В хола дивана ни е много голям (купихме го специално за кучетата) сега е разпънат и в момента спят всички на него Simple Smile
Виж целия пост
# 101
Мамчета, с какво чистите нослетата на бебенцата. Ние накапваме физиологичен разствор и дърпаме с помпичка с уста, но почти нищо не излиза. Два пъти бъркам в ноздричките с напоена клечка за уши и вадя много повече. Ама не знам дали е правилно да правя това. Купихме и спрей стеримар и с него действаме също. По-различен ефект не намирам все още. Често като спи хърка с нослето. Какво повече да направя се чудя?

Циндил, много е неприятно това с коликите. И аз давам същите капки по същия начин от три седмици. Казват, че действат с натрупване. Също може да вземете едни одеалца от ДМ, които са с черешови костилки вътре. Затоплят се в миковълновата и се слагат на коремчето. Чела съм добри отзиви за тях. Ние ползваме от скоро някакво друго такова от Германия и май има ефект.
Виж целия пост
# 102
Мамчета, с какво чистите нослетата на бебенцата. Ние накапваме физиологичен разствор и дърпаме с помпичка с уста, но почти нищо не излиза. Два пъти бъркам в ноздричките с напоена клечка за уши и вадя много повече. Ама не знам дали е правилно да правя това. Купихме и спрей стеримар и с него действаме също. По-различен ефект не намирам все още. Често като спи хърка с нослето. Какво повече да направя се чудя?

Циндил, много е неприятно това с коликите. И аз давам същите капки по същия начин от три седмици. Казват, че действат с натрупване. Също може да вземете едни одеалца от ДМ, които са с черешови костилки вътре. Затоплят се в миковълновата и се слагат на коремчето. Чела съм добри отзиви за тях. Ние ползваме от скоро някакво друго такова от Германия и май има ефект.

Аз също чистя с клечка за уши. Първо капвам физ. разтвор, след това и масажирам нослето от очите към ноздричките и обирам каквото има с клечката.
Виж целия пост
# 103
Аз също процедирам с клечки за уши. За коликите пробвахме първо чай от копър - нищо, после Еспумизан-нищо, после Инфакол и ни запече..... #Crazy и сега сме на Мама Натура, детенце си ака чудно коликите намаляха, има ги още, но са поносими май има едни "факсчета" с внезапен рев, но са еднократни. В леглото с таткото сложихме ел. възглавничка и я пускаме колкото да загрее  и го слагам да спи по коремче. колкото до оригването дори да е заспал го държа около час върху мене за да може да се оригне хубаво и сме подвигнали и матрака на леглото за всеки случай.
Виж целия пост
# 104
Здравейте, момичета! Приемате ли нови попълнения?  bouquet
Открих ви чак в края на бременността и докато изчета последните темички (предимно нощно време през телефона, знаете как често не се спи) и се наканя да пиша взех, че родих. Терминът ми беше на 5 януари, а родих естествено точно две седмици по-рано - на 22 декември в Шейново. Георги се роди 3540 гр., 50 см.  Heart Eyes
Надявам се, че нямате против да пиша при вас, защото вече ви "познавам" виртуално и някак ви чувствам близки. А и вече сме минали през някои неща и бих могла да споделя моя опит.  Hug
За коликите - при Жорко почнаха около десетина дни след като се роди. Педиатърката ни изписа Еспумизан, изпихме три опаковки с големи мъки и нищо. Едновременно с това пиех чай от анасон и копър. Еспумизанът е симетикон (помага малките балончета въздух да станат по-големи и да излязат), съответно като страничен ефект се появи леко запичане и накрая го спряхме. По препоръка на приятелка започнах да давам Коликинд (на Мама Натура) и определено го препоръчвам с две ръце.  Wink
Може да се пие и превантивно, защото е хомеопатично и няма да навреди.
Колкото до кърменето - опитахме да спазваме режим по препоръка на две лекарки, но се оказа, че не е за нас. Жорко се будеше гладен и плачеше неистово. Затова започнах да го кърмя на поискване и се поуспокои. Искам още много неща да напиша, но малкото гладниче се събуди...  baby_neutral
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия