НВ-ВМХ и палео, част 101 - за здравословното хранене

  • 63 448
  • 725
# 285

Зачудих се дали да не опитам за кратко да влезна в кетоза за да си намаля апетита? После вече колелото ще се завърти само.
 

Здравейте момичета, опитвам се да вляза в този режим от около седмица, имам открита ИР, пия Глюкофаж, имам доста килца за сваляне все още и най-вече се опитваме да имаме бебче.
Изчетох две теми назад, цялата първа страница, и такава ми е каша...., на всичкото отгоре английският ми е трагичен. Толкова въпроси, като например - какво е "Кетоза"?! Закуската задължителна ли е? На колко време се прави този гладен период от 17часа?
Благодаря предварително!

И аз съм на същия принцип.. От 10 дни съм на режима, с ИР +ПКЯ и в борба за бебче Simple Smile само че пия Метфогама Simple Smile

Аз също едва днес видях това със 17-часовата пауза и искам да знам, какво представлява и кога се спазва? Благодаря на другите момичета, на които въпросът ми ще им се стори отегчителен.. Сигурно е често задаван, но до сега не бях срещала това нещо  ooooh!
Виж целия пост
# 286

Зачудих се дали да не опитам за кратко да влезна в кетоза за да си намаля апетита? После вече колелото ще се завърти само.

Nuclear, влизай, влизай. Моята ламя се фръцна и си замина.  Laughing Много ми е добре там. Чудо на чудесата!

Накарахте ме и мен да се измеря там където не се и сещах.
глезен 20
китка 14
прасец 37  Heart Eyes (як боксьорски  Laughing)
талия 74  Rolling Eyes
бедро 58 уф!
бицепс 28- с много любов отгледан  Laughing

Паузата и аз ще я правя. Вечеря до 18.00 и закуска в 10.00.
Два дни седмично имам тренировка до 18.30 обаче...след нея ще хапна малко, но става 19.30. Значи без закуска след бокс.

Виж целия пост
# 287
petufin, в първия пост по темата нещата са написани много ясно, дори не е нужно да разбираш английски. За кетозата е писано, за броя на храненията.
Виж целия пост
# 288
За petufin само да кажа, че този 16 -17 часов фаст изобщо не е задължителен и по мое мнение даже не е желателно човек, който тепърва ще започва режима да си налага такива фастове.
Когато тялото ти се адаптира да гори мазнини, сама ще имаш нужда да увеличаваш интервалите между храненията.
Аз също се чувствам перфектно в състояние на кетоза, не само заради факта, че не усещам глад.
Виж целия пост
# 289
Свърша ми сланината, как ме е яд, че не донесох повече! Новата ми страст са яйца със сланина и зелен лук, ама как няма да свърши, като мъжът ми ме подяжда постоянно! Гледам,че продават прясна сланина, дали да взема и да изпържа, като пръжки  и да ползвам и мазината, само да слагам ли сол при кавърдисането? Много ме засищат така приготвени яйца, по пет часа не огладнявам.
 Сега ще ходя да търся метър и да се меря, само дано ме разберат какво искам:)
Аз правя не нарочен фаст, последно след вечерята в 19, към 22 хапвам малко кашкавал с масло и после чак в 13.30 на другия ден обядвам. В 9.30 имам две чаши кафе с по 25 гр масло и 30 грама кокосова сметана във всяко. Та и аз да питам кафето " отваря" прозореца или мога да броя за първо хранене обяда?
Риъл, много са ти тънки бутчетата! Завидях значи Crossing Arms

Сега, като прочетох за тези брадавички си погледнах шията, имах две малки, ами няма ги!
Виж целия пост
# 290
Аз писах преди време, че по стечение на обстоятелствата през последния месец бях намалила много храната. Не закусвах, обядът ми беше символичен, 2 варени яйца например, а само вечерята нормална.
Резултатът е, че въпреки, че не боледувам, се чувствам изморена. Вчера играх на топка с дребната и капнах за половин час.

Засега реших да се насиля да закусвам - за днес две наденички и един морков. Изтупах и гирите от прахта пък да видим.
Виж целия пост
# 291
Тъй както гледам всички с манекенски размери са се събрали в тая тема  Laughing
Аз няма да пиша моите, за да не ви стресирам  Joy .  Спряла съм се на тоя режим заради здравословния му ефект. По-важно за мен е да подобря здравето си, а другото - когато стане  Peace

Влязох да питам дали мазното кафе прекъсва 16-часовата пауза на гладуване  newsm78 От около седмица се старая да я спазвам, но имам едно мазно кафе около 10-12 час.
Спокойно,не сме всички с манекенски мерки Laughing.
Мазно кафе можеш да си пиеш,нищо не прекъсва,даже Инес Субашка беше писала статия точно по този въпрос,поради многото запитвания,които имала и всъщност от там го знам.
Няма да си пиша обиколкоите на глезен и прасец,че ми става кофти,доста са ми дебели и мазнина има,но не свалям от тези места.
Виж целия пост
# 292
Като се замисля, то и аз реално процедирам така.. Вечера в 19, максимум 20ч. след това обяд 12-13ч... От другата седмица, обаче ще включвам и закуска, заради лекарството.. Минавам на 3х1 и е задължително с храна, защото дразни стомаха иначе..
Виж целия пост
# 293
Невракова, за Цялото 30 иде реч.  Peace
Ню, сигурна ли си? Аз четох, а е напълно възможно и да съм се объркала де, че маслото е разрешено? Някой друг ЦЯЛ да потвърди/ отрече, или пак да почвам да чета?  Laughing Ако е забранено, значи днес ще ми е ден първи на мен. Първите ще станат последни.  Laughing
Виж целия пост
# 294
Г-жа Нервакова, Тили, Нуклеар, Пинкито и аз се запалихме по една програма - Whole30 - книгата я има в библиотеката на 1-ва страница.
В нея се изключват млечните (и не само), затова маслото трябва да гхи - т.е. пречистено от млечния протеин.
Ти можеш да си го ядеш спокойно.

Имам въпрос към момичетата, които са правили гхи - пяната, която се събира - прилича ми на нещо като гъста сметана - може ли да се консумира или се хвърля  newsm78

Тили, писали сме заедно  Wink
Не може масло, но може гхи. Ако правиш програмата по здравословни причини, е хубаво да почнеш от днес да броиш дните  Hug
Виж целия пост
# 295
Рзабрах ви момичета ,благодаря за отговорите Simple Smile
аз не пия мазно кафе ,
моите мазнини идват от авокадо половин на ден
в салатите две три лъжици зехтин
в манджите също зехтин,масло или свинска мас
тези мазнини дали са ми достатъчни , калкулатора ги дава ок , но въглените си ми надскачат 20 от повечето млечни при мен
като заобичам яйцата ще стане работата Simple Smile
Виж целия пост
# 296
Не се изхвърля,  а можеш да си го държиш в хладилника и да си готвиш с него, до 8-10 месеца .... така пишеше, някъде го четох тази вечер, ама не мога да кажа къде беше, че колко неща изчетох...не мога да дам линк, Аз обаче не мога да правя такива неща, не ми се занимава ....аз си ям масло, от млякото на извънземни крави спокойно летящи....  трябва ли чак пък до такава перфектност ?  Ако пък трябва, по добре да не го ям... Sad    Също да си кажа, че такъв фастинг от по 17 часа никога не съм правила.... аз обичам да си хапвам... Толкова трудно се научих да закусвам, сега пък отново да се преобръщам.  newsm78   Ще мина аз да взема книгата от библиотеката ....трябва да се изчете всичко по задълбочено явно...
Виж целия пост
# 297
За фаста 16-17 часа: изобщо не може да е задължителен, аз просто установих, че много добре ми се отразява, при това при мен е "обърнат" - прозорецът е от 7.ч. сутринта до 12-13 на обяд, после пия само вода до другата сутрин. Козметично дава много добри резултати - кожа, коса, общ тонус, но да се извежда в правило за всички, не смятам, че е редно, правилно е, че особено за начинаещи е най-добре в точни часове три пъти на ден да се яде.
На гхи-то бялата пяна направо си я ям - тя е много приятна, киселичка, пък е и в много малко количество, поне при моето масло /някакво "Мандраджийско", майка ми ми го купува от производител/, или пък щото аз топя наведнъж не повече от 200г
Виж целия пост
# 298
А защо ще правите гхи, като пяната така или иначе пак я ядете? Нали пяната е вредното и за това се маха?
Виж целия пост
# 299
Здравейте....гледам какви сте вталени...аз с моята талия 93см, на моите 164см няма да ви казвам какво ми е. Като седна и съм като свиня-майка с три реда боцки Mr. Green

Бях попитала в предишен пост за вит.C-то как го пиете, но никой не реагира?!? Никой ли не пие в добавка вит. C?

За магнезия, аз ползвам този на сашета Диаспорал...пиех го като бях бременна с второто дете. Бяха ми казали, че този е най-добър като качество на пазара и в най-лесна за усвояване форма за организма. На мъжа давам МагнеB6.

Тази сутрин се събудих с главоболие...Повече от месец не ми се беше случвало, а днес от сутринта  Sad...закусих две пържени яйца в масло и едно киви...даже това едвам изядох...като ме боли глава, нямам апетит...

Включих моята майка на този режим от 3 седмици. Тя е на 69г., тежи 88,8кг. и има проблеми с шипове, разширени вени(даже има правена операция на вените преди 16г.), започна да вдига кръвно и да й се подува единия крак, който пък е чупен преди 10-15г....Иска ми се да й помогна, защото я виждам, колко зле се чувства. Позволява си единствено вечер по филийка хляб от този без брашно и най-много един път в седмицата нещо сладко. От тази седмица я помолих да се откаже и от вечерната филийка.
За тези три седмици няма промени в килограмите. Надявам се да започне да сваля бавно килограми, за да й се облекчат страданията. Предполагам, че тъй като е на възраст, може по-бавно да се случват нещата. Едно интересно явление беше, че леко беше повишила захарта 2 седмици след началото на режима (от 4.8 на 5.4). Тя няма повишена КЗ по принцип, но тази промяна е малко странна...Някой има или по-възрастен познат, роднина, който да е минал на режима, за да сподели опит?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия