Септемврийче чака пролетта да види колко шарен е света! тема №5

  • 36 076
  • 728
# 360
Има ли друго бебе, което не иска да се обръща? Слагам Макси по корем, но бързо му се уморява врата и започва да клюма и да реве. Дали е проблем, да търся ли лекар?
Можете ли да ми препоръчате клипчета с упражнения за обръщане? bouquet
Виж целия пост
# 361
Има ли друго бебе, което не иска да се обръща? Слагам Макси по корем, но бързо му се уморява врата и започва да клюма и да реве. Дали е проблем, да търся ли лекар?
Можете ли да ми препоръчате клипчета с упражнения за обръщане? bouquet

Аз мисля, че не е проблем. Просто по-късно ще започне. Вяра може да се обръща от гръб по корем, но обратно не иска. И то се обръща предимно през дясно рамо. И тя в последно време има навик да се обърне по коремче и да си полегне.
Като упражнение, за да започне аз я побутвах по дупето да тръгне и след това й помагах с ръчичката, която е отгоре, а затисках лекичко краченцето, което е отдолу и тя започна сама. Не знам дали обясних разбираемо. Ако е неясно питай, ще опитам пак Grinning
Виж целия пост
# 362
Има ли друго бебе, което не иска да се обръща? Слагам Макси по корем, но бързо му се уморява врата и започва да клюма и да реве. Дали е проблем, да търся ли лекар?
Можете ли да ми препоръчате клипчета с упражнения за обръщане? bouquet

Има, има Simple Smile) И Вики изобщо не обича да стои по корем. Не е и много стабилна в седенето ... доки каза спокойно. Здрава е. Просто в това отношение се развива по-бавно - така е и при Макси. Не се притеснявай. С повече тренировки за обръщане и ще заякне Wink

Бързо оздравяване мъничета  Sad  Hug Не мога да помогна. Нямам опита.
Виж целия пост
# 363
Бързо оздравяване на всички.
Педито на мен ми показа как да му помагам, за да се обръща. И аз ще се опитам да обясня. Както си е по гръб, кръстосвам му крачетата като опъвам, това което се пада отдолу и потупвам по дупето. Борко се обръща само от гръб по корем и то само на дясно. Като се измори да стои така и започва да мрънка. Случвало се е да се обърне сам по гръб, но май го прави несъзнателно. Иначе много иска да е прав или седнал, не му се лежи на детето. Иска да сяда и само се пъне, много ми е интересен и сладък.
Виж целия пост
# 364
Никола първо се научи да се обръща от корем по гръб защото хич не обича да стои по корем. Отскоро, може би откакто може да се завърта да стои на една страна, когато се присяга за играчка може да се обръща и от гръб по корем, но въобще няма желание да остава по корем. В момента в който си докопа играчката и хоп, пак е по гръб. Също постоянно иска да е прав. Особено откакто го слагам в бънджито - то е един рев, само и само да му помогна с изправянето. Откакто се изправя и го слагам в бънджито започна да се буди с рев и е много неспокоен съня му. Кара се и много мрънка, даже повишава тон и започва яко да ми лази по нервите. Опитвам се да променя нагласата си и да го успокоявам, но се чудя дали вече не е на етап разглезване ако продължавам да откликвам на всеки плач и негодувание.  newsm78
Виж целия пост
# 365
Никола първо се научи да се обръща от корем по гръб защото хич не обича да стои по корем. Отскоро, може би откакто може да се завърта да стои на една страна, когато се присяга за играчка може да се обръща и от гръб по корем, но въобще няма желание да остава по корем. В момента в който си докопа играчката и хоп, пак е по гръб. Също постоянно иска да е прав. Особено откакто го слагам в бънджито - то е един рев, само и само да му помогна с изправянето. Откакто се изправя и го слагам в бънджито започна да се буди с рев и е много неспокоен съня му. Кара се и много мрънка, даже повишава тон и започва яко да ми лази по нервите. Опитвам се да променя нагласата си и да го успокоявам, но се чудя дали вече не е на етап разглезване ако продължавам да откликвам на всеки плач и негодувание.  newsm78

Явно преминават през някакъв период. Вяра също постоянно мърка и реве, иска постоянно да е на ръце, не иска да е легнала. И тя ако не й се обърне внимание започва силно да протестира.
Виж целия пост
# 366
Jen4eto, ще споделиш ли как се справи със синехията на първото ти момиченце и дали се повтори срастването?

Срасването не се повтори. То по-скоро беше само слепване, а не срастване и не беше изцяло, а точно по средата, сякаш разделяше влагалището на 2 дупчици. Ами след като ЛЛ каза да не пипам, че щяло само да се оправи, аз на своя глава действах. Мазах обилно с крема на Галафарм след всеки памперс и леееко подръпвах настрани срамните устни. След това упражнение мажех пак обилно с крем. На 2рия ден се разлепи без плач.
Виж целия пост
# 367
Мерси, Женчето! Ние днес бяхме при проф Сираков в Майчин дом и той го разлепи. И ние стигнахме дотук по съвет на педиатърката- да не съм пипала там! Добре, че все пак бях прочела за това и го открих от рано. Сега се моля и при нас да не се повтори  Praynig
Днес бяхме и на ортопед - при Алексиев. Каза, че вече мога да оставям бебка неограничено време седнала или в проходилка, аз още не съм я слагала в проходилка, дано й хареса  baby_neutral
Виж целия пост
# 368
Мерси, Женчето! Ние днес бяхме при проф Сираков в Майчин дом и той го разлепи. И ние стигнахме дотук по съвет на педиатърката- да не съм пипала там! Добре, че все пак бях прочела за това и го открих от рано. Сега се моля и при нас да не се повтори  Praynig
Днес бяхме и на ортопед - при Алексиев. Каза, че вече мога да оставям бебка неограничено време седнала или в проходилка, аз още не съм я слагала в проходилка, дано й хареса  baby_neutral
Тя може ли да стои стабилна като е седнала, а може ли да сяда самичка?  newsm78
Виж целия пост
# 369
А по какво преценяват дали вече може да се слагат седнали? Само по възрастта ли или гледат нещо във физическото развитие до момента?
Аз мисля да почакам докато сама се научи да сяда, тогава да го прави. Няма да я слагам. Все ми се струва, че може някак да ѝ се изкриви гръбнака или нещо такова.
За момента нито може да седи стабилно, нито сама да се изправи до седнало положение. Има още много до този момент.

А вчера как ме стресна  ooooh! Отивам до другата стая и като се връщам я намирам на пода! Изпълзяла от шезлонга и се търкаля по земята. Аз помислих, че е паднала и се зачудих защо не е плакала или въобще сигнализирала по някакъв начин, но по-късно вечерта го направи отново и видях, че е нарочно. Повдига се на лакти и се прекатурва на страни. Добре, че държа шезлонга на земята.
Мъжът ми предложи да я връзваме с коланите, но на мен ми се струва много вредно.

Напоследък открихме зяпането през прозореца. Може да седи и да гледа в захлас много дълго време как вървят хора по улицата или кой знае какво точно гледа  Laughing ама го прави с голям интерес. То си е като телевизор - някакви неща се движат, коли бръмчат, птички летят, деца тичат...
Даже се чудех как да ѝ закрепя бънджито близо до прозореца, за да може хем да скача, хем да зяпа навън  Laughing Ако измисля решение на този въпрос, ще се сдобия с много свободно време  Laughing
Виж целия пост
# 370
И ние вече си имаме зъбче.
Жорко го слагам от време на време седнал до мен, той просто не иска вече легнал. Държи се сам около 2-3 минути и се килва. Набира се да седне от легнало положение до половината сам. От каката си спомням, че от стабилното седене до самостоятелното изправяне мина месец. Но малкият е с по-здрави мускули, да видим.
От няколко дни се мъчи да казва срички и пищи като делфин, много е смешен. Вчера оцветяваме с каката и същевременно говоря на бебето. Каката нали си ревнува, по едно време ми казва: "Мамо, ти ще оцветяваш ли или ще си говориш с делфина."
Виж целия пост
# 371
Много болни бебенца, бързо да оздравяват!

Алана, както описваш това с храненето и при моя го има.  Crazy Но аз броих смятах пак, от миналата седмица е започнал нов скок в растежа и като гледам си съвпада едно към едно. Проблемът, е че има има още време до 26 седмица, когато е пикът. Дори сега си спомням, че точно в този период не издържах с голямата и с упоритост приучих на биба, толкова бях изтощена Mr. Green Та не знам дали не е просто скок в растежа, а не недостиг на храна.
Зяпаме от доста време през прозореца, като клюкарки сме с него, но му е много интересно.
Продължава да е много приказлив, мънка, вика фалцетно, реве силно и звучно.  Joy

Аз още няма да слагам го слагам седнал, подпрян на възглавници и такива подобни. Когато е готово детето само си сяда. Видях го вече как става с голямото ми дете, стабилно самостоятелно седене на около 7 месеца, без помощ и всякакви такива подканвания. Сега чета за тези групи Киндиру и там също това казват.

bibi7, честито зъбче! Много лесно да излизат и да са здрави!
Виж целия пост
# 372
Честито зъбче, Биби Simple Smile
Не може да сяда сама, а седнала седи няколко минути и после се свлича надолу, не вече настрани. Иначе аз я държа седнала в скута ми и на столчето за хранене, докато яде, както и по малко на обяд и вечер, но след 10 мин й омръзва. На  шест месеца и пет дена е.
Иначе разбират дали е готова по ставите на крачетата и по вкостяванетомай беше на гръбначния стълб- така ми обясни ортопедът вчера. Аз изрично го питах дали има опасност да се изкриви гръбначният стълб от седенето, той каза, че вече нямало никаква опасност.
Виж целия пост
# 373
Lucile5, а това със срастването само при бебета ли може да се получи или при по големи деца? Аз мислех, че само при момчетата има фамоза. Нашият педиатър ще се занимава с това и се надявам да не ходим при уролози и разни такива.

Вече дадоха ли ви направление след 6тия месец за кръв, урина и нефролог? Къде ще правите ехографията на вътрешни коремни органи?
Виж целия пост
# 374
Eldass на нас ни дадоха и вече направихме ПКК и урина. За нефролог нашата педиатърка ми препоръча да отидем при детски нефролог от МЦ Здраве, обаче незнам кой да избера там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия