Колани за след раждането

  • 6 144
  • 9
Здравейте мили дами.  Чета сега във нета, че има и така наречените прибиращи колани за след раждането.  Ползвали ли сте такива? Колко време трябва да се носи?  Постоянно или само през деня?  Благодаря
Виж целия пост
# 1
По-добре лежи колкото можеш след раждането и почивай, по-добре ще се излекуват тъканите. След три раждания забелязах, че си е истина: по-малко зор, повече лежане, не бързай да скачаш.

Има колани, които вталяват, ама още повече ще притискат органите надолу. Трябват ти такива, които са за долната част на корема, дори малко покриват таза. Не такива, дето са като корсет и вталяват.
Виж целия пост
# 2
Не бих ти препоръчала. Не вярвам да действат кой знае колко в посока прибиране на корема. Това е процес, който може да отнеме малко или много време. Остави тялото ти само да се справи.
Виж целия пост
# 3
Благодаря. Беше ми любопитно честно казано.  Гледах ги и са точно както казахте, покриват точно долната част на корема.  Попринцип съм си предразположена към пълнеене.  Преди година бях 66 кг,но с хранителен режим свалих 20 кг...  Сега съм още в началото на бременността и ме гони страшен глад.  Както дойде може и да си ги върна килцата 😊😊😊 но ще е за много хубаво и чакано малко слънце 😊😊😊
Виж целия пост
# 4
Щом си в началото, гледай по-скоро да имаш правилна стойка, за да не ти се преразтегли съединителната тъкан на корема. Получиш ли диастаза, после няма да се оправиш с колани.
Виж целия пост
# 5
За колан питаш лекаря си. Само той може да прецени дали и кога евентуално да сложиш колан. Зависи от много неща.
Виж целия пост
# 6
Толкова и ги интересува лекарите какво става с корема ти след раждането...
Виж целия пост
# 7
Здравей!
Аз съм носила този колан (даже по-скоро клин) http://www.pakostnik.com/bg/medicinski-klin-s-cip-rita-tonus-elast
Сложих го веднага като се прибрах в къщи след раждането - значи на 5тия ден. Спях с него и почти не го свалях около месец, може би и повече. Родих през август и ми беше малко горещичко, но от инат издържах.
Много съм доволна. Мисля, че ми помогна да се възстановя, корема ми се прибра бързо. После го дадох на една приятелка да го ползва като роди и тя е много доволна. Сега мисля да си го взема, защото живот и здраве през октомври пак ще ми трябва. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Здравей,
Аз родих със секцио и това за коланите ме интересуваше. Питах лекарката, която ме оперира - тя каза, че не помагат тези колани - "Упражнения трябват" ! Simple Smile
Дано съм ти била полезна и Успех!!!
Виж целия пост
# 9
Ползвала съм и след двете си раждания и съм много доволна. Коремът ми бързо се прибра и то изцяло. Първият път бях с по-мек колан, който се набираше и беше много неудобен, но вторият път си купих от коланите, които рекламират Кардашиян и съм супер доволна. Много качествени, по-твърда материя и по-удобни. Ползвала съм и колан за прибиране на таза, но не мога да кажа има ли ефект от него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия