Болничен по време на бременност – 6

  • 144 983
  • 901
# 270
Здравейте,
в седми месец съм и от 10.06. ползвам болничен, който мисля да е непрекъснат до 45-дневния на 25.08. .
Въпросът ми е за всеки нов болничен (смятам, че в моя случай ще бъдат 3) ли се броят 3 дена, които се заплащат от работодателя, а не от НОИ или като е непрекъснат, тези 3 дни за сметка на работодателя са само при първия болничен?  newsm78
При мен бяха само при първия болничен.
Виж целия пост
# 271
Здравейте,
в седми месец съм и от 10.06. ползвам болничен, който мисля да е непрекъснат до 45-дневния на 25.08. .
Въпросът ми е за всеки нов болничен (смятам, че в моя случай ще бъдат 3) ли се броят 3 дена, които се заплащат от работодателя, а не от НОИ или като е непрекъснат, тези 3 дни за сметка на работодателя са само при първия болничен?  newsm78

Само при първичният има 3 дни от работодател.
Виж целия пост
# 272
Здравейте,
в седми месец съм и от 10.06. ползвам болничен, който мисля да е непрекъснат до 45-дневния на 25.08. .
Въпросът ми е за всеки нов болничен (смятам, че в моя случай ще бъдат 3) ли се броят 3 дена, които се заплащат от работодателя, а не от НОИ или като е непрекъснат, тези 3 дни за сметка на работодателя са само при първия болничен?  newsm78

При непрекъснат болничен всички дни се изплащат от НОИ. Само при първия ви болничен или ако има прекъсване, тогава важи изплащането на първите 3 дена от работодателя.
Виж целия пост
# 273
На мен ми предстои да изляза в болничен от август, но за тази година може би ще ми останат 5-6 дни отпуска. Те ще се прехвърлят ли за завръщането ми след майчинството или ще ги изгубя, ако не ги ползвам?
Виж целия пост
# 274
На мен ми предстои да изляза в болничен от август, но за тази година може би ще ми останат 5-6 дни отпуска. Те ще се прехвърлят ли за завръщането ми след майчинството да или ще ги изгубя, ако не ги ползвам?
Виж целия пост
# 275
интересува ме след лежане в болница как седят нещата за ходенето при АГ и издаването на болничен до термина? Преживях доста голям стрес и не мисля до септември изобщо да работя - имат ли право да ми откажат? Към кого да се обърна ако се случи?
Виж целия пост
# 276
Зависи от лекаря.Ако ти откаже болнични, го сменяш с някой, който дава.
Виж целия пост
# 277
Здравейте. Искам да подам молба за социалната помощ преди раждане. Проблемът е там, че от работа трябва да ми издадът долумент, че нямам нужния стаж за  нормално майчинство, но те  не знаят какво да попълнят. Може ли да ми дадете образец? Благодаря!
Виж целия пост
# 278
Здравейте Simple Smile Имам следната питанка и ви моля за съдействие. Как стои въпросът с изплащането на болничните? Видях, че в сайта на НОИ е отбелязан срок от 15 работни дни за изплащането им. Аз бях в болничен от 06-06-2016 до 19-06-2016 (14дни) и след това 30дневен . Чудя се нормално ли е да бавят толкова изплащането за 1вия период - тези 14 дни?
Виж целия пост
# 279
Здравейте Simple Smile Имам следната питанка и ви моля за съдействие. Как стои въпросът с изплащането на болничните? Видях, че в сайта на НОИ е отбелязан срок от 15 работни дни за изплащането им. Аз бях в болничен от 06-06-2016 до 19-06-2016 (14дни) и след това 30дневен . Чудя се нормално ли е да бавят толкова изплащането за 1вия период - тези 14 дни?

Болничният ви трябва да е представен в НОИ до 10.07., а вероятно и двата, и до 10 работни дни от датата на входиране в НОИ ще имате изплащане по първия болничен. Най-добре ако нямата ПИК код, да си вземете, за да следите всичко в сайта на НОИ.
Виж целия пост
# 280
Има ли срок, в който болничният трябва да се занесе на работодателят след издаването им? Сетсра ми е в продължителен болничен заради рискова бременност. Последният болничен беше издаден на 26.07., но е за периода от 20.07. до ...не помня кога (30 дена). Днес са ѝ се обадили от работата, че имало проблем с болничния и щели да я пускат отпуска, защото днес трябвало да се занесе болничния. Има ли проблем да го занеса утре? Аз знаех, че трябва да е в рамките на месеца.
Виж целия пост
# 281
Аз знам за 7 дни  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 282

Това пак е от датата на издаване, нали? Защото реално болничният е от 20-ти, а е издаден на 26-ти.
Виж целия пост
# 283
Болничният щом е от 20ти значи това е датата на издаване, просто може да се издават със задна дата, според мен. Но не мога да твърдя със сигурност, консултирайте се с НОИ примерно  Peace
Виж целия пост
# 284
 mmmmm, на мен в работата ми го искат болничния винаги преди края на месеца, за да си оправят заплатите! Поне така казват и се е случвало да звъним няколко човека на някоя колежка в болничен, за да го даде в рамките на месеца! И при сестра ти ми изглежда такава политиката, а утре е последния работен ден за юли! Е, на тях последният ден май им се струва късно  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия