Болничен по време на бременност – 6

  • 144 984
  • 901
# 285
Аз иначе винаги като го взема и пращам сниман с телефон на счетоводителката, тя си го оправя и вече оригинала и го давам когато мога, а един даже го бях загубила и тя каза, че нама проблем.
Виж целия пост
# 286
Благодаря за отговорите. Предполагам са се притеснили, че е в последният ден, да не би да пропуснем да го занесем Simple Smile
Виж целия пост
# 287
Здравейте!
Имам следния казус: имам болничен от лкк, продължение е, от 18-ти юли до 17-ти август. Предла съм го на работодателя, но счетоводителката е в отпуск и ще ми го подаде в НОИ на 15-ти август. Доколкото знам работодателя трябва да го подаде в НОИ до 10-то число на следващия месец, но кой е следващия месец в моя случай? Какво се случва ако работодателя не спази срока до 10-то число? Глобяват ли го или аз трябва да подам сигнал? Има ли вероятност да не ми изплатят болничния или просто ще протакат още във времето изплащането му?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 288
Pure_naturе,до 10 ти август трябва да се внесе.Ако закъснеят,не означава,че няма да ти го платят.Просто ще ти забавят плащането
Виж целия пост
# 289
Pure_naturе,до 10 ти август трябва да се внесе.Ако закъснеят,не означава,че няма да ти го платят.Просто ще ти забавят плащането
Да, така предполагах и аз, но друго си е да го каже някой наистина запознат. Благодаря!
Виж целия пост
# 290
Миналия месец бях в болничен и АГ ми каза тъй като целия август ще е в отпуск да ида при личната лекарка да ме прати на ЛКК за нов болничен. Въпросът ми е какво трябва да нося за тази комисия? Другия ми въпрос е тъй като на 03/09 трябва да ми се пусне 45 дневния болничен, на самия ден ли да ида при АГ или ще ми го пуснат със задна дата?
Виж целия пост
# 291
И аз да попитам за болничните- моето АГ ми каза, че имам право на 180 дни годишно болничен, независимо дали е с прекъсване или не.Аз все си мислех, че са 180 дни непрекъснат болничен от ЛКК, но АГ ми казва, че и останалите 5-6 дни през годината, които съм ползвала влизат в тази бройка. newsm78
Виж целия пост
# 292
И аз да попитам за болничните- моето АГ ми каза, че имам право на 180 дни годишно болничен, независимо дали е с прекъсване или не.Аз все си мислех, че са 180 дни непрекъснат болничен от ЛКК, но АГ ми казва, че и останалите 5-6 дни през годината, които съм ползвала влизат в тази бройка. newsm78

Дано не те подвеждам и нека и други да се включат. Обаче мен пък ми казаха точно обратното. Ако имаш прекъсване, тези 180 дни започвали на ново.
Виж целия пост
# 293
Момичета, имате право на 180дни годишно непрекъснат болничен, но не повече от 360 дни за настоящата и предишните две години взети заедно! Пишем го през няколко странички в темата.  Hug
Виж целия пост
# 294
Ами и аз така чета, но АГ-то ми  смята всички дни общо от началото на годината.
Виж целия пост
# 295
Миличка, за 180 дни (360 за последните три години) го пише в Наредба за медицинската експертиза. Глава 2, чл. 6, ал.5. Може да си го извадиш и покажеш на АГ-то ти  Peace
Виж целия пост
# 296
Здравейте ,,
та сега пак четох тук в темата е мен малко ме притесняват тези болнични...аз съм в болничен и в 4 ти месец бременна ползвала съм преди това болнични , но доки каза нямало да има проблем да искарам цялата бременост в болнични . Влезнах в болницата за 3 дена и ми дадоха за месец болничен след това процедурата се повтаря . Искренно се надявам да нямам проблем защото не мога да се върна на работа . Средата там не е подходяща за мен и бременноста ми
Виж целия пост
# 297
Aya, сметни си ден по ден откога си в непрекъснат болничен. 45-те дни преди термин НЕ влизат в тези 180 дни, които можеш да вземеш! Ако не ти достигат няколко дни може да прекъснеш болничния с отпуска или неплатен, за да не се връщаш. При мен рано се появиха проблеми и нямаше да ми стигнат 180 дни, та започнах с 14 дни от личната лекарка, после 1 седмица отпуска и после започнах 180-те дни! Успех и лека бременност!!!
Виж целия пост
# 298
Aya, сметни си ден по ден откога си в непрекъснат болничен. 45-те дни преди термин НЕ влизат в тези 180 дни, които можеш да вземеш! Ако не ти достигат няколко дни може да прекъснеш болничния с отпуска или неплатен, за да не се връщаш. При мен рано се появиха проблеми и нямаше да ми стигнат 180 дни, та започнах с 14 дни от личната лекарка, после 1 седмица отпуска и после започнах 180-те дни! Успех и лека бременност!!!

a аз имам прекъсване от ден между всяко влизане в болницата ...в смисъл сега до 20.08/събота / ми изтича боничния . после идва неделя и той иска на 22.08 да влезна в болницата пак..каза ,че неделята се брояло за прекъсван е
Виж целия пост
# 299
О, Aya, не знам дали неделя се брои за прекъсване!!!! Дано се включи някой, който е наясно с този казус!!! newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия