Паническо разстройство - 23

  • 78 923
  • 783
# 180
Ще се измъкнеш Диди, бъди сигурна в това. След месец ще си друг човек..Повтаряй си го постоянно..
Виж целия пост
# 181
Дано ,благодаря ти много ......изпитвам ужас да пия лекарства ,с триста зора ги пия и не знам какво съм си навила на пръста ,че ще ми навредят ,че ще ми стане нещо .....имам едно замъглено зрение ,парене ,болки навсякъде ,ужасно е ,сутринта беше ад ....рев,рев ........
Виж целия пост
# 182
Ще се измъкнеш. За всичко се изисква време. Каква ти е схемата на клонарекса? аз първоначално 2 седмици бях на 1/2-0-1/2. От 14-ти съм на 1/4-0-1/2 за една седмица и после спирам сутрешното и намалявам вечерното и накрая оставам на вечерно.

Не мисли така за лекарствата. Не трябва да те плашат. Няма да ти навредят. Навивайки си такива неща, че няма да ти помогнат и ще ти навредят самата ти си с такава настройка, а не трябва. Понякога просто имаме нужда от тези лекарства за да спрем физическите прояви на болестта. Приеми ги като нещо нормално, което ще ти помогне и няма да е завинаги.
Иначе тялото има нужда да свикне все пак. При мен отне около седмица преди да спре задушаването ми. А всеки човек е различен.

Не забравяй да излизаш по малко на разходка всеки ден за да дишаш чист въздух ако не ходиш на работа.

Твоята ПР с агорафобия ли е? Ако имаш периоди в които ти е много тежко можеш да споделиш тук, винаги ще се намери някой да те успокои.  bouquet

Намери си и нещо приятно за вършене с което да се развличаш и да ти носи удоволствие и успокоение.

А това замъгляване... най-вероятно е от клонарекса, той е такъв, че те кара да се отпуснеш. Аз като го пия сега съм малко ленива и поспалива, но го приемам някак нормално. Не ми пречи, освен, че заспивам в 10
Виж целия пост
# 183
Офталмолога ми изписа витамини за очите - Омега 3 с гинко билоба ,пише че влияели и на психиката и нервната система,дали ще ми пречат ,някой дали знае  newsm78
Виж целия пост
# 184
Не мисля, че ще пречат. Но не пречи да попиташ в аптеката. Аз последно питах в две аптеки за моят магнезий с б комплекс и после се презастраховах с личния лекар и всички казаха, че мога да ги пиша.

А и по-назад в темата четох, че има хора, които пият Омега 3.
Виж целия пост
# 185
Не бих приемала Гинко билоба + антиколагуант като Омега 3 едновременно. В интернет намерих доста изследвания, които твърдят че и двете действат противосъсирващо, съответно може да има опасност от кръвоизливи, а и ако пишеш АД с тях още по-голям риск. Естествено всичко е на английски, в Българските сайтове все още тактично пропускат потенциално опасните странични ефекти. Винаги ми е било смешно като ми ги предписват и не ме предупреждават за това, но вече се убедих, че лекарското съсловие знае само да иписва хапове или добавки като бонбонки, хич не им пука ако ти стане нещо в последствие от тях. Grinning

Билките и добавките имат не по-малко опасни странични ефекти, но сега е на мода да се демонизират лекарствата за сметка на добавки и билки. Истината е, че и те не са съвсем безопасни. Това, че нещо е природно и естествено не го прави безопасно. Най-лошата комбинация била да приемаш гинко билоба докато пиеш аспирин! Добре, че обичам да проучвам всичко което попада в организма ми, но често се получава така че разбирам за опасностите едва след като съм пила тези неща с месеци.

Но си зависи как си със съсирването по принцип, аз не използвам гинко, а и изхвърлих омега 3 защото кръвта ми така и така е леко разредена. Затова и повече няма да приемам нищо като триптофан и АД които влияят на серотонина. Серотонинът е свързан със съсирването, но колко от нашите психиатри ни предупреждават за това, до сега никой нищо не ми е казал! Все пак не се плаши от написаното, не всеки получава кръвоизливи, но според мен два антиколагуанта едновременно не е много хубаво, особено ако вземаш аспирин от време на време или куркума. По-добре ги пробвай поотделно, за да видиш как се чувстваш. Аз като пих гинко за първи път имах ужасна болка в главата и го спрях. Чудя се защо докторите не ни споделят за страничните ефекти. На мен дори ми казаха пи жълт кантарион, абсолютно безопасно било цитирам "като въздуха и водата" - това доктор ми го каза! Но кожата и черния ми дроб не са съгласни. Grinning Успех!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1490168/

Цитат
CONCLUSION
A structured assessment of published case reports suggests a possible causal association between using ginkgo and bleeding events. Given the widespread use of this herb and the serious nature of the reported events, further studies are needed. Patients using ginkgo, particularly those with known bleeding risks, should be counseled about a possible increase in bleeding risk.
И още:
Цитат
The U.S. National Institutes of Health warn that omega-3 supplements can increase the risk of excessive bleeding if they are taken in combination with other anti-coagulants
Виж целия пост
# 186
И на мен Омега и АД ми докараха синини /кръвоизливи/, но по принцип имам чупливи съдове. Едва ли на всеки ще влияе така комбинацията.
Виж целия пост
# 187
Ох, момичета...ще ми идва и днес направо съм супер завеяна. Имам лек задух и ми е тревожно и не съм в настроение...Мразя, когато дойде време за цикъл и тревожността ме залива Sad И при вас ли е така ...
Виж целия пост
# 188
Момичета помощ от понеделник ме стяга гръдната кост задух ли е какво е вече незнам пих лексотан не помага какво да правя
Виж целия пост
# 189
и на мен ми се е случвало и то остра болка, така и не разбрах от какво е...но винаги ми става така като съм напрегната ....
Виж целия пост
# 190
А има ли някоя от вас при която паниката да я удра в синусите и покрай носа? Мен и без паника понякога ме боли там когато ме хване нервата, може би защото имам нелекувана алергия към домашен прах, плесен и козина и си има огнище на възпаление? Аз го тълкувам че е заради притока на кръв в главата при стрес, който причинява това усещане? Като ми се вдигаше кръвното пак там го усещах. Някой с подобна болежка?
Виж целия пост
# 191
Един мой приятел. На него му се запушва носа и изпада в паника, че не може да диша. не знам дали е точно същото, но му става лошо по този начин ...
Виж целия пост
# 192
Аз имам въпрос, на някой случвало ли му се е като е в паника да му влияе на зрението това? И друг въпрос : аз виждам на бял фон едни малки точици или точици, които се появяват за секунди и изчезват святкащи. Питала съм много хора и са ми казвали, че имат същите точици и ги виждат...това нормално ли е, случвало ли ви се е  newsm78 възможно ли е да е свързано с паник атаките
Виж целия пост
# 193
Да, и аз имам такива присвяткания. Не съм доктор, но в моя случай май е свързано или със щитовидните ми проблеми, или с това че имам възпалени синуси, т.е. възпалението влияе и на окото. Причината да мисля така е че имам повече такива в лявото око, а от възпалението и алергията към мухъл ми се образува полип в синуса точно от същата страна и то този синус, който е най-близо до окото.

За носа, при мен вместо запушване има чувство за горене и налягане отвътре ако мога така да се изразя. Сякаш започва да ми жули отвътре в така или иначе възпалените ми от тази алергия синуси. При паник атака много ми помага да си плисна ледена вода на лицето или да сложа нещо студено от двете страни на носа ми. Мокрите кърпички също ме спасяваха многократно като се налагах с тях и ме охлаждаха. Simple Smile Друго често нещо е жуленето в стомаха или червата, но за това знам, че вината е в дисбактериозата и всички други храносмилателни проблеми които си докарах със сребърни води и антибиотици. С времето сякаш отшумява и се случва все по-рядко като ям правилно и приемам пробиотици. В нета видях две теории - едната е че нервността предизвиква тези симптоми, другата е че просто при стрес ставаме по-чувствителни към местата, където имаме някакъв процес като възпаление.

Повече ме плаши третия тип болка при стрес която имам - стягане и бодежна болка в точно определено място в гърлото вляво и в гърдите. Плашех се да не е ангина, защото казват че тя често се появява при стрес, студ и физически усилия, но ако беше все щяха да я хванат според мен за толкова много години. Зъбите, венците и корените ми са наред, затова вече се чудя дали не е пак някакво възпаление на лявата сливица и на белите дробове. Постоянно ми тече носа поради алергията, та това може да се стича в белите дробове и да прави възпаления там. Май пак ще се обикаля по доктори, но за сега не се занимавам с тях... Simple Smile
Виж целия пост
# 194
Според мен всичко това е от Паничестото разстройство ....то има толкова небивали симптоми, че просто не е истина... Sad А, тези точици дето се появяват много ме плашат вече съм хипохондрясала...а сякаш и винаги съм ги имала и не бях обръщала внимание .... Аз си проверявам щитовидната жлеза всяка година и да чукам на дърво не съм имала проблем...тогава от какво е и дали е нормално. Който питам ми казва, че вижда някакви такива точици и пресвяткания...но знам ли
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия