Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 12

  • 63 606
  • 776
# 180
teddyblue, интересното е, че от вчера само на абсорбатора пуши и днес даже ми каза (малко сърдито), че дори и навън може да излиза да пуши ако му кажа, но мен не ме изнерви толкова това, че иска да пуши и старите навици умират трудно, а че си има някои неща, които го дразнят (като всеки човек) и постоянно ми ги набива... тъпото е, че и аз си имам неща, които ме дразнят, но недай си боже ако му ги кажа или само намекна.. е тогава  ужас! И двамата избухваме лесно (всички вкъщи с изключение на едното куче сме огнени зодии, ако ви говори нещо), но няма правото да казва, че правел компромиси с намека, че е едностранно! Ако ще си ги мерим от към компромиси- в тази игра го бия, но не развявам бяйрака всеки път когато не ми хареса някоя негова дума! Зрели хора сме, нека се държим като такива! Мисля, че си права по отношение, че е временно (не мисля, а си е така), но това пак не го оправдава! 40-годишно дете... ами множко ми идва! Ох, дано това дете е момиче, а не момче, че още един развей-член тресен от хормони няма да издържа  Praynig
Виж целия пост
# 181
Ох.. и моят е на 40, и си натяква и припомня всяко нещо което го е издразнило, макар и да е вече минало нещо Crossing Arms , ама да ти кажа, като почне да ми натяква как аз съм била виновна за еди какво си, му обяснявам причината поради която всяко нещо се е случило, и че е тъпо да ми натяква цял живот за незначителни неща станали преди 5-6-9 години, или при свършен факт... освен това, и той не е безгрешен. Да кажеш 1-2-3 пъти е едно, да натякваш е друго
При нас моментите с големите избухвания беше в първите 2-3 години, беше ад направо, и все още се караме, като например сега, за цигарите..а за детското държание имах предвид че се лигави понякога, при теб случая е друг, важното е да намерите компромис заедно и да говорите спокойно (доколкото е възможно) относно проблема за да има мир и да се нагодите по добре, точно сега едва ли ти трябва стрес, и цигарен дим.
Скрит текст:
Според мен, трябва да можете да говорите открито, а не да те е страх, ако му кажеш кое те дразни, как ще избухне, това ми звучи като не достатъчна комуникация, само че ако сега избухва така, по добре не си създавай излишни нерви. Разбира се че се знае за огнените зодии, аз съм Риби, ама сигурно плувам в горещо олио  Flutter , доста съм избухлива също, немога да трая нещо да ме дразни и да не си го кажа директно на момента, а избухна ли качествено, заради малоумното поведение или отношение на някой, на който държа, тежко и горко му като си отворя устата. Грозна картинка ама май по добре така, отколкото да си тая нервите. Достатъчно изнервен е живота за да продължаваме да се изнервяме и в къщи. Стискам палци да имаш момиче!  Blush  И ние за това смятаме да поработим, но и момче да е няма да го върнем  Laughing и силно се надявам да изгладим това с пушенето, това е едно от малкото неща за които компромис не искам да търся Crossing Arms
Виж целия пост
# 182
Момичета здравейте! Простете ,че нахлувам в темата дано да приемате нови във вашите редици. Не пуша вече от 2 седмици,бях страстна пушачка от 20години по 2 кутий на ден.Татко пушеше много и наскоро почина от инфаркт. Всички доктори казаха ,че  е от цигарите и така аз се уплаших и си казах:-Спри да се самоубиваш момиче и така.Благодаря ви ,че ви има.Всички вие сте много смели и страхотни!Обичам ви
Виж целия пост
# 183
Здравей Пунчо,

Аз всъщност много се надявах, да спра цигарите преди, да се е случило нещо такова на мен или мой близък и после да се шашкам и да се самообвинявам.
Минал е само месец и нещо от спирането, но ми се струва, че е било много отдавна. Продължавам, да си мисля за тези гадини, но сякаш свиквам с идеята. Mr. Green
Виж целия пост
# 184
puncho410, добре дошла в редиците ни! Поздравления за взетото решение!
teddyblue,
Скрит текст:
днес малко поговорихме по телефона, но определено не достатъччно... все пак тези въпроси не се разрешават по телефоните! Утре навярно ще ходим при майка му и по някое време ще го заведа до близкия парк да поговорим насаме! Благодаря ти за подкрепата!
Виж целия пост
# 185
Здравей puncho410, и аз така нахлух, и съм нова, и май много говоря. Надявам се да не съм подразнила някой с нещо Hug
Много съжалявам за баща ти
Жалко е, че тази зависимост има такива необратими последствия за някои  Sad
Браво за смелостта да ги спреш, въоръжи се с търпение, защото още около месец .може би, ще се сещаш че ти се пуши. Мисля, че можеш да го преодолееш лесно, когато съзнаваш защо ги отказваш.
Mushmoranka
Скрит текст:
дано всичко се намести без много нерви, радвам се, че съм ти дала поне малко подкрепа  Heart Eyes
Виж целия пост
# 186
Добро утро от мен и добре дошли на новите непушачки!
Пухчо, съжалявам за баща ти и че това е трябвало да бъде жестокия ти урок, който да те накара да спреш цигарите.
Муши, как си миличка?
Подреждат ли се нещата при теб?
Ядосват ме мъжете... наистина това са си деца!
Стискам палци нещата да се подредят, защото сега наистина имаш нужда от спокойствие!
Прегръдки!  Hug
Виж целия пост
# 187
Здравей puncho410 Simple Smile

да докладвам вече 6 седмици без да пуша ,и да си кажа честно ,вече почти не ми се пуши и не се сещам за пушене. PeaceНО постоянно съм гладна,вълчи апетит имам ,вчера се теглих и съм +6 кг.
Корема ми е като в 4 месец ,стърчат едни паласки ,Д....о се тресе  ooooh!,и от утре мисля да почвам лека диета ,за начало да спра сладко,вечер да ям лека вечеря по възможност то да бъде разделно хранене .
Въпреки всичко се гордея с себе си,УСПЯХ!!!!!! Mr. Green
Виж целия пост
# 188
Честита Първа пролет!  smile3525

Днес става един месец, откакто не пуша!  newsm44 newsm44 newsm44 Очаквах да ми е доста по-трудно, а се оказа, че не е така!  bowuu Сега се надавям да кача поне 1-2 кила и ще съм супер доволна.  Peace /всеки с проблемите си  Mr. Green/
Виж целия пост
# 189
Честита първа пролет Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower
Пожелавам на всички прекрасна, цветна и свежа пролет без цигарен дим!
Виж целия пост
# 190
Dafnita, като тръгнеш да си правиш сметки без кръчмаря е много лесно! От сутринта сме си казале две думи, а аз искам да поговорим насаме! Сега спи и когато се събудисмятам да го завлека в спалнята и да поговорим, че не искам да е пред детето! Ако и днес не стане утре ще ми е много мрачен ден, а това изобщо не го искам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 191
То тогава трябва да стане!
Не съм изпадала никога в такава ситуация и наистина ми е странно да го проумея.
Та ти наистина си имаш 40 годишно дете.
Трудно е така.
Не позволявай утре да ти е скапано само защото на него не му отърва разговора.
 Hug
Оправяйте се скоро!
Виж целия пост
# 192
Момичета имам чувството че с всеки изминал ден ми става все по-лесно и по-лесно Grinning Мъжът ми ги спря веднага с мен но аз бях така да се каже болен пушач и на него май не му се вярваше ,че ще ги спра . Хубаво е че и той не пуши много по-лесно ми .Аз зная,че не се лишавам от нищо а напротив -спасявам си живота. Преди когато казвах на дящеря ми,че я обичам все едно я лъжех защото ако я обичам няма да си скъсявам живота сама.Малко объркано се изказах но зная ,че сте ме разбрали.Ще упеем момичета ние сме супер bouquet
Виж целия пост
# 193
Здравейте,
добре дошли на новите...
чета ви тук от едно известно време....
не мога да разбера защо си тровите живота, карайки насила половинките си да спрат да пушат. По-вероятно няма да постигнете нищо, освен караници. До вчера сте турлявили и вие, но сега като сте решили да ги спирате....всички трябва да ги спрат. Не е ли по-лесно като за начало да ги спрете просто заради себе си. Просто С-Е-Г-А вероятно е дошъл точно вашия момент да ги спрете, но не и на половинките ви. Техният удобен момент вероятно също ще дойде. Колко неуспешни опити сте имали досега???? Вероятно повечето от нас са имали поне няколко (аз съм имала повече от три). А защо тогава така ревностно им се сърдите? Пуши им се...ами да пушат.... като искат. Просто още не са поискали да не пушат... А така се дразнят още повече. Така се доказва че бившият пушач наистина е нещо отвратително. Вероятно ако помолите най-мило мъжете си да не пушат около вас те ще са по-склонни да го направят. Но ако само бучите около тях като сърдити лелки нищо няма да излезе. Нека постът не звучи като заяждане, а по-скоро като опит да не се тормозите взаимно.
Аз например помолих съпруга ми да пуши на балкона в началото като му обясних, че много ми се пуши като го гледам, ама повече искам да спре и затова е важно да го прави там. От време на време си палеше и вътре, ама аз се правех че не забелязвам, за да не му дотягам. Като резултат-пуши много повече на балкона, отколкото вътре. Сега вече му казвам, че много отдавна не съм пушила и от цигарите наистина ми смърди отвратително....Много рядко си пали вътре вече, но аз пак се правя че не забелязвам. Ама ако ме пита смърди ли ти, му отговарям че е доста неприятно. И той се чувства гузно.....Не го карам да спре да пуши, той сам казва че иска да спре. Няма да го юркам- когато, тогава
Ами това е от мен, лека и бездимна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 194
И моето не го приемай като заяждане, но май не си разбрала защо е било мрънкането Simple Smile
Лека!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия