НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103

  • 64 860
  • 726
# 150
Изобщо не харесвах въпросното момиче в крайния му вегански период, но сега вече звучи доста по-несектантски  Peace
Особено маслото с лъжицата Grinning 
Като дете със сигурност обчах да ям маслото директно от хладилника, а за себе си съм установила, че децата правят някои неща по-правилно от възрастните - клякане, бягане, катерене и предпочитания в храненето (преди да бъдат изложени на солети, зайо байо, киндер,данон,т.н. "полезни" неща ) например Simple Smile
Виж целия пост
# 151
И аз я четох ванилката. Абонат съм и във ФБ от пълнозърнестия ми период.  Embarassed Laughing
Виж целия пост
# 152
Здравейте, момичета.
Имам вече резултати от изследванията си-пълен пакет за щитовидната, ПКК, инсулин и глюкоза. Всичко изглежда перфектно.
Скрит текст:
TSH-1.3 (0,27-4,2), fT4-12.5 (9,3-17,0), fT3-3.22 (2,0-4,4), ТАТ-20.23 (0-115), МАТ-11,58 (0,0-34,0)
Инсулин-7,82 (<10,00), глюкоза-5,7 (2,8-6,1)=> HOMA-IR=1.981 (<2,5)
Малко ми е странно, че захарта ми е в горната граница, при положение, че съм на НВ, ама...  Rolling Eyes
Явно неразпложенията са ми съвсем прозаични-пролетна умора, зимна апатия  Laughing
Резултатие ме успокоиха. Благодарности на всички, които ме насочиха да обърна внимание, и специални на Merelenda.

Скоро ще станат 2 месеца в режима, ще меря обиколки и ще се отчета. За съжаление нямам видими или осезаеми резултати по отношение на отслабването, но вярвам, че ще се похваля скоро и с такива.
Виж целия пост
# 153
Деситка, ще дойдат резултатите. Hug
Виж целия пост
# 154
Риъл, споделих понеже темата залитва натам, далеч съм от мисълта че всички тук ще забременяват,
Аз го написах съвсем заради друго.
Скрит текст:
Защото ще стане така: а пък съседката след 5 годишен стерилитет, пи еди коя си добавка и на втория месец забременя. Което следва да гарантира на всички, че след тази добавка едва ли не и мъж би забременял.  Laughing А ти много добре знаеш колко сложни са там нещата.  Hug
Знам, повече от колкото искам да знам! За съжаление ни едно чудо не ми се случи без да търся причина и да се изследвам. Мисля, че се отклоних от темата, понеже явно съм по-веща в тези въпроси от колкото ми се иска да съм. Извинявам се ако на някой съм досадила.
Скрит текст:
А добавките, витамините и "Божа работа е" се надявам да ги избегнем ...  

Камелот, за съжаление стигнах до този извод по трудния начин. И за мен направо е нереално да не се изследвам, даже аналгин за главоболие избягвам да пия вече  ooooh! вярвате или не, вече мисля, че и ежедневната промяна в хранене и движение може да окаже огромно влияние на хормоните. С тази нагласа започнах режима, че трябва да го направя, и това е най-доброто за мен, според изследванията ми. Наистина много мислих преди да се реша, но след като док ми каза че е необходимо, вече бях убедена, че това е моя начин на живот. За мен не е диета, за мен е точно начин на живот. И понеже сега се боря с друго, някак леко минавам през "лишенията", имам цел много по-висша от отслабването, и това ме лишава от негативната емоция, че нещо ми е отнето, а стопените килца са ми чист бонус и повод за усмивка. Сама съм избрала това и не се лишавам, а оздравявам, защото за мен е вредно. Избягвам да препоръчвам режима, не споделям за него, казвам какво ям и какво не ям, ако искат ми вярват, ако не искат не ми вярват. На 7мото небе от щастие съм, че открих причинителя на част от проблемите си. Само заради това си струваше всичко преживяно до тук, сега остава да се преборя и с останалото. Hug

Деситка, ама ти си отличник! Браво! Завид, завид благородно, искам и аз Хома-ИР - 2  Crazy
Глюкозата ти е наред, важен е инсулина в случая.
Скоро и резултатите ще дойдат. Ако нямаш много за сваляне, е нормално да се забави резултата. Аз отчетох голям спад на кг понеже ИР до сега ми беше трупала мазнинки на корема. Сега не съм фиданка, но чак се учудвам като седя, че си търся корема Joy
Виж целия пост
# 155
Не съм споделяла резултатите от нашето хранене при моя позната с гестационен диабет. Откриват го в началото на бременността, когато тя сама си назначава изследвания. Попада на добър лекар, който я насочва към този режим с цел контролиране на КЗ. В края на бременността е с 10 килограма по-слаба в сравнение с момента на забременяването, след раждането си заминават още 10 кг.
Краен резултат за 9 месеца - минус 20 кг.

Нямам представа дали продължава с режима след раждането.
Виж целия пост
# 156
Не съм чела нищо от тази Ванилка преди, но ми звучи като разумна жена, която е подходила рационално към проблемите си.
Деситка, наистина са ти много хубави резултатите, а за захарта не се тревожи, има си своето обяснение. Направи ми впечатление, че горната граница на инсулина я дават вече до 10 ( преди време по спомени беше до 20 или 25), даже ми се струва, че и малко по-ниска трябва да бъде.
Виж целия пост
# 157
Не съм чела нищо от тази Ванилка преди, но ми звучи като разумна жена, която е подходила рационално към проблемите си.


Беше суровоядка и смути-ядка. И майсторка на "здравословни" торти от сурови продукти, без бяла захар. Както аз им викам красиво оформени смеси от млени ядки и сушени плодове.  Wink
Виж целия пост
# 158
Много са ми интересни такива торти, дето се рекламират като здравословни, понеже нямали захар и рецептата започва с думите - сложете 200 грама фурми.  Simple Smile
Виж целия пост
# 159
Много са ми интересни такива торти, дето се рекламират като здравословни, понеже нямали захар и рецептата започва с думите - сложете 200 грама фурми.  Simple Smile
и 200 мед.  Laughing
Виж целия пост
# 160
Аууу Змия, и аз така искам да забременея и да слабея  Mr. Green Mr. Green Mr. Green от де тоя късмет обаче!  Hug

И аз се учудих на реф. с-ти, моя инсулин е 17 при норма 22, добре че отидох на ендокринолог да ме просветли ...  ooooh! Чудя се дали да не го проверя отново в петък. Thinking
Виж целия пост
# 161
Я да ви понагледам, преди да пуснете нова тема.

Шоки, как ти даде сърце да напишеш това, което написа  Thinking На мен лично много ми помогнаха твоите постове и ще се радвам, ако продължиш по същият начин. И не само ти, но и всички доайенки в темата. Респект, момичета  bowuu

Моят твърдоглав мъж, най-накрая призна, че "диетата", която прилагам, май ще се окаже резултатна  Shocked  Пред наши приятели взе да мърмори, че ям повече от него и как ми се получава това слабеене, главата му не го побирала hahaha Ще клекне най-накрая, ама защо все по трудния начин трябва да става с тези козирози  Crossing Arms
Виж целия пост
# 162


Моят твърдоглав мъж, най-накрая призна, че "диетата", която прилагам, май ще се окаже резултатна  Shocked  Пред наши приятели взе да мърмори, че ям повече от него и как ми се получава това слабеене, главата му не го побирала hahaha Ще клекне най-накрая, ама защо все по трудния начин трябва да става с тези козирози  Crossing Arms
Хихи, и моят овен е така.  Laughing Вижда, че има ефект при мен, но не признава здравословния ефект, а само отслабващия. Още се страхува, че си вредя на здравето. Защото не му се яде пържола без пържени картофи.  Laughing
Виж целия пост
# 163
Същата работа  ooooh! Даже стигнах до там, че си крия пръжките в камерата от него... ама не за да не ми ги изяде, а защото ми се кара, че се самоунищожавам. И кокосовото масло в кафето си го слагам тайно... няма такова мърморене Close

А като казах пръжки... в Черешката на тортата (или нещо такова беше) видях мацката, която готвеше безглутеново, че си купи от някъде готови пръжки. Никъде не съм виждала да ги продават, вие знаете ли къде ги има. Че сега съм хванала майка ми да ми ги прави, ама не мога да я ангажирам постоянно. Пък те са тоооолкова вкусни  Crazy
Виж целия пост
# 164
Моето теле е едно към едно с вашите мъже!
Оплаква се че ям повече от него  Joy , а слабея, взе да ме заглежда и пощипва като млада булка  Mr. Green Joy , това не му пречи да мрънка пред другите  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия