НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 103

  • 64 862
  • 726
# 210
Аз тренирам 3 часа след хранене или на гладно, иначе всичко тръгва обратно  Sick
В месарницата на Младост 1 няма бекон, само гърди обезкостени купувам от там, ходя често. А в Метро не съм засичала.... ако има изобщо, явно го зареждат рядко и бързо свършва  Rolling Eyes

А суровият бекон не са ли всъщност свински гърди обезкостени и без кожа?!  newsm78
Виж целия пост
# 211
Мистик,
Скрит текст:
Мистик, и аз имам понякога такива петна, според ЛЛ е вид форма на псориазис, появява се от стрес и изчезва след ден два. Третирам го с кокосово масло ... и ми е достатъчно, не се забелязва ако държа добре хидратирана кожа. Появява ми се на бузите по към ръба на лицето. След баня са най-чувствителни, после си стават с цвета на кожата и ако са намазани добре с крем или масло изчезват бързо.
Rolling Eyes не се отнася май за мен... Grinning
Според мен може да е нещо инцидентно, да си замърсила кожата или просто да е реакция на изчистване.
При мен се появиха от стрес ... вече колко години нямам обяснение. Мислех че е алегия към нещо, после мислех че е от "драпане" и един ден по телевизията имаше репортаж за псориазис и ми просветна, а после и ЛЛ потвърди. Никога не съм мислила, че нещо такова може да ми се появи на лицето ... не се забелязва, като признак на суха кожа е, но не е ... от както го мажа с кокосово масло нямам проблеми и да се появи изчезва бързо. Та споменах това като повод да се замислиш, как ти е ежедневието, а и маслото може да помогне и за по-мека кожа. Аз почти съм махнала всички кремове и след баня се мажа с него. Все пак е до кожа, моята явно в тези участъци е суха.
Мисълта ми е, че едва ли е от режима  Peace
Виж целия пост
# 212
Аз тренирам 3 часа след хранене или на гладно, иначе всичко тръгва обратно  Sick
В месарницата на Младост 1 няма бекон, само гърди обезкостени купувам от там, ходя често. А в Метро не съм засичала.... ако има изобщо, явно го зареждат рядко и бързо свършва  Rolling Eyes

А суровият бекон не са ли всъщност свински гърди обезкостени и без кожа?!  newsm78

Тъкмо сега наобед ходих до Кауфланд и взех едно парче свински ребра, ама за късмет нямаше ребра  Crazy
Виж целия пост
# 213
Никъде не е уточнено коя точно част от гърдите и как точно трябва да е оформена, че да се нарече бекон.  Laughing Че е без кост и кожа е ясно. Аз бих се радвала да продават тези прозрачните тънки ленти, дето ги пържат по американските филми и стават хрупкави. Такъв бекон искам аз.  Crazy
Виж целия пост
# 214
Мистик  Hug

Такъв тъничък суров бекон не съм виждала, но редовно купувам от обезкостените гърди, особено като ги видя навити на кравайче на витрината, припадам по тях. В Метро ги има обикновено. На скара или на тиганче стават просто превъзходни. Мога да живея няколко години само на тях  Crazy

Аз тази сутрин установих окончателно, че от зелената салата задържам вода. Експериментирам от един месец с нея и се оказа, че една купа вечер ми докарва подуване сутрин. А толкова да я обичам  Confused
Виж целия пост
# 215
Суров бекон е това http://mdv.bg/wp-content/uploads/2012/03/Svinki_bekon.jpg Купувала съм от провинцията, с кост обикновено, понеже в БГ не се гледат промишлено прасета за бекон и го режат от гърди  Peace

Скрит текст:
Бекон (от английски Bacon, Бейкън) е слабо осолено или солено-пушено свинско месо с тънък пласт сланина от специално отглеждани за целта млади прасета. Беконът се взима от корема на прасето. Често се бърка със сланината, която се взима от гърба на прасето и има различен вид, състав и вкус. Британският и канадският бекон също се взимат от гърба на прасето, но съдържат основно месо и само тънка ивица сланина.
Виж целия пост
# 216
Нещо любопитно:
http://ketogasm.com/the-bacon-experiment-interview/

Какво се случва, ако се яде само бекон в продължение на месец?
Почитател на кето- храненето направил 30 дневен експеримент, през който ял единствено по около килограм бекон на ден, приблизително по 2500 ккал ( с 500 повече от обичайните за него).
Резултатът бил учудващ и за самия него - за този период отслабнал с почти 10 кг, чувствал се прекрасно, кръвното му налягане намаляло, контролните му изследвания в края на експеримента били толкова хубави, че лекарят му казал, че каквото и да прави, да продължи така, защото очевидно му се отразява добре.

Товa нa детето много ще му хaресa. Прaтих му дa чете. Grinning
Виж целия пост
# 217
Сега с риск да ми се смее целия диетичен подфорум, ще кажа, че по нашия край на корема на прасето му се вика осмянка.  Laughing Embarassed
В крайна сметка беконът е по-скоро от гърдите или от корема? не че е от жизненоважно значение, но си има разлика.  Grinning
Виж целия пост
# 218
Скрит текст:
Мистик,
Скрит текст:
Мистик, и аз имам понякога такива петна, според ЛЛ е вид форма на псориазис, появява се от стрес и изчезва след ден два. Третирам го с кокосово масло ... и ми е достатъчно, не се забелязва ако държа добре хидратирана кожа. Появява ми се на бузите по към ръба на лицето. След баня са най-чувствителни, после си стават с цвета на кожата и ако са намазани добре с крем или масло изчезват бързо.
Rolling Eyes не се отнася май за мен... Grinning
Според мен може да е нещо инцидентно, да си замърсила кожата или просто да е реакция на изчистване.
При мен се появиха от стрес ... вече колко години нямам обяснение. Мислех че е алегия към нещо, после мислех че е от "драпане" и един ден по телевизията имаше репортаж за псориазис и ми просветна, а после и ЛЛ потвърди. Никога не съм мислила, че нещо такова може да ми се появи на лицето ... не се забелязва, като признак на суха кожа е, но не е ... от както го мажа с кокосово масло нямам проблеми и да се появи изчезва бързо. Та споменах това като повод да се замислиш, как ти е ежедневието, а и маслото може да помогне и за по-мека кожа. Аз почти съм махнала всички кремове и след баня се мажа с него. Все пак е до кожа, моята явно в тези участъци е суха.
Мисълта ми е, че едва ли е от режима  Peace

mystic woman За мен изглежда да е Simple Smile
♥Синеока♥ Да и при мен често се активират след баня...понякога и по ръцете освен по лицето...възможно е да е от стрес, ще прочета повече по въпроса за псориазис-а Simple Smile Благодаря Peace

Добавям тук, за да не пиша нов пост, но се чудя как ли се отразява храненето ни, на този тип заболявания. Попрочетох за псориазиса, ей голяма гад ...някой ако има информация и/или личен опит би ли споделил? Изглежда страшно и е автоимунно...удря в ставите...не е шега работа
Виж целия пост
# 219
Сега с риск да ми се смее целия диетичен подфорум, ще кажа, че по нашия край на корема на прасето му се вика осмянка.  Laughing Embarassed
В крайна сметка беконът е по-скоро от гърдите или от корема? не че е от жизненоважно значение, но си има разлика.  Grinning
newsm62 Ми тук не гледаме прасенца за бекон  Peace Така че каквото прилично мазничко и крехко намериш - яж смело и му викай както ти харесва  Peace
Аз също основно гърди и ребра купувам, другите меса са сухи и искат разни специални грижи, а аз не съм много по готвенето  Sunglasses
Виж целия пост
# 220
Изглежда страшно и е автоимунно...удря в ставите...не е шега работа
При автоимунните е много важно да спреш глутена.
И аз мога да откарам само на беконче неограничено време.  Laughing
Виж целия пост
# 221
Суров бекон е това http://mdv.bg/wp-content/uploads/2012/03/Svinki_bekon.jpg Купувала съм от провинцията, с кост обикновено, понеже в БГ не се гледат промишлено прасета за бекон и го режат от гърди  Peace
В нашата месарница има подобни, но ми ги продават като флейки. Флейки-млейки, все тая - идеално е за яйца.
Виж целия пост
# 222
Не бързайте да се самодиагностицирате с псориазис. А и личните лекари не са най-добрите диагностици, особено за кожни проблеми.
Виж целия пост
# 223
Не бързайте да се самодиагностицирате с псориазис. А и личните лекари не са най-добрите диагностици, особено за кожни проблеми.

Аз съм ходила на кожен лекар за проблем със сърбеж и зачервяване(съпътстван с малки мехурчета пълни с течност) по дланите и пръстите и той ми изписа някакво кортикостеоридно кремче и ми каза, че нямало лечение, а само можело да се контролира до някаква степен...Това беше преди 10-тина години. Всъщност дори не ми каза какво е...но грешката си е моя, че спрях да ровя по въпроса. Зимно време не е толкова активно...ту се появява, ту изчезва. Активира се през топлия сезон...при мен може да е някакъв атопичен дерматит...незнам..Големият ми син е с такова заболяване. Зимата е чист, но стопли ли се времето се започват едни зачервявания по гънките при лактите и зад коленете...Чудя се дали ще се повлияе от спиране на глутена...Правила съм му преди 6-7години(сега е на 12г.) тест за алергии, към храни специално нямаше реакция...

Чела съм, че кожните проблеми са прояви на проблеми с някой вътрешен орган...
Виж целия пост
# 224
при псориазис се използва само катранен шампоан и катранен сапун или Нивеа-бебе, мазилата пак да са катранени
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия