Боледуване на децата ни - тема 37

  • 52 992
  • 725
# 450
Момичета, сори че питам пак за мен, но вие сте спецове. Гледам по задната стена на гърлото ми нещо белезникаво, като две проточени ивички, 3-4 мм на 7-8 да речем. УСещам и секрет назад. Това нали може да е секрет, а не гной? Чудя се да търча ли на дежурен или да чакам до утре Tired

По-скоро ми прилича на стичащ се заден секрет, като при децата. Гной иначе на сливиците е по-опасен като че ли. Ноември, като ме болеше гърлото, видях бели неща по сливиците си и бях сигурна, че е гной. Затътрих се в събота на дежурен, че да ми изпише АБ. Оказа се, че не е гной...според док беше вирусно и предписа само трахизан. Така че най-добре лекар да те види, ако имаш възможност, да се успокоиш...
Виж целия пост
# 451
Ами то не е на сливиците като се замисля, а по задната стена и като опитвам да издухвам носа точно там усещам трептене на секрет, но не ще да излезе, седи си там. Това сега като станах след дрямка... Уплаших се в началото, но и според мм не е гной, а си е жив секрет, такова едно прозрачно бяло, точно като стечено... Никога не съм имала гнойна ангина и нямам идея как изглежда.
Виж целия пост
# 452
При гнойна ангина налепите са по сливиците.
Виж целия пост
# 453
Месечинке, ако имаш от детето АСС синус спрей - може да пръснеш за разбиване на жилав секрет. Аз последно се лекувах с капките на детето Mr. Green
Виж целия пост
# 454
И физиологичен разтвор обилно Peace
Виж целия пост
# 455
Момичета, кашлицата на моята се е увеличила днес. Беше с баба си. Кашля едно сухо само от гърлото. Не е силна тенекиена, а все едно дразнене в гърлото.
Вчера започнах Гринтус. Може ли от него да се е увеличила?
В носа няма нищо, даже спи със затворена уста. Може да има някаква задна хрема, която не чувам. Вчера след ставане видях стечен секрет по гърлото.
Чудя се какво да й давам? Утре ще я оставя вкъщи и се надявам да се закрепи, че вторник имат някакви важни контролни.
Виж целия пост
# 456
Дъждец, а сопола лекувате ли?
Не мога да помогна за сиропите, аз съм давала само Демефан при сополива кашлица. Нямам опит с други..Дано се оправи бързо.
Виж целия пост
# 457
При кашлица без видим сопол последно моето пи противоалергично и сироп за кашлица,но после същата стана влажна.При вас може би нещо от рода на Синекод или Демефан,ама щом си почнала Гринтус....

Тета,как се лекува невидим сопол?Моето е и то с такъв.Напред нищо,видимо здрав,но прокашля спорадично,като че се дави-кратко и сухо.
Виж целия пост
# 458
Напред нищо,видимо здрав,но прокашля спорадично,като че се дави-кратко и сухо.

Дави ли се или е сухо, защото аз давенето го разбирам от някаква течност - примерно сополи Simple Smile Няма ли вариант нещо да му пресъхва ларинкса или фаринкса? Май има хора, дето все им е сухо на гърлото, като че ли не са пили вода от 2 дни...
Виж целия пост
# 459
Суха кашлица от гърлото има и когато се стича секрет от носа и гъделичка на гърлото. Влажна кашлица има, когато се отделя слуз. Сухата кашлица от ларинкса надолу е по-скоро тенекиено дрезгава, тя не се причинява от гъделичкащ секрет. На звук се разпознава много лесно.

Отделно за налепите по сливиците - миналата година през май почти цял месец имах такива и ме наболваше гърлото, но се оправих без лекарства. Предният месец (април) пих антибиотик 7 дни (зиннат).
Виж целия пост
# 460
Ами Яни ...де да знам и аз...Нали имало сопол отзад, значи не е съвсем невидим, има си нещо..това имах предвид. Не че трябва да се лекува, просто питах..
Моето и то се сополиви, но е в лека форма. От седмица като легне, носа му е запушен и не може да диша. Кашлица няма грам, разбира се...Ще го видя на къде ще изкънти..
Виж целия пост
# 461
Мейбълийн,не знам и аз...Май се дави,защото сега като легна пак го задави и кашля малко.Сега уж спи,ама не знам при размърдване дали няма пак да се закашля.Като е прав няма нищо,само в легнало положение.Носа е добре на звук-не хърка,не е запушен.Давам само Цинабсин и Калциев глюконат започнах,че нещо работата взе да не ми харесва.Сутринта ще го видя как е,пък дано нощта е спокойна....за всички,де!Не само за нас!
Виж целия пост
# 462
Месечинке,според мен това е секрет,а не гной.За по сигурно обаче утре бягай на лекар.
Фер,Мраве,все едно описвате при нашата педи.Само,че при нея всеки ден има много хора и ако не отидеш рано или не запишеш час е мисия невъзможна да минеш без да чакаш с купищата болни.В Петък добре,че отидохме рано преди 9,че ако беше като миналия път по обяд щеше да откараме пак 2-3 часа да чакаме.
Тете,дано си остане само със сопола Бобчо.
Лисе,как сте с Габи?
Дъждец,за такава кашлица не мога да помогна.Нашата беше влажна и ни изписаха Амбрекс за през деня,а за вечер д-р Тайс лека нощ и Ериус.
Аз днеска се замислих и щях да питам тези от Вас,който дават Имуностимулант като е болно детето дали го спират?Аз досега си го давам все и него с другите неща,който ни изписват.
Виж целия пост
# 463
Бързо оздравяване на всички болнички.
Дани , добре сме засега ,аз още кашлям вече 18 дни и взе да ми писва.
Вчера бяхме на разходка с кръстниците на Габи и тяхното бебе и кученцето им и моята не спря да търчи  Mr. Green
Виж целия пост
# 464
Моят днес го пратих на градина. Мисля другата седмица да го спирам вече. Ще ми е малко зор, ама поне да не ми носи бацили до раждането. Че от днес вече съм в 45-дневен болничен аз, а ще съм и секцио...та не остана Crazy Даже се оплаках на АГ, че мине се, не мине и започва да ме дразни гърлото и да накашлям от задни секрети. Започнах да се съмнявам, че може и да съм завъдила някоя бактерийка и аз в носоглътката. Даде ми направление за УНГ за всеки случай. Дано да няма нищо де, ама все пак...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия