Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 33

  • 79 806
  • 737
# 255
За малините,че предизвикват контракции и аз го знам. На моя близка дъщеря и преноси  и  беше правила чай от листа на малини.Момичето наистина получи доста контракции,но за съжаление в нейния случай без разкритие, та се стигна до секцио.
Виж целия пост
# 256
Чаят от малинови листа е ясен - той не се препоръчва в ранните етапи на бременността, само накрая е разрешен. Аз питах за малините, на които състава се съмнявам да е като на листата.
Виж целия пост
# 257
Малините и чаят от малинови листа не е едно и също нещо.
Забраната е за чаят.
Виж целия пост
# 258
Значи сигурно ще прозвуча светотатствено, но аз пък НИЩО не съм ограничавала - нито с първата бременност, нито сега. Преди малко повече от година открих сушито и бях в 4-5 месец, когато си бяхме взели ваучери и ходихме. Нищо не ми стана, то колко рибка има в един суши-сет... Люто много обичам и не спирам да го ям, кафе си пия... Всичко си ми е наред, дори бебчо върви с 10 дена напред като размер (явно добре го храня  Joy ) Не се вглеждайте толкова, никоя от нас не яде синьо сирене или моцарела на закуска, обяд и вечеря. Както е казал Парацелс - дозата прави отровата! Чай от малинови листа примерно е нещо, което за 30 години нито веднъж не съм пила  newsm78 За периода на кърмене е малко по-различно, защото наистина има много употребявани билки, от които кърмата спира (например салвията) и трябва да се внимава. Наслаждавайте се на бременността си, не се чудете от какво да се ограничите...
Виж целия пост
# 259
И аз не съм се ограничавала от нищо, включително и по време на кърменето, но и с нищо не съм прекалявала. Това са неща, които всеки сам трябва да прецени за себе си и детето си, информация има много и почти навсякъде.
Виж целия пост
# 260
Snow, ти недей се ограничава никой не те спира, но правилото за количествата не важи тук! Има си препоръки непастьоризирано сирене, сурово мляко, сурово месо. Ти как мислиш, за да хванеш салмонела например едно яйце ли е нужно да изядеш или един картон?!
Периодът на кърменето също не е за подценяване.
Виж целия пост
# 261
В бг не знам от къде ще манериш достатъчно автентичен суши ресторант, че да има наистина сурова риба върте. Така че поне в това отношение, мисля че сме в безопасност.
Салмонелата принципно е в черупките на яйцата и ако са правилно почистени преди употреба пак не би трябвало да има проблем (аз лично не бих посмяла да консумирам, но това си е мое мнение)
Виж целия пост
# 262
Със сирената и месата трябва да се внимава заради токсото и заради листериозата, а не заради количествата. Бактерията може да я има и в единственото парче сирене, което се поеме  Peace
Виж целия пост
# 263
Как сте мили мамчета 😊  аз преди 2 дена ходих до спешното в 36+6 г.с - помислих си раждам но уви .. било е бъбречна криза и диягнозата е двоен ляв бъбрек... но понеже съм в Германия от 20 дена и незнам дали е опасно за бебка.. останах 1 -вечер под наблюдение вляхами антибиотици и на сутринта бях по добре.. та вие какво мислите за двоиният бъбрек и че трябва минимум 2л вода на ден!!! newsm78
Виж целия пост
# 264
Как сте мили мамчета 😊  аз преди 2 дена ходих до спешното в 36+6 г.с - помислих си раждам но уви .. било е бъбречна криза и диягнозата е двоен ляв бъбрек... но понеже съм в Германия от 20 дена и незнам дали е опасно за бебка.. останах 1 -вечер под наблюдение вляхами антибиотици и на сутринта бях по добре.. та вие какво мислите за двоиният бъбрек и че трябва минимум 2л вода на ден!!! newsm78
Ако не беше отишла на лекар може би нямаше и да разбереш за двойния бъбрек. Не се притрснявай има хора физиологично с 3 бъбрека или родени само с един.Пий повечко течности да и 2 и 2.5 литра.Щом си вече на финала,леко раждане ти пожелавам,да се радваш на живо и здраво бебенце!
Виж целия пост
# 265
Agapi, почти 15 години живях с идеята, че имам 4 бъбрека, така ме бяха видели на една цветна снимка. Е, не са 4, а уголемени два. Нищо не ми е пречило в живота, родих здраво дете, сега чакам второто. Слушай си лекарите, тука няма как да ти се даде съвет.
Виж целия пост
# 266
Със сирената и месата трябва да се внимава заради токсото и заради листериозата, а не заради количествата. Бактерията може да я има и в единственото парче сирене, което се поеме  Peace
А може с ножа, с който си рязала сиренето, след това да си отрежеш зеленчук и отново да се заразиш. Твърде много в сферата на възможностите се навлиза.

 Zoι, аз не съм казала на никой какво да яде, но прекаленото пазене влияе зле на психиката, поне според мен. Има си хора и хора. Аз съм от онзи тип, който лятото като си ходи на село си яде доматчето направо след като го откъсне. Не го мия и дезинфекцирам, защото е расло под открито небе и върху него е валял "гаден" дъжд, прелитали са "болни" птици и пр. Познавам хора, които са абсолютна противоположност. Но не съм забелязала да са по-здрави от мен  Wink
Виж целия пост
# 267
Не, едва ли са по-здрави. Листериозата на възрастен здрав индивид едва ли ще навреди. Но на неродено бебе може, и то фатално. Е, защо да се рискува? Аз съм на принципа, че точно в този период повече предпазливост не вреди. Защото рискът може да е 1:1000, но ако ти се случи за теб този риск ще е бил 100%. Ами не си струва, поне според мен.
Виж целия пост
# 268
Абсолютно. Но (тъй като сега отново погледнах начините за заразяване) като гледам - ако ти е писано - няма спасение...
Виж целия пост
# 269
Абсолютно. Но (тъй като сега отново погледнах начините за заразяване) като гледам - ако ти е писано - няма спасение...
Принципно е така, но защо да "викаме дявола"? Нека поне от нас каквото зависи, да правим, в рамките на здравия разум - да избягваме сирене от сурово мляко, недосготвени животински продукти, неизмити плодове и зеленчуци. Всеки да си прецени, ако, не дай боже, загуби бременност заради немърливост, как ще му се отразят самообвиненията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия