Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 136 651
  • 960
# 375
Ами всъщност да - обикновено Минова прави уродинамиката, дава ми изследването, веднага гледа на ехограф....т.е има или не остатък на урина. Принципно е редно да се гледа преди и след уродинамиката на ехо.  Но моите деца ги гледа редовно, затова особено при Михаил, ако му се пишка много, го праща веднага на апарата и тогава на ехографа. Реално наистина при вас няма качествен преглед.  Не би трябвало така да протече прегледа.
Виж целия пост
# 376
Здравейте,  пиша от притеснение и моля за мнения, незнам дали тук трябва да питам.  Писах и на проф.Бранков..Синът ми е на 4,5 години,  недоносен с хипотрофия,  с множество вродени малформации,  хипопитуитаризъм и т.н. Поради запек,  който се влошава на ехография се видя някакво притискане отвън на пикочния мехур.  Пихме вода, пак го гледаха, пак го има. Било притискане откъм червата,  възможно задръжка на фекална маса, с препоръки за изследване за стеноза на червата.  Някой сблъсквал ли се е? Препоръки кой да го прегледа...
Виж целия пост
# 377
Тази тема е за деца с проблеми с пикочните пътища а и бъбреците,  но правилно си се насочила към проф. Бранков.  Обади му се и си заведи детето на преглед при него
Виж целия пост
# 378
Тази тема е за деца с проблеми с пикочните пътища а и бъбреците,  но правилно си се насочила към проф. Бранков.  Обади му се и си заведи детето на преглед при него
+1
Да в Пирогов.Попаднахме на д-р Атанасов направи уродинамика,но детето изпишка малко,въпреки че твърдеше че много и се пишка и ще се напишка... таизпишка се но д-ра каза че е малко каквото и да значи това аз се притесних и му казах след малко да повторим защото тя и в къщи така на малки порции ходи...но той каза не няма смисъл ясно ми е...после попитах дали няма да ми даде резултата от изследването или диагноза той каза че нямало смисъл толкова молко пишнала че нищо не станало...просто нямам думи толкова път за нищо...това е.За момента бях притеснена и не осъзнах нещата,но сега като се замисля как така я постави тази диагноза и лечение не ми е ясно...и продължавам да се дерзая ами ако има нещо сериозно?А и тези хапчета не са шега ако не е за тях?Още по притеснена съм от преди с две думи...Можеше и ехограф да направи при положение,че детето е недоносено 2 месеца беше в кувьоз има вероятност за вродени аномалии и това му казах...не ме отрази и толкова...

Ние попадахме на д-р Атанасов, вади стентчето на детето, аз лично съм с добри впечатления от него. Не видях колко е голямо детето, но за свръх активен мехур, мисля че и по анамнеза може само да я сложат. По принцип не се плаши от дриптана, моят го пи половин година за нощно напикаване, не забелязах странични ефекти. Като цяло в Пирогов много трудно правят ехограф, просто нямат хора.
Виж целия пост
# 379
Днес бяхме пак на преглед при д-р Минова.  При Михаил имаше малък остатък на урина. Ще сменяме пак лекарството.  На баклофен няма нужния ефект - напикава се, има остатък на урина, пишка напъвайки се.
Виж целия пост
# 380
Здравейте, моля за помощ Simple Smile Някой може ли да ми  каже нещо за поставянето на Vurdex,има ли ефект, има ли странични ефекти, каквато и е информация ще ми е от полза. Намерих инфо за Deflux. До колкото разбирам Вурдекса е същия или подобен, но отзивите са малко. Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 381
Бясното куче,  Моето дете беше инжектирано от едната страна с Deflux преди 2 г. във Франкфурт.
Нямаше положителен резултат.....продължиха чести уроинфекции, продължи да си има рефлуксен уретер и се направи след 6 мес. операция.

Успех и късмет!
Виж целия пост
# 382
Здравейте, бих искала да споделя и нашия опит с бг лекарите...изписаха детето ми от родилното, след като имаше затруднено дишане и в търсене на какво се дължи това, казаха,че десния бъбрек е нормален, обаче левия е с вродена хидронефроза 3 степен. Отидохме веднага при доц. Буева , която каза,че не е толкова страшно положението, хидронефроза 2 степен е 13 мм на напречното сечение...проследяваме всеки месец, на следващия положението същото..13 мм, отиваме при проф, Балев по др въпрос и той вика я да го видя бъбрека....ааа ама това не е хидронефроза, той е поликистозен...е нищо ще живее с десния  Shocked аз викам: моляяяяяяя? Ама как така доц буева др ни каза....той чак изненадан,че тя не била видяла ,че е поликистозен...отиваме пак при буева...обяснявам какво ни е казал Балев...тя гледа, гледа и казва..хидронефроза та се е увеличила на 20 мм и това което той видял за кисти били увеличените бъбречни чашки....решавам и отивам за трето мнение..доц Близнакова...тръгвам да обяснявам какво са ни казали другите, тя маха с ръка..не искам да знам...прегледа я точно за секунда и казва..това не е хидронефроза...бъбрека е поликистозен....шах! Елате на преглед ако решите след три месеца,..за сега нищо не правим, чакаме да порасне детето да стане на годинка...казвам че буева е казала за сцинтиграфия , Близнакова ми отговаря...че според нея няма смисъл...за какво пълни упойки и т.н да подлагаме малко бебе и какво щяла да покаже сцинтиграфия та, което тя и без това виждала на ехото...един бъбрек който бе работи на повече от 15-20-30 %.... И добавя...ако беше моето внуче, не бих го подложила на това.... И сега...какво правим? Истината е някъде там? Хидронефроза ли е ч поликистозен ли е? До кога да ходя да събирам мнения и кога да спра...не знам...след два дни сме отново при буева...ей така..просто някой да следи детето и да видим какво става...очевидно нещата търпят промени..увеличава се , намалява....
Виж целия пост
# 383
Разбирам,че си от Варна.Добър нефролог и уролог не мога да препоръчам,но прекрасен и точен ехографист-д-р Темелкова и бих се доверила на нейното ехографско мнение.От Балев и Близнакова съм с негативен опит.
Виж целия пост
# 384
Аз пък споделям негативен опит от Буева,навремето и моето бебе го размотава и бъбрека му се все повече увреждаше от това чакане и се наложи операцията му да бъде по - сложна.
Ние бяхме с диагноза вродена хидронефроза на десния бъбрек.
Виж целия пост
# 385
Здравейте, бих искала да споделя и нашия опит с бг лекарите...изписаха детето ми от родилното, след като имаше затруднено дишане и в търсене на какво се дължи това, казаха,че десния бъбрек е нормален, обаче левия е с вродена хидронефроза 3 степен. Отидохме веднага при доц. Буева , която каза,че не е толкова страшно положението, хидронефроза 2 степен е 13 мм на напречното сечение...проследяваме всеки месец, на следващия положението същото..13 мм, отиваме при проф, Балев по др въпрос и той вика я да го видя бъбрека....ааа ама това не е хидронефроза, той е поликистозен...е нищо ще живее с десния  Shocked аз викам: моляяяяяяя? Ама как така доц буева др ни каза....той чак изненадан,че тя не била видяла ,че е поликистозен...отиваме пак при буева...обяснявам какво ни е казал Балев...тя гледа, гледа и казва..хидронефроза та се е увеличила на 20 мм и това което той видял за кисти били увеличените бъбречни чашки....решавам и отивам за трето мнение..доц Близнакова...тръгвам да обяснявам какво са ни казали другите, тя маха с ръка..не искам да знам...прегледа я точно за секунда и казва..това не е хидронефроза...бъбрека е поликистозен....шах! Елате на преглед ако решите след три месеца,..за сега нищо не правим, чакаме да порасне детето да стане на годинка...казвам че буева е казала за сцинтиграфия , Близнакова ми отговаря...че според нея няма смисъл...за какво пълни упойки и т.н да подлагаме малко бебе и какво щяла да покаже сцинтиграфия та, което тя и без това виждала на ехото...един бъбрек който бе работи на повече от 15-20-30 %.... И добавя...ако беше моето внуче, не бих го подложила на това.... И сега...какво правим? Истината е някъде там? Хидронефроза ли е ч поликистозен ли е? До кога да ходя да събирам мнения и кога да спра...не знам...след два дни сме отново при буева...ей така..просто някой да следи детето и да видим какво става...очевидно нещата търпят промени..увеличава се , намалява....
Съжалявам, че минавате през това.
На моят син хидронефрозата от едната страна беше 4-5 степен, по същия начин имаше сто диагнози - поликистозен бъбрек, двоен бъбрек и др. При нас цветната снимка не показа нищо, защото бъбрека не отделяше, но при добър ехограф нещата се виждат. По-скоро си вземи изследванията и се консултирай и с уролог.
Виж целия пост
# 386
Здравейте, бих искала да споделя и нашия опит с бг лекарите...изписаха детето ми от родилното, след като имаше затруднено дишане и в търсене на какво се дължи това, казаха,че десния бъбрек е нормален, обаче левия е с вродена хидронефроза 3 степен. Отидохме веднага при доц. Буева , която каза,че не е толкова страшно положението, хидронефроза 2 степен е 13 мм на напречното сечение...проследяваме всеки месец, на следващия положението същото..13 мм, отиваме при проф, Балев по др въпрос и той вика я да го видя бъбрека....ааа ама това не е хидронефроза, той е поликистозен...е нищо ще живее с десния  Shocked аз викам: моляяяяяяя? Ама как така доц буева др ни каза....той чак изненадан,че тя не била видяла ,че е поликистозен...отиваме пак при буева...обяснявам какво ни е казал Балев...тя гледа, гледа и казва..хидронефроза та се е увеличила на 20 мм и това което той видял за кисти били увеличените бъбречни чашки....решавам и отивам за трето мнение..доц Близнакова...тръгвам да обяснявам какво са ни казали другите, тя маха с ръка..не искам да знам...прегледа я точно за секунда и казва..това не е хидронефроза...бъбрека е поликистозен....шах! Елате на преглед ако решите след три месеца,..за сега нищо не правим, чакаме да порасне детето да стане на годинка...казвам че буева е казала за сцинтиграфия , Близнакова ми отговаря...че според нея няма смисъл...за какво пълни упойки и т.н да подлагаме малко бебе и какво щяла да покаже сцинтиграфия та, което тя и без това виждала на ехото...един бъбрек който бе работи на повече от 15-20-30 %.... И добавя...ако беше моето внуче, не бих го подложила на това.... И сега...какво правим? Истината е някъде там? Хидронефроза ли е ч поликистозен ли е? До кога да ходя да събирам мнения и кога да спра...не знам...след два дни сме отново при буева...ей така..просто някой да следи детето и да видим какво става...очевидно нещата търпят промени..увеличава се , намалява....
Съжалявам, че минавате през това.
На моят син хидронефрозата от едната страна беше 4-5 степен, по същия начин имаше сто диагнози - поликистозен бъбрек, двоен бъбрек и др. При нас цветната снимка не показа нищо, защото бъбрека не отделяше, но при добър ехограф нещата се виждат. По-скоро си вземи изследванията и се консултирай и с уролог.
И аз бих те посъветвала да се консултираш с уролог. Аз лични не обичам да ходя при нефролози.
Виж целия пост
# 387
Благодаря ви за отговорите! Надявам се,че дечицата ви за в отлично здраве!
Бяхме при Буева днес, намалял е , но по мое мнение...тя не счита,че от 21 мм мин месец на 19 мм този е някакъв прогрес...можело да не се била изпишкала...не знам си какво...е викам как..ехото показва 18.9 мм за мен си е намалял...тя пак за сцинтиграфия в Александровска болница...викам й аз не съм съгласна да се прави..пълна упойка ..и за какво...след 3-4 месеца пак ли ще правим и така периодично...нека да дойдем януари казвам аз...и да видим на къде е..междувременно ще проверя за кога ще имат свободни часове за изотопа...тя отговаря- да, да разбира се и аз искам да я видя още веднъж след месец, защото като гледам че намалява..др месец може да е 15 мм примерно и в такъв случай се обезсмисля сцинтиграфията.. означавало ,че намалява хидронефрозата...нооо не ме поощри особено,...на майка ми вика....амииии същата работа...аз обаче съм си доволна! Може да е малка стъпка, но е стъпка напред! Обмислям да посетим един препоръчан уролог във Варна д-р Тони Стателов и/или д-р Росен Райков, ще ги прослушам...бяха ми препоръчани от един доктор от майчин дом. Ще звънна също и в Темелков, чееее в сайта нещо не виждам д-р Темелкова..дали е там все още
Виж целия пост
# 388
Ох, аз пак да си кажа за тази сцинтиграфия. Тя е функционално изследване, т.е. ако има структурен проблем НЕ се вижда.
Казвам го, понеже сме правили и сцинтиграфия и цветна снимка. Сцинтиграфия не мисля, че ще се навия да направим скоро.
Колкото до намаляването на размера - размера се влияе от това кога бъбрека е отделил и т.н. Не си губи времето и парите при Буева, а се консултирай с добър уролог и още някой нефролог примерно.
Виж целия пост
# 389
Подкрепям мнението на hmhm не си губи времето с Буева това може да ви косва много потърси уролог ние лично сме мнооооого доволни от Момчилов,  но има и други направи консултация за доброто на детето. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия