С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 435
А смятате ли да имате деца и в коя къща ще ги гледате? Въобще в голяма каша сте се забъркали. Още по- лошото е, че кашата е само във вашите глави. Ама нищо де, помрънкай си .
Виж целия пост
# 436
Да не би драмата да се дължи на това, че мамин златен е заврян зет? И затова да са всички тези циркови номера?
Не знам вече какво да мисля. Когато решавахме къде да живеем, тя се ската, беше й добре да не посреща снаха. При все че имаме три жилища /моето, тяхното и още едно извън нашето населено място, където сега живее майка ми/, се очакваше вариантът да излезем на квартира!
С ММ решихме да довършим моето жилище /аз го бях ремонтирала до голяма степен преди да се запознаем/ и да заживеем там. А майка ми междувременно сама реши да отиде да живее в другото жилище, за да сме ние самостоятелни и да си гледаме нашето семейство.  
Това е и причината да обмисляме къща на друго място, да се махнем изцяло от нашето населено място. Това трябваше да стане чрез замяна на един техен имот, като къщата щеше да е негова. И на това се запъна /зависи от нея да си даде благословията/. Другият вариант - ипотека или под наем - глупави и безсмислени ходове за хора с трезво мислене.
Та май всичко опира до инат и страхове да не "водя сина й за носа" и манипулации. То, ако човек знае какво иска, поставя го на масата и се търси решение. Обаче, случаят не е такъв.

Ако наистина е хипохондрик, вкарайте я по някаква клинична пътека, в частните болници има и платени, ей така- да видят какво става. Да си начеше крастата, някои на стари години изтрещяват на тема здраве.
Не знам каква е, но 3 месеца не можахме да я накараме да иде да си изследва кръвната захар, а твърдеше, че й е висока. Оказа се, че не е. Апаратът за кръвно й е все на ръката, но ако не й обърнеш внимание на "болестта" или я пратиш на доктор, мигом й минава и тръгва по гости. Тъй че това е част от театрото.
А смятате ли да имате деца и в коя къща ще ги гледате? Въобще в голяма каша сте се забъркали. Още по- лошото е, че кашата е само във вашите глави. Ама нищо де, помрънкай си .
Темата за това къде ще се гледат децата е поставяна на масата - категорично вкъщи и по този въпрос няма да отстъпя. Аз деца няма да влача насам-натам, за да угодя на желанията на човек, който не знае какво иска.
Виж целия пост
# 437
Извинявай, ама какъв е тоя страх от ипотечен кредит? Съвсем в реда на нещата е младото семейство да може да изплаща жилище, това са си разходи за живеене. Само в БГ го има това "да не се минем" и да въртим наследствени имоти до безкрай, с всичките му усложнения кой на кого какво дал, преписал, идеални части и дивотии.

Нали всяко поколение трябва да изгради нещо- нормално е да се изплаща ново жилище...или поне за мен е нормално, с до 30% от месечните доходи.
Виж целия пост
# 438
Извинявай, ама какъв е тоя страх от ипотечен кредит? Съвсем в реда на нещата е младото семейство да може да изплаща жилище, това са си разходи за живеене. Само в БГ го има това "да не се минем" и да въртим наследствени имоти до безкрай, с всичките му усложнения кой на кого какво дал, преписал, идеални части и дивотии.

Нали всяко поколение трябва да изгради нещо- нормално е да се изплаща ново жилище...или поне за мен е нормално, с до 30% от месечните доходи.

Не е страх, а е безсмислен разход. И двамата нямаме братя и сестри и имаме достатъчно жилища. При условие, че има къде да живеем, жилището е хубаво и ново, нужно ли е? До скоро изплащахме потребителски кредити за ремонтите, сега ипотека и отново ремонти, заради акъла на свекървата ли? Мисля, че отговорът е ясен.
Виж целия пост
# 439
Здравейте ! Скоро не съм писала , но то и реално нямаше кой знае какво. Изнесохме най- после в навият ни дом и от 3 месеца живея спокойно да не повярвате 😀😀😀
Само покрай изнасянето С ме дразни малко , но на фона на дяволиите и си беше бял кахър. Беше и хрумнало при изнасянето да каже на ММ да дава пари на девера всеки месец за храна и да му купи кухня на изплащане на негово име , защото няма шкафове.
Онзи ден ходих да си взема едни останали неща от апартамента .... какво да ви кажа девера буквално за 3 месеца е полуразрушил жилището.... ама то си е за тях . Като се оплакваха от нас сега да видят какво е . С си идва в края на месеца та очаквам с нетърпение звучната и реакция
Виж целия пост
# 440
Извинявай, ама какъв е тоя страх от ипотечен кредит? Съвсем в реда на нещата е младото семейство да може да изплаща жилище, това са си разходи за живеене. Само в БГ го има това "да не се минем" и да въртим наследствени имоти до безкрай, с всичките му усложнения кой на кого какво дал, преписал, идеални части и дивотии.

Нали всяко поколение трябва да изгради нещо- нормално е да се изплаща ново жилище...или поне за мен е нормално, с до 30% от месечните доходи.

Не е страх, а е безсмислен разход. И двамата нямаме братя и сестри и имаме достатъчно жилища. При условие, че има къде да живеем, жилището е хубаво и ново, нужно ли е? До скоро изплащахме потребителски кредити за ремонтите, сега ипотека и отново ремонти, заради акъла на свекървата ли? Мисля, че отговорът е ясен.
Нали ти имаш жилище. Продайте него.
А иначе заради такива сметкаджийски и стиснати истории, някои млади си изкарват живота с ей такава като твоята свекърва, сакън да не се прецакат да се потрудят да постигнат нещо сами.
Виж целия пост
# 441
Чакайте сега, аз нещо не разбрах. Свекървата и тъщата си имат отделни жилища само за тях си. Младото семейство си има свое, което реално е на Ани, но не прочетох мъжът й да има проблем да живее там. За чий им е още едно, че и с ипотека? Разбирам да имат излишни пари и да ги вложат в имот, но при това положение тук, наистина си е излишен разход. Имат къде да живеят, а свеки им прави циркове за да не отидат да живеят там. Ега ти парадокса.
Виж целия пост
# 442
Там е работата, че никой не знае С какво иска, май и тя самата също. Аз нямам против да го продам, въпросът е, че ако презумпцията е "зет заврян", пак ще е същото, но жилището ще е друго. Каква ще е разликата?
Не считам, че съм стисната и не се трудя. Парите, които съм вложила за ремонт на жилището, в което живяхме, са горе-долу колкото за половин нов апартамент, та намекът ти е леко неуместен.

Чакайте сега, аз нещо не разбрах. Свекървата и тъщата си имат отделни жилища само за тях си. Младото семейство си има свое, което реално е на Ани, но не прочетох мъжът й да има проблем да живее там. За чий им е още едно, че и с ипотека? Разбирам да имат излишни пари и да ги вложат в имот, но при това положение тук, наистина си е излишен разход. Имат къде да живеят, а свеки им прави циркове за да не отидат да живеят там. Ега ти парадокса.

Правилно си разбрала. Свекървата живее в семейният им апартамент, ние живеехме в апартамент, оставен ми от моите родители, а майка ми живее в трето жилище, в друго населено място, където си живее сама през почти цялата година. Само зимата идва при нас, че нейният район е студен. Има си отделна стая и не пречи на никого. С тая схема бяхме доста години и проблеми не е имало.
Виж целия пост
# 443
Чакайте сега, аз нещо не разбрах. Свекървата и тъщата си имат отделни жилища само за тях си. Младото семейство си има свое, което реално е на Ани, но не прочетох мъжът й да има проблем да живее там. За чий им е още едно, че и с ипотека? Разбирам да имат излишни пари и да ги вложат в имот, но при това положение тук, наистина си е излишен разход. Имат къде да живеят, а свеки им прави циркове за да не отидат да живеят там. Ега ти парадокса.
Toчно.
Хвърлили са пари и нерви за ремонти, а сега да го продават. За да казват, че са си го купили " сами". Crazy
Изнасяте се и поставяте свекървата пред свършен факт. Ще се потръшка малко и ще й мине. Като види, че не може да ви въздейства.
 Но е важно да го заявите ясно и да не се поддавате на изнудване.  Peace
Виж целия пост
# 444
Чакайте сега, аз нещо не разбрах. Свекървата и тъщата си имат отделни жилища само за тях си. Младото семейство си има свое, което реално е на Ани, но не прочетох мъжът й да има проблем да живее там. За чий им е още едно, че и с ипотека? Разбирам да имат излишни пари и да ги вложат в имот, но при това положение тук, наистина си е излишен разход. Имат къде да живеят, а свеки им прави циркове за да не отидат да живеят там. Ега ти парадокса.
И аз бая се оплетох . Реалнода нямат наистина къде да живеят един ипотечен . В крайна сметка хем ще ви е спокойно, хем си се у дома.
Но щом има жилище където да живеят самостоятелно и то наисстина е на Ани ами бягайте там  и покажете малко твърдост. Тая жена така ви върти , че думи нямам. Аз едва издържах моята С , че е на 300км от мен и ми тровеше живота от разстояние. Накрая броях дните до пренасянето в НАШЕ жилище.
Виж целия пост
# 445
Не, през деня сме на работа, вечер аз се прибирам вкъщи /ММ се прибира по-рано и вече е вечерял/, вечерям, къпя се, оправям нещо, ако има вкъщи и после ММ ме взима и ходим у тях. Тя вече се е наредила на ТВ да гледа сериали и общо взето не я виждам изобщо. Ние си се прибираме в нашата си стая и така. За мен също е ужасно безсмислено това ходене насам-натам. Явно е време да се поставят ултиматумите, колкото и да съм против това. 

Мен това ме остави безмълвна, абсолютно безмълвна. Умът ми не може да осмисли едно такова ежедневие.
Виж целия пост
# 446
Да продадеш налично и самостоятелно жилище, за да купиш същото, вие сериозно ли ooooh!
Че и да се набълбукаш  с ипотека.

Да не би драмата да се дължи на това, че мамин златен е заврян зет? И затова да са всички тези циркови номера?

Драмата най-вероятно е страх от самотата. Но тя няма да се реши със свиране при мама, а с оставянето й да се оправя сама. Както някой каза по-горе, синът винаги може да минава да я вижда след работа, през почивните дни да си организирате гостувания, общи обеди, вечери, но е редно всеки да си знае къщата, приятелите и живота. Вашите не са при и с нея, нито нейните до вас.
Виж целия пост
# 447
За мене също няма смисъл от продажба на имоти и ипотеки.
В темата има 2 -3 потребителки, които само с ипотеки и самостоятелност парадират.
Но една от тях все пак опря да купи имот от роднини на свекърите. По-изгодно и беше.
Дано след години се се увърти в проблеми.
Виж целия пост
# 448
Идеята да продаде нейното жилище беше по повод на коментара й, че искат да се изнесат в друг град.
Виж целия пост
# 449
Извинявай, ама какъв е тоя страх от ипотечен кредит? Съвсем в реда на нещата е младото семейство да може да изплаща жилище, това са си разходи за живеене. Само в БГ го има това "да не се минем" и да въртим наследствени имоти до безкрай, с всичките му усложнения кой на кого какво дал, преписал, идеални части и дивотии.

Нали всяко поколение трябва да изгради нещо- нормално е да се изплаща ново жилище...или поне за мен е нормално, с до 30% от месечните доходи.

Не е страх, а е безсмислен разход. И двамата нямаме братя и сестри и имаме достатъчно жилища. При условие, че има къде да живеем, жилището е хубаво и ново, нужно ли е? До скоро изплащахме потребителски кредити за ремонтите, сега ипотека и отново ремонти, заради акъла на свекървата ли? Мисля, че отговорът е ясен.

Не знам, за мен не е нормално да се наливат пари на кредит в стари жилища. А ипотеката не е разход, а инвестиция: тия пари всеки месец ще ги дадеш за какви ли не глупости, от които нищо няма да имаш накрая. Винаги може да продадеш старите имоти и с допълнително ипотечен кредит да вземеш доста по-хубав, ако пък са ти много апартаментите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия