С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 495


Ани, на твое място щях да отдам празния си апартамент под наем, да си събирам парите, а от мъжа да очаквам да изплаща семейно жилище.

Първата част с отдаването под наем - добре, обаче няма никаква логика тези пари да не се включат в изплащането на новото. Нали все пак са заедно и всичко е общо. Човекът да гърби и да плаща за общото им жилище, а тя да си събира на депозит
към absurt - много е важно човек къде живее и като местопложение/квартал/ и като тип строителство. Колкото и пари да се налеят в ремонти на панелка в гаден квартал, тя си остава панелка в гаден квартал./ не твърдя, че на авторката е такава/
Виж целия пост
# 496


Ани, на твое място щях да отдам празния си апартамент под наем, да си събирам парите, а от мъжа да очаквам да изплаща семейно жилище.

Първата част с отдаването под наем - добре, обаче няма никаква логика тези пари да не се включат в изплащането на новото. Нали все пак са заедно и всичко е общо. Човекът да гърби и да плаща за общото им жилище, а тя да си събира на депозит


Така ще е справедливо, нали си изплащат семейното жилище, на неговото лично.
Виж целия пост
# 497
Ясно, "свекървата" не харесва Ани и не иска тя да ѝ стане официално снаха и цялото театро е с цел да я разкара.
Виж целия пост
# 498
Аз това го заподозрях още преди няколко страници. Все се надява свекървата да се появи някое хрисимо момиче, да дойде с два сака дрехи и да сведе главица пред мама  Laughing
Виж целия пост
# 499
Аз мога да предложа друго, по-практично решение. Събират двете майки – свекърва и тъща, да живеят заедно и да си правят компания. Лятото на село, зимата в апартамента на свекървата (или на тъщата, както се разберат). Младите да си живеят необезпокоявани в другия апартамент, без да им светят бабите на интимния живот. И без ипотека.  Laughing
Недей предлага подобни неща, то ще стане война Laughing Не знам дали си майка на дъщеря, но ако се отнасят по подобен начин с дъщеря ти, ти ще искаш ли да живееш със сватята под един покрив? Аз не бих имала желание и то никакво даже да си го помисля, какво остава да го предложа. По-добре двете да стоят колкото се може по-настрани една от друга. Те просто са коренно различни като мнения и виждане на нещата и вероятността да се изпокарат на 2-рия час е огромна. Аз от моята майка проблеми никога не съм виждала, не искам да й причинявам подобно нещо.  
The Siren of Titan, зависи от жилището. Моето е сравнително ново и си заслужава влагането на пари в него.

Скрит текст:
Ние нямаме брак все още. Жилището беше на родителите ми, аз го наследявам. Кредитите за него си ги тегля и изплащам само аз още откакто съм започнала ремонтите, далеч преди ММ да дойде да живее там. Аз също не участвам финансово в поддръжката на дома на родителите му. Така че факторът някой да дава на някой пари или да му изплаща кредититене стои на дневен ред.  
Въпросът с това къде да живеем, е обсъждан още в началото. Прие се от двамата, че ще е в моя апартамент, защото няма смисъл да се дават пари за ипотеки и наеми, а 1 жилище да стои празно, само защото е мое.

А защо е необходимо след като се навечеряте у вас да отидете да спите при свеки?
Нали всеки си гледа тв и после си лягате.
Започнете постепенно да оставате у вас, измислете причина.
Като под у вас имам предвид твоя апартамент. След като сте изкарали там 3 г, значи може.
Сега ще е светло до късно, може и да се разходите до тях. Но после си спите във вашето легло.
Насърчавайте бабата да ходи на пенсионерски сбирки. Там ще се разсее с наборите.
Хареса ми съвета на абсурд за в краен случай.

Защото се тръшка и това не спира вече 2-ра година. Под какъвто и предлог да сме оставали вкъщи, все едно и също е. Вече оставаме без предлог, така и така нещата не се променят.
Болести да изтъквам, не става, не съм такъв човек. Това означава да й сляза до нивото и да правя нейните театри. Благодаря, това не е за мен.
Честно, ако не бях добре възпитана, досега щях да й кажа очи в очи, че това, което прави не е хубаво и е крайно време да престане с цирковете. Обаче, не съм на тоя акъл и тези неща са ми чужди на мен.

Какъв е този рефрен с "добре възпитана, зле възпитана"? Това ли ти е поводът, за да си мрънкаш и да не предприемаш нищо в продължение на месеци? Какво пречи един възпитан човек да каже на друг, че между тях има проблем и той трябва да се реши?
Пречи - ако насреща ти има човек, с който не можеш да водиш нормален разговор. Тези разговори ги водя със сина й, той пък с нея - резултатът е рев и ще мре. Е, как да се решат проблемите, като те не могат нормално да се обсъдят.

Ние нямаме брак все още.

Не ви приема за семейство и за това се тръшка. За нея семейство са  тя и сина й, ти си му гаджето.
Моята колежка (66 годишна) разсъждава точно по този начин - щом нямат брак значи не му е никаква на сина й приятелката, нищо че живеят заедно.

Пред хората друго разправя /че ме имала за дъщеря/, но действията й нямат общо с приказките. Свекървата е горе-долу на толкова години, колкото е твоята приятелка. Ама като гледам как се държи със сина й, та не се учудвам.

Ясно, "свекървата" не харесва Ани и не иска тя да ѝ стане официално снаха и цялото театро е с цел да я разкара.
Аз това го заподозрях още преди няколко страници. Все се надява свекървата да се появи някое хрисимо момиче, да дойде с два сака дрехи и да сведе главица пред мама  Laughing

Май натам отиват нещата, но тук вече не е познала. Не е тя човекът, който ще определя с кого ще живее синът й. Аз му казах на ММ веднъж, че предполагам, че целта на панаирите е аз да си ида и той ми отговори, че ако тя не иска мен, ще изгуби и сина си.
Виж целия пост
# 500
Недей предлага подобни неща, то ще стане война Laughing Не знам дали си майка на дъщеря, но ако се отнасят по подобен начин с дъщеря ти, ти ще искаш ли да живееш със сватята под един покрив? Аз не бих имала желание и то никакво даже да си го помисля, какво остава да го предложа.

Не, имам син.
Но както мъжът ми не ме е принудил да живея с неговите родители, така и аз никога не бих го накарала да живее с майка ми. Колкото и добре да се разбират по принцип.
Всяко семейство – под собствен покрив. Изключвам моментите, когато се налага да се гледа болен човек – тогава е друго. Ама здрави, прави хора да се тъпчат, да се съобразяват с чужди хора, пък било то и родителите на половинката – не.
Не съм живяла със свекърва и със снаха не искам да живея.  Stop
Виж целия пост
# 501
И? Изгуби ли го? Защото, то е ясно, че тя теб не те иска Simple Smile

Редактирам с още въпроси:
-какво трябва да се случи, за да му е ясно на твоя мъж, че тази жена иска контрола над сина си?
-Какви ОЩЕ панаири трябва да се случат, за да се изясни този въпрос? Или- панаирите, не засягащи го директно, той не счита за проблем
Виж целия пост
# 502
Интересно ми е на колко годинки стават тия драми. Ако сте още млади, направо си хващайте пътя и си живейте, че така ще имате много драми, а още нямате дете.
Виж целия пост
# 503
към absurt - много е важно човек къде живее и като местопложение/квартал/ и като тип строителство. Колкото и пари да се налеят в ремонти на панелка в гаден квартал, тя си остава панелка в гаден квартал./ не твърдя, че на авторката е такава/
Много е важно какво се разбира под " престижен" квартал.
По време на строителния бум, южните квартали на София, които се водеха добри, бяха разширени и поляните до околовръстното чак, застроени с нови блокове с отвратително качество.
Без улици, апартаментите- кутийки, без магазини и детски градини, без училища.
Но, нали се водеха "Манастирски ливади 2", например, прииждащите от провинцията, теглещи безумни ипотеки, купуваха и се гордееха, че " повдигат нивото си".
В същото време, с пренебрежение говореха за Люлин, например, като за гето- нищо, че не бяха стъпвали там и идея нямаха, че е град с идеална инфраструктура, че и с чист въздух.
А, истински престижните места, /не квартали, защото в София поне, такова животно няма/, са с непостижими за редовия българин, цени.
Виж целия пост
# 504
И на мен ми стана интересно на каква възраст са. Ако и двете родителки са вече пенсионерки, не ще да са много млади...
Виж целия пост
# 505
Просто ми е интересно дали са още млади будали или са презрели и стагнирани деца на 30+.
Виж целия пост
# 506
Скрит текст:
Аз мога да предложа друго, по-практично решение. Събират двете майки – свекърва и тъща, да живеят заедно и да си правят компания. Лятото на село, зимата в апартамента на свекървата (или на тъщата, както се разберат). Младите да си живеят необезпокоявани в другия апартамент, без да им светят бабите на интимния живот. И без ипотека.  Laughing
Недей предлага подобни неща, то ще стане война Laughing Не знам дали си майка на дъщеря, но ако се отнасят по подобен начин с дъщеря ти, ти ще искаш ли да живееш със сватята под един покрив? Аз не бих имала желание и то никакво даже да си го помисля, какво остава да го предложа. По-добре двете да стоят колкото се може по-настрани една от друга. Те просто са коренно различни като мнения и виждане на нещата и вероятността да се изпокарат на 2-рия час е огромна. Аз от моята майка проблеми никога не съм виждала, не искам да й причинявам подобно нещо.  
The Siren of Titan, зависи от жилището. Моето е сравнително ново и си заслужава влагането на пари в него.

Скрит текст:
Ние нямаме брак все още. Жилището беше на родителите ми, аз го наследявам. Кредитите за него си ги тегля и изплащам само аз още откакто съм започнала ремонтите, далеч преди ММ да дойде да живее там. Аз също не участвам финансово в поддръжката на дома на родителите му. Така че факторът някой да дава на някой пари или да му изплаща кредититене стои на дневен ред.  
Въпросът с това къде да живеем, е обсъждан още в началото. Прие се от двамата, че ще е в моя апартамент, защото няма смисъл да се дават пари за ипотеки и наеми, а 1 жилище да стои празно, само защото е мое.

А защо е необходимо след като се навечеряте у вас да отидете да спите при свеки?
Нали всеки си гледа тв и после си лягате.
Започнете постепенно да оставате у вас, измислете причина.
Като под у вас имам предвид твоя апартамент. След като сте изкарали там 3 г, значи може.
Сега ще е светло до късно, може и да се разходите до тях. Но после си спите във вашето легло.
Насърчавайте бабата да ходи на пенсионерски сбирки. Там ще се разсее с наборите.
Хареса ми съвета на абсурд за в краен случай.

Защото се тръшка и това не спира вече 2-ра година. Под какъвто и предлог да сме оставали вкъщи, все едно и също е. Вече оставаме без предлог, така и така нещата не се променят.
Болести да изтъквам, не става, не съм такъв човек. Това означава да й сляза до нивото и да правя нейните театри. Благодаря, това не е за мен.
Честно, ако не бях добре възпитана, досега щях да й кажа очи в очи, че това, което прави не е хубаво и е крайно време да престане с цирковете. Обаче, не съм на тоя акъл и тези неща са ми чужди на мен.

Какъв е този рефрен с "добре възпитана, зле възпитана"? Това ли ти е поводът, за да си мрънкаш и да не предприемаш нищо в продължение на месеци? Какво пречи един възпитан човек да каже на друг, че между тях има проблем и той трябва да се реши?
Пречи - ако насреща ти има човек, с който не можеш да водиш нормален разговор. Тези разговори ги водя със сина й, той пък с нея - резултатът е рев и ще мре. Е, как да се решат проблемите, като те не могат нормално да се обсъдят.

Ние нямаме брак все още.

Не ви приема за семейство и за това се тръшка. За нея семейство са  тя и сина й, ти си му гаджето.
Моята колежка (66 годишна) разсъждава точно по този начин - щом нямат брак значи не му е никаква на сина й приятелката, нищо че живеят заедно.

Пред хората друго разправя /че ме имала за дъщеря/, но действията й нямат общо с приказките. Свекървата е горе-долу на толкова години, колкото е твоята приятелка. Ама като гледам как се държи със сина й, та не се учудвам.

Ясно, "свекървата" не харесва Ани и не иска тя да ѝ стане официално снаха и цялото театро е с цел да я разкара.
Аз това го заподозрях още преди няколко страници. Все се надява свекървата да се появи някое хрисимо момиче, да дойде с два сака дрехи и да сведе главица пред мама  Laughing

Май натам отиват нещата, но тук вече не е познала. Не е тя човекът, който ще определя с кого ще живее синът й. Аз му казах на ММ веднъж, че предполагам, че целта на панаирите е аз да си ида и той ми отговори, че ако тя не иска мен, ще изгуби и сина си.
Ами щом иска да реве – да реве, така е решила. Тя има два варианта – или да ви чуе, или да не ви чуе. Явно е избрала второто, нейно право е. Вие казвате, каквото имате и действате. Или продължавате да мрънкате и да бездействате.
Виж целия пост
# 507
И? Изгуби ли го? Защото, то е ясно, че тя теб не те иска Simple Smile

Редактирам с още въпроси:
-какво трябва да се случи, за да му е ясно на твоя мъж, че тази жена иска контрола над сина си?
-Какви ОЩЕ панаири трябва да се случат, за да се изясни този въпрос? Или- панаирите, не засягащи го директно, той не счита за проблем

За мен е ясно, за него явно са още догадки.
Той това го знае, но се старае да не й го дава.
Засягат го, защото се развиват пред него. В случая аз нямам директно участие.

Малко над 30 сме и двамата.
Виж целия пост
# 508
Честно си мислех, че става въпрос за "млада булчица" на 24...иначе не мога да си обясня неспособността да излезе от ситуацията. На 30+ трябва да си обиграна вече.
Виж целия пост
# 509
към absurt - много е важно човек къде живее и като местопложение/квартал/ и като тип строителство. Колкото и пари да се налеят в ремонти на панелка в гаден квартал, тя си остава панелка в гаден квартал./ не твърдя, че на авторката е такава/
Много е важно какво се разбира под " престижен" квартал.
По време на строителния бум, южните квартали на София, които се водеха добри, бяха разширени и поляните до околовръстното чак, застроени с нови блокове с отвратително качество.
Без улици, апартаментите- кутийки, без магазини и детски градини, без училища.
Но, нали се водеха "Манастирски ливади 2", например, прииждащите от провинцията, теглещи безумни ипотеки, купуваха и се гордееха, че " повдигат нивото си".
В същото време, с пренебрежение говореха за Люлин, например, като за гето- нищо, че не бяха стъпвали там и идея нямаха, че е град с идеална инфраструктура, че и с чист въздух.
А, истински престижните места, /не квартали, защото в София поне, такова животно няма/, са с непостижими за редовия българин, цени.


Аз под престижен квартал разбирам на удобно и комуникативно /според мен/ място. И строителство, различно от панелното.

Ани, малко над 30 годишни и да се оставяте така да ви разиграват!?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия