НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 87 818
  • 759
# 150
Газелка, да, от 26 номер на дънки си минала на 27... Heart Eyes

Пилетата май не ги тъпчат с хормони, а им инжектират вода...Месото им е някак рехаво и лигаво и, кой знае защо, мазнината им има някакъв тежък привкус.
Моите ВХ са от 1-2 плода дневно и задължителните две салати към белтъка. Почна ли да ям скорбялни - зърнени, бобови, ми се отваря апетит, все не е достатъчно и все съм гладна. Явно поносимостта ми е ниска.
Виж целия пост
# 151
Хах, Саги, позна...
Виж целия пост
# 152
Aз не съм мерила килограми, но като се гледам си мисля, че съм свалила 7-8, всички ми казват, че може и 10 да са, но за месец и половина ми се струва абсолютно НЕреално.. Имам ужасно много за сваляне, но пак ми се струва прекалено много за толкова кратък период.. А размерът на дънките, те и преди ми бяха станали широки, просто сега падаха от самосебе си... Приятно е много.. Не мога да се нарадвам и за първи път ентусиазмът ми не ме напуска, сигурно защото и целта е да имаме здраво и хубаво бебче, но просто наистина не съм гладна и не чувствам нужда да се тъпча с различни неща... Дано задържа това си чувство за дъъълго Simple Smile
Виж целия пост
# 153
https://m.facebook.com/810781405630518/photos/a.844192135622778. … 717119951/?type=3 не знам дали е истина но звучи чудесно, ако има такива будни лекари и в България. Аз се заинтересувах от холестерола, защото се оказа че на моят мъж е над 8,  а триглицеридите над 2. От прочетеното от тази статия обаче трябва да набляга на водата. За детоксикация. Освен правилните храни и навици. Интересно ми беше.

Bee_Yourself Благодаря, че сподели тази статия. Мисля, че важно все повече хора да разберат това, за което говори този лекар. Предвид на това, че е лекар, мнението му тежи повече от нашето в обществото по тази тема по-специално...

Преди няколко дена си купих лешников тахан от любопитство. Учудваща сладост има това чудо...не пише да има добавена захар, а ми се струва много сладко?!?! На етикета пишеше за 100гр. съдържание - 60% мазнини, 20% въглехидрати и още толкова белтъчини...

Виж целия пост
# 154
Момичета, приемам магнезий 500 по 1 хапче на ден. Достатъчно ли е или да ги увелича на 2?
Не знам по колко трябва да се пие и затова питам. Да не би да е малко?  newsm78

аз имам таблетки от по 200 mg. Сутрин още като стана с една чаша вода 200 мг. После с храната вит.Д 5000 и вит. К2. Вечер преди лягане още 200 магнезий. Така прочетох някъде назад в старите теми. Нали не греша момичета?
Виж целия пост
# 155
Лешниците имат и доста фибри, така че не ме учудват тези 20% въглехидрати. Но ако има добавена захар, би трябвало да пише.
Виж целия пост
# 156
ТОНЧЕТУ браво!
Хубаво е че ДЖЕМА намина ♡
СВИДНИЧКА и при мен раздвижнането на кантара е след дните с най- много калории.
САГИ аз броя всички въглехидрати. От 15грама на ден до 100 макс (5-6 пъти за 2 месеца). Най- често съм около 40-50 гр.
МАДМАМА- и аз гледам позитивно на такива   "новини" от БГ. Simple Smile
Виж целия пост
# 157
Това, с което се инжектират бутчетата, е вода и колаген. Целта е да им се придаде повече обем, съответно да тежат повече, за да им вземат повече пари. Не ги инжектират с хормони. Не е изключено нещо от храната, с която хранят пилетата, да има ефект върху хормоните при по-чувствителни жени, но си мисля, че може и да е просто съвпадение. Peace Радвам се, че Свидничка периодично ги разяснява тези неща, все пак е ветеринар и има информация "от кухнята". Wink

Също съм чувала често коментари, че пилетата миришели на антибиотици. Не, миришат на риба, защото ги хранят с рибено брашно (заради протеина сигурно, може би и заради мазнините). Честно казано, не ми се вярва да им се дават антибиотици.

И в крайна сметка не яжте пилета, ако ви се струват подозрителни. То и аз напоследък почти не ги ям, но причината е вкусът - вече не са ми вкусни.
Виж целия пост
# 158
На всички пилета се дават кокцидиостатици през първите 10 дни от живота им. Те не са АБ, но са подобни. Напълно се изчистват от организма до момента на клането. Между другото не рекламирам пилешкото, аз лично предпочитам агнешко и свинско. Пилета купуваме по 2-3 пъти на седмица и free range. Мисълта ми е, че няма нужда чак да се демонизира пилешкото Peace
  Bee yourself аз имах предвид, че при мен се раздвижиха нещата не след повече калории, а след повече Вх - процентно съоттошение към М и П. Предполагам, че калориите са ми същите...Също имам доста повече мускулна маса в сравнение с преди 6 месеца
Виж целия пост
# 159
Здравейте момичета,
имам един бърз въпрос- откъде си купувате хубава агнешка кайма? За София питам

Виж целия пост
# 160
Здравейте момичета,
имам един бърз въпрос- откъде си купувате хубава агнешка кайма? За София питам



http://vashatamesarnica.com/
мелят ми избраното от мен месо. може и да си поръчаш по телефона и да ти доставят вкъщи.
Виж целия пост
# 161
Тонче, Свидничкa, брaво момичетa.

Лея зa мaгнезия от Шоки знaм, че зaвиси кaквa формa приемaш. Aз пия двa пъти по 200мг мaгнезиев цитрaт.

Вчерa бях нa тестувaне зa aнестетици при еднa от нaй-хвaлените aлерголожки. И понеже ме рaзпитвaше зa хрaненето и евентуaлни aлергии и нерaзположения споменaх, че понякогa от яйцaтa получaвaм гaзове и подувaне нa стомaхa, тя зaключи, че товa било зaщото дaвaли aнтибиотици нa пилетaтa.  Mr. Green Поне не отрече,че нaй-сигурно се рaзбирa дaли имaш хрaнителнa aлергия към млечни, глутен и прочие чрез елиминaционнa диетa инaче си тествaхa хорaтa и с кръвни проби....
Виж целия пост
# 162
Да,  Свидничка Simple Smile разбрах твоята работеща формула. Аз още търся своята. И намирам грешки...
Скрит текст:
Аз съм малко математически подробна. Чак досадна. Понеже НИКОГА през живота си не съм смятала калории, П-М-В и % много исках да се ориентирам в режима и да знам какво точно правя.
Сега сметнах по тетрадката си за 2 месеца- средно калории на ден 1550 и 61 гр. Въглехидрати на ден, което прави близо 16% В на ден. Да обаче Мазнините ми са средно 86.5 гр на ден. Което прави САМО 50% от калорийния прием... ще има значи EDIT... и със сигурност по големи минуси. Мда. Не ми се смейте с моите сметки. Просто без тях не разбирам дали съм в режима. Пък и имам много време да пиша и смятам. Това с всекидневното четене ме мотивира да продължавам.ама си мисля че и " празните"  калории от винцето разбъркват %.  Ще умувам. Нямам си друга работа
Виж целия пост
# 163
/quote]

http://vashatamesarnica.com/
мелят ми избраното от мен месо. може и да си поръчаш по телефона и да ти доставят вкъщи.
[/quote]

Страхотно още повече, че ще го докарат директно у нас  Grinning
Благодаря, Змия  bouquet
Виж целия пост
# 164
Като сме заговорили за смятане на калории и т.н. някой ползва ли приложение за андроид, което препоръчва. Обаче искам просто да сканирам баркода и автоматично да се вкарват данните от етикета Mr. Green
 Има ли такова нещо или да го патентовам?   Joy
Bee yourself, няма нищо лошо в записване и сметки и пробване на различни схеми Heart Eyes Аз така си бях постигнала идеален баланс на диета и тренировки, просто знаех кои храни как ми действат. И така си поддържах едни постоянни килограми почти 3 години. Обаче после забременях и отиде коня  hahaha И сега пак трябва да преоткривам как да се храня така че да отслабна, а не са поддържам тегло
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия