НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 87 816
  • 759
# 120
Абе аз пак си мисля, че не става дума човек да се тъпче насила, когато не му се яде, а просто да не си ограничава храната толкова, че да търпи часове глад, ама...  Rolling Eyes
Напълно съм съгласна Peace
Виж целия пост
# 121
Другари и другарки, не искам да звуча неполиткоректно, аз съм голям фен на ЦХ, обаче имам доста наблюдения върху колеги, с които работя дълги години, които цял ден в офиса трошичка не хапват, пият цели бутилки вода, ядат само вечер и въпреки това пред очите ми надебеляха доста, и не само жени, а и мъже. Сега, предполагам, че те са си угаждали вечер, вкл. и с алкохол, но нали нямало значение ...Аз съм доволна от фаста, при който се яде до 2-3 часа следобед и след това - чак на другия ден стабилна закуска.
Но пък това всички го отхвърлят като невъзможно и нечовешко, та не знам... newsm78

И мен ме притесняват малките порции в моето хранене, обаче се утешавам с един принцип на Зоната - там колкото дланта ти с пръстите/без пръстите, а аз имам изключително малки ръце /длани/ , като на дете
/това ми е създавало проблеми в годините, защото съм пианистка  Simple Smile/, та може и природно толкова да трябва да си ям
Виж целия пост
# 122
Какво правят саркастичните колежки, шашкаш ли ги  Wink

Ами казват, че не може така да продължавам, ще изпадна в кетоза и ми обясняват последиците надълго и нашироко. Ама аз слушам с едното ухо и кимам разбиращо. Simple Smile

Благодаря, момичета.

Джемма, впечатлителни резултати, браво! Ти пиеш ли метформин или без него ти се получават така добре нещата?
Никакви лекарства не пия и никога не съм пила. Без тях си става. Даже  чакам да стане и 5.0. Simple Smile

Камелот, пропуснала съм рождения ти ден. Затова със закъснение и от мен честито, Пожелавам ти много здраве и щастие. Hug bouquet
Виж целия пост
# 123
Джема, чакай да почнат "заплахите" че по тоя начин ще станеш анорексичка.  Laughing Laughing Моите чак такива сложни понятия като кетоза не използват.  Laughing Laughing Аз на такива заплашващи им викам саботьорки. Но няма пък да им ям от Бейкролса, нито пък ще си подслаждам живота, защото те не могат да се лишат от тоя кеф.  Laughing А новите още не знаят как се храня, тепърва се запознавам с всички.
Виж целия пост
# 124
Какво правят саркастичните колежки, шашкаш ли ги  Wink
Ами казват, че не може така да продължавам, ще изпадна в кетоза и ми обясняват последиците надълго и нашироко. Ама аз слушам с едното ухо и кимам разбиращо. Simple Smile
Оо, те и специалистки значи  Laughing
Ако искаш да ги втрещиш още, кажи им, че точно това целиш  Mr. Green
Само хубави спомени имам от моята кетоза.  Simple Smile
Виж целия пост
# 125
Тази, която ми го каза, е биоложка и химичка, затова борави с такива понятия. Simple Smile

Точно това казах и аз, че към това се стремя, а тя се оцъкли, ама как така и започна тирадата.
Виж целия пост
# 126
Мятай ги там на черешата подред  Laughing
Виж целия пост
# 127
Тази, която ми го каза, е биоложка и химичка, затова борави с такива понятия. Simple Smile

Точно това казах и аз, че към това се стремя, а тя се оцъкли, ама как така и започна тирадата.
Значи при теб е интересно. Simple Smile
Виж целия пост
# 128
Джемма, благодаря!
На колежките ти кажи, че отдавна си в кетоза, поне от време на време и последиците вече са видими.  Simple Smile
В интерес на истината, и аз ако обясня на колегите ми, че диабетик е добре да постигне кетоза, ще се втрещят меко казано.  Joy Даже ще проведа няколко сондажа тези дни.  Simple Smile
Просто повечето хора не правят разлика между хранителна кетоза, която е физиологично състояние и кетоацидоза.
Мози, аз също не смятам, че човек трябва насила да се тъпче.
Виж целия пост
# 129
И аз имам спорове с някои колеги. Колежката вегетарианка първа спря, когато видя, че е фект има.
Но днес беше на консултация при пластичен хирург, иска да си направи някои леки корекции на лицето. Той сериозно й се е накарал, че трябва да поема всеки ден протеини, ако иска да запази резултата от планираните процедури. Тъй като твърдо отказва да яде месо, той й е наредил да наблегне на яйцата и мазната риба. Grinning
Виж целия пост
# 130
То понеже рибата не е месо. smile3532

Камче, всичко е нацъфтяло, в страхотен момент си идваш. Simple Smile
Виж целия пост
# 131
Хахаха това за вегетарианците си е истина... Те са болна тема. Ама как Ви се занимава да се обяснявате с хората.. аз нямам нерви. Нито си натрапвам начина на живот, нито споделям. Наблюдавам ги и чакам търпеливо. И аз имам една колежка, която чак Веган го раздава. онзи ден се оплакваше и тя от кожа и коса..  А и повечето Вегани и Вегетарианци злоупотребяват със захарта и тестото, защото са постоянно гладни. Мен ми се е случвало да ми обясняват как това месо, което го ям щяло да загние в стомаха ми  Mr. Green .. и още куп глупости. Не обръщайте внимание на такива "загрижени" хора.
Виж целия пост
# 132
Аз пък се чудя как може човек, който е учил биология и химия, да не прави разлика между кетоза и кетоацидоза. ooooh!
Виж целия пост
# 133
Не че не знаем, ама все пак да си припомним какво сирене ядем  #2gunfirehttp://www.dunavmost.bg/Bulgaria/News/44290-sireneto-ni-e-palno- … aign=Postcron.com
Виж целия пост
# 134
Аз пък се чудя как може човек, който е учил биология и химия, да не прави разлика между кетоза и кетоацидоза. ooooh!
Да, точно това си помислих и аз. Даже бих питала следвашия път за разликата като вземе да ми обяснява за кетоза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия