НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 87 818
  • 759
# 585
Благодаря  sivila ,чела съм ги.Проучвам нв-вм хранене отдавна.В менютата има и някакви десерти.
Виж целия пост
# 586
Ти си започнала съвсем без въглехидрати и може би това е причината,а може и чисто психологическа.Понякога при диетите липсва и сол,но мисля че тук случая не е такъв.Ами,можеш да хапваш по-вече,по-мазно ,да пиеш по-вече вода ,също можеш да въведеш 1-2 плода.И фурми може,но по малко.Просто виж етикета и ще прецениш колко биха ти били приемливо количество.
Личното ми мнение е ,че след елиминиране на голямото количество въглехидрати като хляб,ориз,картофи и подобни,може да се позволи малко сладко-шоколад ,плод и др.
Виж целия пост
# 587
zlatitu,
Сама казваш: "Напълняването ми е резултат от апетита ми за сладко.", значи не трябва да ядеш нищо сладко, защото, който има влечение към сладкото, се подхлъзва от малко, особено в началото на режима. Яденето на сладки храни е навик - колкото по-малко ядеш, толкова по-малко ти се прияждат, особено ако останалото ти хранене е пълноценно. Моят съвет е да издържиш 1-2 седмици без нищо сладко, включително фурми, диетични десерти и подобни. Ще видиш, че си струва - после сладкото никак няма да те влече! Peace И няма да е нужна воля, за да не ядеш.

Иначе можеш да си забъркваш заквасена сметана+ ягоди; маскарпоне+ разтопено кокосово масло+какао/много черен черен шоколад (ако пък много ти се иска да се поглезиш с нещо).

Главоболието може да е от адаптацията към режима, може и да има друга причина. Така или иначе казваш, че е минало, значи продължавай със същото изчистено хранене - месо, яйца, млечни, зеленчук и евентуално по някой плод (ако не ти отваря апетит за сладко, по възможност ягоди, грейпфрут и др.). Харесаха ми храните, които си консумирала. Решението за кокосово масло и авокадо също е добро.  Peace

А това, че няма да издържиш без сладко; че непременно ще ти се прияде; че ти става лошо, защото не ядеш сладко - това всичко е в главата.  Peace Промени представата си и изходната си позиция! Мисли за храните, които можеш да ядеш! Направи си меню за седмицата (не е нужно да го спазваш дословно). Не изхождай от идеята, че се лишаваш от нещо, освен че ще се лишиш от излишни килограми накрая.  Hug
Виж целия пост
# 588
   Моето мнение пък е, че НЕ трябва да изопачаваме ВМ - НВ хранене !!! Изрично писах няколко пъти да се прочете и  препрочете първа страница с много полезните линкове и съвети,  Peace
   Какви фурми, какви плодове, какви три лева,  ooooh!
   За това много от редовните фенки на този режим се отказаха да пишат тук. Всеки се опитва да ''съветва'' без да е на ясно с режима !
    На който му се вижда трудно да търси други варианти, режими и т.н. Но да предлагаме плодове и шоколади в първите дни никъде не съм чела. Който е чел, моля да сподели. Аз, като поддръжник на д-р Аткинс съм против,  Peace
Виж целия пост
# 589
Не мисля,че трябва да трепем хората заради 2 фурми .Всеки човек е уникален по отношение на метаболизъм и всеки трябва да пробва как и до каква степен може да намали въглехидратите.В началото за някои може да е трудно ,а и ненужно да са на 0 въглехидрати.Точно това може да стане причина  да се откажат на третия ден.Едно е да си здрава 20 годишна девойка с 2 кила над хипотетичното тегло,спортуваща ,съвсем друго- на повече години,след множество диети,инсулинова резистентност ,112 кила  и т.н,има и по сложни здравословни състояния.
Виж целия пост
# 590
sivila, принципно си права! Но първо, едни подхождат към режима от раз и са склонни да правят драстични промени. Други променят нещата полека-лека (първо отказват хляба, после сладкото, след това картофите и ориза или пък са режимни през седмицата, а събота и неделя са по-либерални). За различните хора работи различен подход!
От друга страна, зависи човек колко кг има да сваля, има ли някакъв здравословен проблем и т.н. Все пак, ако не се цели твърде рестриктивно следване на режима (което е крайно наложително в сравнително малко случаи, освен по личен избор, разбира се), в 70-100 гр въглехидрати на ден човек спокойно може да вмести по някой плод, че даже и по някоя фурма. Но!!!! този, който има влечение към сладки храни, е възможно да се подхлъзне от една фурма и да не може да спре до нея.
Затова от личен от опит на човек, някога пристрастен към хляба, препоръчват пълно спиране на проблемната храна, в случая на сладкото.  Peace След време е възможно човек пак да хапва сладко, без това да доведе до глад за още и още. Но е възможно и това все пак да не е възможно за конкретния човек.  Mr. Green
Освен това, колкото по-либерален е човек, толкова по-бавно ще дойдат резултатите. Оттам се увеличава вероятността в един момент да се каже: "А, не работи този режим, няма смисъл да се ограничавам." И всички усилия отиват на вятъра, и пак се влиза в омагьосания кръг на скачане от консумация на храни, които не ни влияят добре, към диети... Crazy
Виж целия пост
# 591
Благодаря ви момичета! Ясно разбрах .Хляб не ям от 25г.само малко питка или козунак по празници,ориз и картофи рядко/1 път в месеца/.Така че имам да махам от традиционното си меню само сладкишите.Ще се опитам да съм максимално стриктна,само в най-краен случай плод. bouquet И недейте да спорите заради мен Embarassed
Виж целия пост
# 592
Днес намерих патешки изрезки на цена 1,99 лв. Взех доволно количество, сега мисля да ги сложа в уреда за бавно готвене през нощта да видим да ли ще се получи мас Simple Smile
Виж целия пост
# 593
Zlatitu, струва ми се, че са ти малко мазнините. Може би затова главоболието е изчезнало, когато си добавила кокосово масло и авокадо.

Аз днес правих свински гърди на фурна, но не бях гладна и смятах да не ям. Обаче като видях какво се е получило обрах само сланинката от чинията на мъжа ми, беше добре запечена и си облизах пръстите  Mr. Green
Виж целия пост
# 594
Момичета, да се изкажа и аз по въпроса. Както знаете от раз и тотално спрях всякакво сладко и тестяно, никакви плодове и шоколад пък бил той и 99 % какао. Не ми се е прияло нито веднъж, не искам и да ям, защото по принцип съм от типа хора, които без едно могат, ама с едно - не! Та, нали казах,ч е на Великден чак ще ям козунак. Ами, честно ви казвам, страх ме е. Ако изям едно парче, дали няма да последва второ, трето. Май съм си по-добре без нито едно. Колкото повече наближава, толкова повече се замислям да мина изобщо без козунак. Laughing Все пак ще споделя после какво е станало. Имам чувството,ч е ако изям дори ведно парче, веднага ще върна поне 2 кила и захарта отново до 10. Rolling Eyes

zlatitu, за да ти вдъхна кураж и надежда, ще ти кажа, че от 7 януари, до 7 април без никакви сладки, никакви сладоледчета, плодчета, нискокалорични десертчета (всъщност по-голяма глупост от тях няма) тестени, ориз, картофи, боб, леща, грах, но с млечни, съм минус 15 килограма  (начални 97, за ориентир), на 45 години, като теб почти. Намалих кръвната захар и не ми се яде, както прочете, никакво сладко и тестено. Така че, давай смело напред.
Благодаря отново на момичетата, че споделят толкова информация, която преди игнорирах и подминавах, защото не знаех, че тук е истината. Hug (Ха-ха, представям си сега как звуча за тайно четящите темата "друговерци" hahaha)
Виж целия пост
# 595
Благодаря ти Джемма за подкрепата.Мислех че повечето дами тук са с по 5 ,6кг за сваляне .Но ти наистина ме впечатли.Уау страхотен резултат.Край.Мотивира ме.Значи и аз мога.Благодаря newsm51 
Виж целия пост
# 596
Здравейте, момичета  Grinning
Попадна ми ето този линк за различни начини за приготвяне на карфиолен ориз и реших, че може да е полезен на някого.
Аз се връщам на работа след 6 седмици, което значи, че започвам пак с носенето на кутии и приготвянето на храна през уикенда. Затова ми беше полезно да прочета как да си направя повече ориз и да си го съхранявам през седмицата в хладилник. Към него ще си добавям разни кърита и манджи
http://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/whats-best-way-cook-cauliflower-rice
Виж целия пост
# 597
Джемма, килца няма да върнеш от едно хапване, но според мен, щом си била изцяло стриктна, най-добре изобщо да не ядеш.
Както е писала yulinga за прехода, аз бях от тези с плавен преход. Да, резултати постигнах бавно, но и за никъде не бързах. Може би защото целта ми не беше да свалям килограми, а да повлияя на здравословен проблем, а вече като стабилизирах нещата, целите ми се промениха и се насочих към сваляне на повече килограми.
Виж целия пост
# 598
Здравейте от 14 дни се храня НВ-ВМХ но имам проблем с ходенето до тоалетна моля за съвет
     
   Аз бях те посъветвала и в Безвъглехидратната тема на кои храни да залегнеш, не прочете ли съветите ми ?
Може ли и мен да посъветваш, аз също го имам проблема..на моменти се появява. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 599
Джемма, браво за постигнатото! Hug Според мен не го мисли много-много яденето по Великден, тоест не си казвай "ще ям"/ "няма да ям". Нека дойде моментът, пък тогава се запитай: яде ли ми се наистина, ама наистина толкова много козунак? Ако отговорът е Да, вземи си. Убедена съм, че няма да ти се види така вкусен като преди! Ако отговорът е не, ами просто не яж и толкова. Ако имаш нужда от някаква утеха чисто психологически, козунак можеш да си направиш и друг път, ако много, много, ама наистина много ти се прияде.  Peace

Момичетата с проблемно ходене до тоалетна: ядете ли достатъчно? При този режим излишества се отделят доста по-малко, отколкото при въглехидратно хранене (ако ме разбирате какво искам да кажа, установила съм го многократно). А при оскъдно хранене - съвсем. Ако имате проблеми с щитовидната, също има връзка. Увеличете мазнините! Следете се да пиете поне 1-1.5 литра вода! Повече движение също!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия