НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 104

  • 87 819
  • 759
# 615
Kameloth, да, чувствам се чудесно, няма никаква тежест в областта на черния дроб, нито предишната болка    в областта на панкреаса. Hug А енергия имам като за трима, искам да върша нещо непрекъснато. Simple Smile
Виж целия пост
# 616
Тъй като съм си правила най-различни експерименти с тялото относно хранене и не хранене
установих ,че най-добре се чувствам когато закусвам
1 .плод 
2. палачинка от овесени трици с лютеница или авокадо и сирене
3. кисело мляко с ядки
не ми вървят другите закуски и това е , нито меса нито яйца
Ок ли са тези закуски и коя най-от тях или спокойно мога да редувам и трите или нито една от трите.
Като закуся един  плод не се ли вмествам във цикличното хранене с прозорец от 18часа?

Не са ми проблем нито сладките храни ,нито тестените проблем са ми закуските Sad
Виж целия пост
# 617
Аз лично не бих избрала нито една от трите,но в нашия режим най се вписва киселото мляко с ядките,но да уточним не овесени,нали?А палачинката пробвала ли си да е кокосова?
Виж целия пост
# 618
И аз да си туря моите 5 стотинки за тоалетната Simple Smile
И преди съм споделяла каква е моята панацея - ленено семе! На ден, най-много през ден по една супена лъжица в кисело мляко сутрин. Понякога не ми се яде сътрин и просто забърквал лъжица кисело млоко и лъжица ленено семе и го излапвам набързо. Иначе положението е  Sick
Ако ще закусвам както си му е реда, това е моята рецепта:
Скрит текст:
по 1 с.л. - ленено семе (смляно), орехи (за йод, понеже имам хипофункция на ЩЗ), сусам (селен, поради същото), ядки - тиквено семе, слънчоглед, бадем, кашу, всичко общо не повече от 1 или 1 и 1/2 лъжици, кокос за малко захарност и май е това Simple Smile
Аз имам огромен проблем с ходенето до тоалетната и това е единственото нещо което помага, естествено и храненето. Понякога обаче просто не мога да ям мазно, повдига ми се и не мога. Тогава просто хпвам само салата с някакво по-сухо месо, или яйца - варени.
Скрит текст:
Та моята одисея с тоалетната е заради ендометриоза, имам някакво кървене което мислех че е от МЦ, но сега си направих експеримент и си сложих тампон, и наистина кървенето е ректално. Това се случва по време на М, имам страшен запек (който с този начин на хранене не е съвсем запек, но напъните са като за запек, просто няма "налягане" ако мога така да го опиша), болезнено черво, постоянен позив за тоалетна, без да има реална нужда. Пиша всичко това, защото може и някой друг да си е блъскал главата в стената цял живот и пак да не е открил причината. Ендометриозата се доказва само лапароскопски, моята по ЛЯ е завяхнала, но ректално кървене все още имам. За съжаление, няма да ми изпишат лечение, понеже от тази гад няма отърване, а не може цял живот с химия да се тъпчеш.
Не дадох и да ме режат, та ща не ща ще си стоя тук при вас цял живот, защото това е единствения режим, който съм спазвала някога и той е повлиял положително. Това не е битка за един ден, та явно ще се борим до край. Изключително съм доволна, че ви намерих. Не съм най-стриктно спазваща режима, тук там си похапвам по нещо, но се научих да не прекалявам. Бях на принципа с без едно мога с едно не мога, но ето че се осъзнах и това не е проблем вече. Изпитвам желание да ям сладко (преди М), но щом и в депресивните моменти се справям, значи ще оцеля и занапред. Не ми липсва хляба, ориза, липсва ми любимата домашна баница на баба  Heart Eyes и моя страшен козунак по Великден, но какво пък, ще хапнем по малко, а после ще наваксаме. А на Великден, пък има толкова режимни други неща, че е грехота да се оплаквам, че няма какво да ям или да опявам за един козунак (не е като за Бъдни вечер  Joy ) .Тъй като това е начин на живот, трябва всеки да си го нагоди, както на него му е най-приятно и както би се чувствал добре в ежедневието си. Аз съм на етапи, сега съм стриктна, след седмица леко отпускам края и така е по-приятно и спокойно.

PS Горещо препоръчвам бананова палачинка, или кокосова, както Жижи е споменала, а понякога и комбинация. Това обаче за мен е към графа, глезотии, понеже страшно ме мързи да готвя напоследък  Joy . Съвсем скоро минавам на режим скара и това ще е докато падне сняг, чак да ти втръсне, но всичко мятам на скарата - сирене, кашкавал, зеленчуци, всякакви мръвки ... вкусотия  Heart Eyes
И да кажа, че чернодробните са ми перфектни Simple Smile вече 8 месеца на режим АСТ и АЛТ са идеални. А повярвайте изпих доста химия последните месеци.
Виж целия пост
# 619
Аз лично не бих избрала нито една от трите,но в нашия режим най се вписва киселото мляко с ядките,но да уточним не овесени,нали?А палачинката пробвала ли си да е кокосова?

Плодовете не са ли палео?
Виж целия пост
# 620


Плодовете не са ли палео?
Палео са,но аз казвам,че не бих закусвала с тях.
Виж целия пост
# 621


Плодовете не са ли палео?
Палео са,но аз казвам,че не бих закусвала с тях.
Да, палео са, но такива нискокалорични хранения има ли при нас?  newsm78
Виж целия пост
# 622
Пък аз като почна да чета някоя диета от любопитство и тя започва с "за закуска-плод", спирам да чета нататък  Mr. Green
Виж целия пост
# 623
Да, палео са, но такива нискокалорични хранения има ли при нас?  newsm78

Не знам, отдавна не смятам калории  Mr. Green Но знам за доста хора в темата, които дори не закусват (ако не броим мазното кафе). Не знам, за себе си съм установила, че или правя една добра закуска сутрин, или не ям до обяд. Вариант нещо малко или плод най-много да ме изстърже и да се изкуша от някоя от поредните баници, които се правят и носят в работата.
Виж целия пост
# 624
онзи ден като писахте за кафето с кокосово масло и реших и аз да пробвам обаче понеже не пия кафе си го направих с топла вода и съвсем мъничко какао колкото да има цвят и мирис на нещо. И като ме хвана едно рядко щастие. Цял ден корема ми се бунтуваше абе много зле бях. Някой да има обяснение какво беше това чудо все едно изпих английска сол.
Виж целия пост
# 625
И аз да си туря моите 5 стотинки за тоалетната Simple Smile
И преди съм споделяла каква е моята панацея - ленено семе! На ден, най-много през ден по една супена лъжица в кисело мляко сутрин. Понякога не ми се яде сътрин и просто забърквал лъжица кисело млоко и лъжица ленено семе и го излапвам набързо. Иначе положението е  Sick
Ако ще закусвам както си му е реда, това е моята рецепта:
Скрит текст:
по 1 с.л. - ленено семе (смляно), орехи (за йод, понеже имам хипофункция на ЩЗ), сусам (селен, поради същото), ядки - тиквено семе, слънчоглед, бадем, кашу, всичко общо не повече от 1 или 1 и 1/2 лъжици, кокос за малко захарност и май е това Simple Smile
Аз имам огромен проблем с ходенето до тоалетната и това е единственото нещо което помага, естествено и храненето. Понякога обаче просто не мога да ям мазно, повдига ми се и не мога. Тогава просто хпвам само салата с някакво по-сухо месо, или яйца - варени.
Правиш си микс от всички ядки ли? А сухото месо не спича ли още повече? Мазното и аз не мога да го ям винаги и по много Sad
Виж целия пост
# 626
Да, палео са, но такива нискокалорични хранения има ли при нас?  newsm78

Не знам, отдавна не смятам калории  Mr. Green Но знам за доста хора в темата, които дори не закусват (ако не броим мазното кафе). Не знам, за себе си съм установила, че или правя една добра закуска сутрин, или не ям до обяд. Вариант нещо малко или плод най-много да ме изстърже и да се изкуша от някоя от поредните баници, които се правят и носят в работата.

Съгласна - по-добре без никаква закуска, отколкото голи плодове.
Виж целия пост
# 627
И друг път съм писала :поради естествени нормални причини сутрин се повишават някои хормони и заради това ,въглехидратна храна ,изядена сутрин ,повишава КЗ по-вече ,отколкото ,ако я изядеш по друго време.Това става по-значимо за хора с ИР,диабет и др. Протеинова закуска с краставица,домат ,авокадо ,салата, е по-добре от мляко ,овесени ядки,плодове .
Тъй като рибата е особено важна за този режим ,а и всички хора я смятат  за адски полезна ,пускам една статия за радиоактивната риба.http://www.blitz.bg/news/article/404917
Оказва се,че е стандарт на консервите ,а може би и на етикетите в магазините да се пише района и начина на улов.В къщи имах две консерви ,едната виетнамска с риба от район FAO71,и една българска със скумрия от район FAO34.Ето районите на улов в света:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSA9wkc-jk9 … Uva8FSNhhwkcsV6W3

Въобще,можем да коментираме качеството на рибата
Виж целия пост
# 628
Ивче, пропуснала съм най-важната съставка, половин кисело мляко ... извинявай, в стимулация съм, хормона ме е треснал здраво и съм изпуснала най-важното.  Embarassed
Виж целия пост
# 629
Ще го мисля другояче тогава, плод за закуска изобщо не ме притеснява
сутрин стабилно да ям преди работа абсурд, варианта е към 10ч. на работа,
но ако тогава хапна стабилно в 12ч. не ми се яде , а почивката ми е строго фиксирана и трябва в 12ч. да се яде Simple Smile
ако не ям от 10ч. до 18ч. ми е много дълъг прозореца .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия