как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 458
  • 2 450
# 1 920
Е как да не съм ги изкарала, не съм ли плащала 10% подоходен данък и 20% ДДС? Дори и до момента поне едното майчинство съм си "изплатила". Иначе ако го смяташ само по внесените осигуровки, много ясно, че няма да излезе работата. Така че ясно се вижда, че дори в парично измерение ще си върна парите на държавата, и то няма да ги връщам цял живот. А дори не сме подхванали непаричната страна на нещата, защото не всичко се измерва по този начин.

Като за начало, спестила съм на държавата разходите за 1 дете за ясла и градина, защото в началото го гледах сама, после в частна градина.

Както казах, държавата ти ги дава- действай, раждай, взимай големите пачки и да видим след безсънните нощи и притеснения дали ще се усещаш, че си на мега яката далавера. Може би ще усетиш разликата между пари и човешки усилия.
Виж целия пост
# 1 921

Доста противно изказване.  Sick

А аз мисля за осиновяване - чакам Мамасита да се включи, за да ме окачестви  Grinning
Да, не звучи приятно, но истината не винаги е в розови краски.
Дали ще е родено от теб, дали ще е осиновено, пак си е твое дете, та не виждам какво има да се окачествява. Hug
Виж целия пост
# 1 922
Е как да не съм ги изкарала, не съм ли плащала 10% подоходен данък и 20% ДДС? Дори и до момента поне едното майчинство съм си "изплатила". Иначе ако го смяташ само по внесените осигуровки, много ясно, че няма да излезе работата. Така че ясно се вижда, че дори в парично измерение ще си върна парите на държавата, и то няма да ги връщам цял живот. А дори не сме подхванали непаричната страна на нещата, защото не всичко се измерва по този начин.
Ами ако се гледа ДДС и ДОД, то тогава и Кукумицинка ще си е изработила пенсията и няма да чака на твоите деца.
Виж целия пост
# 1 923
Всеки има своя истина  Peace

Мамасита смята сами жени осиновителки за голямо зло Twisted Evil затова го казвам.

Не разбирам как едновременно жена на 30+ е застаряваща, но пък ще живее до такава дълбока старост, че децата на всички ни ще я издържат до изнемога  Peace
Виж целия пост
# 1 924

Ами ако се гледа ДДС и ДОД, то тогава и Кукумицинка ще си е изработила пенсията и няма да чака на твоите деца.
Хайде, прочети каква е идеята на пенсионната система и кой на кого изработва пенсията.
Все пак, си пълнолетна и елементарни неща би трябвало да са ти ясни.
Виж целия пост
# 1 925
Никой нищо не може да си изработи, вече писах: ако няма ново поколение, парите са шума. И още нещо: парите за деца са добре похарчени; парите за пенсия- абе налага се да ги харчим, ама за предпочитане да не се харчат, щото какво ще предложи човек на 70?

Къде точно съм писала, че осиновителките са зли? Нещо не си доразбрала или прекалено се напъваш да излезеш засегната и нападната, и аз не знам защо- за принципа, за спорта...

Мда, пак обърни внимание, Кукумицинка: солидарна разходопокривна система. Първи стълб на пенсионното осигуряване в България.
Виж целия пост
# 1 926
Ааа, в твоите безкрайни постове не се наемам да търся  Laughing и между зло и зла има разлика.

Тогава ти отговорих, щом не помниш няма проблем, засегната съм ми Simple Smile но от хората с мислене като твоето. Исках да покажа лицемерието ти, а и да се престане със сметките за пенсии, може да сметнем и сега кой на кого плаща здравните услуги.
Виж целия пост
# 1 927

Ами ако се гледа ДДС и ДОД, то тогава и Кукумицинка ще си е изработила пенсията и няма да чака на твоите деца.
Хайде, прочети каква е идеята на пенсионната система и кой на кого изработва пенсията.
Все пак, си пълнолетна и елементарни неща би трябвало да са ти ясни.
Ти не четеш ли кой гледа ДДС-то?
На всеки работещ му удържат осигурителни вноски за сегашните майчинства и пенсии, така че когато той стане пенсионер, ще са му удържали достатъчно пари, които ще му се изплащат от тогавашните работещи. Така че Кукумицинка може да бъде издържана, само ако никога не е работила. Сега тя плаща, за да стои Сирената вкъщи 5-6 години и да си гледа децата.
Виж целия пост
# 1 928
Сирената си има мъж, тоест мъже дори, които също са плащали за тия деца.

Работил- не работил, фиат парите без наличие на хора и икономическа дейност са шума и са най-нетрайното нещо на света. Така че имате нужда от ново поколение, за да имат парите смисъл.

Освен това фондът е "Общо заболяване и майчинство", не само майчинство. Кукумицинка ако настине, ще ползва от тия пари. И мъжете го ползват, макар и не за майчинство. Освен това сумите в тоя фонд са символични, така че наистина може само да се радвате, че си плащате индулгенция, а някои жени се навиват да раждат и да поемат риска.

Между другото, къде бихте искали да отиват парите, ако не в деца на бели образовани жени?
Виж целия пост
# 1 929

Ти не четеш ли кой гледа ДДС-то?
На всеки работещ му удържат осигурителни вноски за сегашните майчинства и пенсии, така че когато той стане пенсионер, ще са му удържали достатъчно пари, които ще му се изплащат от тогавашните работещи. Така че Кукумицинка може да бъде издържана, само ако никога не е работила. Сега тя плаща, за да стои Сирената вкъщи 5-6 години и да си гледа децата.
Чета, ама не е така.
А, дори и да беше, Кукумицинка, да е жива и здрава, няма да е 5- 6 години пенсионерка, нали!? Mr. Green
Виж целия пост
# 1 930

Ти не четеш ли кой гледа ДДС-то?
На всеки работещ му удържат осигурителни вноски за сегашните майчинства и пенсии, така че когато той стане пенсионер, ще са му удържали достатъчно пари, които ще му се изплащат от тогавашните работещи. Така че Кукумицинка може да бъде издържана, само ако никога не е работила. Сега тя плаща, за да стои Сирената вкъщи 5-6 години и да си гледа децата.
Чета, ама не е така.
А, дори и да беше, Кукумицинка, да е жива и здрава, няма да е 5- 6 години пенсионерка, нали!? Mr. Green
Кое не е така? А иначе и Сирената за цял живот няма да си изплати майчинствата, ама ще ги ползва.

Сирена, и на Кукумицинка мъжът й плаща за твоите деца, така че и неговата пенсия ще плащат. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 931
Колкото и години да е, тия пари няма да са инвестиция, след похарчването им нищо не идва. Докато 18-ина години след разхода за моето майчинство вече може да има възвращаемост; да не говорим, че докато стане на 18, по едно дете има доста разходи, плаща се ДДС, да не говорим, че икономиката в млада демографски държава е по-силна и забавна от икономика на пенсионери и за пенсионери.

Така че нещата хич не са двупосочни и еднозначни.

Ми ще плащат за моите, докато не вземат да си родят свои- не съм им виновна аз. Хайде сега, нали вече писах, че е повече от идиотско да се пести от деца.

Системата е солидарна, за да се възползват тия, които имат репродуктивни проблеми. Иначе най-гот щеше да е да няма майчинства и пенсии, ама всеки да си разчита на децата, да ги гледа със собствени сили, а после те него. Ама така някои хора ще изпаднат от каруцата.
Виж целия пост
# 1 932
Ами те нямат против да плащат за твоите деца, ти повдигна въпроса, че щели да ги издържат след години.
А от каруцата изпадат и хора с деца, та добре е човек да не вири много нос, че никой не знае какво го чака утре.
Виж целия пост
# 1 933

Сирена, и на Кукумицинка мъжът й плаща за твоите деца, така че и неговата пенсия ще плащат. Mr. Green
Глупости, моите деца са на възрастта на Куку и по- големи, та те плащат за мен, плащаха и за баща си, както Куку плаща за родителите си, а на Куку приятелят- за своите родители.
Казах ти да прочетеш каква е идеята на пенсионната система, ама явно, не те устройва. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 934
Няма какво да я чета, всичко знам.
Ти кажи къде отиват удръжките на Кукумицинка и мъжа й за майчинство, кои майки издържат  сега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия