От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни - 15

  • 122 158
  • 795
# 390
Може ли някой на ЛС да ми помогне да си изпиша английския адрес на GGBG
Сменям си превозвача и се насочих към тях, регистрирах се в сайта им, но се притеснявам нещо да не объркам в Амазон (ук)

Присъединявам се и аз. Бихте ли ми изпратили адреса и на мен, Благодаря предварително. Peace
Виж целия пост
# 391
Аз имах същите затруднения и малко по назад в темата ,една или две страници назад прочетете.Има хубава снимка нагледно и точно как да се попълни bouquet
Виж целия пост
# 392
Момичета, за първи път пиша в темата. Коя фирма ще ми препоръчате за превоз на онлайн поръчки от Англия до София?
Виж целия пост
# 393
В сайта на GGBG има снимка точно за Амазон как трябва да изглежда попълнен адреса. Разгледайте хубаво в сайта. Има снимка и за ebay, ако някой има затруднения там.
По въпроса с препоръката - препоръчвам GGBG с две ръце.
Виж целия пост
# 394
Допълних немския адрес, че не съм поръчвала чрез GGBG отдавна. Нека някой потвърди, че е правилно Simple Smile
Скрит текст:

Това е английския адрес.
Скрит текст:
bouquet
Виж целия пост
# 395
Аз имах същите затруднения и малко по назад в темата ,една или две страници назад прочетете.Има хубава снимка нагледно и точно как да се попълни bouquet

Много благодаря  bouquet
А трябва ли да регистрирам в сайта на GGBG това, което съм поръчала? Или те по моето ID вкарват в системата при получаване при тях?
Виж целия пост
# 396
Малко сладко коте, благодаря ти. Към тях ще се ориентирам.  Peace
Виж целия пост
# 397
В една съседна тема ми пуснаха мухата за поръчка от Америка с превозвач до Англия, защото излиза по - евтино, отколкото да поръчам директно до България.
Понеже не съм запозната изобщо - превозвачите, които коментирате, приемат поръчки само от английския сайтове или може и от американски?
Виж целия пост
# 398
Някой има ли практика с превоз на обемни товари-за предна броня на кола става въпрос до Вн?
Виж целия пост
# 399
   Момичета, извинете за off-topic питането, но официалният сайт на Puma за UK дали приема плащания с българска карта, някой знае ли? newsm78

   EDIT: В съседната тема ми отговориха, че няма проблем да се плати с българска карта. Peace

Момичета, за първи път пиша в темата. Коя фирма ще ми препоръчате за превоз на онлайн поръчки от Англия до София?
   В общи линии, всеки препоръчва превозвача, който ползва – GGBG, GabCo, Gabieli, KDShopping и т.н. Simple Smile Аз също съм избрала да се доверя на първата спомената фирма, но според мен, много зависи чий офис ти е най-близко в София. Peace Иначе, условията са горе-долу идентични, с малки (пренебрежими) нюанси.

В една съседна тема ми пуснаха мухата за поръчка от Америка с превозвач до Англия, защото излиза по - евтино, отколкото да поръчам директно до България.
Понеже не съм запозната изобщо - превозвачите, които коментирате, приемат поръчки само от английския сайтове или може и от американски?
   От години поръчвам така – понякога, за да спестя от транспортните разходи, друг път – защото сайта, от който правя заявка, не ship-ва до България, а само до UK. Имай предвид, обаче, че ако стоката е по-скъпа, ще дължиш 20% ДДС към английската митница, но това не е проблем, защото при тях митническите процедури са доста опростени, за разлика от нашенските. Превозвачът може да ти съдейства с плащането. От тази гледна точка, горещо препоръчвам GGBG, защото с GabCo , например, имах много проблеми с няколко пратки, идващи от САЩ. Не знам дали вече нещата при тях са се променили, говоря за преди, но със сигурност повече не бих им гласувала доверие. Naughty
Виж целия пост
# 400
А да знаете сумата над която стоките се обмитяват в Англия?

На сайта на GGBG намерих това, но публикацията е от 2014 г.:

Митото в Англия е в размер на 20% от стойността на продукта. На обмитяване подлежат нови стоки, чиято стойност надхвърля 40 паунда.
Виж целия пост
# 401
GGBG имат офис само в Младост ли?
И още нещо (което се обсъждаше в друга тема, но не я откривам ) , на адреса им в Англия доставят ли се пратки от гросерита - Асда, Теско, Сейнсбъри, Окадо и т.н.? До адреса на превозвача, който ползвам в момента не доставя нито един от изброените сайтове.
Виж целия пост
# 402
GGBG имат офис само в Младост ли?
И още нещо (което се обсъждаше в друга тема, но не я откривам ) , на адреса им в Англия доставят ли се пратки от гросерита - Асда, Теско, Сейнсбъри, Окадо и т.н.? До адреса на превозвача, който ползвам в момента не доставя нито един от изброените сайтове.
Само в Младост имат офис, да. Преди време имаха и в Дружба, но явно вече не го използват, няма го в сайта им от известно време. Но доколкото знам, предлагат някакъв разнос из София, коментираше се в предни страници.
Проверявах по пощенски код за Асда, прие го като адрес. За другите не мога да помогна.
Виж целия пост
# 403
А да знаете сумата над която стоките се обмитяват в Англия?

На сайта на GGBG намерих това, но публикацията е от 2014 г.:

Митото в Англия е в размер на 20% от стойността на продукта. На обмитяване подлежат нови стоки, чиято стойност надхвърля 40 паунда.

   Със сигурност не е 40 паунда (и едва ли някога въобще е било толкова). Simple Smile Знам, че стойността, определяща кои стоки подлежат на обмитяване, е доста по-ниска и сега, като се разрових, на английския сайт на DHL намерих това:

"Are there any reliefs from Duty and VAT?
Yes, they include:
– Goods of £15 or less in value (excluding postage, packing and other miscellaneous costs). This does not include alcohol, tobacco products, perfume or toilet waters.
– Gifts from one private individual to another providing the value does not exceed £34 (Exception: There is a very restricted gift allowance on excise goods but you are advised to contact Customs for further information)."


   Т.е., определящата стойност явно е 15 паунда. Peace Почти като при нас...
Виж целия пост
# 404
Много благодаря  bouquet Успях да поръчам, остава и да ми  доставят поръчаното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия