Ето идва тя- Ноемврийската мечта !!!

  • 43 065
  • 740
# 405
Относно ражданията хич не съм наясно какво искам... Имам проблем с очите и клоня към секцио а с тая двурога матка направо ще си ме резнат от раз ... Нямам претенции всичко ще изтърпя само бебчо да е добре!!!  Praynig  обаче не смея да говоря за напред толкова... Има си един страх в мен и това е ... Преди да забременея все гледах бебешки неща дори съм купувала нещо малко неутрално... След загубата на първото ми ангелче не смея.. А сега дори ме е страх да гледам бебешки неща  Embarassed
Виж целия пост
# 406
Milo_Dete, на мъжа ми казах в църквата. Той не беше в София, а в деня, в който се прибра ходихме на изписването на племенника ми. Бях взела на бебока една иконка и реших да я осветим в църквата. Като влязохме, купих свещички и го заведох да запалим по една и му казах да се помоли за наше здраве и за на точица, защото ще си имаме бебе и той пощуря от радост Laughing Като взе да ме прегръща и целува и хората взеха да се обръщат.Трябваше да му напомня, че сме в църква и буйната радост трябва да остане за вкъщи  Laughing Както ида му кажеш, ще бъде незабравимо, така че наслаждавай се за момента Hug
Мagnollia, както написах по-горе, лекарите имат финансова изгода и то голяма. Разпределят си времето перфектно. Едно секцио е околко 40 минути,ако няма усложнения, едно естествено раждане- средно 12 часа. Те режат и после си приемат записаните часове за прегледи (всеки средно 40 лв.). Ако всички раждаха естествено, лекарите нямаше да излизат от отделенията. Естествено няма как да се каже, че това важи за всички, но важи за една не малка част от частните лекари.
Annnnni , има време за дрешки и аксесоари. И при мен е така. След първите неуспешни опити сега изобщо не си и помислям да купувам каквото и да било. Да сме живи и здрави и спокойни, заради мъниците, време за пазаруване има Hug
Виж целия пост
# 407
Red Hot   Heart Eyes Blush Може да е от хормоните, но се просълзих от умиление, колко сладко си му казала  Heart Eyes
Виж целия пост
# 408
Аз направо се разплаках ... Каква хубава история ще си има вашето мъниче !!!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 409
Аз нали с моята история!!Купих си тест и като видях ревввв.Обаждам се на таткото,а той милия толкова много искаше,но заради тези притеснения честно ви казвам до скоро неможехме да се зарадваме  Cry Малко ми е гузно,че така реагирах,но сега се поуспокоих.
Виж целия пост
# 410
Здравейте,момичета и добре дошли на всички нови попълнения в прекрасната ни група, много успех на всички!  bouquet
Най- сетне моя кошмар свърши, вече съм вкъщи спокойна и щастлива, много рев, много нерви тези дни бях много очаяна и разтроена  Sad важното е,че свърши вече имам 35дни болнични и съм в моето легло и на спокойствие!
На 18-и съм на ФМ / във Фемина/ и БХС , стискайте палци и едно огромно БЛАГОДАРЯ за подкрепата!  Hug
Виж целия пост
# 411
Подкрепям Магнолия. Поради зло стечение на обстоятелствата и аз познавам клиниката доста добре във всичките и звена. Когато е на смяна, лекарят си стои в отделението и изражда, това му е работата. ЖК води в точно определени дни, тогава евентуално поема само секцио по спешност. Говоря за Надежда, останалите какви финансови изгоди имат- не ми е известно.
Твърдо За естественото раждане съм. Не е толкова страшно,  ако е "безумно" болезнено за тази цел си има епидурална. Секциото Е операция. Едва ли бихте се подложили доброволно на каквато и да е друга интервенция. Замислете се.
Виж целия пост
# 412
И аз съм с диоптри близо 7. При първото раждане го споменах и ми казаха, че няма абсолютно никакъв проблем. И наистина нямаше промяна. Аз винаги съм си мислела, че ще си коригирам зрението като родя и двете си деца именно, защото съм чувала тези истории как ти се променят диоптрите и не само, до тогава тъкмо щяха да измислят и перфектната операция. Като гледам колко се забaвихме с децата, ами май натам отиват нещата.  Laughing

За раждането, искам да е пак натурално, но ми се ще да ми позволят да родя малко по-рано (все пак съм с ранна О, но преди не го знаех). Дъщеря ми се роди почти 3800гр. Имах голям кръвоизлив, чак после си дадох сметка, как можеха да се усложнят нещата.  Rolling Eyes


За казването нямаше никаква романтика. Даже го помолих да ми купи теста. Ние си работехме и  за бебе. Сутринта правих теста и му писах, че е положителен.   Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Milo_Dete, на мъжа ми казах в църквата. Той не беше в София, а в деня, в който се прибра ходихме на изписването на племенника ми. Бях взела на бебока една иконка и реших да я осветим в църквата. Като влязохме, купих свещички и го заведох да запалим по една и му казах да се помоли за наше здраве и за на точица, защото ще си имаме бебе и той пощуря от радост Laughing Като взе да ме прегръща и целува и хората взеха да се обръщат.Трябваше да му напомня, че сме в църква и буйната радост трябва да остане за вкъщи  Laughing Както ида му кажеш, ще бъде незабравимо, така че наслаждавай се за момента Hug
Мagnollia, както написах по-горе, лекарите имат финансова изгода и то голяма. Разпределят си времето перфектно. Едно секцио е околко 40 минути,ако няма усложнения, едно естествено раждане- средно 12 часа. Те режат и после си приемат записаните часове за прегледи (всеки средно 40 лв.). Ако всички раждаха естествено, лекарите нямаше да излизат от отделенията. Естествено няма как да се каже, че това важи за всички, но важи за една не малка част от частните лекари.

Слънце, аз говоря точно за Надежда, а не по принцип. И както Дивост е писала там си има дежурни лекари и те израждат само естествено в срока на дежурството си. Това им е работата. Не преглеждат в кабинет по това време. Прегледите са определини дни по график и тогава само преглеждат, без да израждат. Секциото е уговорено в смените на лекарите, които правят операциите. Нещата там са много организирани. Лежала съм там ( в самата болница за операции, не говоря за прегледи и други манипулации) 4 пъти и обстановката, отношението на целия медицински персонал е на много високо ниво. Винаги усмихнати, винаги на разположение, каквото имаш нужда веднага ти помагат. Никой там не си позволява да спи по време на дежурство. Камерите са навсякъде и 5 минути сън гарантират уволнение, защото за 5 минути може да се изпусне много. Болницата се пука по шевовете и ако скоро не направят разширение не знам как ще насмогва.
Някъде назад в темата мисля, че прочетох, че там са те прегледали и не си била доволна. Някакво кървене си получила. (Ако греша, ме извини  Hug)  Разбира се винаги може да се случи нещо такова. Кървенето  на толкова ранен етап от бременността е много често срещано явление затова много момичета го наричат цветна бременност. В по-голямата част от случаите преминава с малко лежане, а в другата чест с престой в болница и малко лекарства.
На мен ме преглеждат в Надежда всяка седмица. Плащам между 10 и 20 лева за преглед. Днес също бях и пак видях моята точица и чухме отново сърчице.  Heart Eyes Страхотно е. Другата седмица пак съм на преглед. Въобще знам, че съм в сигурни ръце. Там ще ми бъде и ЖК. Дори не знам дали има смисъл от тази, която ми се пада по здравна каса.
Майката на годеника на сестра ми е много добър гинеколог,  но не е в София. Сега като нещо ме притеснява имам карт бланш да й звъня и да я питам за всичко, така че се чувствам по-спокойна.

Такааааа  Joy Много бях описателна. Пожелавам лека нощ и много усмихнато утро  bouquet
Виж целия пост
# 414
Здравейте,момичета и добре дошли на всички нови попълнения в прекрасната ни група, много успех на всички!  bouquet
Най- сетне моя кошмар свърши, вече съм вкъщи спокойна и щастлива, много рев, много нерви тези дни бях много очаяна и разтроена  Sad важното е,че свърши вече имам 35дни болнични и съм в моето легло и на спокойствие!
На 18-и съм на ФМ / във Фемина/ и БХС , стискайте палци и едно огромно БЛАГОДАРЯ за подкрепата!  Hug


Криси, ако не ти е проблем може ли да питаш във Фемина кога да звънна да си запиша час при доц. Димитрова за втората ФМ, пада ми се на 08,07 - 21гс. И каква е цената сега.
Виж целия пост
# 415
Здравейте,момичета и добре дошли на всички нови попълнения в прекрасната ни група, много успех на всички!  bouquet
Най- сетне моя кошмар свърши, вече съм вкъщи спокойна и щастлива, много рев, много нерви тези дни бях много очаяна и разтроена  Sad важното е,че свърши вече имам 35дни болнични и съм в моето легло и на спокойствие!
На 18-и съм на ФМ / във Фемина/ и БХС , стискайте палци и едно огромно БЛАГОДАРЯ за подкрепата!  Hug


Криси, ако не ти е проблем може ли да питаш във Фемина кога да звънна да си запиша час при доц. Димитрова за втората ФМ, пада ми се на 08,07 - 21гс. И каква е цената сега.

Geryto001
Съжалявам че се намесвам без да са ме питали  Simple Smile
Мисля , че можеш и от сега да звъннеш във Фемина да си запишеш час ( това което ме дразни там е , че например при доц. Томова звъниш и тя ти изчислява кога трябва да отидеш , докато във Фемина сама трябва да си изчислиш) , цената мисля е 120 лв ( поне толкова е първата + БХС който всъщност е безплатен)
На мен ми препоръчаха за 12 седмица да отида във Фемина  и преди около 10 дни си записах час за 26 април , така че не мисля че е огромен наплива , предполагам че може около месец преди това като предварително си сметни референтните седмици в който можеш да извършиш морфологията и в този период си запиши час.
На мен ми препоръчаха доц. Димитров (до колкото знам той и е брат на Димитрова И шеф на Фемина, както и Врагалска )
Виж целия пост
# 416
Добро утро,момичита.Искам да попитам за изледванията,които трябва да се правят се поемат ЗК ,но трябва ли направление от ЛЛ?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 417
Добро утро бъдещи мамчета!  
Днес в 10ч. съм на ЖК и цяла нощ не спах от вълнение(и от АД)!
Искам да ви кажа, че някои съкращения ги чатнах, , какво означават като ММ, ЖК, АД... ама тея другите БХМ и прочие не Grinning Почвам да се чувствам малко тъпа Grinning
Много се радвам, че тук има мамчета с опит, койти би могъл да бъде много ценен за новаците в това начинание, като мен!
Виж целия пост
# 418
Момичета аз мога да ви кажа за секциото. Зависи от организма ви. Аз се възстанових доста бързо не е като да не ме е боляло след него но лесно го понесох. При мен се наложи да е секцио.
Виж целия пост
# 419
Здравейте, аз не съм романтичка по душа, бях на д-р и като се прибрах започнах да мисля как да съобщя на ММ за положителния тест, когато той нахълта изневиделица в стаята и го видя, бебето си беше искано и чакано затова беше хубаво, но адски некреативно поднесено, но новината, че са повече от едно, съобщих по телефона, бях толкова шашната. Буквално го изстрелях и затворих.

За Надежда, виждам, че има различни мнения едни са безкрайно доволни, а други са разочаровани. Аз за съжаление съм с отрицателно мнение благодарение на "милия" д-р Ослеков, заради него пазя само ужасяващи спомени и той е причината да не се върна там.  Дали всеки един от работещите там доктори изповядва генералната политика на заведението - не мисля, че някой от нас може да каже и да си заложи главата. Навсякъде има съвестни доктори и такива, които са неглиже.

Галина Колева
- Ако си записала ЖК, АГ-то ти ги пуска, но ако не си си взела направление за проследяване на бременност и не си се записала с него при АГ, тогава ЛЛ ти ги пуска.

Milo_Dete - Стискаме палци да видиш и чуеш малкия човек, ще чакаме да ни зарадваш с хубави новини Simple Smile
П.С. БХМ е био химичен скрийнинг, а ФМ - фетална морфолофия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия