Боледуване на децата ни - тема 39

  • 35 256
  • 720
# 525
Изобщо не ми прилича на варицела, особено с това зачервяване около самите пъпки. Пъпките обикновено тръгват по единично, разхвърляни по определени места на тялото.
Виж целия пост
# 526
Рали, и от мен един глас "минус" за варицелата. Прилича ми на разчесано и наранено.
Виж целия пост
# 527
За сина ми на 9 г лекаря изписа Фромилид уно 500мг,по 1 на 24 часа
не е ли висока доза,бронхит има със спазъм,и други неща за спазъм изписа
Виж целия пост
# 528
Аш, благодаря ти за мнението Hug Благодаря и на всички останали  bouquet
Виж целия пост
# 529
За сина ми на 9 г лекаря изписа Фромилид уно 500мг,по 1 на 24 часа
не е ли висока доза,бронхит има със спазъм,и други неща за спазъм изписа

На твое място бих звъннала веднага на ЛЛ да попитам изрично правилно ли е дозирано лекарствато. Щом се притесняваш - обади се и попитай. По-добре излишен разговор, отколкото голяма беля после. А и като става дума за детето ми, срама ми някак го преглътвав..няма срамно да се пита.. Peace
Виж целия пост
# 530
teta ,питах го,казах му че в аптеката са се учудили на дозата за дете,той каза че от опита си не е висока,иначе е педиатър.Той казва че тези с изменено освобождаване са по-щадящи ,от онези на 12 часа,в аптеката обратното викат.
Виж целия пост
# 531
budiko, аз бих се доверила на доктора относно дозировката в случая, който описваш; още повече - той е педиатър.

Степента на щадене на организма в конкретната ситуация е по-маловажен фактор, макар че не е за пренебрегване. Пожелавам АБ да подейства бързо и да се отървете от болестта. Освен това - спорно е наистина кои АБ са по-щадящи - тези с често приложение или тези с удължено действие и прием на по-дълъг интервал (и въобще има ли разлика в степента на щадене).

Рали, само да не те подведем. На мен петната ми изглеждат повече като рани - но да не би тя да ги е разчесала и това да подвежда? Следи за поява на мехурчета като от снимката на Фер. Аз загубих моите снимки, защото малките ми изтриха паметта на телефона, където бяха съхранени, иначе също щях да споделя подобна снимка за сверка. Нашите пъпки не бяха много мехурести в началото, но не бяха и така червени като петната на твоята снимка (особено последната).
Виж целия пост
# 532
Рали, сега се сетих, при нас нахапано от домашен паяк (онези с много дългите крака, които изглеждат като кълбо оплетени конци) изглеждаше по сходен начин, като на последната снимка. имаше една голяма пъпка обаче, където според док е било първичното ухапване, и след това (явно отровата се е разпространила по кръвта) имаше “вторични“ обриви по врата и на слабините, където има лимфни възли. сърбяха леко, но след разчесване ставаха болезнени. стояха си червени, при натиск не избледняваха. избиха на няколко пъти, после разпространението им спря, но нямаше развитие на обрива - не завехваше, не се изменяше, просто си стояха червени. лекувахме ги почти месец.
Виж целия пост
# 533

Рали, само да не те подведем.
Няма, Аш, не се притеснявай  Hug Аз само сондирам мнения тук, иначе ще отидем до док да я погледне - след 1 час ни е часът, ще пиша утре какво-що. То милото се наплаши, че пак в болница ще лежим предвид предния зверски обрив от неизвестно естество. Този в момента е песен, сравнен с него  Tired То беше и почивен ден тогава, те нашите саги все в почивен ден се разиграват и финализират в болницата  Confused
Силве, сериозно ухапване от този паяк, ужас, толкова време  Shocked Дано повече не ви се случва  bouquet
Виж целия пост
# 534
Рали,дано не е варицела.
Буги,да се оправя скоро детето.За дозировката на лекарствата и аз бих слушала ЛЛ.
Фер,да се оправя скоро детенце.
Аз снощи като си вземах детето станах свидетел на разговор на госпожата с една майка да си изчисти детето и третира и тогава да го пусне на градина.Оказа се,че имало въшки и го видели чак след следобедния сън и го пощили,но имало още много.Призля ми направо като чух и снощи моето нищо,че е момче съм го проверявала,но не намерих нищо.
Виж целия пост
# 535
Рали, как сте?
Другите болнички опрявате ли се?
Аз я водих днес на кръвни. Чакам да излязат резултатите и тогава ще звъня на лл. Кашля много, но влажно. Обаче Т е кошмарна, снощи с 39,1 и ледени ръце и цял час няма смъкване. Тая сутрин пак вдигна толкова, но висяхме плед лабораторията и нямаше как да й дам Панадол. Обаче сама я смъкна под 38. Снощи си каза, че я болят кокалите, дано е грипозно и да не стегнем до АБ. И от сега мисля схемите как другата седмица да не я пускам на ясла. Аман, да се оправя това време и да се стопли.
Виж целия пост
# 536
Фер, добре, благодаря  Hug Докторът категорично отхвърли варицела, типично нахапано било, поръча да изваря дрехите и завивките, ама как да варя  Shocked, та ги ръгнах в пералнята, надявам се каквато и гадина да е, да е елиминирана вече  Praynig
Казвам  на Криси - хайде, ще спинкаш при мен тази вечер, а тя - как, бе мамо, нали ще ви заразя и вас с буболечки  Crazy Милото ми...
Ферче, мисля, че е хубав знак, че сама си е свалила Т, макар и с градус, това означава, че отговорът е добър  bouquet дано скоро се похвалиш с оздравяване и дано не е нещо сериозно  Praynig. Има такъв вирус напоследък с болки в крачетата.

Момичета,
Скрит текст:
да се похваля тихичко - и снощи, и тази сутрин видях двете чертички на теста. много съм щастлива, дано всичко мине по ноти  Praynig
Виж целия пост
# 537
Момичета,
Скрит текст:
да се похваля тихичко - и снощи, и тази сутрин видях двете чертички на теста. много съм щастлива, дано всичко мине по ноти  Praynig
Честито, Рали!!!  bouquet
Виж целия пост
# 538
Ооооо, страхотни новини тука...Рали Hug

Будико, щом педиатъра така е определил дозата, бих му се доверила. Като писах да го попиташ, имах предвид, да не би той да е направил неволна грешка при дозирането-все пак се случва, стават грешки, в бързината да е написал нещо невярно ...Но щом си е потвърдил дозировката, значи няма грешка...

Фер, пиши като излязат резултатите да ги разчетем Mr. Green Тези ледени ръце са ми познати и ме хвърлят в тих ужас...Бързо да минава...

Дани, да не би да е имало гниди останали детето...и тях да пощят. Не ми се вярва чак със скачащи въшки да са го изпроводили в детската, ама вече нищо не ме учудва..
Виж целия пост
# 539
Рали,  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия