Uraaa! Плуване за бебета!!!!!

  • 43 908
  • 296
# 165
Вчера направихме опит Ади да "поплува" във ваната - Александра дойде вкъщи. Резултатът беше почти като на басейна в Банкя - една-две степени по-малко рев. Най-интересното е, че в нейната ваничка или с мен в надуваемия басейн или под душа вкъщи няма никакъв проблем!
Виж целия пост
# 166
До навик е. Ние в началото опищахме басейна, сега вече се кефи в него. Бърбори, пляска във водата, гони играчките. Супер е, особенно по жегите  Mr. Green Вече и под вода като я мушнем не пищи. След като изплува на повърхността, изплюва от устенцата вода като китче. Е, все още гмуркането не и е любимо. Много мрази да я слагам по гръб и не иска да се отпусне  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 167
До навик е. Ние в началото опищахме басейна, сега вече се кефи в него. Бърбори, пляска във водата, гони играчките. Супер е, особенно по жегите  Mr. Green Вече и под вода като я мушнем не пищи. След като изплува на повърхността, изплюва от устенцата вода като китче. Е, все още гмуркането не и е любимо. Много мрази да я слагам по гръб и не иска да се отпусне  Rolling Eyes

Надявам се до месец-два и ние да достигнем до това ниво  Grinning . В сравнение с нас като делфинче спрямо маймунка  Mr. Green .
Виж целия пост
# 168
Здравейте майчета! Не съм писала в тази тема, но я чета с интерес. Моя син е на 2г и 1м. , на 6м. ходи на плуване в Силистра при д-р Стойкова, която м/у другото е страхотен човек и отношението на целия персонал беше отлично, та моя син още тогава се справял много добре, те бяха много доволни от резултата и ме посъветваха да продължа. До скоро обаче в София нямаше къде Sad Така или иначе , като стана на 1год. майка ми  пак го води при Стойкова /аз съм родом от Силистра/, но той така е пищял като са го пуснали в басейна че са решли да не го мъчат. Месец след това отидохме на море, не можете да си представите каква беше реакцията на това дете, като видя морето - втурна се вътре, вълните го заливат - той се позакашля и пищи от радост, едва едва го измъквах за да си тръгнем. Влюбен във водата, обожава да го мия, както казва Ний, ний и си мъкне хавлийката. На 24 май бяхме в Банско, в хотела имаше басейн от който той не само че не излезе, ами се качваше на борда около басейна и се хвърляше вътре Shocked, целия потъва и си изплува. Купихме му един бански, който около гърдичките е с едни модулчета, които по лека лека могат да се махат, абе май една мама по-напред беше обяснила, че са и донесли такъв от Англия той си плува с него абсолютно самостоятелно и спокойно.
Много ми се иска да идваме на плуване, ама Банкя ми е доста далече, дали няма да стане нещо в Спартак?
Ще следя темата с интерес, макар че малчо през лятото пак ще е в Силистра.
Поздрави и успех на всички малки плувци Simple Smile
Виж целия пост
# 169
Да се похваля, че днес беба "плува" във вода с температура 28оС. Това на влизане, де, на излизане беше още по-студено. Брррррррр.
Не и направи особено впечатление.... Мислим до две-три седмици да я заведем на морето. Дали ще успеем да снижим температурата за къпане да 20оnewsm78 И още: от каква възраст престанахте да държите бебчовците?
Виж целия пост
# 170
Много ми се иска да идваме на плуване, ама Банкя ми е доста далече, дали няма да стане нещо в Спартак?

Честно казано не разчитам много, макар че живея точно до басейна. Не мога де си представя басейнът да е особено по-чист отпреди години, пък и водата е хлорирана. Може би след някоя и друга годинка, но Ади още ми се струва твърде малка за там. Ако разбера нещо от Александра, ще ви пиша.

Дали ще успеем да снижим температурата за къпане да 20оnewsm78

Ей, Мъни, тази темепература е прекалено ниска и за възрастен, освен ако случайно не е морж! Тогава може и да му е малко топличко на човек даже  Sunglasses .
Виж целия пост
# 171
Здравейте, отдавна не съм писала в тази тема.
Как са малките плувци?
Аз искам да се похваля. Бяхме на море. Водата беше доста топла. Калоян изобщо не искаше да излиза от нея.
Радваше се на вълните, потапяше главата без проблем изобщо голяма радост.
Имаме и две постижения-преди просто се отпускаше във водата, а сега като го сложа по корем рита  с крачета и ръчички дори по някой път ме бута да не го държа. Другото постижение е, че последните дни започна като си потопи главата под водата да рита с крачета и да излиза нагоре, а преди само аз го изкарвах над водата.
Това е от нас за сега!
При вас как е?

Сия с Ади плували ли сте скоро?
Виж целия пост
# 172
Сия с Ади плували ли сте скоро?

Не, не сме, но се стягаме септември за море, ще видим там как ще е. За басейна в Банкя - евентуално след като се върнем, че да не я разболея нещо преди морето!  Praynig А на вас - едно голямо БРАВО  smile3501 !
Виж целия пост
# 173
здравейте мамчета,
да се представим - бебе - плувец Никола, който от 2 месеца "плува" във ваната   sport027! Вече и аз сама го гмуркам  newsm44, е не че сме перфектни, но бебока се чувства много добре във водата.
Ето и едно малко клипче - няма кадри с гмуркането или упражненията, но има коментарите на Александра   newsm20(инструкторката), а последния кадър е със спящия ми в безтегловност бебок smile3524 !
http://redutta.homelinux.com/nikola/Swimming.avi
Виж целия пост
# 174
Здравей, eunos03
браво на малкия плувец newsm11 smile3521
Нещо не ми се оваря клипчето, ще го провериш ли?
Виж целия пост
# 175
Някой може ли да качи клипче с цялото занимание в банята, да видя дали ще ми допадне и ако да, ще звъня и аз на инструкторката Hug
Виж целия пост
# 176
Това намусеното човече съм го сложила без да искам и нещо не мога да го махна.
Виж целия пост
# 177
Момичета, ние ходихме днес на плуване с  Александра.
тя идваше Алекс като беше по-малък. Сега решихме да го заведем на басейн, че тази седмица заминаваме на море.
Алекс беше супер доволен, много му хареса в басейна, откарахме полочин час Mr. Green
Виж целия пост
# 178
Момичета, днес ще проверя клипчето да го кача на друг сървър и пак ще го пусна  Wink Laughing
МИМКА  - не сме снимали цялото занятие, но майките могат да споделят впечатленията си, а пък ако опиташ един път с Александра - ще добиеш много ясна представа за всички упражнения, гмуркания и хубавини  Laughing и после да си решиш дали да продължиш.
Аз лично виждам много добри страни на "плуването" - прилича ми на цялостен воден масаж за бебо  Laughing. Чрез различни поддръжки - се люшка бебето във водата от единя край на ваната до другия. С лице напред, с гръбче, странично, легнало по коремче или гръбче. Правят се подскоци от дъното на ваната, отблъсквания от стената на ваната и едно специфично плъзгане на петичките по дъното назад (еххх  дано съм обяснила поне малко разбираемо  Laughing Laughing) и разбира се гмуркания - плитко (до челцето), дълбоко (цялата главичка), странично. Никола толкова се отпуска във водата, че на няколко пъти заспива във ваната!! Прилича на космонавт - в безтегловност Laughing Laughing!!
Виж целия пост
# 179
Ето и едно малко клипче - няма кадри с гмуркането или упражненията, но има коментарите на Александра   newsm20(инструкторката), а последния кадър е със спящия ми в безтегловност бебок smile3524 !
http://redutta.homelinux.com/nikola/Swimming.avi
Пупупу, да го изям  Heart Eyes много готино е заспал във водата. Колко голям беше тогава?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия