Game of Thrones Teмa 21 - "Killing and politics aren't always the same thing!"

  • 71 674
  • 747
# 120
Едно е Чингис Хан и съвсем друго е Александър Македонски,нали.  Peace
Всъщност е съвсем същото. Намини в темата за исторически романи, ще ти препоръчам няколко информативни Simple Smile
Виж целия пост
# 121
Едно е Чингис Хан и съвсем друго е Александър Македонски,нали.  Peace
Всъщност е съвсем същото. Намини в темата за исторически романи, ще ти препоръчам няколко информативни Simple Smile
Не говоря за романи.Говоря за разпространяване на култура и цивилизация.Не знам някой да учи за епохата на монголоизма,виж - за елинизма се говори и днес. Peace
Виж целия пост
# 122
Знам,че това е темата за сериала,но аз това въприемах,глегайки Денерис и красивия Дрого:
Скрит текст:
Цитат
Дори нощите не й носеха утеха. Докато яздеха през деня, хал Дрого я пренебрегваше напълно, както я беше пренебрегнал на сватбения пир, а вечерите си прекарваше в пиене със своите воини и кръвни ездачи, в залагания в надбягвания със скъпите си коне и гледане на танцуващи жени и умиращи мъже. В тази част от живота му за Дани нямаше място. Оставяха я да вечеря сама или със сир Джора и брат й, след което тя се прибираше в шатрата и плачеше, докато заспи. Но всяка нощ малко преди изгрев слънце Дрого идваше в шатрата й, събуждаше я в тъмното и я яхваше безмилостно, както яхаше жребеца си. Винаги я обладаваше отзад, по обичая на дотраките, за което Дани му беше благодарна. Така нейният господар съпруг не можеше да види сълзите по лицето й и тя можеше да заглуши виковете на болка с възглавницата. Щом свършеше, той захъркваше, а Дани лягаше до него с изранено и натъртено тяло и не можеше да заспи.
Дните си течаха един по един, нощите също, докато Дани не разбра че не може да издържи повече. Една нощ реши, че по-скоро ще сложи край на живота си, вместо да търпи повече…
А това;
Скрит текст:
Вятърът се завихри край него и той остана с лице към тъмнината, гол и с празни ръце. Кейтлин придърпа кожените завивки към брадичката си и го загледа. Стори й се някак смален и по-уязвим, като младежа, за когото се бе венчала в септата на Речен пад преди четиринадесет години. Слабините още я боляха от напористата му любов. Но болката беше приятна. Усещаше семето му в себе си. И се молеше дано да прихване. Три години бяха изтекли след Рикон. Все още не беше стара. Можеше да му даде още един син.
Виж целия пост
# 123
Еднакво е за мене, с Церсейката същото е било
Виж целия пост
# 124
Ааа,Хексе,пише,че болката била приятна. Mr. Green

А аз пак питам-защото великата дама боец от Тарт не каза на Санса Старк кой е бил мъжът с Аря.Подрик много добре знае,че Санса познава Хрътката.Или да питам Dumb&Dumber,ама няма как.
Виж целия пост
# 125
Едно е Чингис Хан и съвсем друго е Александър Македонски,нали.  Peace
Всъщност е съвсем същото. Намини в темата за исторически романи, ще ти препоръчам няколко информативни Simple Smile
Не говоря за романи.Говоря за разпространяване на култура и цивилизация.Не знам някой да учи за епохата на монголоизма,виж - за елинизма се говори и днес. Peace
Мога и научни трудове да ти препоръчам, не е никак трудно. Противопоставянето на двама завоеватели със сходни характеристики е абсурдно и издава непознаване на материята, но не е дискусия за тук. В посочената тема можем да си поговорим колко е варварин единия и разпространител на елинизъм другия Simple Smile
Виж целия пост
# 126
Ааа,Хексе,пише,че болката била приятна. Mr. Green


Е, все пак са минали 14 години и му е родила 6 деца. На Дани доста по-бързо стана приятно. Wink
Виж целия пост
# 127
Церсей съвсем не е встъпила в брак наивна девственица като Денерис. Освин това Джайм я е разглезил и е свикнала да бъде обожавана. Та нейното е по-скоро горчивина на отхвърлена жена.
Виж целия пост
# 128
 Peace

Cersei Lannister: Hated him?! I worshipped him! Every girl in the Seven Kingdoms dreamed of him, but he was mine by oath. And when I finally saw him on our wedding day in the Sept of Baelor, lean and fierce and black-bearded, it was the happiest moment of my life. And that night, he crawled on top of me, stinking of wine, and did what he did – what little he could do … and whispered in my ear, "Lyanna". Your sister was a corpse, I was a living girl, and he loved her more than me!
Виж целия пост
# 129
https://www.facebook.com/GameOfThronesASOIAF/videos/531342470379697/
  smile3532 smile3532 smile3532 smile3532 smile3533 smile3532 smile3532
Виж целия пост
# 130
Церсей съвсем не е встъпила в брак наивна девственица като Денерис. Освин това Джайм я е разглезил и е свикнала да бъде обожавана. Та нейното е по-скоро горчивина на отхвърлена жена.
Мда, но  Церсей яде шамари на общо основание по време на брака, докато Дрого винаги е на страната на Дани, дори срещу кръвните си ездачи.
Изобщо смятам, че несправедливо му приписвате титлата "най-лош съпруг" Peace

Laughing Горкия Джофри... вече май не е най-мразения персонаж... стана ми жал..
Виж целия пост
# 131
Мда, сега всички мразят Оли. А Рамзи някак беше доста по-мразен като изнасили Санса, отколкото след като уби брат си, баща си и мащехата си в рамките на 2 минути екранно време.
Виж целия пост
# 132
Мда, сега всички мразят Оли. А Рамзи някак беше доста по-мразен като изнасили Санса, отколкото след като уби брат си, баща си и мащехата си в рамките на 2 минути екранно време.
Кои всички мразят Оли?По-скоро трябва да се съжалява.Не разбирам защо го измислиха този персонаж,а сега чакаме и да го убият.Абсолютно безразличен ми е.
Рамзи е толкова мразен,че няма накъде повече.Достигнал моя предел отдавна,повече от това не мога. Grinning

http://www.obekti.bg/chovek/psihopat-ili-sociopat-kakva-e-razlikata
Церсито:
Цитат
При социопатите, от друга страна, имат много сходни черти, като например манипулативност и незачитане на чувствата на другите, но не защото нямат никакво чувство за емпатия като психопатите, а по-скоро защото моралният им компас е разстроен.
Рамзи:
Цитат
При повечето хора, когато виждат някой да страда, в мозъка се активират определени зони, свързани с чувството на състрадание. При психопатите това не се случва. Вместо това се активира друга област, известна като „вентрален стриатум“ и свързана с чувството на удоволствие.
Цитат
Накратко – психопатите не различават добро и зло, и не изпитват страх, докато социопатите имат такова чувство, просто тяхното „добро“ е  лошо за повечето от нас.
Виж целия пост
# 133
Оллелел като гледам какво се пишее за Дрогооо  Grinning чак чувствам вина,че въобще писах за  появяването му  Party Той човека отдавна си е станал на прах,пределно ми е ясно.Но последния път се появи в съня на Дани!Може би трябваше да се уточня,че си мислех за сън или видение  Blush

Няма две мнения по въпроса,че на моменти държанието му с Данито беше брутално,но като се замисля,че ако бяхме родени през Средновековето  и без да бяхме кралици пак най-вероятно щяхме да имаме подобна ''мила'' връзка с нашите съпрузи.Като ги гледам по историческите сериали,мъжете не са по-човечни от Дрого.Пък и да не говорим,че факта,че е номад и дивак играе голяма роля в характера му.То на човека му е в кръвта да е такъв,това за тях е традиция.Мислете ли,че диваците щяха да искат някъв внимателен женчо за вожд?  Peace
Виж целия пост
# 134
http://www.obekti.bg/chovek/psihopat-ili-sociopat-kakva-e-razlikata
Церсито:
Цитат
При социопатите, от друга страна, имат много сходни черти, като например манипулативност и незачитане на чувствата на другите, но не защото нямат никакво чувство за емпатия като психопатите, а по-скоро защото моралният им компас е разстроен.
Рамзи:
Цитат
При повечето хора, когато виждат някой да страда, в мозъка се активират определени зони, свързани с чувството на състрадание. При психопатите това не се случва. Вместо това се активира друга област, известна като „вентрален стриатум“ и свързана с чувството на удоволствие.
Цитат
Накратко – психопатите не различават добро и зло, и не изпитват страх, докато социопатите имат такова чувство, просто тяхното „добро“ е  лошо за повечето от нас.

И Джофрьо като Рамзи, просто нямаше възможност да се вихри толкова
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия