Пролетното слънце все по-силно пече, а на мама октомврийчето като гъбка расте!!!

  • 63 992
  • 729
# 270
Благодаря Ви  Hug Сега нослето звучи малко по - добре, но пак похърква. С педиатърката обаче не мога да се свържа от сутринта не вдига телефона  Rolling Eyes чудя се да търся ли някой на частно или да изчакам още малко след като няма температура и други симптоми...

Интересно какво е това нещо в понеделник до обяд да няма кой да вдигне нито на мобилния нито на служебния телефон в кабинета, не знам къде трябва да ги водим болните деца?

Аз й капя сребърна вода и вит Ц ще й дам една ампула.

За брашната - така е, не може да се знае какво точно съдържат. При събиране, обработка, пакетиране, транспортиране може да попаднат следи от всичко. При бебешките каши това би трябвало да се следи уж.
Въпреки че бях видяла каша "Елда" на ХИП, на която пишеше, че съдържа глутен...

Snow - White, на сила не мисля, че трябва да се маха хранене. То няма и как, като е гладно детето. Симона от 4 - 5 нощи се буди да яде по 1 път. Предния път преди да избие зъба пак беше така, не знам дали има връзка...
Виж целия пост
# 271
Skeeter, наистина се оказва, че да искаш да дадеш чиста зърнена култура си е цяло прикрючение!
А това, което и Калина е писала, за елда с глутен, просто не ми се коментира....

Искам да ви питам оризът по принцип си е безглутенов, нали? Още не съм дала каша от него, но мисля че е крайно време, а на етикетите не пише има ли, няма ли глутен, има ли "следи" от нещо друго? Май и аз, колкото и да не искам, ще дам някоя инстантна каша накрая.

Snow - White, какво си давала за зъбките? Тук няколко мами вече писахме, че сме доволни от Дентокинд, но си трябва време, за да започне да действа. Някой и за Дентинокс беше писал, но той не е хомеопатичен, има лидокаин, имай го предвид. А за нощното хранене, лично аз не се мъча да го махам, предвид че и още кърмя. Няма как да знам колко е изял, а гладен да го оставя, няма как да стане. От познати мами съм чувала много истории, децата сами са си махнали нощното хранене, но разбира се, когато имат повече заместени хранения. Не се тормози сега нито ти, нито детето. Това за махането на нощно хранене е от старата школа, която за съжаление повечето педиатри изповядват и налагат на родителите.  Peace

И последно да пиша (за сега  Joy) - вчера му дадох сурова ябълка, а днес банан, с мрежичката за плодове. Много му хареса, но целият стана лепкав от сока на плодовете. Преди два дена го пробвах със суров банан с авокадо, намачкани с вилица, но нямаше такова плюене и едни физиономии на гнусене  #Crazy #Crazy #Crazy Паднах от смях, а той плюе ли плюе. Реших, че явно още не е готов и затова сега преходно с мрежичката. Чудех се кога могат да се дават черешите? Нали червените плодове и зеленчуци последни се дават, но ми се иска сега, когато са в сезон, да ги опита.  newsm78
Виж целия пост
# 272
Аз давах вече няколко пъти сурови череши. Смесвах ги с ябълка или с банан, за да мога да ги пасирам. По 3 - 4 черешки наведнъж, не повече. По принцип е добре да се белят, но аз го направих само първият път после вече не. Не сме имали проблеми. Препоръчват ги след 8 - ми месец по принцип, не са алерген, но били тежички и можело да надуят стомахчето, от ципата най - вече.

Ориза е без глутен.

Най - накрая успях да запиша час за утре сутринта. Дано не се влоши до тогава.
Виж целия пост
# 273
Аз не мога да разбера защо други хора се бъркат колко хранения и кога трябва да има едно бебе. И при мен се опитваха, но ги научих вече, макар че свеки се обажда все още. Както писахме аз имам две нощни хранения, Далия има, Рокси май също имаше. Ако е гладно бебето е гладно и това е. Да, мечта и цел е явно бебето да спи през цялата нощ, гледат ме с огромно съчувствие като кажа, че кърмя два пъти, но това е временно положение, детето само ще си ги спре в един момент.
Виж целия пост
# 274
Здравко също похапва нощем - снощи беше в 4:30 примерно .. Изобщо не ми е проблем, че яде по това време .. Още е малък, има време да се отучи ..
Виж целия пост
# 275
Ния също си хапва нощем. Само тогава успявам да я излъжа  и да я накърмя, иначе не става през другото време. Така че въобще не искам да махаме нощното хранене.
Аз череши съм давала по 1-2 сурови, белени, да посмуче от сока. Днес й направих кисело мляко (реших да го въведа, заради супите) с банан и няколко черешки, но ги минах за 1-2 мин. през парата. Странно й беше, но си хапна. А бананът държи да си го гризка както си е цял, не намачкан, не от готово пюре.
Виж целия пост
# 276
Да ви кажа поредната немска уникалност, която прочетох днес набързо в книжарницата в книга за захранване (една доста тънка, направо брошура, но 10 евро иначе)

"Не забравяйте, че до навършване на 1 година бебето няма нужда от разнообразие. Стига да е опитало 3 вида плод, 3 вида зеленчук" и пишеше месо и 2-3 вида зърнени култури мисля, но специално запомних за трита вида плод и зеленчук. Кой ги пише тези книги и никой ли не ги проверява за достоверност не мога да разбера  ooooh!
Виж целия пост
# 277
Ами, Скийтър, то там нито плодовете са плодове, нито зеленчуците-зеленчуци. Ако всички си приличат по вкус, разбирам защо само по 3 вида.  Joy Друго си е домашното-да ти замирише на ягода, или пък на краставичка, а не да  белиш краставица-ядеш тиквичка Grinning
P.s.  Не съм била в Германия, но предполагам р като в другите евро държави
Виж целия пост
# 278
Хаха, Алтая, колко си права нямаш идея  Joy
Виж целия пост
# 279
Далия П, досега не съм давала дентокинд, но давам хамомила /което се съдържа в дентокинда/ и я мажа с едно гелче на бочко, и когато много пищи с дентинокса. Ужас е с тия зъби, коликите нищо не представляваха. А пък с нощните хранения, просто за себе си се замислих докога ще продължават и до кога е удачно да продължават, не знам наистина, засега си я кърмя през нощта ама дали ще се откаже сама ...и кога newsm78, определено ми е чуденка как е правилно да се процедира в случая.
Виж целия пост
# 280
Snow - White, разбира се, че ще се откаже сама все някога  Simple Smile

Ние се върнахме от преглед, Симона има червено гърло и сополи. Имаме изписани капки за нос Виброцил и Фенистил капки за пиене и вит. Ц. Тази нощ спа малко по - добре. При нас е голяма жега и направо не се диша. Спи по боди с къс ръкав без нищо на краката в най - тънкия чувал (като чаршафче) и пак е цялата мокра.

Сега много ще изостанем със захранването, докато е болна няма да давам нови храни, после манту, после ваксини и ще минат 3 - 4 седмици  Tired ние и без това сме доста назад. Че дадох овес и сега не мога да вкарам други глутенови и цял месец трябва да давам овес всеки ден...

Да ви питам:
Спите ли вече на отворен прозорец цял нощ? т.е. бебетата?
Ще ползвате ли летни шапки за предпазване от слънцето, няма ли да им е топло на децата с тях?
И какъв слънцезащитен крем ползвате за децата?
Знам, че станаха много въпроси, както и че последния е обсъждан преди време, но не си спомням къде и не мога да го намеря... Blush
Виж целия пост
# 281
Калина, бързо оздравяване!
Ние сме още по- назад с захранването. От вчера започнах с пуешко. Глутен не съм давала, нито млечни и жълтък.
Ние спим на затворен прозорец в спалнята. Оставихме отворен прозореца в кухнята от там да влиза въздух.
Слънцезащитна шапка слагам отдавна. Взех от HM едни рибарски-много са сладки.
Слънцезащитен крем взех на Daylong, препоръчаха ми го в аптеката. Минерален бил, висок клас...толкова трудно се размазва, че бебето не ми дава да го намажа. Онзи ден купих А-дерма спрей, но все още не съм го използвала.
Виж целия пост
# 282
Калина, дано оздравее бързо Симонка! Не се притеснявай за захранването има време за всичко.
Аз съм много доволна от слънцезащитния крем на Бочко. ММ е със бяла кожа и най-малкото излагане на слънце изгаря, пробвала съм различни марки (винаги 50 фактор), но тъй като се поти от жегата, трябва постоянно да се маже, а това е мисия невъзможна за него - не дава и това е ( по-зле и от малките деца).  Купих от крема на Бочко и се "родих". Иначе сега я мажа с този на Мустела, но когато свърши ще й взема и на нея един. Не съм много сигурна, но май имаше промоция в Била на някои продукти на Бочко. Съжалявам, ама май прозвуча като реклама Embarassed
Шапка съм слагала, когато я разхождам на ръце по двора, не й харесва особено. Но ако е в количката не слагам или пускам сенника, или чадърчето.
Виж целия пост
# 283
Калина,
Спите ли вече на отворен прозорец цял нощ? т.е. бебетата? - от много време спим на открехнат, а от скоро и на цяло отворен прозорец. Малкия е или само по боди с къс ръкав, а отгоре с един плик за завивка, но без завивка вътре.
Ще ползвате ли летни шапки за предпазване от слънцето, няма ли да им е топло на децата с тях? - взела съм му, но за сега не ги слагам, защото колкото и да е тънка само му запарва главата. Като започне да прохожда и го изваждам от количката, ще му ги слагам по-активно.
И какъв слънцезащитен крем ползвате за децата? - имам на Биодерма и на Бочко. Първият е много гъст и като го намажа, кожата му става много суха и на места дори не попива. Бочкото си го взех един ден, когато бях забравила на Биодерма. Нанася се лесно, мирише приятно и за сега ползвам предимно него, защото той така или иначе е само в количката, на сянка, но все пак трябва да има слънцезащита. За морето няма да правя компромис и ще е само с Биодерма. Препоръчан ми е от приятелка с дете с мноооого бяла кожа, не е имала проблеми  Peace
Виж целия пост
# 284
За прозореца - при нас е по-хладно, но сме спали на лееееко открехнат прозорец, най-далечният от на Мила леглото.

За шапката - спарва не спарва слагам абсолютно винаги. Мила иска сенника на количката да е напълно отворен, за да вижда всичко, сядаме из парковете на едно одеалце непрекъснато, без шапка ме е страх и да не и изгори главата под малкото коса, която има, и да не си докараме някой слънчев удар нищо, че винаги сме на сянка.

За слънцезащитния крем - изчетох съставките на толкова много кремове, изчетох толкова много статии кои съставки са добри и кои да се избягват, ходих с табели по магазините и накрая се спрях на три крема, не знам има ли ги в България - най-евтиният е на ДМ Babylove Sensitive фактор 50 (3-4 евро), взех него както и Eco Cosmetics Baby & Kids Neutral фактор 50 (20 евро). Скоро гледах и тест за слънцезащитни кремове на Öko-Test от 2015 за деца и бебета и на първо място е Alverde Baby Sonnenbalsam (5 евро) пак от ДМ и мисля да взема и него (като ненормалните май ги събирам).

Между другого - Далия, не знам какво изпозлваш на Биодерма, но ако е Bioderma Photoderm Kid е даден като най-лошият от всички 23 тествани и въз основа на оценката на съставките и други фактори му е дадена оценка да не се купува. Мога да пратя документа с теста ако някой се интересува, но е на немски за съжаление.

Досега съм изпозлвала само Екото и се размазва трудно, но така са минералните кремове. Хубавото им е, че защитата е от момента на нанасяне и няма нужда да се чака да попие. Между другото чела съм и преди, както и пише в този документ с теста на кремове, че над фактор 30 всичко е почти безсмислено, защото процента защита се увеличава толкова малко, че реално няма разлика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия