Пролетното слънце все по-силно пече, а на мама октомврийчето като гъбка расте!!!

  • 63 994
  • 729
# 285
Болните бебчета да оздравяват!Навън времето се оправи,вече не вали(но пък е жега hahaha) и да тръгват на разходки!

За хапването нощем - Валери също яде един път през нощта (от както спрях нощното кърмене и започнах да му давам АМ е така,явно не го е засищала кърмата ми,преди се будеше за храна 3-4-5 пъти #Crazy).

Череши
съм давала вече,да опита от моята ръка.Няма такъв кеф,щом му дръпна черешата и почва да пищи хихи Също в мрежичката за плодове съм му давала банан.И става мазало - ръцете,устата,блузата,има банан до ушите дори хихи

Нашите хранения са общо 5 за денонощието - 4 през деня и едно нощно.Опитвала съм се да му давам по-начесто,но той като не е гладен не иска....

Шапчица съм му купила,но все още не сме я ползвали.Навън започнах да му слагам чадърче в количката,но той упорито все го бута и ги премества и накрая се оказва на слънце Joy

Прозореца от снощи вече се отваря през нощта.Просто ще се задушим,ако не го отворя.И много ме беше страх бебчо да не изстине....оказа се,че дори спа по-добре.Спи с дълъг ръкав и чорапи,и го завивам с много тънко одеало.Ама като се замисля май трябва по-тънко да го обличам Thinking

Слънцезащитен крем
не съм слагала.....

Искам и да ви попитам за глутена....нали първоначално бяхме чели (май от Маги Пашова),че колкото по-късно се въведе,толкова по-добре,за да се избегнат алергии в бъдеще.Но сега като гледам май повечето от вас са го въвели или ще го въведат всеки момент....Обърках се вече,коя е най-подходящата възраст за въвеждането му? Аз от кашите дотук съм дала оризова и царевична.Тези дни ще дам и елда... Rolling Eyes И не знам кога трябва да започна с този пуст глутен,всъщност не бързам заникъде newsm78





Виж целия пост
# 286
Skeeter, това за фактор 30 и нагоре и аз го четох някъде и фармацевтите го потвърдиха. Затова минерашния крем, който купих е фактор 30.
Виж целия пост
# 287
Искам и да ви попитам за глутена....нали първоначално бяхме чели (май от Маги Пашова),че колкото по-късно се въведе,толкова по-добре,за да се избегнат алергии в бъдеще.Но сега като гледам май повечето от вас са го въвели или ще го въведат всеки момент....Обърках се вече,коя е най-подходящата възраст за въвеждането му?

Зависи къде четеш. Много източници казва, че забавеното му въвеждане не помага да се предотврати развитието на непоносимост към него, а точно обратното. Прозорецът, даден за въвеждането му (идеално) беше до 8 месеца. Аз затова бързах, че ми се затваря този прозорец след 3 дни и въведох скоро най-накрая овеса. Същевременно да, Маги Пашова май зърнените за след годинката ги препоръчваше. Така че пак е твое решение, но ги има двете "течения" така да се каже за времето за въвеждане.
Виж целия пост
# 288
Здравейте, момичета,
относно нощното хранете - ние се кърмехме основно нощно време, защото през деня не искаше да суче, но ми се наложи да пътувам по спешност за два дни и двете деца останаха с мъжа ми. Първата нощ се е събудила, той й дал вода, след което спала до сутринта, а втората вечер изобщо не се е будила. Ще видим днес как ще е newsm78
Аз слагам шапка винаги, тънка е, не се изпотява с нея, а и си създава навик да носи шапка, със сина ми процедирах по същия начин и никога не сме имали проблеми с носенето на шапка през лятото.
Ползвам последно EUserin 50+, мажа ги и двамата винаги когато излизаме.
По тази схема, или по-точно съвкупността от схеми, които аз ползвам - глутен - 7-10 месец
Виж целия пост
# 289
Много ви благодаря за подробните отговори и за пожеланията  Hug

Skeeter, Babylove и Alverde по принцип ги има като марки тук в ДМ, но дали има точно тези кремове...не знам, но ще ги потърся. По принцип на мен ми се искаше да е био, не че толкова държа, но от няколко месеца използвам за малката само био козметика (покарай слепването на срамните устни четох, че колкото по - малко сапуни, пенители и парфюми има толкова по - добре. Което си е логично де. Та препоръчваха био и започнах да ползвам такава.) но на тази марка няма слънзащитен. Ако не намеря тези ще разгледам и другите препоръчани.

Стресна ме с този слънчев удар  Confused Симона от няколко дни не иска изобщо да стои облегната в количката, навежда се напред да гледа и все се оказва на слънце. Даже вчера доста й се напече главата. И ние стоим на сянка, но докато стигнем до където трябва все си има слънчеви места.

Но пък като се загрее под шапката дали не е пак опасно? Иначе на слънце, но пък й се проветрява главата?  Rolling Eyes не съм чела нищо по темата, май ще трябва да потърся...

За глутена се твърди, че както прекалено ранното, така и прекалено късното му въвеждане криели риск от непоносимост. Мисля, че до 8 - ми месец се препоръчваше  Rolling Eyes Но Магдалена Пашова наистина го препоръчва доста по - късно. Въпреки всичко на мен не ми се рискуваше и го въведох. Иначе не знам каква е логиката късното въвеждане да създава риск за алергия, аз не откривам такава и не съм чела официален източник по въпроса, но...
Виж целия пост
# 290
Сега пък се притесних, че не съм започнала с глутена,  а след седмица ще стане на 8 месеца. Вчера започнах с месото,  след колко време мога да дам овес?
Виж целия пост
# 291
Калина, виж и на Лавера кремовете, марката я има в БГ и също е според този тест за препоръчване за деца.
Иначе известните марки като Vichy, Eucerin, La Roche и Bioderma всичките са на дъното на класацията.
Виж целия пост
# 292
avonita, мисля, че можеш да дадеш овес веднага щом въведеш месото, т.е след 3 - 4 дни или колкото си планирала да го въвеждаш.

Благодаря, Skeeter, ще потърся и тях. Те поне са прилични като цена, защото други марки, които гледах бяха направо златни. Като се има предвид, че ще и мажа и ръцете и крачетата ще свършва много бързо и се получава доста интересна сума...

И малко спам: би ли ми написала къде ги гледаш тези тестове, че искам и за себе си да потърся някои продукти. Ако има и нещо на английски, че с немския ще ми е трудно  Laughing Hug
Виж целия пост
# 293
Ами Öko-Test е известна немска организация и ги следя, нещо като ми е интересно си купувам статията (обикновено за 2.5 евро). Имат и списание, но от него сигурно 5% от съдържанието ме интересува, затова си купувам статиите, които ме засягат, онлайн. Но е на немски, но пък ако попадна на интересни неща мога да ги пращам, в крайна сметка продуктите са със снимки, а резултатите са тъмно зелено за най-добрите продукти и нататък към жълто и червено за по-лошите, та човек може да се ориентира поне откъм продукти дори без да разбира детайлите. Имам освен за кремове за АМ също, но там комбиотика на Хипп май беше на първо място, а ти мисля това даваше Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Ами Öko-Test е известна немска организация и ги следя, нещо като ми е интересно си купувам статията (обикновено за 2.5 евро). Имат и списание, но от него сигурно 5% от съдържанието ме интересува, затова си купувам статиите, които ме засягат, онлайн. Но е на немски, но пък ако попадна на интересни неща мога да ги пращам, в крайна сметка продуктите са със снимки, а резултатите са тъмно зелено за най-добрите продукти и нататък към жълто и червено за по-лошите, та човек може да се ориентира поне откъм продукти дори без да разбира детайлите. Имам освен за кремове за АМ също, но там комбиотика на Хипп май беше на първо място, а ти мисля това даваше Simple Smile

Да, мисля, че ще се ориентирам, пък и с преводача може да успея да разбера някоя друга дума  Laughing
За АМ - да, ХИП Комбиотик давам  Hug
Виж целия пост
# 295
Kalina. дано се оправи възможно най-бързо Симона!  Hug Кажи ми, моля те, за колко дни ви изписаха капките за нос Виброцил? И ние сме на тях и много ни помагат, но мисля да ги спра, че 4-ти ден ги слагам и ще започна вече вит Ц. Сополите са гъсти и бели вече и не текат като чешма...(извинявам се за израза).  bouquet
Виж целия пост
# 296
Baby-G, за 5 дни ни изписаха Виброцила. Надявам се, че и Калина е по - добре вече  Hug
Виж целия пост
# 297
Шапка не слагам, защото тя не трае и я спарва. Постоянно нагласям чадъра така, че да й пази сянка, изртъпвам да не изгори и как ще я водим на море не знам. Дано няма кожата на ММ, че той е много бял и изгаря от най-малкото излагане на слънце. По разходките не я мажа с нищо.
Днес купих от Лидл слънцезащитно мляко за деца 30 фактор на Cien, дано е хубав.

Не спим на отворен прозорец, защото спалнята ни е към голям булевард и е доста шумно. И преди с ММ рядко сме отваряли, кофти ама предпочитам да ми е тихо. Преди спях с тапи за уши и го преживявах, но вече няма как заради малката Simple Smile

Череши дадох преди няколко дни, но за мое учудване не станаха на пюре, а по-скоро на нектар. Почистих ги от костилките и ги сложих в блендера, но люспите бяха големички и реших да прецедя, та се получи нещо като сок. Дадох й го в шишето с голямата дупка и си го изпи. Нищо й няма Simple Smile
Виж целия пост
# 298
Калина, не се притеснявай за захранването. Когато – тогава. Ние сме още по-назад, нищо няма да им стане. Важното е да е здраво детето.
И при нас много горещо. Не знам как да спим. На отворена врата/прозорец не става – много е шумно при нас. Климатик ме е страх да пусна в стаята. А не се диша. Б. спи с нощничка + спален чувал.
Слънцезащитен крем – на Бочко. Пробвах Мустела и Биодерма – този най-добре се размазва.
За черешите и аз се чудя дали да дам, че им е сезон.
Виж целия пост
# 299
Skeeter,  ABC DERM ми е крема на Биодерма. Ползвам и мицеларната вода за почистване на лицето на малкия и съм доволна. Интересно ми стана за тази организация. Ще проуча нещата по-сериозно.  newsm78
Имах и други неща да ви пиша, но вече идвам си държа очите отворени. Хубавото е, че поканите са почти готови  Party

Честит празник на всички малчовци! Да са ни  живи  и здрави и усмивките да не слизат от лицата им  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия