Пролетното слънце все по-силно пече, а на мама октомврийчето като гъбка расте!!!

  • 63 994
  • 729
# 315
Altaya - и на мен ми е интересно как се спрявате с оставянето по без гащи и пишкането! Че нашата Мила напоследък с нейните изправяния и лазения в комбинация с топлото време е нон-стоп ужасно изпотена и на гръбчето, където и минава памперса имаше малки червени пъпчици, вече като я изкъпя, намажа и си спинка на по-хладно изчезват до сутринта и на следващия ден вечер като я съблека да я къпя пак са там. Явно са от изпотяването там под памперса, но един път я оставих на повивалника 5 минутки да поседи без памперс и напика баща си като вирна крака и на фонтан започна да пръска почти като момченце.
Виж целия пост
# 316
Или я държа в мен и разглеждаме книжки, играе си... или я длагам на спалнята-купих си протектори за леглото, но не съм ги ползвала все още. Ния не лази напред, само назад, но я придърпвам. Все още слагам от еднократните непромокаеми подложки. Когато заспива й слагам памперс, като стане го махам. Но все още не мога да уцеля, кога й е време за пишкане. Добре че си ака в пелените, че няма да се разберем с ММ.
Виж целия пост
# 317
Аз я слагах на подлоган на леглото, но вече много мърда и не стои върху него.
Ще се поинтересувам и аз за многократни пелени.

От вчера съм доста притеснена за Симона. Малко предистория - от 2 седмици за пореден път е нервна, неспокойна, не спира да мрънка и реве през цялото време когато е будна. Започна и нощем да се буди през 2 - 3 часа, върти се по корем и реве. Започна и да яде нощем отново. Сега нали беше болна, вече мисля, че е добре, носа й още леко хърка на моменти, но вече няма хрема, не е вдигала температура нито веднъж, жизнена е, няма никакви симптоми на болест. До тук добре, ама от вчера следобяд реши, че няма да яде.

До обяд си ядеше нормално, изяде си цялото пюре в 13:00 часа и после - край. До 23:00 часа изкара с 40 мл. АМ (по принцип пие по 200 мл. на едно хранене)! Тази сутрин се събуди в 05:00 часа уж трябва да е гладна ама пак така - започва да яде, суква 2 пъти от биберона и почва да пищи! Ако е много гладна яде още малко като след всяка глътка реве и като станат 70 - 80 мл. и се отказва.
После поне в 08:00 и в 11:00 часа яде по 160 мл. Но след това пак не иска. Сега заспа без да е яла.
Притеснявам се най - вече защото не пие и вода! Въобще!

Вчера от 16:00 часа до 08:00 часа тази сутрин не беше пишкала нито веднъж! Сутринта урината й имаше тъмен цвят, което са си признаци на лека форма на обезводняване...
Не знам какво да правя, пробвах с лъжичка да й давам АМ - не иска.
Едва ли я боли гърлото, тъй като няма Т, а и някой път си яде без проблем като днес преди обяд  Rolling Eyes
Може да са зъби? Но пък и бибата си смуче сладко - сладко. Преди малко като заспа й извадих бибата и даодх шишето, задърпа тя и като усети, че е мляко избута шишето и се разрева!

Дали отказва млякото, или пък заради жегата не е гладна? Но защо пък не е и жадна?
Мислех днес да давам само АМ за да поема течности все пак, но се чудя ако пак отказва да пробвам ли с пюре или каша?

Не знам, май доста объркано го написах, но така и се чувствам, никога не ми се е случвало. Каквито и проблеми да сме имали, мляко винаги е пиела мнооого!
Виж целия пост
# 318
Здравейте,  нямам почти никакво време, но минавам набързо да докладвам - вчера стана на 8 и днес му правя овесена каша. Приготвям я по книгата на Магдалена Пашова,  с малки изключения - 1 кафена чашка овесени ядки, накиснати в същото количество вода + малко ябълков оцет. Разликата е, че не ги киснах от вечерта, както е по книгата, а от обяд, т.е  3-4 часа са киснати. Изплакнах ги и сега ги варя в предварително кипнала 150 мл вода. Ще ги пасирам, ще пробвам чиста да я дам, но ако не я хареса, ще добавя намачкан суров банан.  Стискайте палци Simple Smile довечера, ако ми остане време ще мина да докладвам имаме ли успех или не  bouquet
Хубав ден ви желая и дано всички болни бебета и родители вече са здрави  Hug
Виж целия пост
# 319
Kalina,  ако си яде пюрето или кашата- давай! Нищо, че не е пила ам. Важното е да не е гладна, ако пък отказва и твърдата храна, може да я боли гърлото, да има ранички в устата, или знам ли и аз какво. Но 40мл са си малко според мен. После като й размине, давай пак АМ.
Виж целия пост
# 320
Калина, много странно  Thinking Дали наистина не са зъби, Мила не суче хубаво и реве като я мъчат зъби и също си смуче с кеф бибата. Или от жегата, но тогава пък ще е жадна, Мила тези дни не яде много, но пие по 200-250 мл вода. Аз само паралели с моето бебе мога да правя, защото нямам друг опит освен този, случвало ни се е, но не е било жега и е пишкала. На твое място бих звъннала на педи за всеки случай, защото в жегите обезводняване не е хубаво. Пробвай да дадеш пюре, за да видиш дали не е гладна изобщо или просто не иска да суче може би, но аз смятам, че ако откаже АМ и вода, а за сметка на това яде пюрета не е решение, хубаво не е гладна, но ще се обезводни   Peace

Стискам палци бързо да премине!  Hug
Виж целия пост
# 321
Сега се събуди и изяде 200 мл. АМ. Тъкмо се чудех вече друго мляко ли да купувам, шишето ли да сменям...имаше 5 часа пауза, което е супер нетипично за нея. Но може и от жегата да е, тук при нас не се диша. Или вече да иска да яде на по - големи интервали.

Чудя се как да я накарам да пропие вода. Досега като си ядеше много АМ не беше проблем, но лятото...
Мислех дали да не сложа 1 - 2 лъжички плодово пюре към водата. Не обичам такива трикове и не искам да свиква със сладкия вкус на водата, но не искам да допусна и обезводяване!

Педиатърката ни и аз не знам кога работи, но отдавна си е тръгнала. Аз като видях, че яде сутринта реших да отложа обаждането.
Дано да е период и да отмине!
Благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 322
Как даваш водата? Давала ли си с чаша с накрайник? Доста бебчета, включително Мила, си чешат зъбите с накрайника и така пият волно-неволно повече вода. Може да и е интересно и покрай изучаването на новия предмет да няма нищо против водата. Само предложение в случай, че не си пробвала.
Виж целия пост
# 323
Калина,не знам какво да те посъветвам,но най-вероятно наистина е заради жегите.
Валери също отказва водата,която му предлагам със шише,но и аз,както вече е писала Скийтър,започнах да му давам да пие от чашка с накрайник.И той от интерес към чашата първоначално се нагълтва с доста вода Rolling Eyes Но просто и аз не виждам друг начин как да го накарам да пие вода.
Виж целия пост
# 324
Привет!
Точно за не пиенето на вода,нашият педиатър предложи да въведа динята. От 3-4 дни давам сок от диня и изпива по около 250мл на ден. Иначе вода абсурд- от шише или с лъжичка не иска. А динята е предимно вода,така,че се примирих за сега с този вариант,колкото и да не ми се искаше. През последните дни въведох също череши,спанак и млечните каши. В понеделник ще я запиша и на млечна кухня. Може и да избързвам,но ще има по голямо разнообразие и дано яде повече,понеже последните 2 месеца качва малко-по около 200 гр.на месец. Онзи ден,на последната консултация беше 8.300.. 71 см. Ехографа го направихме,с направление,всичко е ок.
Аз от три дни съм с проблем-бучки в дясната гърда,висока температура,главоболие,пълен ужас. Днес нямах повишена темп.но едната бучка си стои и доста боли...незнам вече какво да направя за да я махна- Йоана през последните дни все си виси на гърдата,научих се и на ръка да се цедя,топли компреси слагам,но неще,стои си гадната бучка и това е  #Cussing out мисля,че Шикерчето имаше подобен проблем( ако не се лъжа) нека сподели малко опит...

Виж целия пост
# 325
Водата я давам с биберон. Май е крайно време да пробвам тези чаши, защото тя като не е гладна не иска да види биберон и шише явно...днес дори и дадох няколко лъжички вода, отначало отваряше уста, но после като се усети какво й давам започна да плюе  Confused а това досега на никоя храна не го е правила...

Не се ли задавят децата с тези чаши? Нямам представа колко пускат, но единствената причина още да не съм взела е, че тя и с биберона с най - малката дупка се дави защото много шава докато пие вода?

Иначе днес за целия ден е изпила 20 мл. вода и 780 мл. мляко. Май не е зле  Rolling Eyes пишка по - малко от обикновено, но все пак пишка...
Виж целия пост
# 326
Калина - зависи от чашата. Примерно аз имам на МАМ Starter Cup с мек накрайник за бебета от 4 месеца нагоре и е направена така, че да се давят възможно най-малко. Не капе, ако я изтървеш не тече, бебето трябва да стисне накрайника с устичка/зъбки, за да потече вода. Тоест точно като дъвче Мила тогава пуска вода. Тя в началото така пиеше, в количката си я хване, дъвче си, е, леко се намокраше, понякога се задавяше малко, но нищо особено, сама си се оправяше. В момента вече сама си търси вода, като види чашата е възможно да се разреве ако не и я дам и как лочи вода...  Shocked

Примерно на Авент има чаша с твърд накрайник също, тя пък има една част, която се слага ако искаш детето да не се дави - чашата не тече ако я обърнеш и детето по-силно трябва да смуче, за да излезе нещо. Ако го махнеш чашата капе, предполагам е за по-напреднали в пиенето.

(и двете марки имат по няколко вида чаши, не са само тези два примера)
Като цяло има най-различни с различни "системи" така да се каже, аз пробвах тези две, Мила не се спогоди с Авент, но на МАМ и е любимото нещо на света.
Виж целия пост
# 327
Оф, Калина, много гадно това Sad Да виждаш, че се случва нещо нетипично и да не знаеш как да му помогнеш, защото не може да ти каже. Важното е, че е прояла.
Дани и тя не пие много вода, днес например изпи 25мл общо за целия ден, стигали сме до максимум 50мл. Бях купила такава неразливна чаша на Бертони, голяма забава, но един ден я видях цялата олята и забелязах, че от дъвкането е разширила дупката. Сега й давам вода в обикновено шише, а това неразливното го използваме за чесалка.
Аз поради тази причина с непиенето на вода не смея да заместя сутрешното хранене  ooooh! Според доки детето няма да се остави жадно ако му се пие вода ама знам ли ...

E_len, ако си използвала всички методи за отпушване на каналите - често предлагане на гърдата, масажи, топли компреси преди кърмене (цедене) и студени след това, горещи душове и не знам си още какво, купи от аптеката една ампула Окситоцин и отиди до някой медицински център да ти я бият. Ще има ефект, не вреди на кърменето и не се притеснявай! Мен само това ме спасяваше  Peace А от моята АГ знам - никакво горещо на гърдите, само ЛЕД след кърмене, цедене! Успех! Дано се отпуши, че е много лошо така Hug

Ние бяхме на консултация 4 дни преди Дани да направи 8 месеца. Вече е 9,200кг (+500) и 70см (+1,5). Много е забавна, с всеки изминал ден виждам как се развива пред очите ми  Heart Eyes
Виж целия пост
# 328
Добро утро,
Калина най-вероятно е просто временно, бебетата често имат такива периоди, в които правят различни от обичайното неща, може зъби да са, пък може и след боледуването да няма апетит. Предлагай каши, пюре, мляко все ще яде нещо. Водата Мария пропи след като сложих захар в нея - първоначално слагах 5 гр. на 150 мл, после на 250 и след като свикна да пие - изпива по около 300 мл, понякога повече на денонощие постепенно започнах да я давам чиста.
Мария също има периоди в които не яде- обикновено за сметка на пюре или каша, но пък пие мляко. С Александър съм имала повече такива моменти, даже около никненето на зъбите той спря да яде всичко различно от мляко за 3 седмици.  Мисля, че и при вас ще се оправят нещата  bouquet
Е_len много неприятно, дано се оправиш бързо и запазиш кърменето!
Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 329
Kalina , как е малката,похапва ли си вече ? Питала си дали не се давят с тези чашки - о,да,задавя се всеки път,но сам се оправя -кашля един-два пъти.....но какво да се прави? ooooh! Трябва да свиква да пие тази безвкусна течност Laughing

А така и така тъкмо отворихме темата за водата и пишкането.,да споделя,че тази сутрин пък за първи път,откакто се родил му махнах памперса и.....беше празен Shocked Не е пишкал цяла нощ,а по принцип сутрешния памперс винаги му е доста препълнен.Какво означава това?Дали е от жегите,или не приема достатъчно течности? Thinking

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия