Пролетното слънце все по-силно пече, а на мама октомврийчето като гъбка расте!!!

  • 63 994
  • 729
# 330
Skeeter, ей сега си поръчах тази чаша на МАМ, дано и Симона я хареса и пропие малко повече вода, ако не, ще пробвам други  bouquet

Иначе за сега май прояде, през нощта и тази сутрин си изяде обичайното количество. Но отново не беше пишкала близо 12 часа  Rolling Eyes

♥ LoVeLy Wife ♥, на Симона и друг път й се е случвало сутрешния памперс да е сух. И аз първите пъти много се изненадвах. Аз си го обяснявам с недостатъчен прием на течности, а и сега като се потят нали се губят повече течности...не знам дали има връзка...

Благодаря още веднъж на всички  Hug Дано всички бебчета да са здрави и да си хапват  Simple Smile
Виж целия пост
# 331
Калина, радвам се, че всичко се е наредило. Вчера съм писала през телефона и не съм видяла въпроса ти, въпреки че сме писали по едно и също време. Аз не съм се сблъсквала с подобна ситуация, но на моя приятелка това и се случва няколко пъти. Единият път беше от разранено небце - бъркайки си в устата, си беше раздрало небцето и не можеше нито да яде детето, нито да пие. То тогава беше и само на мляко, та приятелката ми се беше видяла в чудо. Не беше яло почти нищо за два дена, но после се оправи. Вторият път беше от зъби и пак така изведнъж не искаше нито да яде, нито да пие. Третият път ситуцията беше такава, когато искаше да си разрежда храненията, мисля че тогава си махна междинното между млякото при събуждане и обедното, но не съм сигурна.

Елен, освен нещата, които си правила до сега, пробвай и компреси риванол и спирт на равни части. Топиш памук, слагаш на гърдата и покриваш с домакинско фолио. Сменяш, когато изсъхнат. Аз и антибиотик пих, когато имах такъв проблем, защото все пак си е вътрешна инфекция и на втория ден се чувствах мноооого по-добре (Амоксиклав - съвместим е с кърменето). Спомням си, че тогава Шикер беше споделила и за компреси от зелево листо. Само не трябва на аеролата да се слагат  Hug

Чаша си взех на Авент, но тя така е направена, че ако не смукне, не тръгва нищо. Той като я хване само я дъвче и не пие от нея почти нищо. Смятам да го пробвам с чай, подсладен не със захар, а с ябълка или банан, които ще пусна в чая с мрежичката за плодове, колкото да пуснат малко сладост и аромат.

С овесената каша вчера постигнахме полу-успех, ако мога така да се изразя. Стана много гъста и от самия глутен една лепкава. Разредих я с вода и на първите лъжички се мръщеше много, не искаше да ги гълта и правеше едни физиономии.... #Crazy #Crazy #Crazy После добавих малко от любимото му пюре ябълка с банан  и изяде половината. Днес ще видим как е.
Виж целия пост
# 332
Идеята на зелевите листа е, че намалят кърмата (уж) и така не се трупа бучката. И аз бях на антибиотици на системи и инжекции, но тогава вече беше станало късно за бабини илачи. После и те спряха да ми действат. Роксана преди около месец имаше такъв проблем, послуша ме и отиде да й бият Окситоцин и веднага се оправи.

LoVeLy Wife, ако до сега му е бил пълен нощния памперс и изведнъж сух, виж през деня как ще е...
Виж целия пост
# 333
За запушване - на мен ми помогна единствено окситоцина, по препоръки на Шикер  Hug
Далия, не знам дали заради глутена, но от всички глутенови каши, овесената наистина става като лепило, нито ечемика, нито ръжта ставата така. Ще видиш, че като въведеш тях ще ги хареса повече.
Хубав ден  Hug
Виж целия пост
# 334
Здравейте,
приеха ни в болница с бронхит и начална пневмония. Сега сме на инжекции и системи. Ще се оправим, все пак сме мнооого силни   Hug
Връщам се да ви чета, докато Калито спинка
Виж целия пост
# 335
Baby-G, пращам ти хиляди прегръдки, ще мине.   Hug Hug Hug Много е неприятно, но поне ще сте под наблюдение, няма да се тревожиш дали педиатъра не е хукнал на почивка, когато ти потрябва. Стискам палци още днес да се почувствате по-добре!   Praynig
Виж целия пост
# 336
Baby-G , много неприятно.Бързо оздравяване ви пожелавам и да ви изпишат възможно най-скоро! baby_neutral
Виж целия пост
# 337
Baby-G - много съжалявам! Бързо оздравяване на малката!  Hug
Виж целия пост
# 338
Baby-G, много съжалявам! Пожелавам на Калина много бързо оздравяване, което не се съмнявам, че ще е така! А на теб - сили и търпение! Наистина е неприятно да сте в болница, но както казва Altaya поне ще сте под постоянно наблюдение и ще сте по - спокойни!  Hug
Виж целия пост
# 339
Бързо оздравяване на Калина и силно гуш  Hug
Виж целия пост
# 340
Уф, Бейби, ужас ooooh!. Хубавото е, че поне сте под наблюдение. За добро сте там. Дано бързо да оздравявате и скоро да сте у дома Hug
Калина, на мен на зъби ми изглежда работата. При нас месец преди излизането на зъба нищо не беше както преди – нито ядене, нито спане,  нито режима; плач, мрънкане, бутане, неспокоен. Дано да сте добре  Hug
Б. вода още не пие. Всеки ден пробвам по различни начини-с шише, с чаша, с лъжичка, смесвам с хапчета, пробиотик, лактулоза, само вода , пробвам всичко това и по различно време, ако изобщо поеме лъжичка все едно лимон яде, такива физиономии прави hahaha.
Елен, и аз минах през това. Топли компреси преди кърмене, студени след. Стимулация на гърда – кърмене или цедене. Аз слагах и начукани зелеви листа в сутиена. Не знам от кое но за 2-3 дни се оправих. Дано да се оправиш бързо Hug
Аз като съм назад със захранването уж като чета и помня. Като мине време и всичко съм забравила. Та, да питам. Мисля да вкарвам глутена. Бихте ли ми препоръчали готови каши глутенови, за предпочитане био? А вие готови ли давате или правите брашно както при безглутеновите? И слага ли се нещо млечно или само с вода? Помня, че с кърмата се втечняваха, ама всички каши ли не знам.

Виж целия пост
# 341
Ох, стига вече болни дечица! Дано бързо мине и това  Hug Hug Hug

roxanna, вчера реших, че ще пробвам и готова каша. Взех ХИП -овес, защото когато аз я правих предния ден, колкото и да я пасирах, все оставаха малко по-груби частици. За зеленчуците вече умишлено ги оставям така, но кашите му винаги са гладки. И понеже реших, че искам все пак да яде, направих така нехаресваните от мен инстантни каши. Аз малко я прецаках, защото не изчаках да изстине напълно водата и стана една странна течна консистенция. Но я хапваше. А като добавих в нея и любимото му пюре ябълка с банан и си я излапа до последната хапка + каквото имаше останало в бурканчето с плодово пюре  Shocked Еми сега ако не иска моите каши, какво да го правя  Thinking Просто последните дни е едно неспане, буди се по не знам вече колко пъти на вечер. През деня  и двете му хранения вървят в комплект с непрестанно мрънкане и се стига до момент, в който се почва борба и залъгване за всяка хапка (горе долу на половината пюре/каша, започва да си придава номерата). Чувствам се лееко преуморена и живея с мисълта, че е нормално първата една година след раждането на детето, да се забрави (четох го в една статия и сега това ми е девиза - ще мине и ще забравя  #Crazy #Crazy #Crazy).
Ами намрънках се май, извинявайте! По принцип не обичам да се оплаквам, ама  newsm45
Виж целия пост
# 342
Аз и глутеновите правя сама и добавям една лъжичка АМ на прах вътре да не е съвсем без мляко. Не мога да препоръчам инстантна каша
Виж целия пост
# 343
дано оздравяват бебчетата, лошо е да си в болница,но честно казано и аз настоявах да ни пратят ,когато бях ме болни по-спокойна да съм...
все пак има лекар..друг е въпроса ,че през нощта спят и като ги събудиш са криви или поне някои Grinning
За жалост сега и аз се разболях фарингит и цял ден съм с маска и треперя бебо да не се зарази....
За отворения прозорец и аз отварям в съседна стая,все се притеснявам да не се разболее бебо,но много задушно...
За глутена и аз мисля тея дни да го въведа по книгата на Пашова....
За водата за моя радост за сега бебо пие...напоследък голямо потене пада за това често му давам вода...
при запушен канал много ми помогна зелев лист и риванол компреси....много неприятно дано мине бързо Praynig
слънчев ден  babydust7
Виж целия пост
# 344
Аз по същите причини като Далия давам инстантен овес. Мила и така не го харесва, защото не е толкова гладък, колкото другите каши, но го хапва криво ляво. Взех на Holle - био е.

Иначе - Далия при нас е точно така както го описваш и със спането и с яденето. Снощи ставах 6 пъти, не иска кърма, от друго се буди ама от какво не е ясно. С яденето обаче не мрънка, а от половината порция нататък реве между хапките. Като цяло само с пълна уста мълчи  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия