Август наближава бясно ,а на бебо вече му е тясно

  • 47 276
  • 746
# 360
Все още успявам да си епилирам краката и да си изрежа ноктите, но ми се струва абсурдно да успея да се лакирам. И май ще почна на педикюр да ходя, няма начин. Пък не мога да карам ММ да ми реже ноктите, айде сега. Ще имам повод да отида до салона тъкмо. Grinning Че после като се появи малкия човек, сигурно няма да имам време за себе си толкова.

В този случай ще попитам мамите, които вече имат по 1-2 дечица. Всеки ми приказва 'ти ще видиш', 'край вече, няма сън, няма това, няма онова'.
Добре, де, ама при това постоянно повтаряне като спомена нещо, вече се дразня, защото - ок, може да е така, ама чак толкова ли няма да имам време да се изкъпя, ако има кой да го гледа за малко (или вечерта таткото като се прибере, той за какво е?!), наистина ли е толкова сложно да се гледа бебе, т.е. от гледна точка на това -  няма да имам време да пусна една пералня и да заредя миалнята ли (например)? Все неотлъчно ли трябва да съм до него. Направо се плаша като ми се говори така.  newsm78
Или като спомена, че ще гледам максимално да науча детето да спи на шум, а не при май-малкото да се буди и да си спи в креватчето  и отговорите са: "Само така си мислиш, ще спи при вас, не знам какво...''...
Бррр....  #Crazy #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 361
Все още успявам да си епилирам краката и да си изрежа ноктите, но ми се струва абсурдно да успея да се лакирам. И май ще почна на педикюр да ходя, няма начин. Пък не мога да карам ММ да ми реже ноктите, айде сега. Ще имам повод да отида до салона тъкмо. Grinning Че после като се появи малкия човек, сигурно няма да имам време за себе си толкова.

В този случай ще попитам мамите, които вече имат по 1-2 дечица. Всеки ми приказва 'ти ще видиш', 'край вече, няма сън, няма това, няма онова'.
Добре, де, ама при това постоянно повтаряне като спомена нещо, вече се дразня, защото - ок, може да е така, ама чак толкова ли няма да имам време да се изкъпя, ако има кой да го гледа за малко (или вечерта таткото като се прибере, той за какво е?!), наистина ли е толкова сложно да се гледа бебе, т.е. от гледна точка на това -  няма да имам време да пусна една пералня и да заредя миалнята ли (например)? Все неотлъчно ли трябва да съм до него. Направо се плаша като ми се говори така.  newsm78
Или като спомена, че ще гледам максимално да науча детето да спи на шум, а не при май-малкото да се буди и да си спи в креватчето  и отговорите са: "Само така си мислиш, ще спи при вас, не знам какво...''...
Бррр....  #Crazy #Crazy #Crazy

И мен всички с това ме плашат:) че вече да забравя живота си, едва ли не ще заприличам на недоспала чума:(( верно , че живота ше се завърти на 180грсдуса, ама чак пък да ходя неизкъпана , негримирана и чорлава??? Дали наистина става така. Нека мамите , които имат вече дечица да споделят:))
Виж целия пост
# 362
Аз утре смятам да се епилирвам, ще видим какво ще се получи, предния път успях, но мн зор, поне два часа ми трябват , а сгъната вече е трудно, ноктите последно мн трудно ги изрязох, не съм се лакирвала още откакто съм брем, ама на педикюр не ми се ходи, малко ме е страх
Виж целия пост
# 363


Все още успявам да си епилирам краката и да си изрежа ноктите, но ми се струва абсурдно да успея да се лакирам. И май ще почна на педикюр да ходя, няма начин. Пък не мога да карам ММ да ми реже ноктите, айде сега. Ще имам повод да отида до салона тъкмо. Grinning Че после като се появи малкия човек, сигурно няма да имам време за себе си толкова.

В този случай ще попитам мамите, които вече имат по 1-2 дечица. Всеки ми приказва 'ти ще видиш', 'край вече, няма сън, няма това, няма онова'.
Добре, де, ама при това постоянно повтаряне като спомена нещо, вече се дразня, защото - ок, може да е така, ама чак толкова ли няма да имам време да се изкъпя, ако има кой да го гледа за малко (или вечерта таткото като се прибере, той за какво е?!), наистина ли е толкова сложно да се гледа бебе, т.е. от гледна точка на това -  няма да имам време да пусна една пералня и да заредя миалнята ли (например)? Все неотлъчно ли трябва да съм до него. Направо се плаша като ми се говори така.  newsm78
Или като спомена, че ще гледам максимално да науча детето да спи на шум, а не при май-малкото да се буди и да си спи в креватчето  и отговорите са: "Само така си мислиш, ще спи при вас, не знам какво...''...
Бррр....  #Crazy #Crazy #Crazy

И мен всички с това ме плашат:) че вече да забравя живота си, едва ли не ще заприличам на недоспала чума:(( верно , че живота ше се завърти на 180грсдуса, ама чак пък да ходя неизкъпана , негримирана и чорлава??? Дали наистина става така. Нека мамите , които имат вече дечица да споделят:))
Глупости!
Да, в началото е малко трудно, после нещата се подреждат.
Аз си гледам двете деца без чужда помощ, а и се опитвам да поработвам по малко от вкъщи и изглеждам и се чувствам три пъти по-добре от зълва ми, която не може да излезе на улицата с количката без цял антураж  ooooh!
 
Наистина мога да ви посъветвам да не се заричате как ще научите бебето на това или онова.
Може и да си спи само в креватчето ( пожелавам го на всеки), може и в един момент да се пренесе при вас ( което всъщност въобще не е апокалиптично, както някой хора се опитват да го изкарат).
 Каквото - такова.
Виж целия пост
# 364


Все още успявам да си епилирам краката и да си изрежа ноктите, но ми се струва абсурдно да успея да се лакирам. И май ще почна на педикюр да ходя, няма начин. Пък не мога да карам ММ да ми реже ноктите, айде сега. Ще имам повод да отида до салона тъкмо. Grinning Че после като се появи малкия човек, сигурно няма да имам време за себе си толкова.

В този случай ще попитам мамите, които вече имат по 1-2 дечица. Всеки ми приказва 'ти ще видиш', 'край вече, няма сън, няма това, няма онова'.
Добре, де, ама при това постоянно повтаряне като спомена нещо, вече се дразня, защото - ок, може да е така, ама чак толкова ли няма да имам време да се изкъпя, ако има кой да го гледа за малко (или вечерта таткото като се прибере, той за какво е?!), наистина ли е толкова сложно да се гледа бебе, т.е. от гледна точка на това -  няма да имам време да пусна една пералня и да заредя миалнята ли (например)? Все неотлъчно ли трябва да съм до него. Направо се плаша като ми се говори така.  newsm78
Или като спомена, че ще гледам максимално да науча детето да спи на шум, а не при май-малкото да се буди и да си спи в креватчето  и отговорите са: "Само така си мислиш, ще спи при вас, не знам какво...''...
Бррр....  #Crazy #Crazy #Crazy

И мен всички с това ме плашат:) че вече да забравя живота си, едва ли не ще заприличам на недоспала чума:(( верно , че живота ше се завърти на 180грсдуса, ама чак пък да ходя неизкъпана , негримирана и чорлава??? Дали наистина става така. Нека мамите , които имат вече дечица да споделят:))
Глупости!
Да, в началото е малко трудно, после нещата се подреждат.
Аз си гледам двете деца без чужда помощ, а и се опитвам да поработвам по малко от вкъщи и изглеждам и се чувствам три пъти по-добре от зълва ми, която не може да излезе на улицата с количката без цял антураж  ooooh!
 
Наистина мога да ви посъветвам да не се заричате как ще научите бебето на това или онова.
Може и да си спи само в креватчето ( пожелавам го на всеки), може и в един момент да се пренесе при вас ( което всъщност въобще не е апокалиптично, както някой хора се опитват да го изкарат).
 Каквото - такова.


То повечето зависи и от това колко организиран е човек, де, но да - ясно е, че, когато ми се спи и на мен, ще го взимам при нас, не се заричам на това-онова, просто ще гледам по възможност да не се учи на ръце, да спи на шум и т.н.
Но не разбирам защо всеки се изразява по този начин. Виждала съм майки, които се грижат перфектно и за себе си, и за децата си, имат време за всичко. Явно не зависи всичко до детето, ами и до това колко организиран е човек.... или греша?  newsm78

Kalei, евала. Много се радвам на такива като теб.  bouquet
Виж целия пост
# 365
Ама ужасна самореклама си направих!  Mr. Green
Аз между другото въобще не съм организирана, но въпреки това се справям.

И да изясним нещо :
НЯМА такова нещо като "ще се научи бебето на каквото и да е". Това са пълни глупости  Stop
Виж целия пост
# 366
Добре, явно ще действам по инстинкт.  Grinning
Чак вече нямам търпение да дойде август. Така ми се гушка бебе, ама сигурно ще изпадна в някакъв шаш и паника и ще е някакво чудо, ама дано влезна бързо в релси....
Виж целия пост
# 367
За мен лично всичко е до дете. В началото има един период на адаптация, в който не знаеш на кой свят си - спи ти се, но те е страх да оставиш бебето без надзор, абсурд е да влезеш в банята ако си сама с детето, играят хормони и т.н. Но това минава сравнително бързо, докато се изгради някакъв режим.
Обаче ако детето има колики, ранни зъби, боледува, спи лошо, ненаяло се през 2 часа и още куп такива, тогава пак изпадаш от ритъм.
Зари имаше колики почти до края на 5-ти месец, имаше период, в който бяхме обърнали режима - цяла нощ скачахме, почти цял ден спяхме. Изобщо нямах сили за нищо, камо ли да изчистя, сготвя и т.н., исках само и единствено да се наспя. Като за капак не беше и от децата, които спят навън - с излизането се разсънваше и обикалях квартала по 100 пъти, само и само да не плаче.
Ей с такова дете първите 2-3 месеца наистина заприличваш на слабоумен сомнанбул.

Детето на моята приятелка нямаше колики, спеше по 3 часа без проблем - вкъщи, в колата, в количката. Е, тя имаше време за всичко - и да се изкъпе, и да отиде на маникюр, и да дойде на среща с мен - пълна идилия.
Виж целия пост
# 368
Ако мога да подосаждам и с още една чуденка.
Спането на бебето при вас, не влияе ли негативно на отношенията с таткото? Т.е. кога намирате време само за вас двамата. И това донякъде ме плаши. Пък и друго си е да знаеш, че има трето човече в стаята, камо ли на спалнята..... Thinking
Виж целия пост
# 369
Факта, че чакаме трето би трябвало да е показателен.  bowuu
 
Според мен даже ни подобри сексуалният живот, станахме по-изобретателни за това къде и как  Joy
Виж целия пост
# 370
И колко голямо трябва да е за да не се стресира като го преместим в детската самичко
Виж целия пост
# 371
Това с епилирането, бръсненето, рязането на ноктите на краката си е мъчение вече, ужас. Едвам се сгъвам, дишам трудно - все едно съм с 10 пълни торби от плодзеленчука и съм изкачила стълбите до 6-ия етаж два пъти  Laughing
Днес бях на преглед, бебка  се развива добре, всичко е нормално, даже вече е заела позиция с главичката надолу. В 28 г.с. съм и предполагам, че ще се върти още.  Laughing
Виж целия пост
# 372
Интересна тема сте подхванали, според мен всичко е до дете и до характер. Дъщеря ми като бебе беше сравнително лесна, спеше си сама, дори не заспиваше ако не изляза от стаята, искаше на спокойствие явно! (Да вметна,че относно храненето беше голям инат, не искаше АМ след като е сукала, а кърмата не достигаше и се принудих в един момент да цедя, т.е. не ми е било само по мед и масло). Да продължа за спането- като стана по-осъзната вече край с този навик да заспива сама, не се получаваше. Искаше приказки, вода, сок, болял я корема-иска прахче, иска масажче, хаха. Знам, че това са манипулации, но не се получи да отказвам всичко и да я затварям сама. В момента спи в стая или с мен, или с баща си, но смятам, че всичко преминава с възрастта. Децата искат близост, внимание, постоянно някой да се занимава с тях..
И да, наистина е трудничко, особено като проходят, не остават много сили, но аз също си я гледах сама, имах време за миялна, пералня, дори на кухня не беше записана и й готвех(не й харесваше никоя).
Чорлава не съм ходила, но не съм и от тези, които са все по фризьорски салони, маникюри и т.н.
Чувала съм и аз реплики- "Както си го научиш", но според мен това може да го твърди човек с дете, което има лек характер. Вече не се влияя от такива неща и за второто нямам очаквания. Каквото ми се падне, такова Simple Smile

Виж целия пост
# 373
Братовчедка ми бременна в 4-ти месес с първо бебе, аз с бебе на 2м също първо. Идва да ни види към 18:00ч и аз кърмя за пореден път... споделям, че си мия зъбите към 17:00ч тя с поглед  Shocked
След 7м...  нейни реплики: сега разбрах защо чак в 17:00ч си успяла да си измиеш зъбите... кърмиш, приспиваш, пооправяш нещо за пет мин, кърмиш, приспиваш, хапваш, кърмиш...памперси...баня... и тн. Това са в началото няколко месеца, докато кърменето не мине на около 5-10мин на хранене и малко нагаждане от страна на майката към бебето. Не зная за бебета, нагаждащи се към майката, може и да има такова нещо Simple Smile
Не се плашете, няколко месеца са това. Аз също мразя изказванията: ама ти знаеш ли колко голяма ще станеш накрая, ще ти тежи и пречи, термина ще ти се вижда след една година... #2gunfire е преносих 10 дни и пак не ми тежеше и изобщо нищо не беше такова с описаното от много знаещите "мърморани". Ясно защо са с по едно дете, защото им тежи, ама се оправдават с финанси и други такива, за да са по-правдоподобни  #Cussing out Аман от акъли... както се чувстваме момичета... няма да е време за дискотеки, ама пък в главите ни ще е шум и каша за точно една мега яка дискотека.. всички са оцелели  Peace
Виж целия пост
# 374
При мен, най-тежкият период беше, когато се вслушвах в идиотските съвети на мами,баби и т.н.
Като им теглих една майна на всички, да видиш как ми просветна  Twisted Evil
Иначе напоследък зълва ми редовно държи да ми натърти колко ми било тежко с този корем   newsm78 Все още не мога да разбера точно как е стигнала до това заключение, но явно й олеква, като си въобразява колко ми е тежко...  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия