Февруарчета 2017

  • 51 097
  • 747
# 405
Добро утро и от мен честит джулай морнинг.Да ви споделя зацапването всякаш спря и малко се поуспокоих.Моето първо раждане не беше от най лекото в един през ноща ме приеха с 3 см разкритие и така до 9 сутринта с 3 и половина включиха ме на система и благополучно в 11:55 се роди моето момче.тежко раждане си беше то бяха натискане по корема то беше чудо.накрая го извадиха с форцепс и вакуум,понеже съм тясна,роди се 3250 51 см за мен си беше голям.Но всичко мина забравя се искам живот и здраве и това да го родя нормално.От Плевен съм раждах във Втора база на случаен принцип накрая ме изроди д-р Поповски,много съм доволна.Сега голямата ми дилема е при кой да си водя ЖК тъй като моята при която си хидих след като ме обърка за седмицата в която съм и не обяснението в какво състояние съм ме разочарова.
Относно креватните игри и при мен е кръгла нула никакво желание поне за сега,на мъжо май и на него не му е много много поне да се стабилизират нещата.
На есен си имам първокласник и ми  е много развълнувано повече от колкото на моя син все едно аз ще ходя.
Само да ви кажа че с това лежане и почистване нетипично за мен ме побърква не ме свърза на едно място но ще потърпя още малко надявам се че то взех да се захващам.
Иначе при вас как е ражданията как ви бяха.
Виж целия пост
# 406
Здравейте и от мен мамита,
 След снощния вампиризъм пак, се изплюпих най-накрая. Влизам да си взема душ и духвам по задачки Simple Smile
Що се отнася до ражданията ми предните две , ами първото незнаеш какво ти се случва , болки ,суетня, тва онова , като изключа кръвоизлива като цяло не разбрах какво се случва. Полсе обаче един месец не можеш да си седна на зашития задник  Joy Joy
второто раждане ...в 11 часа започнаха леко да ми изтичат водите , контакрицй на 5 мин...изчаках във вкъщи до 13 часа , в 14.10 часа малкия ми син проплака Simple Smile за малко да родя удома .
Сега незнам какво ще е ,но доки каза психически да се готвя за секцио...
Но има много време до края ..каквото и да е ще го изтърпя Simple Smile
колкото до секса никакво желание нямам , то не ми стига пълния пакет екстри на бременноста ами и гарнитура ...айде ще пропусна ..мъжо се бъзика ,че ще си купува наудваема кукла ..викам му две си вземи hahaha hahaha smile3533
Виж целия пост
# 407
А бе, какво им става на тия свекърви??? Как въобще ще си позволяваш да даваш мнение на хората дали да имат деца и то без да ти го искат  #2gunfire И моята само ме заплашва колко било тежко с две. Само да ми се изплъзне някакво оплакване от живота или от малкия (никой за нищо не ми помага и имам от какво да се оплаквам  Crazy), и тя веднага "А сега си представи ако имаше две!". И само подмята реплики, че не ни било трябвало още едно и т.н. А аз съм си вече на 35, няма за кога повече да го отлагаме  Blush
Ще има да се изненада като й сервираме новината. От сега си представям физиономията й  Joy
Ама пък ако ми каже "Направи аборт" направо не знам какво я чака. Както са ме завъртяли хормоните, като нищо ще й кажа, че майка й е трябвало да направи аборт, ха  Crossing Arms
Виж целия пост
# 408
А бе, какво им става на тия свекърви??? Как въобще ще си позволяваш да даваш мнение на хората дали да имат деца и то без да ти го искат  #2gunfire И моята само ме заплашва колко било тежко с две. Само да ми се изплъзне някакво оплакване от живота или от малкия (никой за нищо не ми помага и имам от какво да се оплаквам  Crazy), и тя веднага "А сега си представи ако имаше две!". И само подмята реплики, че не ни било трябвало още едно и т.н. А аз съм си вече на 35, няма за кога повече да го отлагаме  Blush
Ще има да се изненада като й сервираме новината. От сега си представям физиономията й  Joy
Ама пък ако ми каже "Направи аборт" направо не знам какво я чака. Както са ме завъртяли хормоните, като нищо ще й кажа, че майка й е трябвало да направи аборт, ха  Crossing Arms



 smile3515 smile3515  прати ми я...аз моята бивша я набих като си тръгвах после се съдихме за телесна повреда, аз спечелих разбира се  .. smile3508 smile3508  хубавичко ще я оформя
Виж целия пост
# 409
Знаете ли, много ме потиска това, че въпреки че всички българки са здравноосигурени, бременността и раждането са се превърнали в такъв сериозен бизнес . Ей сега гледах линка за цените на болница Надежда и се замислих, че не познавам нито една жена, която да е износила и родила дете по клинична пътека. Всички са платили минимум по 500-600 лв. Да не говорим, че на повечето удоволствието им е излязло по над хиляда лева, което е обяснимо като сложиш и избора на екип  Money
Виж целия пост
# 410
Нормално раждане с избор на лекар се 500 лв ,секцио с из от екип 1000 лв
Виж целия пост
# 411
Аз не съм плащала за раждане единствено за ВИП стая за да съм сама.А и да не пропусна пари на акушерките в родилната зала.
Виж целия пост
# 412
temitu и аз раждах в Хирургийте първият път,мисля и сега да е там,а и ми е доста близо до нас.Първият път по една голяма случайност получих епидурална упойка,но сега и аз мисля предварително да си искам.

Elbell с моето раждане преносих и на 8 ден ми го предизвикаха,12 часа продължи от предизвикването до самото раждане.Накрая ме натискаха,епизиотомия и вакуум.Незнам коя майка каза ама и аз после дин месец не можех да си седя на дупето Simple Smile
Виж целия пост
# 413
Аз съм си плащала и сега ще си платя ,защото искам сигурност,внимание и отделна стая,
Виж целия пост
# 414
Добро утро момичета
Моето първо раждане (преди 15 г. и половина) започна с първи контракции към 19 ч. (не болезнени контракции, към 20,30 ч. вече се появи адска болка), а бебето се роди в 23:40 ч. същата вечер. Беше ужасно болезнено, не ми даваха никакви болкоуспокояващи, защото съм с тесен таз и въпреки, че бебето беше заело позиция като по учебник (както казваше моя лекар)  не се знаеше до последния момент дали работата ще стане естествено или не. Аз си избрах лекаря, той дори беше в отпуска по това време вдигнах го от масата за вечеря да дойде да ме изражда, но дойде и съм много доволна от него. Акушерката обаче беше кръгла нула, много проста жена, без малко да я удуша още щом извадиха бебето, че ми направи една реплика, на косъм се размина. В крайна сметка родих естествено, малко преди да извадят бебето лекаря ми би две инжекции с едни много дълги игли от двете страни на шийката на матката (в някакъв мускул) някаква локална анестезия. После ме сряза, за да нямам произволни разкъсвания, усещах напъните и си бях активна през цялото време. Когато бебето излезе не усетих никаква болка, ама никаква, усетих че  излязла, но само толкова. Поле ме шиха половин час, лежах още час и половина в родилна зала (като не ми даваха да си затварям очите и да заспивам, а толкова ми се спеше) и едва тогава ме отведоха в стаята.
Виж целия пост
# 415
Пейпър Ина  #Crazy +  rotfImbo  
Свекитата са луда работа. Моята е другата крайност. С ММ бяхме гаджета от 6 месеца и вече ме почнаха - хайде деца, че деца  ooooh!  Аз като й казах, че още е рано да мислим за това тя нищо не ми отговори, но после е казала на ММ, че съм използвачка и съм с него заради пари  smile3511smile3532
Вече е стара работа това.... но истина е - и аз не знам какво им става...  newsm78
И аз вампирствах снощи. Гледах Бурлеска до към 3 и заспах после.

Иначе моя колежка от университета роди преди 6-7 години и не даде нито левче за нищо. Беше си с направление за следене на бременността и когато дойде време отиде в Майчин дом и там роди. Ясно, че не е избирала нито лекар, нито ВИП стая е ползвала - но не беше плащала нищо.

А с раждането... аз съм такава бъзла, че вече съм супер наплашена. Има ли някакви начини или ... не знам какво, за да не боли толкова много?  newsm12
Виж целия пост
# 416
Записвам се при вас, но много много плахо.
Относно д-р Бабаков - аз го посещавам от няколко месеца. Определено ми помогна с проблем, който имах, а и той е човека, благодарение на който видях двете чертички (най-големия виновник е ММ де  Mr. Green ). За съжаление големия наплив от пациентки явно си оказва влияние. Личи си, че не може да запомни всичките си пациентки. Аз бях при него всеки месец в продължение на 6 месеца и едва на 6-тия месец май ме запомни. Сега смятам той да ми води ЖК, но и да посещавам друг лекар, за лично спокойствие. Та изводите ми за д-р Бабаков са че е наистина добър професионалист, но прекаленaта натовареност му пречи да обърне необходимото внимание на всички пациентки.
Така е, доста е натоварен. Но на преглед винаги до сега ме е гледал прилежно. Не ме насилва за нищо, не ме плаши. Много ми е важно да не ми се наслагва ненужно напрежение. Относно раждането в окръжна, аз родих когато Пелев беше още завеждащ. На всички им трепериха краката като му чуеха името. Отидох без избор на екип, в последствие се закучиха нещата и си викнах Бабаков. Той все още работеше там. Извинявай, но под фатален искаш да кажеш, че бебчето не се е родило живо ли??? Ако е така, много дълбоко съжалявам!   
Роди се живо, но по време на секциото настъпиха усложнения и почина на 3-тия ден.
А иначе и аз бях избрала Окръжна именно защото от всички бях чувала, че името на д-р Пелеве кара персонала там да трепери и всичко да е изрядно до последния детайл. За съжаление екипа на Окръжна коренно се промени малко преди да родя и вече нямах време да се преориентирам.
Иначе бременността ми я следи д-р Мерджанов. Постоянно виждам мнения, че не бил много приказлив, а аз останах с обратното впечатление. Обясняваше ми всичко подробно, само дето не ми пускаше всички изследвания.
Виж целия пост
# 417
Знаете ли, много ме потиска това, че въпреки че всички българки са здравноосигурени, бременността и раждането са се превърнали в такъв сериозен бизнес . Ей сега гледах линка за цените на болница Надежда и се замислих, че не познавам нито една жена, която да е износила и родила дете по клинична пътека. Всички са платили минимум по 500-600 лв. Да не говорим, че на повечето удоволствието им е излязло по над хиляда лева, което е обяснимо като сложиш и избора на екип  Money

Раждането е лукс в момента в България, това което по света е стандартни нормални условия при нас е ВИП, като не ти харесва или ти е скъпо отиваш и раждаш при полеви условия в държавна болница и каквото стане... И понеже страха от неизвестното и отговорността ни на майки взима превес, влизаме и ние в търговската схема. На мен лично ми беше по-добре да си платя в хубава болница от колкото както и много мои познати разказваха да бутам на акушерките пари да ми казват как е детето, да ми го носят и т.н. ... Сиреч, ако искаш нормално отношение си плащаш. Дилема няма Simple Smile.... за съжаление ... и го казвам това за дилемата с огромна ирония...

Това е системата в момента, не само в тази област на медицината, обикалях по болници с друг проблем и се консултирах паралелно с няколко специалиста в дадена област без те да знаят един за друг, е познайте дали мненията им се покриха... Не, разбира се! Този от частната болница беше готов да ме "лекува" от несъществуващ проблем. В крайна сметка много се бях отчаяла на кого да вярвам и мои близки намериха връзка със специалист, който даже не искаше да ми вземе пари за прегледа и ми каза да спра да се занимавам, проблем няма. И наистина без операции, без нищо година по-късно тестовете показват същото, проблем няма... Та медицината си е на късмет. Молиш се да попаднеш на лекар, а не на търговец и каквото ти е писано.

А Свекитата с абортите... направо не знам...  #2gunfire ... за мен е много лицемерно раждала жена да съветва бременна да абортира. Айде тия дето не са майки, може и да не знаят за какво иде реч... ама другите са абсолютни безсърдечни нечовеци. Аз на тази ми ти свекърва бих и подала някой прибор от масата и бих я помолила да утрепе собствения си син с него, щом и мен ме съветва да убивам дете.. Афектирах се!

Едит: Светлана, сега прочетох. Много съжалявам! Сега всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 418
Лисичка и аз бях много наплашена,истината е че много зависи от прага на болка на човек.Моя е много нисък,бях с епидурална упойка абсолютно никаква болка няма след като ти я сложат,уловката е че не може още в началото.И с това раждане мисля да се възползвам.В началото бях решила да си искам упойка ако болките станат нетърпими и понее ми предизвикаха раждането почнаха направо силните болки,5 часа ги издържах и казах че искам упойка.Недей го мисли отсега,аз с предната бременност през цялото време за раждането мислех и се бях стресирала,даже до 7 месец мислех,че ще съм секцио,в последствие се разбра,че ще е нормално.До самия ден на раждането умирах от страх,а на самото почване отидох с усмивка.Горе главата Simple Smile
Виж целия пост
# 419
Лисичка и аз бях много наплашена,истината е че много зависи от прага на болка на човек.Моя е много нисък,бях с епидурална упойка абсолютно никаква болка няма след като ти я сложат...

Галакси, това е бил твоят случай. Много зависи от епидуралната, от това дали ще те хване и т.н. В някои случаи си усещаш контракциите, просто ти помага да се отпуснат мускулите долу и нямаш болка там. Зависи си от болницата... аз имах грешно създадени очаквания, но не... моята епидурална не беше от 100% обезболяващите.

Лисичка, оцелява се, не го мисли от сега ... Приятелка се готви да ражда естествено, ходеше десетки километри пеш, йоги, дишане... и най накрая спешно секцио с пълна упойка...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия