Сладкарничка за книги - тема 63

  • 57 484
  • 748
# 210
 Hug Hug Hug

Авлига, даааа, много ми хареса чантичката на Бъбъл, даже си поръчах същата от нея.  Mr. Green Blush Hug Какво щяхме да правим без Бъблито, не знам! То книги, то раници...  Crazy Laughing Hug

Нели, и тук е слънчево днес, птички пеят, небето синьо.  Heart Eyes А аз съм се потопила в една тъмна, мрачна и депресарска книга и не мога да изляза (Черен понеделник).  #Crazy Много ме е завладяла. Едвам се отделих от нея да отида до тоалетна и да взема да си направя нещо за закуска, че ще примра гладна върху книгата.  Joy
Виж целия пост
# 211
Добро утро!  smile3507 Sleeping kaffeetrmker_2
Днес ще ми трябва някакъв топ да изгърми, за да ме събуди ... Ужасно ми се спи..
Ама така е като ме мъчи безсънието и решавам в 2 часа през нощта ей така само да пробвам да пусна концерта на Слави ... откарах до 5 сутринта ...  Shocked ooooh!
Едвам отлепих ...  Tired
Имах късмет, че братовчед ми излизаше с колата, та ме закара и стигнах по-рано, имах време да закуся, а то едно слънчице е грейнало, приятно хладничко временце е навън ... приказка! Даже почетох!  Nature Sun With Face

Мариш, честита ти техника! Дано е здрава и да е с теб поне 3-4 години!  Peace

Нелче, да имаш най-прекрасния и изпълнен със слънце и релакс ден!  Hug  Коя книга ще четеш сега?  Crazy

Мери, то е ясно - без мен сте за никъде!!!  Crazy Mr. Green Laughing
Завиждам ти, че можеш да се потопиш така в книгата. Аз днес вървя и чета, не мога да си отлепя носа ..  Heart Eyes

Дано ми мине бързо и леко работния ден, така както съм успана, усещам, че мисловната дейност ми е забавена и не мога да решавам казуси експедитивно и ефикасно ...  Laughing Mr. Green
Утре ще почивам, сигурно ще е мързелива неделя, с книжката ..  Heart Eyes
Пожелавам и на вас такъв уикенд, с много слънце!!!  bouquet

Виж целия пост
# 212
Добро утро.... Blush
Станах преди час,чак ме е срам да го напиша...
Ама  и аз като Бъб цяла нощ не ме свърташе,филм гледах.Той пък един психо-хорърски такъв,че като се облещих....до 4 сутринта не мога да мигна  ooooh!

И наваксах на разсъмване  Simple Smile

Бъб,като те прочетох за книгите и изписках с едно ауууууу...... Confused
Чак мен ме жегна.Добре е ,че няма много поражения.

Друг път течностите настрани  Hug

Честита нова раничка,да я пълниш с мноого книжки!

Мариет,честита годишнина  bouquet
Да ви е красива пътеката на любовта все така,да гледате винаги в една и съща точка  Heart Eyes

Мариш,ново алЬо ли си имаш ?!Хубави новини да чуваш с него и радостни писъци в ушите  Grinning


И при нас слънцето напече.Очертава се топъл и хубав ден.

Такъв да е и вашият дружки мои  Hug

Виж целия пост
# 213




Нелче, да имаш най-прекрасния и изпълнен със слънце и релакс ден!  Hug  Коя книга ще четеш сега?  Crazy





 Имам го!  Heart Eyes А и ти така хубаво ми го пожела, че го направи още по-по-слънчев!  Hug Heart Eyes

 При нас дори ветрец не подухва. Децата са плъзнали пред блока, като охлювчета. Кой с топка, кой с колело, кой с тебешир и рисува. Идилия пълна. А бабите седнали настрани и бъбрят, или пък одумват някого, кой знае.  Mr. Green Аз пък простирах, стана ми любопитно колко чорапа прострях на сушилника, но не ми се брои. Бреееей, сякаш край нямаха.  Crazy Мисля да се поразходя до паметника, по магазините вече вършах, сега е добре да мина и през гората. Но щерката е в Търново, ще търся кого да взема за компания. Имам съсъдки, които като чуят за вървене нагоре по стъпалата, отказват да тръгнат. Аз пък като скална коза, все катерене търся.  Joy

Бъб, вчера започнах да чета "Останалите" от Том Перота. От толкова дълго време ме привлича тази книга, скоро няколко момичета от темата я прочетоха и похвалиха, обаче на мен нещо не ми допада, не ми върви, чета, но не се вживявам, не мога да вляза в историята. Е, аз само стотина страници съм прочела, няма да я оставя, но чета без интерес. А след тази съм приготвила "Последният пир". Ти ли, Бъбълче, си писала за нея, че като прочета заглавието, го свързвам с теб?!

 Мери, и ти ще разнасяш хубава раница, значи.  Simple Smile Какъв цвят си избра? Браво на нашето Бъбли за всеотдайността!  Hug

 Ще направя сега едно кафе, ще поканя младежа да обядва, пък после пак ще надникна.  remybussi
Виж целия пост
# 214
Девче, ще се постарая, ще, ще!!!!  Crazy Flutter
И на мен ми беше мъчно, но изсъхнаха, а петната почти не се виждат. За чашата е кофти обаче  Tired

Нел, мен ако ме питаш, "Останалите" не е книга като за теб, даже не знам защо си я подхванала ... А "Последният пир" е превъзходна, писала съм за нея, да. Подобна е на "Парфюмът" на Зюскинд, но и не е ... Има си свое очарование и свои си особености и си заслужава, определено!  Peace Hug Hug

И аз искам да обядвам, след няколко минутки излизам за обедна почивка!  Crazy
Какво има сервирано, Нелче?  newsm64

Нашето Мери иска черна чанта. Дано в понеделник е там, да й я взема!  Crazy Flutter
Виж целия пост
# 215
 Ееее, Бъб, значи ненапразно свързвам Пирът с теб. Паметлива съм , беее.  Laughing Що ти трябваше да я сравняваш с "Парфюмът", една от любимите ми книги. Едва ще дочакам да я започна. А "Останалите, викаш, не била за мен. Хм, като знам, че винаги препоръките ти са на 99.9% точни, замисли ме. Трябваше по-рано да ми го кажеш, защото книги не зарязвам и сега ще си я дочета. А може и да ми хареса накрая, знае ли се.

 Обядът при мен е пилешка супа, има и пържени картофи  и наденички за малкия, защото той такава супа не яде. Обаче баща му и сестра му ги няма, не е проблем да му направя нещо различно. То за едно дете само, лесна работа.

  Hug
Виж целия пост
# 216
Нели, Бъб ти я казала, черна искам аз. Grinning  Heart Eyes

Аз си прочетох книгата.  Shocked Цяла сутрин чета, много ми хареса. Скоро не се бях потапяла така в книга, че чак да не мога да я оставя. Препоръчвам я на феновете на трилъро-крими-психологически романи.  Mr. Green Crazy

Отивам да се заемам с ежедневните си задължения. Grinning Моя приятел е в Ямбол, децата от клуба имат състезание. Много ми се искаше да съм с тях, но няма как.  Sad Дано оберат медалите в категориите си.  Heart Eyes Mr. Green
Виж целия пост
# 217
Нелче, то не я сравнявам аз, тя книгата излезе с това си сравнение. Да ти кажа, аз не съм много съгласна с него, само цитирах. Иначе, моето мнение е ето тук, ако ти се чете - http://www.goodreads.com/review/show/1312295683?book_show_action … rom_review_page=1
 Peace
Звучи прекрасно вашият обяд! Аз хапнах пица, толкова опашки има навън, хора навсякъде, опашки ... неориентирани елементи  ooooh! Rolling Eyes
Ужас! Искам да се прибирам на спокойствие вече  Shocked

"Останалите" аз я имам, откакто е излязла, много я исках и съм въодушевена за прочита й. Не знам защо не съм те предупредила, пропуснала съм. Ама дано се оправи до края и ти допадне, поне малко  Peace

Аз чета сега едно нещо, което ми е много трудно да определя. Фантастичен елемент има, казва се "Огненото слово" на Франческа Хейг, от Артлайн. Ами, сюжетът е супер завладяващ, пост-апокалиптика, 400 години след ядрен атентат, човечеството още се възстановява, но е и модифицирано донякъде. Раждат се само близнаци, винаги момче и момиче, винаги едното е с някакъв недъг - или физически или паранормален, т.е. ясновидци например. "Перфектните" деца са Алфа, тези с някаква разлика са Омега. Живеят в отделни общности, Омега са репресирани жестоко, не им се позволява да ходят на училище, да ядат месо, понякога са пращани в лагери, имат десятъци и такси, които изплащат на Алфа.
А най-интересното е, че ако единият близнак умре, умира и другия, независимо къде се намират и колко далеч един от друг.  Shocked
Съсипа ме тая идея!!  Heart Eyes Искам да видя какво ще направи с нея, засега не е нищо особено като изпълнение, но сюжетът ме владее много!  Peace Flutter Crazy
Виж целия пост
# 218
Оооо, Бъбли, книгата звучи много интересно!  Crazy Чак ме е яд, че не можеш да я прочетеш на един дъх.  Laughing

На мен Останалите ми предстои. Нели, ако не й е сега времето, не я мъчи. Тя сама ще те извика.  Peace
Виж целия пост
# 219
 Ох, аз чета, но спрях да си почина. Не знам защо, но ми стана студено и чак се принудих да стана. Чета я бързо книгата, това поне ми върви и има проблясъци да ми допадне. Една идея по-приемлива е вече. Остава ми само 1/3 и я свършвам, но няма да възкликна, че съм прочела нещо оригинално. Остава просто сред прочетените книги.
Мери, няма да я оставя, не, нито ще чакам "да ме извика". Тя ме повика онзи ден в библиотеката и срещата ни се осъществява в момента. Това е! Хубава е корицата й, първото в нея, което ме грабна.  Peace

 Бъбълче, нека шават хората, всеки се радва на почивния ден, при това - хубав и подходящ за разходки. Дъщеря ми се обади, в Търново били в едно заведение на обяд. Харесала града, ходили на Царевец, ще отиват към Дряново. Колко хубави места са!

 Аз, обаче, здравата съм се зачела. Забравих, че имам направено кафе и сега си стои половината чаша неизпита.  ooooh!
Виж целия пост
# 220
От 9 досега правих две торта, е***и ooooh!. Едвам дишам, ама те пипкавииии, особено едната. Ни съм яла, ни вода съм пила Outta Joint...ама като прочетох на Нели кафето и ми се припи, та май ще си направя едно, пък тая нощ кво ще правя Whistling...
Виж целия пост
# 221
Аз кво направих днес... Хвана ме мигрената, то гадене, то по.......3 пъти, изпразних търбуха. Grinning  Не мога да си стоя на краката. Водиха ме до спешното..  ooooh! боцнаха ми един деган, ама тиквича така ме боли. Sad
Много четох днес, затуй шЪ да е.  hahaha Tired Мъча се да спя, ама ни ще. Sad  

Мариет, покажи после тортите.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 222
Мери, абсолютно е възможно да е от много четене, почивай сега Hug!
Виж целия пост
# 223
Ей, Мери, почивай сега! Simple Smile С последните си четива с Бъбли ме заинтригувахте, но толкова книги съм събрала на рафта и на четеца, че не знам кога ще се добера до тези  Crazy Може и да е скоро обаче, в момента ми се чете фентъзи това-онова...  Party
Довечера съм нощна смяна, та ще ви наглеждам от работата Wink
Виж целия пост
# 224
 Мери, бързо да се оправяш!  Hug Дано не си обезводнена. Утре да имаш сили да направиш няколко обиколки на парка.  Wink И не чети известно време, дай си почивка.

Мариетко, какви ли красоти си направила пак.  Heart Eyes Тази плодовата Неделя все е пред очите ми. Винаги ме  е съблазнявала, но не съм се сещала да отидем до сладкарница Неделя да се почерпим. Е, твоята сигурно е по-вкусна, но...далеч си ми.  Grinning

Маришко, лека нощна да изкараш!  Hug Ти си сова, май не те притесняват нощните будувания.

 Аз прочетох "Останалите". Депресарска ми беше, освен и скучна на места. Е, имаше един момент, когато четях с интерес, но бързо ми мина. Не беше моето четиво, категорично не. Но ми се струва, че на филм ще е добре пресъздадена.

 Какво да чета,  newsm78? Не е да нямам, но то като имаш, е още по-труден изборът.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия