Искам да кажа ... (78)

  • 77 144
  • 745
# 435
Светкавица, съжалявам за котето.
Съвсем скоро на майка ми едната дворна котка я сполетя същото и се принуди да вземе останалите три и да ги занесе далече от града, за да не им се случи и на тях. Има нов съсед, който е пълен глупак, който си мисли, че като отрови едно - две коетат и застреля други, повече няма да дойдат. Ровели му луковиците, за които бил дал 500 лева.  Направо ми иде да му ръсна сол в двора.

Аз не пестя на децата ми истината за такива неща, така е постъпвала и майка ми.
Нека знаят, че има и такива хора, че не всеки човек може да обича и може да е твърде жесток.
Виж целия пост
# 436
Не мисля аз, че на децата трябва да се казват такива неща, също и на възрастните хора. Не мисля също, че далеч от града е по-безопасно за домашни любимци. Точно преди да заминем за Малта подарих на майка ми едно много хубаво коте, което с баща ми гледаха с много любов. Една седмица след като баща ми почина, котето изчезна. След няколко дни обикаляне, майка ми го намери, да не разказвам в какъв вид. Беше попаднало в капан, който съсед сложил за някакви животни. Синът ми го води на ветеринар, оперираха го, но в крайна сметка не оцеля. Майка ми не живее в града, с баща ми се преместиха във вилна зона, като за старини, но то егати животът там. В апартамент, дори градска къща, няма какво да им се случи на животните. Аз винаги съм имала такива и не е имало инциденти.
Виж целия пост
# 437
Последното ми хареса. И ние сме така, нищо не спестяваме на нашата. Всичко се казва както си е, едно към едно. Говорим открито за всичко. Снощният филм го издискутирахме с подробности. Днес гледахме 2 и 3 и също.
Виж целия пост
# 438
Я, Лиляна е с нов аватар. Този е много по - хубав и цветен.
Нали жената чете книга? Не се уголемява хубаво през телефона.

Още веднъж искам да благодаря на  Лале в дъжда че ми направи аватара и то с подбрани от мен снимки. Добре че не е в прикачи или игмур та да залипсва.
Това ми е най-любимия и хубав аватар защото аз съм си го избрала, а Лале в дъжда ми го направи.

Чек, тая птица каква е?
Виж целия пост
# 439
Да, Естел, книга чете. Наложи се да го намаля, заради изискванията тук.
Виж целия пост
# 440
Но е много по-красив, цветен, смислен и хубав от едноцветния предишен.
Ти защо не пишеш в Литературния вече? Не четеш ли?
Виж целия пост
# 441
Последното ми хареса. И ние сме така, нищо не спестяваме на нашата. Всичко се казва както си е, едно към едно. Говорим открито за всичко.

Ми много хубаво. То това е работата на родителите, да не спестяват нищо, а да говорят едно към едно. Големи резултати се постигат така. Tired
Виж целия пост
# 442
Чек, птицата ти каква е? Патка ли?  Mr. Green
Виж целия пост
# 443
Последното ми хареса. И ние сме така, нищо не спестяваме на нашата. Всичко се казва както си е, едно към едно. Говорим открито за всичко.

Ми много хубаво. То това е работата на родителите, да не спестяват нищо, а да говорят едно към едно. Големи резултати се постигат така. Tired
  Това поглаждане по гривата ли е, или пак ме подкачаш нещо newsm78
Виж целия пост
# 444
Патка е естелче, но дългокрака, както виждаш, също и дългоклюна, и дългокоса.

Не, Сандоканчев, само намекване, че казването на истината на всекиго и при всякакви обстоятелства не носи индулгенция за правилност на действията.
Виж целия пост
# 445
По друг начин си представях патките, не толкова фИешън.
Зачудих се дали не е щраус или пеликан.
Доста е идейно!
Виж целия пост
# 446
И ние много се съобразяваме какво и как говорим пред детето. Не смятам, че е нужно да гледа новини, да гледа разчепатени голотии в музика и филми, да знае за трагедии, да гледа неподходящи за възрастта си филми, да има достъп до нета или да играе игри с насилие.

Когато нещо се случи с някой /нещо близо до нас обясняваме доколкото сметнем за необходимо и задълбочаваме ако задава въпроси.
Когато почина рибката й и направихме погребение, поговорихме накратко за смъртта и скърбихме. Детето ни вярва, че Блейз е в рая за рибки.
 Иначе не й предизвикваме вниманието нарочно с негативите постоянно. Ако види /чуе нещо говорим за него, но не с ужасни детайли и гледам да й спестявам подробните детайли.
Животът е достатъчно жесток.

Светкавица, прегръдки  Hug Hug
Виж целия пост
# 447
Но е много по-красив, цветен, смислен и хубав от едноцветния предишен.
Ти защо не пишеш в Литературния вече? Не четеш ли?
Благодаря, и на мен ми харесва една идея повече от предишния.
За Литературния - чета, но не ме вълнуват книгите, които се разискват в актуалните теми.
Отдавна съм почнала Изплъзване от времето на Кейт Мортън - не е лоша, но нямам много време за нея, а и е обемна.
Виж целия пост
# 448
Още веднъж искам да благодаря на  Лале в дъжда че ми направи аватара и то с подбрани от мен снимки. Добре че не е в прикачи или игмур та да залипсва.
Това ми е най-любимия и хубав аватар защото аз съм си го избрала, а Лале в дъжда ми го направи.
Много се радвам, че толкова го харесваш и още си го носиш. Hug

Светкавица, съжалявам за котето. Cry Знам какво е... Случвало ми се е безброй много пъти и с котета, и с едното ни куче, та всеки път ме боли много. На детето не бих казала истината, колкото и да не съм почитател на лъжите. Sad

Жаки, страхотни снимки, както винаги. Heart Eyes Лек полет на връщане, въпреки закъснението. Hug

Преди време и аз ползвах Prikachi за аватарите, но още след първия срив го смених с TinyPic и до момента не съм имала никакви проблеми.
Виж целия пост
# 449
Фламинго - албинос, кръстоска между чапла и пеликан по майчина линия и киликандзер и птеродактил по бащина,, хохохо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия