Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 120
Оо, душа, давай рецептата, моля!  Hug
Давала съм ти я преди време , но ти тогава не успя да я разбереш, а тя е толкова елементарна.
... Тъй като е от преди много години не мога да посоча грамажи и се работи с ч.ч.
Хм... не помня  ooooh!  То няма нищо за разбиране.  Laughing
Тенк ю, душа!  Hug  Нямам проблем аз с чашите като мерна единица.  Simple Smile
Зачудих се сега... това ли да спретна или козунак пак... пусти мерак за правенето му, пък и съм го нарочила за довечера, та да е за закуска утре сутрин...
Виж целия пост
# 121
Оо, душа, давай рецептата, моля!  Hug
Давала съм ти я преди време , но ти тогава не успя да я разбереш, а тя е толкова елементарна.
Работя само с масло. Богат маслен вкус и аромат на хубаво какао.
Тъй като е от преди много години не мога да посоча грамажи и се работи с ч.ч.
Това е сладкиш за чаша хубаво кафе.
Работи се с миксер.
Скрит текст:
250 г масло със стайна температура.
3 бр жълтъци от големи яйца
1 1/2 ч.ч. захар - кристал
3 с.л какао висок процент, хубаво какао и лъжиците нека да са пълни
1 1/2 ч.ч. брашно
1 с.л ром
белтъците на твърд сняг
половинки орехови ядки но не начупени на парчета, нека да са цели парчета
Започва се с маслото ,прибавя се захарта и се разбива до побеляване прибавят се жълтъците,  прибавя се брашното, какаото през цедка за да няма бучки, ром. Тестото става тежко. Прибавят се и белтъците разбити на твърд сняг с шпатула и внимателно се разбърква до хомогенна смес. Изсипва се в намаслена тавичка. Отгоре се нареждат половинките орехови ядки една до друга.
Когато разчупиш черупката на ореха, ядката излиза цяла, ти я разполовяваш и поставяш в/у тестото, една до друга.
Пече се на 170-160 градуса до суха клечка.
Това е. Един фин сладкиш за кафе.
................................
Защо ми се промени изведнъж размера, не знам.
Питай ако има още нещо.

Много апетитно. Ето нещо подобно.
Виж целия пост
# 122
Решила съм да правя сладко от ягоди и по-късно и от череши.Миналата година направих от череши,но понеже ми беше за първи път и стана много гъсто,а домашните предпочитат "сока",плодчетата само аз ги ям.
Така че дайде рецепта за сладко от ягоди с повече сироп  Joy
Виж целия пост
# 123
Решила съм да правя сладко от ягоди и по-късно и от череши.Миналата година направих от череши,но понеже ми беше за първи път и стана много гъсто,а домашните предпочитат "сока",плодчетата само аз ги ям.
Така че дайде рецепта за сладко от ягоди с повече сироп  Joy
Гледаш да не го превариш, за да не се стяга много. Ето така приготвям аз:
http://albisrecipebook.blogspot.bg/2015/05/blog-post_28.html
На около 700 г  ягоди слагам 450-500 г захар, ако обичате по-сладко.
Виж целия пост
# 124
Хм... не помня  ooooh!  То няма нищо за разбиране.  Laughing
Тенк ю, душа!  Hug  Нямам проблем аз с чашите като мерна единица.  Simple Smile
Зачудих се сега... това ли да спретна или козунак пак... пусти мерак за правенето му, пък и съм го нарочила за довечера, та да е за закуска утре сутрин...
[/quoteб
Да, да точно елементарно се прави, бързо и лесно. Вероятно аз не обясних добре  тогава с ореховите ядки, че са половинки и се захлупват в/у тестото. Сега, това не е сладкиш за закуска, а е сладкиш за кафе с приятелка.   Simple Smile Козунакът ти е фантастичен, така че давай козунак за закуска, друг път Фъдж за кафе. Много е хубав и фин. Ухаещ е.

Решила съм да правя сладко от ягоди и по-късно и от череши.Миналата година направих от череши,но понеже ми беше за първи път и стана много гъсто,а домашните предпочитат "сока",плодчетата само аз ги ям.
Така че дайде рецепта за сладко от ягоди с повече сироп  Joy
На килограм череши слагам 1 кг захар. Оставям ги цяла нощ да си пуснат сока. Варя ги с  малка каф. чашка вода но не ги преварявам, около 25 мин. Не повече. Лим. киселина я разтварям в ч.л вода и изсипвам. Горещо го наливам в топли бурканчета , захлупвам ги и не го стерилизирам. Сироп има достатъчно. това е. същото е и с ягодите, малините.
Виж целия пост
# 125
Решила съм да правя сладко от ягоди и по-късно и от череши.Миналата година направих от череши,но понеже ми беше за първи път и стана много гъсто,а домашните предпочитат "сока",плодчетата само аз ги ям.
Така че дайде рецепта за сладко от ягоди с повече сироп  Joy

Сладко от ягоди

Сладко от череши
Виж целия пост
# 126

i_peych, колко бурканчета излизат горе-долу от това количество? Навремето варях у дома с баба сладко от ягоди, сега години наред само купувам, искам да си сваря, но не искам да е прекалено много понеже у нас само аз ям сладко, и то не много често... Другите две гадинки вкъщи са месоядни и на закуска. Mr. Green
Виж целия пост
# 127
В сладкото няма нищо здравословно, та ние купуваме от дъжд на вятър, затова и не правя.
Виж целия пост
# 128
Здравейте!
В Неделя преди обяд ще празнуваме рожденият ден на сина ми вкъщи.
Замислила съм да приготвя паяци с яйца. Тоест варени яйца , разрязани на половина и отгоре с маслина декориран паяк.
Мисля, да ги направя в Събота вечерта, да ги наредя в чинии и да ги опаковам с найлонови пликчета и в хладилника. Проблем ли е? Ще им стане ли нещо?
Виж целия пост
# 129

i_peych, колко бурканчета излизат горе-долу от това количество? Навремето варях у дома с баба сладко от ягоди, сега години наред само купувам, искам да си сваря, но не искам да е прекалено много понеже у нас само аз ям сладко, и то не много често... Другите две гадинки вкъщи са месоядни и на закуска. Mr. Green

Правя обикновено от 2 кг плод сладко. 3-4 бурканчета от малките /400г/ тип "Омния".

Виж целия пост
# 130
Здравейте!
В Неделя преди обяд ще празнуваме рожденият ден на сина ми вкъщи.
Замислила съм да приготвя паяци с яйца. Тоест варени яйца , разрязани на половина и отгоре с маслина декориран паяк.
Мисля, да ги направя в Събота вечерта, да ги наредя в чинии и да ги опаковам с найлонови пликчета и в хладилника. Проблем ли е? Ще им стане ли нещо?


Предполагам, че няма да има проблем. При мен варените яйца за Великден изкарват от четвъртък до неделя, понеделник в хладилника.
Виж целия пост
# 131
Сладкото от ягоди е чудно ! А,  ако са и горски  Heart Eyes
Мисля, че 45 мин. са много за варене, ягодата е нежен плод,
ще се получи по-скоро конфитюр.
Виж целия пост
# 132
При приготвяне на крем за бисквитена торта /от шоколад за готвене, заквасена сметана и захар/ искам да ползвам кафява захар. Но тя подслажда по-малко и въпросът ми е колко трябва да сложа на количество около 100 гр. шоколад, който не е сладък и 400 гр. заквасена сметана?  Hug
Виж целия пост
# 133
Този шоколад първо е добре да го направиш на ганаш според мен , но не ти знам рецептата де  . Аз бих сложила 1 чаена чаша - моите са от 200мл .
Виж целия пост
# 134
Този шоколад първо е добре да го направиш на ганаш според мен , но не ти знам рецептата де  . Аз бих сложила 1 чаена чаша - моите са от 200мл .

Не съм правила ганаш. Кремът не го правя по определена рецепта, а моя волна програма -разтопен шоколад, заквасена сметана и захар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия