Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 405
Остана ми от вчерашнито готвене около 100-150 грама кайма и се чудя какво да я правя. Моля за идеи.
Виж целия пост
# 406
Може ли рецептата за тези бисквити?
Имам домашна козя извара,която се чудя как да оползотворя...

Може да пробваш по тази рецепта, много е сполучлива, а сладките бързи, вкусни и ароматни:
http://ilrai.blogspot.bg/2014/10/blog-post_27.html

Толумбички с извара

Продукти: 500гр. извара, 3 яйца, 2 1/2 брашно, 1ч.л. сода, 1 каф.лъж. лимонтозу.
За сиропа: 800гр. захар, 1 литър вода , 2 п. ванилия
Толумбичките се приготвят по стандартния начин- оформят се с пош и се изпържват в много олио, което е загрято. А след това се сиропират.
Виж целия пост
# 407
Остана ми от вчерашнито готвене около 100-150 грама кайма и се чудя какво да я правя. Моля за идеи.

супа-топчета или палачинки с кайма - рявно няма да е много, но поне 5-6 палачинки ще има. Изключителни са! Ако искаш рецепта - пускам!
Виж целия пост
# 408
Остана ми от вчерашнито готвене около 100-150 грама кайма и се чудя какво да я правя. Моля за идеи.

Пица с кайма  Peace
Виж целия пост
# 409
Принцеси!
Виж целия пост
# 410
Нямам достатъчно за принцеси. Обаче пицата с кайма е дора идея.
И Luss, моля за рецептата за палачинките с кайма. Аз май до сега не само, че не съм правила, но не съм и яла такива!
Виж целия пост
# 411
Нямам достатъчно за принцеси. Обаче пицата с кайма е дора идея.
И Luss, моля за рецептата за палачинките с кайма. Аз май до сега не само, че не съм правила, но не съм и яла такива!

Елементарни са.
Скрит текст:
Правиш палачинки, които вие обичате вкъщи - с вода ли, кисело или прясно мляко.
Сега идва редът на фарша.
- Запържваш в олиото глава кромид лук - до златно запържваш.
- Следва морков - нарязан на много дребни кубчета и чушка - червена или зелена - няма значение - пак на дребни кубчета. Запържваш.
- Добавяш фарш, добавяш половин кафена чаша вода. Посоляваш (ако има нужда), слагаш най-любимите си подправки и пържеш до готовност.
- Изстива сместа.
- Слагаш по 1,5- 2 с.л. изстинала кайма в едната страна на палачинка (все едно, че правиш сармички). Може да забодеш с клечка, но аз вече и така ги правя.
- в тигана разтапяш масло, слагаш палачинките - става много бързо. При мен влиза 3 палачинки наведнъж. Слагам последната и веднага преобръщаш. Като първата страна трябва да е грайчето за да "се запечати" и да не се отваря.
- Изваждаш и слагаш върху домакинска хартия - за да попие малко от маслото.

Изключително са вкусни.

Мисля, че тези 150 грама ще ти стигнах за 3-4 палачинки. Зеленчуците ще увеличат количеството. Аз правя с 400-450 гр и излизат около 14

Офф, дано дъм обяснила добре. Най-големия разказвач е Марчето. Peace
Виж целия пост
# 412
Мммм, благодаря ти. Започвам ги!  Hug
Виж целия пост
# 413
Мммм, благодаря ти. Започвам ги!  Hug

После ще кажеш дали са ти харесали.
 Така трябва да изглеждат накрая:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 414
Здравейте, искам да направя нещо такова:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=rgh1465628207i.jpg
В рецептата пише, че това е хляб, сирене, шунка и маргарин. Въпросът ми е с какъв сос ще върви.

да, това са тост сандвичи. Сос -   доматен любим, като за пица, а у нас човеците харесват смес от кетчуп, доматен сос и майонеза за подобни  сандвичи
Виж целия пост
# 415
Искам да ме посъветвате, мили съфорумци, дали да си купя стационарен миксер или не?
Виж целия пост
# 416
Искам да ме посъветвате, мили съфорумци, дали да си купя стационарен миксер или не?
Ами... купи, бързо и веднага.  Simple Smile  Аз ползвам този и съм повече от доволна.
Скрит текст:
[/spoiler].
Прилична цена е, не е от най-мощните, но аз не забърквам чудеса с него, а основно сладкиши. Справя се безпроблемно и с тежка тесто като козунак. Изключително съм доволна.
Виж целия пост
# 417
Искам да ме посъветвате, мили съфорумци, дали да си купя стационарен миксер или не?
Ами... купи, бързо и веднага.  Simple Smile  Аз ползвам този и съм повече от доволна.
Скрит текст:
[/spoiler].
Прилична цена е, не е от най-мощните, но аз не забърквам чудеса с него, а основно сладкиши. Справя се безпроблемно и с тежка тесто като козунак. Изключително съм доволна.
Благодаря за консултацията  bouquet харесах си един Singer с мощност 400 вата, дали е добра?
Виж целия пост
# 418
....................
Благодаря за консултацията  bouquet харесах си един Singer с мощност 400 вата, дали е добра?
Отворих и видях, че това е кухненски робот, нали така... защо да не е добър.. . Като цена е много малко, това ме притеснява, но ти си преценяваш вече, там нямам думата. Мисля, че има и такава тема, точно за Сингер , що не ги питаш?
Виж целия пост
# 419
Не е робот, само миксер е. Ето виж тук:http://www.emag.bg/mikser-singer-handy-mix-hsm-3040-handymix3040/pd/D8208YBBM/
Иначе питах за мощността дали е добра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия