Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 390
Здравейте, искам да направя нещо такова:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=rgh1465628207i.jpg
В рецептата пише, че това е хляб, сирене, шунка и маргарин. Въпросът ми е с какъв сос ще върви.
Виж целия пост
# 391
bilqna_69,  Шелли, i_peych , много ви благодаря!  bouquet
Избрах си на Пейчев, че и много подробно е описано, и едни картофки с чесън ще метна.
Виж целия пост
# 392
Благодаря много на всички за рецептите за сладкиш без миксер!
Вече имам голям избор и ще забъркам нещо съботно-неделно  Hug
Виж целия пост
# 393
Благодаря много на всички за рецептите за сладкиш без миксер!
Вече имам голям избор и ще забъркам нещо съботно-неделно  Hug

Още една рецептичка, която съм я пускал тук и става много бързо и вкусно.

Виж целия пост
# 394
Скрит текст:
Здравейте,

искам да направя торта с желирано кисело мляко. Ще ми трябва ли задължително ацетатна лента между ринга и самата торта? С нещо може би да намажа самия ринг?

Този сладкиш съм го правил в тавичка с падащи стени и незалепващо покритие. Нищо специално не съм прадприемал, само при махането на стената /ринга/ леко минах с тънък нож по краищата. Ето резултата.


Пейчев, може ли рецептата? Рових в блога ти, рових, но не го открих. Crazy

Dara888, не съм забравил. Simple Smile
http://ipeychev9.blogspot.bg/2016/06/blog-post_11.html
Виж целия пост
# 395
Благодаря! bouquet Парчето изглежда страшно апетитно. Ще се прави, то е ясно.
Виж целия пост
# 396
Бисквити с извара не съм правила. Работила съм само с Рикота. Сподели ако са ти харесали.


Марче, бисквитите станала разкошни - по мой вкус са, не са много сладки. Децата също са ги одобрили Peace
Виж целия пост
# 397
Може ли рецептата за тези бисквити?
Имам домашна козя извара,която се чудя как да оползотворя...
Виж целия пост
# 398
Здравейте,

да ми предложите някакъв сладкиш/кекс с пресни кайсии. Поомекнали са, а вкъщи не ги харесват така. Искам да ги използвам. По възможност кайсиите да са намачкани, че цели плодове в кекс/сладкиш също не се харесват много у дома.
Виж целия пост
# 399
Много кисели стават кайсиите в сладкиш.
Правя един пай,който става много вкусен с череши,праскови,сливи,ябълки или круши,но с кайсии е ужасно кисел ,колкото и захар да слагам.
Виж целия пост
# 400
Ирина от Черешката вчера готви подобен сладкиш-пай с някакви плодове, мисля,че може да се заместят с кайсии.
Виж целия пост
# 401
Здравейте,

да ми предложите някакъв сладкиш/кекс с пресни кайсии. Поомекнали са, а вкъщи не ги харесват така. Искам да ги използвам. По възможност кайсиите да са намачкани, че цели плодове в кекс/сладкиш също не се харесват много у дома.


Опитайте по тази рецепта.,

може и тази

За съжаление кайсиите не са намачкани.
Виж целия пост
# 402
Здравейте,

да ми предложите някакъв сладкиш/кекс с пресни кайсии. Поомекнали са, а вкъщи не ги харесват така. Искам да ги използвам. По възможност кайсиите да са намачкани, че цели плодове в кекс/сладкиш също не се харесват много у дома.

Сладкиш с кайсии и грис

Желиран десерт с извара и кайсии
Виж целия пост
# 403
Много ви благодаря за отговорите! bouquet

Ще ги изчета и ще избера. Peace

Много кисели стават кайсиите в сладкиш.
Правя един пай,който става много вкусен с череши,праскови,сливи,ябълки или круши,но с кайсии е ужасно кисел ,колкото и захар да слагам.

Мерси за предупреждението! bouquet
Виж целия пост
# 404
Може ли рецептата за тези бисквити?
Имам домашна козя извара,която се чудя как да оползотворя...

Понеже аз обожавам извара, сиренето ям много рядко - не съм свикнала..., затова рецептите с извара са ми любимите. Сега ще дам една рецепта, която правя редовно и една на тези днешни бисквити. Не знам как ще стане с козя извара, защото ям само продукти краве мляко.
Скрит текст:
1. Сирники
    250 г извара
    1 бр. яйца
    4 с.л. брашно (може и повечко ще отиде, защото трябва и да се овалва, но тези 4 с.л. отиват в брашното)
    4 с.л. захар
    1/2 ч.л. сол
    1 пакетче ванилия
    1-2 с.л. стафиди (може и без тях)

Приготвяне на Сирники
1. Разбъркайте всички продукти добре.
2. Гребвайте с лъжица от сместа, овалвайте в брашното, оформете топчета, които сплесквайте като кюфтета.
3. Изпържете от двете страни в горещо олио.
4. Поднесете ги със заквасена сметана или кисело мляко, сладко.

2. Бисквити от извара "Триъгълниците"
Продукти:
200 г извара
200 г  масло
400 г. брашно
1/2 ч. л. сода за хляб
оцет
Захар 100 грама

Приготвяне:
1. Разтрий маслото с изварата.
2. Добави гасена сода, брашното и меси тестото. Трябва да престане да се залепва за ръцете.
3. Правим с точилка кора - около 5-7 мм, изрязваме кръгчета с чаша.
4. Всяко кръгче се топи в захарта, сгънете наполовина - отново потопи в захар и пак сгънете на чътвъртинка и овалвайте в захарта. Ще заприлича на триъгълник.
5. Слагате върху хартия за печене.
6. Печете бисквитките около 15-20 минути при температура 180-200 градуса - до зачервяване.

Може да ми редактирате грешки Wink Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия