Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 210
Набухвател има ли?
Виж целия пост
# 211
Не. Тази роля играят добре разбитите белтъци. Ако имаше щях да напиша.
Виж целия пост
# 212
Яйцата и белтъците са набухвател. Този кекс съм го правила и го правя, от Марчева го видях.

Раз- ко -шен! Топи се в устата! Горещо препоръчвам.
ПП благодаря, че ме подсетихте, ставам да го забъркам.  Grinning
Виж целия пост
# 213
Ааа, ясно. Не съм правила досега кекс без набухвател, не смея. Може би е време да направя сефтето. Grinning
Виж целия пост
# 214
Да попитам - мога ли да ползвам рецептата и аз?
Виж целия пост
# 215
Ааа, ясно. Не съм правила досега кекс без набухвател, не смея. Може би е време да направя сефтето. Grinning


Кекс без набухвател

Виж целия пост
# 216
Миксерът ми се повреди и няма с какво да разбия яйцата. С тел на ръка няма да се получи и по-добре да не пробвам рецептата... newsm78 А перфектното разбиване на яйцата е ключа към добрия резултат както разбирам... Ако добавя набухвател ще получи ли вкуса?
Виж целия пост
# 217
И аз я имам рецептата за Царския кейк от марчева  Heart Eyes Много е хубав
Виж целия пост
# 218
Да попитам - мога ли да ползвам рецептата и аз?
Е, хубава работа, как може да питаш, та той е за всеки който го хареса. Заповядай.  Simple Smile
Билянке, благодаря!! Чудесен е нали!!
Сега, девойки аз работя с хубаво немско/холандски масло, това е важно, нали ме разбира те.
Не работя никога с чаши , избягвам такива рецепти, принцип си имам и затова всичко при мен е в грамаж и отмервам на кантарче.

Ааа, ясно. Не съм правила досега кекс без набухвател, не смея. Може би е време да направя сефтето. Grinning

АААаааа, грешка. Едни от най-хубавите сладкиши са без набухвател и тази роля играе добре разбитите белтъци на твърд сняг. Опитай.
И аз я имам рецептата за Царския кейк от марчева  Heart Eyes Много е хубав
Сърдечно към теб....... Hug

Миксерът ми се повреди и няма с какво да разбия яйцата. С тел на ръка няма да се получи и по-добре да не пробвам рецептата... newsm78 А перфектното разбиване на яйцата е ключа към добрия резултат както разбирам... Ако добавя набухвател ще получи ли вкуса?
Можеш и с тел ама трябва да биеш много, първо до хубав крем на масло и захар, после наред са белтъците до сняг. Ако имаш силна ръка изобщо не ти е проблем. Най-важни са белтъците, едно време миксери е нямало, а само тел за разбиване. Давай!
Виж целия пост
# 219
Марчева, огромно благодаря! Така добре звучи, та и с коментарите от другите, че му се наканих още утре да го изпробвам!!!! Ще докладвам!  bouquet  bouquet  bouquet
Скрит текст:
А иначе ме заинтригува историята с Борис. Аз такива рецепти с някаква предистория много обичам! ПО този повод например правих наскоро сладолед от Виолетки, понеже било единственото от сладките неща които яла навремето Австрийската Кайзерин Сиси (нали иначе била върла фенка на диетите и тежала почти нищо) - та да го пробвам.  Grinning
Виж целия пост
# 220
Оф, сега и Царския кекс трябва да правя Simple Smile
Марчева, днес в нас отново ще има скариди, благодаря за рецептата още веднъж. Още една седмица като ги готвя и вече ще мога да ви поканя всичките на гости  Hug
Онна, и към теб въпрос имам - бейби октоподчетата, които беше готвила преди 2-3 седмици откъде ги купихте, чистиш ли ги и как ги приготвяш?  Heart Eyes
И още един въпрос към Пеп-чо, цяла седмица вече ме е срам да питам: какво значи в рецептите ти "под ключ"  Embarassed
Виж целия пост
# 221
Марчева, това е твоя рецепта , нали:

Исках да ви покажа снимка и описан в "Готвач. бг", обаче излиза като рекламен спам.  Sad

От тук стъпка, по стъпка. А, и е траен.
Виж целия пост
# 222
Цвети, на гости, на гости ще ни каниш.. Simple Smile
Девойки прекрасни, не съм от тези които си заключват рецептите и пиле не може да прехвръкне там за да погледнеш нещо, да споделиш или да препишеш. Рецептата , а и всички други които имам са отворени винаги за всяка от вас. Проблем с това аз нямам, , а и не държа толкова да ми се изписва името накрая. Та, всяка рецепта от някъде е взета, пробвана и изпитана. Тя не е моя, която и да е. Така че действайте смело. Никога няма да се разсърдя, ако някой не ми изпише името под нея.
Така че, и аз "крада" после споделям, е винаги се стремя да напиша източник, ама понякога не помня, ако не съм записала.
Мамче, давай сладолед с виолетки, а аз ще ти пусна два вида домашен, които се правят без машина и резултата е покъртителен. Преписвам, бре другарки от чужди сайтове и пробвам.

Ах, Билянке, разкрита съм.   Heart Eyes Там има и съм публикувала прекрасни изпробвани рецепти. Една няма грешка. Отворено е за всички.   Simple Smile Снимки не излизат, не знам защо и не мога да пусна за да видите прекрасни неща.
Виж целия пост
# 223
Момичета зарибихте ме с този кекс Wink,да попитам само ако не сложа ром пречи ли?
Виж целия пост
# 224
Момичета зарибихте ме с този кекс Wink,да попитам само ако не сложа ром пречи ли?
Сложи друг вид ароматен алкохол, трябва да има някаква течност. Тестото е тежко. Ром за 2 лв , малки бутилчици се продава в павилиончетата за кафе и алкохол. Има навсякъде.

Билянке, когато влизаш там, където си ме намерила, има един сладкиш ,"Сладкиш на милионера", разгледай го, направи го. Неповторим вкус на Дулсе де Лече и хрупкава заливка от черен шоколад. Топи се! Заради него получих и награда - пасатор, който неочаквано за мен дойде вкъщи. В това тези хора от "Готвач" са много точни. Неочаквано точни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия