Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 72 335
  • 741
# 225

И още един въпрос към Пеп-чо, цяла седмица вече ме е срам да питам: какво значи в рецептите ти "под ключ"  Embarassed

защо пък срам Simple Smile ти да не мислиш у нас девойките знаят какво е това? Когато ври силно, виждаш в тенджерата стават големи балони. Бълбука - това е да ври под ключ. Тихото къкрене е -миничките балончета, ври слабо. Така манджата не извира и няма опасност от загаряне Simple Smile А силното кипене се използва, когато се готвят диви меса - поне 15 мин; да се редуцира соса,   когато сме сложили  повече вода в яденето/супа, манджа, а е излишна.................
Виж целия пост
# 226

Ах, Билянке, разкрита съм.   Heart Eyes Там има и съм публикувала прекрасни изпробвани рецепти. Една няма грешка. Отворено е за всички.   Simple Smile Снимки не излизат, не знам защо и не мога да пусна за да видите прекрасни неща.

Това е защита на сайта за прави трафик, затова и не можах да покажа. Да, и другите ти творения съм пробвала  - всичко винаги се е получавало  без гафове,и винаги е с космически вкус!  Heart Eyes Hug bouquet
Който иска - ще ги намери!
Виж целия пост
# 227
Цвети, бейби октоподите бяха от Метро. Варих във вода с целина, сол и черен пипер, двайсетина минути ги варих защото бяха наистина съвсем бейбита. Ако са по-големи 40 минути до час ще им стигне мисля. Отцедих и ги пекнах на грил-тигана за секунди буквално. А част само сварени нахвърлях в зелена салата и им забърках един дресинг с лимони и зехтин.
Виж целия пост
# 228
Момичета зарибихте ме с този кекс Wink,да попитам само ако не сложа ром пречи ли?
Сложи друг вид ароматен алкохол, трябва да има някаква течност. Тестото е тежко. Ром за 2 лв , малки бутилчици се продава в павилиончетата за кафе и алкохол. Има навсякъде.

Билянке, когато влизаш там, където си ме намерила, има един сладкиш ,"Сладкиш на милионера", разгледай го, направи го. Неповторим вкус на Дулсе де Лече и хрупкава заливка от черен шоколад. Топи се! Заради него получих и награда - пасатор, който неочаквано за мен дойде вкъщи. В това тези хора от "Готвач" са много точни. Неочаквано точни.

Благодаря,не бях се сетила за малките бутилчици  bouquet
Виж целия пост
# 229

Мамче, давай сладолед с виолетки, а аз ще ти пусна два вида домашен, които се правят без машина и резултата е покъртителен. Преписвам, бре другарки от чужди сайтове и пробвам.

Ах, Билянке, разкрита съм.   Heart Eyes Там има и съм публикувала прекрасни изпробвани рецепти.

Mарчева, би ли ми дала и линка за твоите рецепти, дето те е намерила Билянка???? - Поправка : няма нужда вече, намерих те в Готвач! Simple Smile
И домашните сладоледи, моля! Simple Smile

А иначе, сладолед с виолетки, съм правила по две рецепти. Едната няма млечни продукти а е с вино- точно тази била оригиналната. че кайзерката смятала че се дебелее от млякото. Simple Smile
Скрит текст:
Първата

100 мл виолетов сироп (тук при нас го има в магазинчета за биопродукти, но сестра ми като по-будала взе теменужките бонбони дето майка донесе от България Simple Smile  )
300 мл вино розé
1 супена лъжица лимонов сок
150 мл вода
150 грама захар
2 белтъка

1. Смесете захарта с водата в малка тенджера , разбърква се  и се вари, докато захарта се разтвори . Оставя се да се охлади.
2. Смесете сиропа от теменужки с виното  и лимоновият сок и се изсипва в машината за сладолед . Оставя се във фризера да се стегне, след това се разбиват белтъците на твърд сняг и се смесват внимателно. Пак в машината за сладолед  и се оставя да се стегне.  Това е.


Втората:

400 мл сметана
100 мл сироп ( виолетов сироп или бонбони теменужки )
250 грама маскарпоне
3 жълтъка
1/2 чаена лъжица ванилов екстракт

Сложете жълтъците в голям съд . Изсипете сметаната вътре и всичко се разбърква енергично с телчето. Слага се и ванилов екстракт и се разбърква в продължение на около 30 секунди с миксер на най-високо ниво.

Смесете маскарпонето със ваниловия сироп, добавете към другата смес. Накрая жълтиците и всичко се слага в машината за сладолед и се замразява за около 30 мин. Може да се добавяр захаросани виолетки при сервирането или синя сладкарска боя по желание. Аз боя не добавям. Simple Smile
Виж целия пост
# 230
Онна, не трябва да се чистят бейби октоподчетата, нали?
Виж целия пост
# 231
И аз се запалих по царския  кекс.Пече се. Още малко му трябва  да запълни голямата пукнатина ,виждам че изскача в нея  тесто още. За  вкуса ще почакам.Но  мирише на нещо познато от младини и  се надявам да съм възхитена и от хапването. Снимки не мога да правя,ако  се прибере сина и пожелае  да ми угоди и  снима,ще го покажа.Ако ли не-ще е на доверие.
Виж целия пост
# 232
Онна, не трябва да се чистят бейби октоподчетата, нали?
Цвети, имат "човки". Но като ги свариш те падат съвсем лесно
Виж целия пост
# 233
===...............................

А иначе, сладолед с виолетки, съм правила по две рецепти. Едната няма млечни продукти а е с вино- точно тази била оригиналната. че кайзерката смятала че се дебелее от млякото. Simple Smile
Скрит текст:
Първата

100 мл виолетов сироп (тук при нас го има в магазинчета за биопродукти, но сестра ми като по-будала взе теменужките бонбони дето майка донесе от България Simple Smile  )
300 мл вино розé
1 супена лъжица лимонов сок
150 мл вода
150 грама захар
2 белтъка

1. Смесете захарта с водата в малка тенджера , разбърква се  и се вари, докато захарта се разтвори . Оставя се да се охлади.
2. Смесете сиропа от теменужки с виното  и лимоновият сок и се изсипва в машината за сладолед . Оставя се във фризера да се стегне, след това се разбиват белтъците на твърд сняг и се смесват внимателно. Пак в машината за сладолед  и се оставя да се стегне.  Това е.


Втората:

400 мл сметана
100 мл сироп ( виолетов сироп или бонбони теменужки )
250 грама маскарпоне
3 жълтъка
1/2 чаена лъжица ванилов екстракт

Сложете жълтъците в голям съд . Изсипете сметаната вътре и всичко се разбърква енергично с телчето. Слага се и ванилов екстракт и се разбърква в продължение на около 30 секунди с миксер на най-високо ниво.

Смесете маскарпонето със ваниловия сироп, добавете към другата смес. Накрая жълтиците и всичко се слага в машината за сладолед и се замразява за около 30 мин. Може да се добавяр захаросани виолетки при сервирането или синя сладкарска боя по желание. Аз боя не добавям. Simple Smile
Записах и благодаря!
 Сега, ако си видяла в онзи сайт сладоледите, пробвай нугата. Грешка няма, "изби рибата" при поднасянето ѝ. Честно! Не е моя рецептата , а е на "Вкусно с Йоли. Тя се прави без машина.
Сега да те питам, машина нямам за сладолед,  но ще го направя този който е с многото сметана и маскарпоне и ще го поставя във фризер и от време на време ще разбърквам за да не се появят кристалите, дали ще стане, а.. какво ще ме посъветваш. ?? Ще пробвам и ще ти споделя. Нямам виолетков сироп,... Joy ще сложа друг вид и той ще оцвети в червено, вишнев имам... хм. Що да не стане.. Ще ти кажа.

Имам питане към всички вас, търси се царевичен сироп. Трябва ми да направя карамелени бонбони. Търсих - няма и никой не е  виждал такъв. Нещо да го заместя, с кленов не става, прецаках работата, но сега си имам карамелен сос в количество... мда.
Виж целия пост
# 234
в Лидъл съм виждала на американската седмица. Сега не знам дали има.
Виж целия пост
# 235
И аз се запалих по царския  кекс.Пече се. Още малко му трябва  да запълни голямата пукнатина ,виждам че изскача в нея  тесто още. За  вкуса ще почакам.====.....................
Борянке, наистина държа след като някой е опитам тази или онази рецепта пусната от мен после да споделя, дали наистина му е харесала, дали е станала добре, дали е имал проблем някъде и после да направим коментар къде например му е грешката, или не. Благодаря ако споделиш, каквото и да е, лошо, хубаво... давай и си кажи честно.  Simple Smile

в Лидъл съм виждала на американската седмица. Сега не знам дали има.
Американската седмица беше преди много време и вече я няма. Ще видя случайно ако нещо е останало. Много ти благодаря! Давай съвет, ако си правила тези бонбони, мерак ми е, с какво мога да заместя сполучливо царев. сироп. Както казах, с кленов и добавих още малко меласа за точен грамаж и се прецакаха нещата. Сега купих глюкоза и отново меласа, кое да ползвам от всичките...хм.  Глюкозата е тежка на вид, а меласата още по тежка, т.е. като гъстота... не знам. Ей, нещо като ми се опре и направо...от зор ще изхабя сумати продукти.
Много благодаря!
Виж целия пост
# 236
Меласата можеш спокойно да я използваш вместо царевичен сироп.  Peace

Тук има царевичен сироп на прах.
Виж целия пост
# 237
Имах бакла, която похабих. Реших да я бланширам и после да я готвя, а тя стана черна/тъмна, отвратителна на вид и я изхвърлих.
Може ли да предложите идея как, какво да направя, че ще има тази седмица пак.
Виж целия пост
# 238
Имах бакла, която похабих. Реших да я бланширам и после да я готвя, а тя стана черна/тъмна, отвратителна на вид и я изхвърлих.
Може ли да предложите идея как, какво да направя, че ще има тази седмица пак.


Изчиствам баклата от дръжките и я измивам. Слагам я във вряща солена вода за около 5 минути, така излиза черната вода.

Вадя я и я изплаквам. В тенджера запържвам лука и добавям баклата... И вече според това какво ще готвиш.
Виж целия пост
# 239
Добро утро! Снощи направих царския кекс. Едното дете искаше кекс и рецептата дойде точно навреме. В нов сайт качвам снимките, дано се виждат.

Докато беше топъл много ми биеше на масло, прекалено за моя вкус. Но днес сутринта, вече напълно изстинал си е екстра. Одобрих го, много е мек и пухкав. А най съм изненадана, че се надигна без да има набухвател. Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия