ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 18

  • 92 491
  • 828
# 420
А есенните астри как зазимявате? Те са с коренища. Само да ги изрежа ли или?
Виж целия пост
# 421
Начупиха ми доста мушката и сакъзи. Да ги сложа във вода и да чакам да пуснат корени, и тогава в саксии или направо в саксии?

Любознателна, благодаря за отговора за розите! Проблемът при мен е, че някои не излязоха такива каквито трябваше. Имам един чаен хибрид на половин метър от катерлива. Ще го преместя, като опадат листата.
Виж целия пост
# 422
А есенните астри как зазимявате? Те са с коренища. Само да ги изрежа ли или?
На астрите събери семенцата и напролет засей.  Peace
Виж целия пост
# 423
А есенните астри как зазимявате? Те са с коренища. Само да ги изрежа ли или?

И аз ги оскубах моите. С две пакетчета засявам цялата градина. Peace
Виж целия пост
# 424
А есенните астри как зазимявате? Те са с коренища. Само да ги изрежа ли или?

И за ги оскубах моите. С две пакетчета засявам цялата градина. Peace
Моите още цъфтят. Значи да скубя... А ако остане от коренищата не се ли възстановяват напролет или измръзват?
Виж целия пост
# 425
Астрите не се разпространяват от коренища, а от семенца. Щом още цъфтят остави ги нека прецъфтят, а след това събери семенцата и напролет ги засей. След като прецъфтят и си събрала семенцата можеш да почистиш градината от коренищата.
Виж целия пост
# 426
Едногодишни са. Нищо няма да излезе. Моите и те цъфтяха, ама станаха едни такива опърпани и ги махнах.
Виж целия пост
# 427
Астрите не се разпространяват от коренища, а от семенца. Щом още цъфтят остави ги нека прецъфтят, а след това събери семенцата и напролет ги засей. След като прецъфтят и си събрала семенцата можеш да почистиш градината от коренищата.
Чудя им се още, че по листата една брашнеста мана са хванали, направо като посипани с гипс седят. пък инъче цъфтят...
Виж целия пост
# 428
И аз имам 2-3 юки на двора. Нищо не ги правих зимата. Надявах се да не прокопсат, че много ме дразнят как бучат. Но те оцеляха. Не са цъфтели нито миналата година, нито тази.  newsm78 На този етап ги държа, защото още съм на никъде с озеленяването на двора.  Crossing Arms

Пролетен дъждец , за пръв път ползвах вкоренител при засаждането на резниците от мушката тази година. Изглеждат ми доста добре. Надявам се всички да се хванат! Вече две седмици минаха откак ги насадих. Аз взех вкоренител на прах от агроаптеката - топят се и се бучат в пръстта.  Peace

Кажете малко повече за астрите, че съм си взела пакетче. По кое време се сеят и направо в пръстта ли да ръся или да правя разсад?!

Взех си семена и за такава ружа -
Скрит текст:
Някой гледал ли е? Нещо да подскаже?!

Ljuboznatelna , въпросче за една розичка - катерлива, от миналата есен, садена на гол корен. Поизрастна лятото доста, цъфтя. Но не расте нагоре, а някак настрани.  newsm78 Сега е полегнала върху другите ми рози в съседство. На едно място бучнах пръчка и я попривързах да отива нагоре. Май трябва да бучна още една. Така ли да процедирам? Уж я чакам да се катери по оградата, пък тя от страната на оградата е по-ниска. По-висока е от страната на поляната ми.  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 429
Кажете малко повече за астрите, че съм си взела пакетче. По кое време се сеят и направо в пръстта ли да ръся или да правя разсад?!

Ето ги моите от миналото лято
Скрит текст:
Много ги харесвам. Сея ги през пролетта директно в земята, правя си малки браздички хвърлям семенцата и заривам леко. Когато се покажат на около 3-4 см. можеш да ги преместиш на друго място. Ако ги преместиш ще стане по-голямо цвете с повече разклонения. Тези от снимката не са местени и са по-дребнички.
Ние досега имахме само лилави, но тази година съседката ми даде и две розови, така че за догодина ще имам разнообразие от цветове  Grinning
Преди години имахме и бели, но ги изгубихме  Confused
Виж целия пост
# 430
За астрите си правя разсад, рано на пролет. Те май не мръзнат, поне не съм забелязала.
Тези ружи изглеждат добре на картинка, но в двора не ми харесват. Често боледуват с едни големи грозни петна по листата и въобще не ги препоръчвам.
Виж целия пост
# 431
Дайте предложение за растение, което вирее на сянка и суша? Двора граничи с гора и съответно е сянка от големите дървета, но пък денивелацията е голяма и дъждовете ми извличат пръстта и искам да я спра с някакви растения. Няма възможност за поливане и трябва да разчитат на майката природа лятото.
Има ли изобщо такова растение?
Виж целия пост
# 432
Юка?
Виж целия пост
# 433
Дайте предложение за растение, което вирее на сянка и суша? Двора граничи с гора и съответно е сянка от големите дървета, но пък денивелацията е голяма и дъждовете ми извличат пръстта и искам да я спра с някакви растения. Няма възможност за поливане и трябва да разчитат на майката природа лятото.
Има ли изобщо такова растение?
И при мен положението е подобно, само че двора е слънчев. И аз търся растения/храсти, които да задържат пръстта, да са непретенциозни. Ще видим купените рози дали ще се развият догодина, защото почвата не е нещо особено.
Виж целия пост
# 434
Здравейте Simple Smile
Да се запиша и тук
От това лято започнах с озеленяването на двора, но все още съм до никъде  Embarassed
Искам хем да ми е цветно, хем пък да не е претрупано (а ММ иска и райграс да има повече)
С голямо удоволствие прочетох цялата тема - много красиви градинки си имате, браво  bouquet
Пролетта реших, че искам покрай единия край на двора да засадя рози и си купих (не съм сигурна така ли се казва) в контейнер. От 16 само една не се хвана. Ама и градушка имахме по едно време, та не се оплаквам.
В другия край пък имам няколко рози от миналата есен - от резници, бях си ги "откраднала" от две три места и докато им дойде времето забравих коя каква, а ги набочках по две за всеки случай, та сега си имам някакви странни комбинации  Grinning
Може ли малко повече да ми кажете за зазимяването на розите? Кога се прави? Четох, че сега се режат малко, а основно на пролет...? Също така имат и някакви черни петна по листата, сега да ги пръскам ли с нещо?  newsm78
Единствено хризантемите ми се развиват без забележки и нямам търпение да нацъфтят да се пофукам малко със снимки  Whistling
Другото, което искам да попитам - видях, че обсъждате в началото на темата декоративни треви, има ли някой вид, който издържа на слънце, суша и вятър  #Crazy - имам един склон пред двора и се чудя с какво да го запълня...
Любознателна, само от любопитство (дано не съм се объркала, но мисля, че ти беше) споделила си едно дърво от градина в с. Тъжа - можеш ли да кажеш коя е тази градина, тъй като това е моето село и ми стана интересно  Simple Smile
Извинявам се за дългия пост, ама да не забравя нещо  Wink
Хубава вечер на всички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия