НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 106

  • 106 381
  • 728
# 585
Момичета, от няколко дни ми е много уморено, сънливо и мързеливо, трудно се събуждам, липсва концентрация, имам усещане, че тялото ми трепери и едно ужасно чувство за душене в областта на ЩЖ, моменти на топли и студени вълни и т.н. Сега съм подложена на голям стрес, зачестиха ми и паник атаките..
Как мислите на какво се дължи кетоза или свръхактивна ЩЖ? Или на нервна почва... Как да процедирам? В понеделник ще посетя ЛЛ, но до тогава? Май много намалих ВХ-те...
Виж целия пост
# 586
Мисля, че се държи на стрес. Знам, защото съм минавала през такива претоварени периоди и без никаква промяна в начина на хранене съм изпитала това, което описваш: задъхване, топли и студени вълни, умора.

Всичко изчезва след като дойде по-спокойния период.
Виж целия пост
# 587
Аз пък точно обратното- летя направо. Имам много енергия, чувствам се отлично. В отпуска съм и се наслаждавам на лятото, Не че това на някого ще помогне, просто споделям. Simple Smile Не мога да се нарадвам, че ми отворихте очите за това хранене. Днес съм и отново минус 200 грама. Simple Smile
Виж целия пост
# 588
Ирене, цикъл да чакаш?
Била съм в кетоза, не съм имала такива оплаквания, даже имах свръх енергия в определен период. Чак на 3- та седмица с под 20 г В ( само зеленчук за гарнитура) започнах да спя не особено добре, та вдигнах малко.
Виж целия пост
# 589
МЦ мина, по-вероятно е да съм в овулация или малко след нея. Това "душене" и треперене ме притеснява, не съм изследвала ЩЖ отдавна.
Виж целия пост
# 590
Ирене, не бих изключила ЩЖ. Междувременно, докато дойде понеделник, включи по един (сладък) картоф дневно, една ябълка, черен шоколад, повече зеленчуци, а уикенда по възможност практикувай нещо любимо и изключи за малко. А, да и пий магнезий (х 600 мг поне).
Виж целия пост
# 591
Ирене, възможно е и да е само от стрес. jabot е дала добри съвети! Увеличи въглехидратите вечер, за да спиш по-добре. Може и по 2 валериана преди лягане за по-добър сън.  Peace
Виж целия пост
# 592
Благодаря, момичета! Hug
Виж целия пост
# 593
Никой не ми отрази въпроса за д-р Круз, но аз все пак ще споделя, че от понеделник започнах протокола за възстановяване на лептиновата чувствителност и се чувствам невероятно добре. Въглехидратите ми са доста малко (това не е задължително при протокола, просто така се получи), общо взето 2-3 домата дневно или една шепа зелена салата + малко мляко от кафето, но не го усещам - никаква отпадналост, никаква липса на енергия, закуската ме държи сита по 6-7 часа без проблем. Мислех, че ще ми е много трудно да не ям след 19-20 ч. вечер, но се оказа, че въобще не изпитвам такъв глад, както преди.
Виж целия пост
# 594
Mozzie, така като гледам няма разлика от класическото ВМ, просто името му е по - модерно.
Виж целия пост
# 595
Защо се отрича сутрешния спорт?  newsm78 "Do not work out before or after breakfast (if you must work out, do it after 5pm)" Сутрин е най-спокойно и "свежо" в залата, след 17 ч. е  Sick
Виж целия пост
# 596
Mozzie, така като гледам няма разлика от класическото ВМ, просто името му е по - модерно.

Да, храненето му е палео по същество, но той набляга изключително много на тайминга на храненията.
Като цяло в палео-средите е със спорна репутация, личността му е особена, но има много интересни идеи.

The Baroness, забравих какво точно беше със спорта.  Embarassed
Виж целия пост
# 597
Mozzie, ще ми е интересно да споделяш как се развиват нещата при теб... Peace
Виж целия пост
# 598
Предполагам,че препоръката да не се тренира сутрин е свързана с кортизола,т.е да не се вдига и без това високото му ниво. Но аз като цяло не одобрявам схемата му поне със спорта - да се смесват  HIIT тренировки с такива за сила, въобще не виждам смисъл. И той е по циклите, доколкото разбирам.
Виж целия пост
# 599
Момичета, от няколко дни ми е много уморено, сънливо и мързеливо, трудно се събуждам, липсва концентрация, имам усещане, че тялото ми трепери и едно ужасно чувство за душене в областта на ЩЖ, моменти на топли и студени вълни и т.н. Сега съм подложена на голям стрес, зачестиха ми и паник атаките..
Как мислите на какво се дължи кетоза или свръхактивна ЩЖ? Или на нервна почва... Как да процедирам? В понеделник ще посетя ЛЛ, но до тогава? Май много намалих ВХ-те...
Не знам какъв ти е режима, но ще споделя нещо като насока - чела съм подобни оплаквания за ЩЖ от съфорумки, изкарали една седмица и повече на безвъглехидратен режим (до 20 г. ВХ на ден)  Peace Като добавим и стреса - ето ти хормонален дисбаланс  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия