НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 106

  • 106 381
  • 728
# 570
Мики, ям  яйца с бекон или сланина, риба, свинско -гърди и врат, сега ми е под ръка сръбска скара- ущипци, плескавици. Всичко морско ям- миди,скариди, октопод. Понякога, когато не съм гладна вечерям ябълка зелена със синьо сирене, много обичам. Авокадо ям често. Салата зеле с моркови, зелена, домати, краставици. Люто ям, като змей:) Без люти чушки не сядам на масата, като бонбони ги лапам, за ужас на гледащите:))) Чай пия от джинджифил, бая силен,  лют е. Последните две седмици си позволявам сладолед понякога, а не трябва, време е да спирам да се оливам:)) Както се пее в една песен, че ще плача:)
В къщи съм абсолютно стриктна, на почивка ми е малко по трудно. И това ще го оправя, само да се мобилизирам. Много е лошо, като влезеш в режим " нищо няма да ми стане от една хапка"... Знам го и ще се поправя.
Ядки много рядко ям. Хляб, картофи, ориз изобщо.
Мляко кисело не ям, прясно общо 100 гр на ден в двете кафета, кокосово масло и кокосова сметана.
Зимата доста субпродукти хапвах- дроб телешки, език в масло, шкембе чорба.

Май е това:)
Виж целия пост
# 571
Аз питах за кожата, питах и за метформин дали пие някой и какви реакции дава с мазните храни Simple Smile

Kameloth, още не съм ограничила изцяло въглехидрати, но ще гледам засега да спра ориза и картофите. Хляб си позволявам само на закуска и то не всеки ден. Лека полека се опитвам да навляза в нещата, за да не е изведнъж и да се почувствам зле и лишена, ами постепенно.
Вече от 2 месеца не съм яла никакви бобови и се чувствам страхотно.
Днес пробвах една рецепта по режима, или така мисля - печени кюфтета от тиквички с моркови и масло. Видях рецепта в "Бон апети" и я модифицирах спрямо това, което ми обяснихте и съставките са следните - тиквички и моркови 4/1 като количество, 2 яйца, 1 супена лъжица краве масло, магданоз и малко сол, зехтин за намазване на тавичката. Искам да ви кажа, че това е едно от най-вкусните неща от тиквички, които съм яла и цялата къща мирише на масло и на нещо много вкусно  Heart Eyes Намерих си прекрасна закуска, има си мазнинка, но не е тежка храна, направо е чудничко.
За обяд зелени чушки задушени в зехтин с козе сирене и яйца.

Сигурно не е много подходящо да казвам рецепти и да давам отчет на това, което ям и готвя, но така ми е по-лесно да се ориентирам като ме поправяте и да намеря правилния път.
Благодаря ви, момичета  Hug bouquet
Виж целия пост
# 572
Signora, аз пиех метформин години преди да започна да се храня по този начин. 3-4 месеца след това правих изследвания и ендокринолога ми го спря. Каза, че нямам нужда от него,но само ако продължавам със същото хранене.Имах опасения,че ще се върне гадната хипогликемия, но изобщо не усетих спирането на лекарството. Аз спрях В рязко. Нямах нерви да ги спирам постепенно. А преди се хранех като теб по 5-6 пъти и все не ми стигаше. Но менюто ми беше само от В. и не можех да си обясня как дебелия, като  седмици наред дневното  меню беше 3 пакетчета солети и кило плодове. Смятах калории, тръшках се, бях гладна, болна, нервна и дебела. Сега имам още 1 кг до поставената ми цел, но дори не ме интересува дали ще я достигна. Тялото ми изглежда съвършено различно и съразмерно. Достатъчно висока съм и 66- те кг се разпределиха перфектно на дължината ми. Останаха само 2 нерешени здравословни проблема, но за тях трябва по-дълъг период. Пък и аз бърза работа нямам... смятам да живея вечно  Whistling
Виж целия пост
# 573
Жаки благодаря ти!  Hug
Виж целия пост
# 574
След малко заминавам на двуседмична морска почивка. Смятам, че ще успея да се придържам към режима колкото е възможно, когато не готвя аз.
По този повод си премерих обиколките, сега ще ги запиша. Посетих и дома на родителите ми, защото аз нямам, а те имат кантар. Оказа се, че още един килограм е заминал и вече съм 65,5.
Виж целия пост
# 575
Змия, спри да ни информираш за почивките си, защото леко се изнервям и много завиждам. 😁
Виж целия пост
# 576
Tina, Papaya ти е разказала за опита си много хубаво. Според мен, при такива ситуации, елиминирането на причината е от първостепенно значение, в случая махането на въглехидратите от менюто. Консумирай ги само под формата на зеленчуци, яж по - големи салати с всяко хранене, но хляб и то на закуска, независимо колко често, просто е голяма грешка. Звучи ми като само една цигара с кафето. Сама казваш, че неяденето на бобови ти се отразява чудесно, така ще стане и с хляба.
Когато човек иска просто да отслабне и да поддържа добро здраве, тази тактика е ок, но когато състоянието изисква лечение, не.
Виж целия пост
# 577
Змия, спри да ни информираш за почивките си, защото леко се изнервям и много завиждам. 😁


И аз завиждах, че ти си посрещна РД на морето Mr. Green

Няма повече, даже и снимки няма да качвам Simple Smile
Виж целия пост
# 578
Tina, Papaya ти е разказала за опита си много хубаво. Според мен, при такива ситуации, елиминирането на причината е от първостепенно значение, в случая махането на въглехидратите от менюто. Консумирай ги само под формата на зеленчуци, яж по - големи салати с всяко хранене, но хляб и то на закуска, независимо колко често, просто е голяма грешка. Звучи ми като само една цигара с кафето. Сама казваш, че неяденето на бобови ти се отразява чудесно, така ще стане и с хляба.
Когато човек иска просто да отслабне и да поддържа добро здраве, тази тактика е ок, но когато състоянието изисква лечение, не.


Остава ми една седмица работа и след това ме освобождават, че съм по заместване и се залавям сериозно. През това време не мога да си правя експерименти, че работя в институция, в която съм  постоянно в движение, а като вляза в заседание, мога да не изляза с часове от залата, и нито да ям, нито да пия вода, затова си позволявам да ям хляб с нещо, защото това ме засища поне за 3-4 часа максимум, което е достатъчно. Имам още 1-2 седмици, докато направя изследванията, излязат резултатите и започвам сериозно. Междувременно ще съм си вкъщи и ще мога постепенно да огранича въглехидратите и да не изпадна в кетоза, че преди време съм била в такова състояние и беше отврат. Ще дам време на организма сам да свикне, както направих с бобовите, дори вече не ми се ядат. Ще започна и прием на метформин по 250 мг дневно, лека полека ще увеличавам, и искрено вярвам, че ще помогне всичко това.

Правите ли си консултации с ендокринолог? Те на какво мнение са за този режим? Защо чак сега навлезе, като ИР е познато като заболяване поне от 15 години и има повече данни за него  newsm78
Виж целия пост
# 579
Тина, ако от вкъщи си направиш три яйца изпържени в сланина и си ги вземеш в кутийка и ги хапнеш преди заседание, ти гарантирам, че не 3-4, а 4-5 часа ще си сита. Има начини и на работа да се храниш правилно. Носила съм си кюфтета, месо или пълнени зелени чушки с мазно сирене.
Метформин 500мг е най- малката дозировка, доколкото знам, ще делиш хапчето ли? На мен ми е изписан по 1500мг. Пих го известно време, ако се приема след 4-5 хапка, т.е. по време на хранене, не би трябвало да има стомашни проблеми. След като изследванията ми на гликиран  хемоглобин се оказаха перфектни, го спрях и се справям само с храненето.
Змия, приятна почивка и искаме снимки:)
Виж целия пост
# 580
Здравейте!  Hug
Аз съм преди МЦ, което не ме оправдава, та вчера минах 100 те грама вгх... Мразя тези моменти, защото имам чувството, че това не съм аз и се въртя в кръг, от който няма излизане.
змия бях видяла и твоите снимки, страхотно изглеждаш, приятна почивка!
Бях забравила да спомена, че много харесвам и супер ме мотивират постовете на jabot. Жалко, че не живея в София.
Жаклин и аз благодаря за менюто ти.  Blush
Прекрасен ден, страхотни момичета!  Hug
Виж целия пост
# 581
Тина, ако от вкъщи си направиш три яйца изпържени в сланина и си ги вземеш в кутийка и ги хапнеш преди заседание, ти гарантирам, че не 3-4, а 4-5 часа ще си сита. Има начини и на работа да се храниш правилно. Носила съм си кюфтета, месо или пълнени зелени чушки с мазно сирене.
Метформин 500мг е най- малката дозировка, доколкото знам, ще делиш хапчето ли? На мен ми е изписан по 1500мг. Пих го известно време, ако се приема след 4-5 хапка, т.е. по време на хранене, не би трябвало да има стомашни проблеми. След като изследванията ми на гликиран  хемоглобин се оказаха перфектни, го спрях и се справям само с храненето.
Змия, приятна почивка и искаме снимки:)

Ако изям на закуска 3 яйца със сланина, сигурно ще си обърна вътрешностите  Laughing Никога не съм яла толкова тежка храна, защото стомахът ми просто реагира зле. Става ми тежко, гади ми се, ужасна работа. Затова искам да стане постепенно. Но например омлет от 2 яйца с масло мисля, че ще свърши работа, нали?
Трудно ми е да си нося храна от вкъщи, защото нямаме хладилник и няма  къде да съхранявам храна Simple Smile Общо взето тъпотия голяма. Носих си два пъти, до обяд ми вкисна яденето и повече не посмях.
Ако започна с 500 мг, много ми е и ми става гадно от него. Затова взимам 1 хапче от 1000 и го чупя на 4 и си ги съхранявам в кутийка.
Като си остана у дома, ще имам възможност да започна да правя и лека гимнастика, както и отзад на стадиончето да обикалям на бърз ход  Heart Eyes
Виж целия пост
# 582
Тина, ти няма да изядеш 1/2 кило сланина на закуска, а едно-две резенчета, а ако си занесеш печена пържола увита в алуминиево фолио и една краставица, съм сигурна, че нищо няма да ти вкисне.
В крайна сметка си направи нещата, както си решиш, дадохме достатъчно идеи как да се справиш с определени ситуации. На мен лично ми е досадно постоянното търсене на извинение защо нещо не може да стане...
Виж целия пост
# 583
Благодарна съм за съветите и напътствията на всички ви, и наистина звучи като извинения всичко, което казвам, но това са фактите. Просто още няколко дни ще са такива нещата и след това започвам както трябва, когато съм напълно свободна и разполагаща изцяло с времето си, за да поставя началото на един дълго чакан успешен период.
Между другото, тези дни наистина успях да се храня така, както ми обяснихте - взимах си единия ден пържола със салата и слагах зехтин, другият ден пилешко шишче със задушени зеленчуци в масло, така че намирам начин и понякога успявам. Трудно е да си промениш изведнъж изцяло възгледите и начина на хранене, но не е невъзможно. Щом вие сте постигнали успех, ще успея и аз Simple Smile
Виж целия пост
# 584
Тина, бих искала да споделя разни мои мисли, които в никакъв случай не са провокирани от теб, но по някакъв начин са свързани, с това което казваш (предварително уточнявам).
Познавам много хора, които започват нов живот всеки понеделник, защото тогава започва новата им диета, тогава стартира картата им за фитнес, тогава е началото на отпуската им и т.н. и т.н.
Така до сряда, когато диетата се скапва, фитнесът се оказва много тежък, а отпуската недостатъчна.
Мисля че е цитат на Джон Ленън, че "животът е това което е, докато ние си правим други планове".
Да чакаш да дойде най-доброто време или най-удобния момент, за да направиш нещо за себе си е просто загуба на време. След това ще се случат други неща, които ще осуетят иначе прекрасните ти планове и тогава какво, ще чакаш до следващия идеален ден?!
Живеем тук и сега и всяко отлагане да станем по-добри, в каквото и да било, е плод на добри намерения и недобро планиране. Wink
Действай днес!
Juliette, благодаря за думите.  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия