С какво ви дразнят свекървите- 65

  • 92 528
  • 751
# 630
Demi, хайде цветно ще то дам пример. Спи бебето в количка/креват, събужда се и ревва и бабата скача като на пожар и го взима, преди ти да си посегнала!
Сега давам с удоволствие, ама тя вече не иска, когато, обаче бях майка само от 4-5 дни с първото нямах нужда някой да ми иззема функциите и да се чувствам все едно за нея съм родила.
Виж целия пост
# 631
Дени, не можеш да си го представиш, защото не ти се е случвало.

Моята свекърва имаше само наченки на опити да се бърка в гледането на малкото след изписването. "Любимата" ми случка беше когато то както си седеше в релакса ревна. Аз съм срещу него седнала на дивана. Свекървата до мен. Е надвесвам се над него да го взема, а тя си пъха ръцете буквално под моите, за да го измъкне преди мен от стола.  Joy Така се разфучах, че от тогава не си е позволявала. Ако имам нужда от помощ, казвам си. Ако не съм в стаята и плаче, да се оправят. Така де - обяснявам си го с майчиния инстинкт. Може би иска да се отзове и тя, човешко е.  newsm78

Пък за това, че мъжете не мърморят - мърморят и още как. Моят мъж тъща няма, но сестра ми гостува за седмица 2 месеца след раждането и не остави на мира малкото. Все на ръце, все над него, все до него. Еми мрънкаше си моят човек, а аз направо се карах с нея. Но на мен ми е близка и мога да си го позволя. Знам как и какво да кажа и какво е допустимо в нашите отношения.
Виж целия пост
# 632
Да, майка ми правеше така. Ми да скача - не съм я спирала. С мъжа.ми обикновено се питахме - ти ли ще го вземеш, или аз. Но ако тя се метне първа, успяваше да го докопа.

Виж свекървата нямаше такива мераци, тя се щади жената.
Виж целия пост
# 633
Виж свекървата нямаше такива мераци, тя се щади жената.

Хареса ми как, привидно хвалейки свекърва си, успя да я клъвнеш.  Mr. Green
Виж целия пост
# 634
Е, явно изгубен щъркел е намерила начин да противодейства.
В моя случай, аз кърмех, така че, ако ще 100 човека първите дни да търчат да гушкат бебето и да го успокояват, без гърдата на мама не може, та винаги опираха до мен. А за памперси, къпане и преобличане, който иска да се пробва. И за дрехи също. Въобще от около 700 дни майчинство за всяко  дете, сигурно аз сама съм прекарала с бебето поне по 600, бащата основно вечер и събота и неделя, та бях много щастлива и доволна от всеки, който искаше да си поиграе с бебето, да остане с него за по 2-3 часа, да сменя памперси и т.н.
Виж целия пост
# 635
Виж свекървата нямаше такива мераци, тя се щади жената.

Хареса ми как, привидно хвалейки свекърва си, успя да я клъвнеш.  Mr. Green

Много съм си добре аз със свекърва ми. Тя, между другото също ми е гледала детето доволно, но по- късно, от бебешки плач вдига кръвно.
Виж целия пост
# 636
А до къде се простира ненамесата според вас? На 100%? Ето, с примера на последната свекърва. Купува дрехи на снаха си - дразни, ясно. Меси се за важни въпроси - пак е ясно. Обаче вижда снаха си, че бременна се тъпче със сладко и газирано и с някаква тактичност й казва, че й е голям коремът и не трябва. Снаха не знам дали ще имам, но признавам си ако щерка ми подходжа толкова безотговорно към тялото си, когато метаболизмът е забавен и всичко се лепи, ще й кажа и още как. Отделно ще й намеля за всички останали рискове, свързани с вредните храни (не че има шанс да е забравила, при положение че поне веднъж седмично слуша подобна лекция).

Изобщо, ако според вас начинът на живот на младите не е достатъчно здравословен, редно ли е да има ако не намеса, то поне съветване? Или да кажеш на детето си, че на топлата витрина има боклуци и е по-добре да сготви една супа се счита за намеса?
Виж целия пост
# 637
Аз не бих посмяла да намилам за ядене точно. Освен това не вярвам да и стане нещо от газираното, а ако надебелеее прекалено тя ще се чуди после как да сваля.

Въобще мисля, че на възрастен човек не бива да му се говори по тоя начин и мотивацията относно храненето трябва да е вътрешна. Иначе само предизвикваш неприязън.

Въпреки това си мнение аз не мога да се въздържам много и. често намилам на мъжа ми, който се храни безобразно... Полза никаква.
Виж целия пост
# 638
wild poppy, направо не мога да си представя подобна ситуация Shocked Ако майка ми се опита да ми дава непоискани съвети, ще й подпаля деня просто. А пък аз да давам такива на порасналото си дете, направо ще е като сама да си бия шамари.
"Младите" са здрави и прави мислещи индивиди. Следователно могат сами да си преценяват какво и как да правят с живота си и тялото си. И това дали всеки ден се хранят с Макдоналдс, или за тях единствено домашното готвено е храна, си е абсолютно тяхно решение, нямам право на намеса.
Виж целия пост
# 639
Хич не съм съгласна! Няма как да намилаш на зрял индивид! Как ли пък да не ми кажат майка или свекърва на 30+ години, че безалкохолното е вредно да не пия, докато съм бременна! То и мрънкането е вредно, пили нерви и обтяга отношения!
Виж целия пост
# 640
Попи, не знам дали ще я откажеш от газираното. Гаранция обаче ще я накараш да ограничи контактите с теб.

Хора на 30+ години някак не мога да си представя да ги засипвате с "ценни" съвети все едно са на 12. 
Виж целия пост
# 641
И аз не бих си позволявала "съвети" на пълнолетни хора, създали семейство. Дъщеря ми не съм ли я научила навреме, не вярвам на 25-30 да я науча. Със снаха е още по - особено. И тя е имала време да си изгради хранителни навици и няма аз да я променям.
Ако някой ме попита, ще кажа, ако не, ще си мълча.
Изключвам някакви залитания с неща, опасни за живота, наркотици и т.н.
Виж целия пост
# 642
Тя със сигурност знае за вредата от газираните напитки, как точно се спира възрастен човек да пие нещо, което иска да пие? Взимате му го от ръцете? Или досаждате, докато го откажете до степен да не пие пред вас, а да се крие като дете? Това като моя приятелка, на 30+, се крие от родителите си, че пуши. Пуши от над 10 години, но те й се карат и тя се крие.
Виж целия пост
# 643
А до къде се простира ненамесата според вас? На 100%? Ето, с примера на последната свекърва. Купува дрехи на снаха си - дразни, ясно. Меси се за важни въпроси - пак е ясно. Обаче вижда снаха си, че бременна се тъпче със сладко и газирано и с някаква тактичност й казва, че й е голям коремът и не трябва. Снаха не знам дали ще имам, но признавам си ако щерка ми подходжа толкова безотговорно към тялото си, когато метаболизмът е забавен и всичко се лепи, ще й кажа и още как. Отделно ще й намеля за всички останали рискове, свързани с вредните храни (не че има шанс да е забравила, при положение че поне веднъж седмично слуша подобна лекция).

Изобщо, ако според вас начинът на живот на младите не е достатъчно здравословен, редно ли е да има ако не намеса, то поне съветване? Или да кажеш на детето си, че на топлата витрина има боклуци и е по-добре да сготви една супа се счита за намеса?

При такава намеса бих те отрязала директно и съответстващо на намесата грубо. Предполага се, че все отнякъде е чула за вредата от тези храни, и въпреки това е избрала да ги яде.
Виж целия пост
# 644
Аз нямам свекърва,но за сметка на това свекъра ми е. ...  Shocked Изгледа човека три деца,е добре!Обаче не спира да ми се меси за най-малкото.Живеем в една къща,той на първия етаж,а ние на втория.Просто такова изчадие като него рядко се среща.Добре,че не му обръщаме с ММ много внимание,иначе не ми се мисли какъв ще е.Иначе много ме уважа,но тръгнели да ми се меси...еййй... #Cussing out идва ми да го застрелям. #2gunfire ВСЕЗНАЙКО!За жалост не съм от тези,които си казват всичко,търпелива съм,но като почне да говори СТАВАМ И СИ ТРЪГВАМ.Ако ще и като неуважение да го приема,но поне не си хабя нервите.Пф! #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия