С какво ви дразнят свекървите- 65

  • 92 528
  • 751
# 645
Аз пък така се надявам да има кой да ми помага по често, ама тц... Бабите са млади-работят и живеят в други градове. В началото като родих,майка ми остана за 2,3 дни (нямаше как за повече) , а свекърва ми за 1 седмица. Таткото като не е на работа помага много,но съм студентка, в сесия съм и е доста трудно. Всяка помощ ми е добре дошла. И двете баби питат имаме ли нужда от помощ и когато могат идват да помагат, но в никакъв случай не се натрапват.
Мен ме дразни бабата на ММ , опитва се да се меси,да дава акъл - как да  обличам бебето,как да го нося и други подобни. Аз съм от хората, които не си мълчат и поне тактично се опитвам да обясня,че не може да ми се казва как да си гледам детето, но тя се прави, че не чува и си продължава с нейното  Crossing Arms
Виж целия пост
# 646
Пуши от над 10 години, но те й се карат и тя се крие.
Това си е направо тъжно Tired
Виж целия пост
# 647
Изобщо, ако според вас начинът на живот на младите не е достатъчно здравословен, редно ли е да има ако не намеса, то поне съветване? Или да кажеш на детето си, че на топлата витрина има боклуци и е по-добре да сготви една супа се счита за намеса?
Ключът е в " според вас".
Щом са пълнолетни, каквото и да си мислим ние, е без значение.
И до нищо добро в отношенията ни не водят съветите ни, защото битката за правилното им хранене, сме я изгубили от преди да станат пълнолетни.
Виж целия пост
# 648
Ей, изядохте го момичето  ooooh!
Ама защо се оплаквала, ама да си почивала, ама какво като бабата пъхала биберони, ама какво като се наричала "мама" на детето. Все едно не знаете какво значи следродилни хормони. И на най-желязната психика и на най-големия темерут могат да разкажат играта. Искрено се радвам, че родих в държавна БГ болница, където не допускат никого вътре. Прекрасно е това, надявам се никога да не се променя  Mr. Green
Винаги съм се чудела в какво точно се изразява това "помагане" за бебето? Според мен единствената помощ може да се окаже с домакинството- да чисти и готви, за да има възможност майката да се занимава само с детето. Или да играе с по-голямото дете/деца, за да не се чувстват пренебрегнати. Обаче не, всеки се натиска да дундурка бебето, което, ще ме прощавате, но има нужда само от майка си.
Уж близки, уж дори семейство се пишат, а с цялото си съзнание се стремят да докарат на прясната родилка депресия  ooooh!
Виж целия пост
# 649
Ей, изядохте го момичето  ooooh!
Ама защо се оплаквала, ама да си почивала, ама какво като бабата пъхала биберони, ама какво като се наричала "мама" на детето. Все едно не знаете какво значи следродилни хормони. И на най-желязната психика и на най-големия темерут могат да разкажат играта. Искрено се радвам, че родих в държавна БГ болница, където не допускат никого вътре. Прекрасно е това, надявам се никога да не се променя  Mr. Green
Винаги съм се чудела в какво точно се изразява това "помагане" за бебето? Според мен единствената помощ може да се окаже с домакинството- да чисти и готви, за да има възможност майката да се занимава само с детето. Или да играе с по-голямото дете/деца, за да не се чувстват пренебрегнати. Обаче не, всеки се натиска да дундурка бебето, което, ще ме прощавате, но има нужда само от майка си.
Уж близки, уж дори семейство се пишат, а с цялото си съзнание се стремят да докарат на прясната родилка депресия  ooooh!
               Абсолютно същото е и моето мнение!
Виж целия пост
# 650

Това, с робуването, звездите ли ти го говорят или пак извади кристалната топка? Mr. Green
Ти, като те поканят на католически празник в рода на мъжа ти, отиваш и почваш да празнуваш по православному ли, или им изнасяш лекциятата за ненавлизането в личното ти пространство?
Много си смешна на моменти, ей!
От какви жени имат нужда днешните мъже, е друг разказ, ама как ти имаш нужда от плазмодий, който да наставляваш непрекъснато, се чудя? newsm78
Ти сравняваш покана за празник, с определяне на ежедневието и как да ти протекат личните празници като сватба ли? Смешна си не на моменти, а постоянно.
И по твоите собствени критерии сина ти е плазмодий, така ли? Все пак ти не приемаш двойки без подпис, а той така живее. Не слуша теб, не се съобразява с твоите критерии и прави точно обратното, на това, което е приемливо за теб. Плазмодии ли е?
Виж целия пост
# 651
Елиас, аз не видях някой да критикува Сорлета, нито да я яде! Просто й се каза, че е добре да поставя граници и най-вече да говори с мъжа си! Ако на това му викаш ядене... то тогава други направо са били разстрелвани!
Относно храненето- и аз съм на мнение, че имаш право да насочваш на човек единствено ако е дете, т.е. до към пълнолетието! Но дори тогава не може винаги да се налага мнението на един възрастен човек!
Зои, имам чувството, че дебнеш да се изкажа, за да се опиташ да ме захапеш! Много си ми смешна! Нека ти кажа само, че аз детето ми, което вече съм го родила съм го отгледала без помощта на ничия майка и е жив, здрав и възпитано момче на 8 години! Така, че ако смяташ, че ще дотичам до свекърва ми само защото сме в един град- жестоко се лъжеш! Нека се роди дъщеря ми и ще бъде гледана от майка си и баща си, без припкания до свекърва ми, тъй като все пак ние сме й родители! Така, че колкото и да искаш да ме покажеш като поредната жена зависима от помощта на други хора, в отглеждането на децата си- не търсиш на подходящото място! Спирам да отговарям на заяжданията ти, че ми стават скучни!
Виж целия пост
# 652
Сорлета, разказвала съм, за останалите сигурно вече е банално. И аз бях като теб - свеки не попита нито мен, нито сина си как виждаме нещата. Дойде за 20 дни вкъщи да помага. Размести ми кухнята, всичко беше...все едно бях на гости. Сестра ми не посмя да дойде, защото роди година преди мен и ми каза, че знае как се чувства родилка и не иска да ме притеснява. Свеки покани другия си син, другата снаха с още няколко роднини и малко дете на третия ден от изписването ми. На мен така ми играеха хормоните, че първо ревах 30 мин. в банята, а после се направих на заспала. Постоянно за всичко взимаше отношение, имаше много циркове. Точно след 32 дни хормоните ми бяха доста по-добре и не ми идеше да умирам.  Laughing
След пет месеца казах на свекърва ми, че не желая да чисти у нас, че е страхотно, че се чувства уютно, но тов си е нашият дом, ние си имаме свои битови навици. Ядем дори храната по различен начин и не искаме да ни се създава дискомфорт. Имаше малко сръдни, но вече всичко е точно. Съветвам те да говориш, намери начин да обясниш какво се случва в главата ти, защото отсреща хората не вярвам да са екстрасенси и само с поглед да те усещат.
Не вярвам да са с лоши намерения, все пак са родители на мъжа ти. Бих те посъветвала и да намериш любезен тон, аз съм доста рязка и стигах до приказки "който иска да гледа деца и да дава акъл да си ги ражда, това аз съм си го раждала 36 часа с много зор и аз ще взимам решения". Joy Кому е нужно чак така?
Виж целия пост
# 653
Елиас, аз не видях някой да критикува Сорлета, нито да я яде! Просто й се каза, че е добре да поставя граници и най-вече да говори с мъжа си! Ако на това му викаш ядене... то тогава други направо са били разстрелвани!
 

4 страници се обяснява как било дбре да се позволи на бабата да сменя памперси, какво като давала биберони и как бабите също били част от семейството  ooooh! Не визирам твои постове, не ми се търси сега да цитирам.
Ясно е, че трябва да има комуникация с половинката и да постави ясни условия, но понякога нещата изглеждат нелогични, когато са изречени, не можеш да ги обясниш и става по-сложно от преди.
Виж целия пост
# 654
Уж близки, уж дори семейство се пишат, а с цялото си съзнание се стремят да докарат на прясната родилка депресия  ooooh!
Аааа, шИ мъ извиняваш, ама някои родилки сме способни. На моята свеки аз й докарах депресия, предродилна. Според сестра й дори щях да я вкарам в гроба. Според същата тази сестра, тия работи с родилни хормони и следродилни депресии си били чиста проба глезотия. Едно време нямало такива неща. Crossing Arms
Виж целия пост
# 655
Едно време нямало такива неща. Crossing Arms
Това съм го чувала за милион неща. Като почнеш от прическата ми, та до как се гледат мъж (?!?) и деца Mr. Green Добре че и ушите ми работят избирателно, та ми е лесно да игнорирам Whistling
Виж целия пост
# 656
Аааа, шИ мъ извиняваш, ама някои родилки сме способни. На моята свеки аз й докарах депресия, предродилна. Според сестра й дори щях да я вкарам в гроба. Според същата тази сестра, тия работи с родилни хормони и следродилни депресии си били чиста проба глезотия. Едно време нямало такива неща. Crossing Arms

Значи според тая сестра и свеки е предавала глезотии. Бъзикни я другия път Simple Smile
Виж целия пост
# 657
Аааа, шИ мъ извиняваш, ама някои родилки сме способни. На моята свеки аз й докарах депресия, предродилна. Според сестра й дори щях да я вкарам в гроба. Според същата тази сестра, тия работи с родилни хормони и следродилни депресии си били чиста проба глезотия. Едно време нямало такива неща. Crossing Arms

Значи според тая сестра и свеки е предавала глезотии. Бъзикни я другия път Simple Smile
Аааа, не...  Naughty В никакъв случай. Според сестра й, нейното си е било напълно оправдано страдание, причинено нарочно от мен, с цел да я уморя или най-малкото - да я очерня пред хората, защото видиш ли "какво ще кажат хората"...
Виж целия пост
# 658
А до къде се простира ненамесата според вас? На 100%? Ето, с примера на последната свекърва. Купува дрехи на снаха си - дразни, ясно. Меси се за важни въпроси - пак е ясно. Обаче вижда снаха си, че бременна се тъпче със сладко и газирано и с някаква тактичност й казва, че й е голям коремът и не трябва. Снаха не знам дали ще имам, но признавам си ако щерка ми подходжа толкова безотговорно към тялото си, когато метаболизмът е забавен и всичко се лепи, ще й кажа и още как. Отделно ще й намеля за всички останали рискове, свързани с вредните храни (не че има шанс да е забравила, при положение че поне веднъж седмично слуша подобна лекция).

Изобщо, ако според вас начинът на живот на младите не е достатъчно здравословен, редно ли е да има ако не намеса, то поне съветване? Или да кажеш на детето си, че на топлата витрина има боклуци и е по-добре да сготви една супа се счита за намеса?

Както другите са написали, имам си глава на раменете и мога да си преценя рисковете от чаша газирано и парче кекс от време на време.
Второ, ходех редовно на прегледи, изследвания и си бях в норма, както и бебето. В 8-ми и особено в 9-тия месец имах огромен апетит. Тогава ли точно трябва да се ограничавам, защото според някой си (с различна структура от моята, раждал преди повече от 30 г.) съм била с голям корем и бебето било едро?! Виж, ако специaлистите, които ми следяха състоянието, ми кажеха, че трябва да мина на диета, щеше да е друго.

(Между другото, определено се притеснявах да ям пред нея.)

Сега пък й се струвам много слаба и мели на мъжа ми, че трябвало повече да ям, да съм взимала добавки и т.н. Та с него постоянно се караме за това.
Сега си давам сметка, че чрез уж загрижеността си се опитва или да ме моделира по нейн калъп, или да ми провали брака.


Виж целия пост
# 659

 Аааа, шИ мъ извиняваш, ама някои родилки сме способни. На моята свеки аз й докарах депресия, предродилна. Според сестра й дори щях да я вкарам в гроба. Според същата тази сестра, тия работи с родилни хормони и следродилни депресии си били чиста проба глезотия. Едно време нямало такива неща. Crossing Arms

Ама разбира се! В този тъй важен за една баба момент- раждането на внучето и- е необходимо да бъде щадена и да не и се създава излишно напрежение  Naughty
Нима не знаеш, че бабите обичат внучетата си повече, отколкото ги обичат родителите им? Това на мен ми беше разяснено подробно и ми беше казано защо- защото внучетата отмъщавали за грижите, които бабите са имали покрай родителите им  Naughty
Искрената ми почуда от това как мога да обичам повече някого, когото виждам най-много веднъж в месеца, отколкото родното си дете, с чието израстване е ангажирано денонощието ми, не намери отклик. Също не получих отговор и на въпроса си защо като толкова обичам някого, му желая да създава неприятности на родителите си? Или може би отглеждайки децата си, тайничко потривам ръце, желаейки мъст след години  ooooh!
Моята дъщеря имаше и още има много труден пубертет, през какво ли не минахме с нея, тя също страда от много неща...никога не бих си и помислила да желая нейните деца да минат през същото, с цел да се кефя от нещастието и/им. Напротив!
А, в тази връзка, моята свекърва ми беше разказвала за някаква баба (не помня дали свекърва, сигурно), на която и потекла кърма като се родило внучето  Shocked Попитах я това истински случай ли е- не знаела, чела го била в някаква книга  Crazy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия