С какво ви дразнят свекървите- 65

  • 92 528
  • 751
# 720
Да, от родителите ни няма да искам пари, но и те при всички положения  ще предложат, а ние ще откажем. И в същото време ще предложа пари на моите синове в подобна ситуация. Не са ни длъжни децата да ни дондуркат и да се съобразяват с нас!

Един от любимите лафове на баща ми е: Ти виждала ли си крава да бозае от теле?
Виж целия пост
# 721
Ами, ако тези 10 мин. не са по път към работа, а в противоположната посока? И после вместо 10 мин до работа и 2 лв. за бензин, се окаже, че са 30 мин и 6 лв.? И да се тръшка за благодарност... ми, и на мен няма да ми е приятно, особено, ако сме в положение, когато финансите не стигат..
Ако, обаче, е "по път", не би трябвало да имаш против. Освен, ако времето се използва за качествено намилане и "съветване" Simple Smile
Виж целия пост
# 722
За моя скромен опит нямам кой знае какъв поглед върху взаимоотношенията снаха/свекърва, но пък съм била свидетел на такива връзки около мен и мога да кажа, че си е строго индивидуално, дали свекървата ще е някакво зло, или пък добра и нормална жена.

Баба ми, жената е на възраст, но няма такова ангелче. Има две снахи и никога, ама никога не им е казала нещо накриво. Много е съобразителна и не съм чула да се е бъркала в семействата на децата си. Едната и снаха е много готина, ама другата е страшна усойница. Все е намръщена, не говори изобщо с баба ми или с когото и да било, мисли се за някоя парижанка, а в действителност е  обикновена простакеса. Някакъв рядък вид темерут.
Виж целия пост
# 723
Ами, ако тези 10 мин. не са по път към работа, а в противоположната посока? И после вместо 10 мин до работа и 2 лв. за бензин, се окаже, че са 30 мин и 6 лв.? И да се тръшка за благодарност... ми, и на мен няма да ми е приятно, особено, ако сме в положение, когато финансите не стигат..
Ако, обаче, е "по път", не би трябвало да имаш против. Освен, ако времето се използва за качествено намилане и "съветване" Simple Smile


Именно - нито е на път, нито ни стигат финансите - баш в обратната посока си е. За толкова години, само веднъж й е искал пари за гориво и то, защото ситуацията не беше изобщо розова и нямаше избор. Като й се каже - не ми стигат да си долея, помогни с някой лев се казва  - Моля ???? И тръгва с градския. Еми извинявайте, ама за мене това не е нормално. Не се състезавам с нея както някои мислят - аз си ходя с градския и не мрънкам. Просто вече съм се примирила и исках да споделя с някой, да правят каквото желаят не се мешам повече.
Виж целия пост
# 724

Именно - нито е на път, нито ни стигат финансите - баш в обратната посока си е. За толкова години, само веднъж й е искал пари за гориво и то, защото ситуацията не беше изобщо розова и нямаше избор. Като й се каже - не ми стигат да си долея, помогни с някой лев се казва  - Моля ???? И тръгва с градския. Еми извинявайте, ама за мене това не е нормално. Не се състезавам с нея както някои мислят - аз си ходя с градския и не мрънкам. Просто вече съм се примирила и исках да споделя с някой, да правят каквото желаят не се мешам повече.
Така поставени нещата, определено са грозни от нейна страна. Добро ти е решението да не се месиш- най много ти да го отнесеш. Да се оправят майка и син.
Виж целия пост
# 725
Уиш, само където парите са общи. Какво означава да не се меси, като реално удобството на свеки е за тяхна сметка?
Виж целия пост
# 726
Уиш, само където парите са общи. Какво означава да не се меси, като реално удобството на свеки е за тяхна сметка?
Подобна намеса, за да е успешна, изисква добри дипломатически умения. В противен случай, единственото което ще постигне, е скандали с мъжа си. Тя сама писа, че когато се е оплакала, той е реагирал много остро.
Виж целия пост
# 727
Уиш, само където парите са общи. Какво означава да не се меси, като реално удобството на свеки е за тяхна сметка?

+1 (взе ми го от клавишите).
Освен това 40 минути загуба на време всеки ден свеки да бъда возена (значи 10 минути до къщата на С + 10 обратно и това 2 пъти).
И от семейството изтичат 100-120 лв. месечно, а мъжът губи около 14 часа, за да е такси. А на насреща - нищо, дори една добра дума няма. Дразнещо е - поне за мене.

Дописвам:

Подобна намеса, за да е успешна, изисква добри дипломатически умения.
ФАКТ. Но дипломацията има различни форми.
Щото тази свекърва не цени жеста, като се наложи, бързо си хваща автобусчето. За нея е един вид "имал, дал".
И така, ако ДесиБонева убеди мъжа си, че тези 100 лв и 14 часа, могат да бъдат вложени по-добре, пак е дипломация, нали?
Виж целия пост
# 728
100-120лв. месечно за бензин за 10-минутно разстояние? Не, че нещо, но от доста години шофирам ежедневно и смея да твърдя, че тази сума е тотално нереална. Свекървата може и да се държи нагло, но няма нужда да се изсмукват абсурдни твърдения, за да се подкрепи версията за нейната наглост.
Виж целия пост
# 729
Вече не се обременявам да смятам, дразня се още повече  Grinning Аз съм без козове, защото сега ни е най - трудно финансово и я вози, а след дни започвам и много по - хубава работа и тогава няма да има проблем с парите и мнението ми абсолютно няма да се зачита. Така че.. излишно е всичко, май...  Grinning  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 730
Вече не се обременявам да смятам, дразня се още повече  Grinning Аз съм без козове, защото сега ни е най - трудно финансово и я вози, а след дни започвам и много по - хубава работа и тогава няма да има проблем с парите и мнението ми абсолютно няма да се зачита. Така че.. излишно е всичко, май...  Grinning  Rolling Eyes
Това с незачитането на мнението хич не е добре. От постовете ти оставам с впечатлението, че мъжът ти е в отбор с майка си срещу теб. Дано да греша.
Виж целия пост
# 731
100-120лв. месечно за бензин за 10-минутно разстояние? Не, че нещо, но от доста години шофирам ежедневно и смея да твърдя, че тази сума е тотално нереална. Свекървата може и да се държи нагло, но няма нужда да се изсмукват абсурдни твърдения, за да се подкрепи версията за нейната наглост.

Съвсем е възможно. Общо взето месечно спокойно може да са около 900 км. повече. Сметките са скрити
Скрит текст:
Значи 10 минути са разстояние от 10-12 км при скорост от 60-70 км. ч. Това в 1 посока.
При дадените параметри се минава 4 пъти на ден (сутрин 10 км до къщата на мама и 10 обратно, и още 20 вечер).
При средно на месец 21 работни дни =840-940 км. Една скромна кола, дето харчи 5,5-6,5 на 100 км. пробег - И те така, спокойно стигаме до 100-120 лв. Ако колата харчи повече - сумата нараства.  

Шестте лева ги взех от тук:
Ами, ако тези 10 мин. не са по път към работа, а в противоположната посока? И после вместо 10 мин до работа и 2 лв. за бензин, се окаже, че са 30 мин и 6 лв.? И да се тръшка за благодарност... ми, и на мен няма да ми е приятно, особено, ако сме в положение, когато финансите не стигат..
Ако, обаче, е "по път", не би трябвало да имаш против. Освен, ако времето се използва за качествено намилане и "съветване" Simple Smile

Виж целия пост
# 732
Биборана,
Скрит текст:
Училището на дъщеря ми е на 6 километра от нас. Изминавам ги за 20 минути средно. Това в софийския трафик. Деси е от Пловдив, там трафикът е подобен. При сегашните цени на горивата 15-20лв. ми стигат за цяла седмица. Аз съм много зле с математиката, ама тези 900 км. са пълен абсурд. Да минава 10км. повече заради мама си. За 20 работни дни това са 200 км.. т.е. 10-12л. бензин. Голям праз за 20-30 лв. отгоре на месец.
Виж целия пост
# 733
wishmaster,

Скрит текст:

Не съм наясно за какво точно спорим, но понеже са сметки и ми интересно.
При тебе - 15-20 лв. седмично = 65-90 лв. месечно. И понеже в Пловдив трафикът е по-слаб, значи вероятно средната скорост е по-висока, а изминатото разстояние е повече.
И добре няма да са 100-120, а 80-100 лв.  Обаче пак са си пари. И когато ги нямаш или трябва да лишаваш децата и себе си, ами дразнещо е. Peace

Биборана,
Скрит текст:
Училището на дъщеря ми е на 6 километра от нас. Изминавам ги за 20 минути средно. Това в софийския трафик. Деси е от Пловдив, там трафикът е подобен. При сегашните цени на горивата 15-20лв. ми стигат за цяла седмица.
Виж целия пост
# 734
Biborana, наистина и двете забихме в някакви тънки сметки. Grinning Но като цяло тези 10 минути не са някаква загуба на време и пари, която да е притеснителна. В случая на Деси, друго е притеснителното- изискването на свекървата, че ѝ се дължи услугата и острата реакция на мъжа. Иначе най-нормалното нещо е да помогнем на родителите си с каквото можем, без да им искаме пари и благодарности. Но, от друга страна нормален родител би приел с благодарност жеста и би се постарал и той да направи каквото може за детето си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия