С какво ви дразнят свекървите- 65

  • 92 528
  • 751
# 690
Явно не се изразих ясно. Това не е стандартен случай на връзка м/у майка и син, а търсене на изгода.Когато няма пари за бензин примерно, жената не я интересува и се прави на приятно разсеяна, но никога не се е случвало да пита: Имаш ли възможност да ме вземеш, а знаем само да се тръшкаме  повече от малките деца. ( Имало е случай , в който нямахме пари за гориво и поискахме от нея - изпадна в шок и грубо ни отряза. Сега се надявам да е по - разбираемо.
Виж целия пост
# 691

 Joy Елиас, да не би да си пипала куче и бебето да е на аватара?


 Hug

 Joy Който не слуша свеки, бебето му си пати после. Баба винаги знае кое е най-доброто  Crossing Arms
Ама ми е сладинко, какво  Heart Eyes Добре, поне, че не се подстригвах и родих момченце, иначе щяхме да се нанасем у свекървата, че заради обезкосмяването на наследницата нямаше да имаме пари за жилище  Naughty
Виж целия пост
# 692
Явно не се изразих ясно. Това не е стандартен случай на връзка м/у майка и син, а търсене на изгода.Когато няма пари за бензин примерно, жената не я интересува и се прави на приятно разсеяна, но никога не се е случвало да пита: Имаш ли възможност да ме вземеш, а знаем само да се тръшкаме  повече от малките деца. ( Имало е случай , в който нямахме пари за гориво и поискахме от нея - изпадна в шок и грубо ни отряза. Сега се надявам да е по - разбираемо.
Ти май от сто кладенеца вода ще докараш за да ни убедиш, че си права да се дразниш.
Виж целия пост
# 693
За мен е нормално мъжът ми да кара майка си докъдето и да е. И не е нормално да ѝ искаме пари за каквото и да било.
Виж целия пост
# 694
Имало е случай , в който нямахме пари за гориво и поискахме от нея - изпадна в шок и грубо ни отряза.
Ако тя не живееше наблизо до вас и не работеха на едно и също място със сина ѝ, пак ли щяхте да ѝ поискате пари за гориво? Питам, защото и с нея, и без нея разходът за гориво на мъжа ти ще е един и същ. Вие за какво я помолихте? За помощ в момент на финансово затруднение или да си плати, защото синът ѝ я кара? Надявам се, схващаш разликата.
Виж целия пост
# 695
За мен е нормално мъжът ми да кара майка си докъдето и да е. И не е нормално да ѝ искаме пари за каквото и да било.
....ако имаме възможност да си го позволим! Naughty
Виж целия пост
# 696
За мен е нормално мъжът ми да кара майка си докъдето и да е. И не е нормално да ѝ искаме пари за каквото и да било.
....ако имаме възможност да си го позволим! Naughty
В описания от DesiBoneva86 случай е окоизбождащо, че мъжът ѝ може да си го позволи- живеят на 10 минути един от друг и работят на едно и също място. И с нея, и без нея той ходи на работа и плаща определена сума за гориво. Карането на майка му до работата в този случай не го натоварва дори с една стотинка. Какво да може да си позволи?
Виж целия пост
# 697
Как отиде на работа мъжа ти, в случая с липса на пари за гориво? Ако все пак е бил с колата, дали с майка му или без нея, пак същата сума е изхарчил. Ако е бил пеша, то тогава и майка му е била пеша.
Друг е въпроса, ако е можела да ви услужи с пари и не го е направила. Аз на нейно място бих дала и не само за този път в който сте нямали, а и по-често бих го правила, защото и аз пътувам с колата. От една страна това е така, но ако сама не гледа на нещата по този начин, то за мъжа ти няма никакво значение, че вози майка си и не променя факта, че с нищо не го натоварва
Виж целия пост
# 698
За мен е нормално мъжът ми да кара майка си докъдето и да е. И не е нормално да ѝ искаме пари за каквото и да било.
....ако имаме възможност да си го позволим! Naughty
В описания от DesiBoneva86 случай е окоизбождащо, че мъжът ѝ може да си го позволи- живеят на 10 минути един от друг и работят на едно и също място. И с нея, и без нея той ходи на работа и плаща определена сума за гориво. Карането на майка му до работата в този случай не го натоварва дори с една стотинка. Какво да може да си позволи?
Ако се вгледаш по- добре ще видиш, че съм цитирала пост на Лиляна и съм го.... довършила от моята гледна точка!
Виж целия пост
# 699
Постът на Лиляна е по повод казуса на Деси. Иначе, гледната ти точка е ОК по принцип.
Виж целия пост
# 700
Нормално е да я взема и връща всеки ден. Не е нормално, ако нямат пари за гориво, или ако има план да е без колата, майка му да се сърди. Все пак не й е личен шофьор и има право сам да решава какво да прави. Ако майката има на сърце, може и да даде някой лев за гориво, но пък не е длъжна, защото ако не работят заедно, сина й пак ще ходи с колата и ще си плаща горивото. Това са нормални човешки отношения. То човек колегите си вози понякога на този принцип, какво остава за собствената си майка.
Виж целия пост
# 701
Аз не бих се сърдила, ако в описания случай мъжът ми вози и прибира майка си от работа.
Но пък ако бях същата майка бих оценила, че синът ми като ме вози ежедневно ми спестява не малко време и пари и бих се реванширала към семейството му. Дали с някаква нематериална помощ, дали с вечеря от време на време.
Ако няма да си ползва колата не бих го правила на въпрос.
Виж целия пост
# 702
Радвам се че разбрахте, отношението не ми харесва. Не съм някакъв изрод да го карам да я  остави да ходи пеша..както и да е .  Peace
Виж целия пост
# 703
Нормално е да я кара. Не е нормално тя да предава фасони вместо да каже едно благодаря поне. А съвсем ненормално е в затруднен момент грубо да откаже помощ на собственото си дете. Така ги разбирам аз нещата.
Виж целия пост
# 704
Нормално е да я кара. Не е нормално тя да предава фасони вместо да каже едно благодаря поне. А съвсем ненормално е в затруднен момент грубо да откаже помощ на собственото си дете. Така ги разбирам аз нещата.
Зависи и за каква помощ, за колко става въпрос, нали? Може очакванията да са големи, кой знае?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия