Голямата тема за малките масла - 15

  • 123 750
  • 763
# 255
Момичета маслото от бабсу в хладилник втвърдява ли се?
Виж целия пост
# 256
Вени, благодаря! При мен проблемът е, че ми се появих болезнени бучки под мишниците от рол оните. Ползвах на Виши. Като спирах употребата, бучките намаляваха. После пак се появяваха като се върнех към рол она... ходих на мамолози 2 броя. Напипват бучките, както и аз. Но с апаратура нищо не се вижда. От 1 година си ходя миризлива и вече няма бучки.
Виж целия пост
# 257
А след като ти се появи проблема с бучките, пробвала ли си друга марка рол-он? Може във Виши да има някаква съставка, която точно на твоя организъм не му понася.
Една колежка каза, че под мишниците се пръска със сребърна вода. Но не съм пробвала дали това може да замести антиперспиранта. По принцип сребърната вода е антисептик, така че може и да действа.
Относно споменатия от мен по-нагоре домашен антиперспирант мислех да пробвам и варианта да разтворя содата във вода, да се пръскам с това, а после да мажа със смес от кокосовото и нишестето, че содата като не се разтваря в маслото и много ми жули. Но още не съм пробвала този вариант.
Виж целия пост
# 258
Масло от гроздови семки, от шипка и от жожоба аз харесвам много. Попиват бързо и определено кожата се чувства супер (поне моята)

Смесват ли се или се ползват поотделно?
Това на Икаров хубаво ли е?

Скрит текст:
На първа страница в темата има линкове
На Икаров - не . Вземи си сертифицирани чисти масла- ето, например, от тук https://biofetish.com/
Аз ползвам шипково, малинови семки, японска камелия, арганово и кокосово, също и какаово. Имам и бабасу. Някои ги смесвам и ползвам за лице, други за тяло, трети за коса..... Шипковото и японската камелия са анти-ейдж, но не са само те.

На мен пък точно тази жожоба ми действа перфектно на кожата. А много лесно се зачервявам и обривам. Вече не знам на кого да вярвам, всеки си слага пред/след името био, ама колко е... Така съм и с храната за децата. ooooh!
Виж целия пост
# 259
Имаше някакви кристали за подмишници. Като каъмче, което се мокри преди да се нанесе на подмишниците. Ето това
http://www.zoya.bg/Естествен-кристален-рол-он-50-г.3128
Или това обаче не в налично
http://www.zoya.bg/Део-кристал-с-Алое-Вера-50-мл.514

Ползвала съм преди, харесваше ми. Идеално замества рол она  Peace


За Био-то гледат се определени сертификати. Всеки може да си напише био пред името, но без нужната проверка за качество от определените инстанции няма как да си сложи истински сертификати   Peace

На Икаров маслата пак са си натурални масла, но качеството им е ниско. Извличането, материала, опаковането не са на толкова високо ниво, затова и са толкова евтини.
Виж целия пост
# 260
Имаше някакви кристали за подмишници. Като каъмче, което се мокри преди да се нанесе на подмишниците. Ето това
http://www.zoya.bg/Естествен-кристален-рол-он-50-г.3128
Или това обаче не в налично
http://www.zoya.bg/Део-кристал-с-Алое-Вера-50-мл.514

Ползвала съм преди, харесваше ми. Идеално замества рол она  Peace


За Био-то гледат се определени сертификати. Всеки може да си напише био пред името, но без нужната проверка за качество от определените инстанции няма как да си сложи истински сертификати   Peace

На Икаров маслата пак са си натурални масла, но качеството им е ниско. Извличането, материала, опаковането не са на толкова високо ниво, затова и са толкова евтини.
Ами дано контролът е на ниво! Иначе на мен Икаров са ми идеални - и като цена, и като качество - лично мнение...  Peace
Виж целия пост
# 261
Вени, благодаря! При мен проблемът е, че ми се появих болезнени бучки под мишниците от рол оните. Ползвах на Виши. Като спирах употребата, бучките намаляваха. После пак се появяваха като се върнех към рол она... ходих на мамолози 2 броя. Напипват бучките, както и аз. Но с апаратура нищо не се вижда. От 1 година си ходя миризлива и вече няма бучки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486365.720
Кристала от Dm съм го ползвала и при не много голямо потене върши работа(струва 5лв),потиш се но не мирише,содата бикарбонат върши подобна работа и за подмишници и за крака.
Виж целия пост
# 262
Момичета, моля споделете за някой ефикасен натурален антиперспирант. Вякъде бях засичала текст за нещо с кокосово масло, но не го намирам сега. Иначе се мажа с тампонче с вода за уста под мишниците...
Горещо препоръчвам домашния антиперспирант със сода, но дъщеря ми не го харесва и ползва дезодоранти на спиртна основа, купени от магазин- Импулс предимно. Тийнейджърка е (доста се потят децата на тази възраст), при нея действат добре- не съм усетила да ми мирише на пот.
За мен обаче тези дезодоранти са твърде сладникави и силни, затова при нужда мажа под мишниците с чист спирт, от аптеката  Peace
Виж целия пост
# 263
От натуралните спрейове харесвам Salt of the Earth, който също го има в сайта на zoya.bg. Единственият недостатък е, че не е много пестелив, но пък има и пълнител от литър, от който може би по-нататък ще взема.
Виж целия пост
# 264
Здравейте мами  Grinning
Някой от вас ползвал ли е това серумче с комбинация от мнооого масла?
http://explorecosmetics.com/productbg/1073
Вижте в състава колко много масла присъстват. Според вас възможно ли е за тази цена да е толкова богато?
Мисля да си взема едно шишенце  Peace
Виж целия пост
# 265
Здравейте мами  Grinning
Някой от вас ползвал ли е това серумче с комбинация от мнооого масла?
http://explorecosmetics.com/productbg/1073
Вижте в състава колко много масла присъстват. Според вас възможно ли е за тази цена да е толкова богато?
Мисля да си взема едно шишенце  Peace
Ми то е 10мл представи си колко малко има от всяко  Grinning
Виж целия пост
# 266
Може ли да препоръчате масло за сухи пети и стъпала?
Виж целия пост
# 267
Вана със зехтин- взимаш легенчето слагаш вътре 2-3 с.лъжици зехтин и киснеш поне 10 минути, после пемза или пила .
Може и да си направиш смес от морска сол и зехтин и с него да ексфолираш също.
Виж целия пост
# 268
Може ли да препоръчате масло за сухи пети и стъпала?

Харесвам комбинацията от какаово, зехтин и бадемово, както и прополис. Слагам в сместта и етерични от риган, чаено масло и портокал. Нанася се на влажни крака.

Все пак конвенционалните кремове овлажняват много по-добре ходилата. Аз редувам домашен и конвенционален 1:1.
Виж целия пост
# 269
Тази комбинация с морска сол и зехтин дали може да се ползва за цяло тяло. Голям проблем имам с ексфолирането аз и подкожните косми. Ползвам луфа и африкански сапун, ама нещо .......не става, чудя се какво да сложа, че да е абразивно ама не да остана по скелет   Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия